PRIDRUŽITE SE NAŠI
   FACEBOOK SKUPINI

        

   OBIŠČITE NAŠ YT-KANAL

        

 

prijava na e-novice

 

Naši zbori

 

Naši zbori

 

Naši zbori

OSREDNJA SLOVENSKA ZBOROVSKA REVIJA NAŠI ZBORI NA SPLETU

 

   SPLETNA STRAN FESTIVALA
   EUROPA CANTAT 2021
   LJUBLJANA

 

 

   KATALOGI

 

GLASBA

 

 

ZBOROVSTVO

 

 

21. SLOVENSKO ZBOROVSKO TEKMOVANJE NAŠA PESEM 2010

Maribor, 17. in 18. april 2010

 

 

VOKALNA SKUPINA ECCE


Skupina je nastala leta 1997 z namenom, da bi prepevali renesančno glasbo. Do leta 2001 je nastopila na več koncertih doma in v Italiji, imela stilne koncerte ter sodelovala s priznanimi dirigenti. Sledil je triletni premor do poletja leta 2004, ko je umetniško vodenje skupine prevzel Sebastjan Vrhovnik. Z njim je vokalna skupina s tematsko zaokroženimi koncerti renesančne in baročne glasbe uspešno nastopala doma in v tujini, sodelovala pa je tudi na zborovodskem seminarju v Kamniku (Holger Speck, 2006).


Leto 2007 si je skupina polepšala z zmago na reviji izbranih malih pevskih skupin Slovenije v Slovenski Bistrici, nato pa nadaljevala pod novim umetniškim vodstvom Andreje Martinjak, s katero se je uspešno predstavila na Jesenskih serenadah po vsej Sloveniji. Sledila je odrska uprizoritev glasbene pravljice R. Schumanna Rožino popotovanje (Der Rose Pilgerfahrt).


Lani so pripravili koncert ob stoti obletnici smrti Benjamina in Gustava Ipavca, letos pa so s na Mednarodnem zborovskem festivalu v Kopru predstavili izbor renesančnih madrigalov z naslovom Ljubezen in vino.


VOKALNA SKUPINA GOLDINAR


Skupino, ki deluje od oktobra 2003, sestavljajo možje in fantje s Pivškega in Postojnskega. Druži jih prijateljstvo in veselje do petja. Kljub mladosti se zavedajo pomembnosti pesmi v slovenskem okolju, še posebej tiste, ki prihaja iz mladih grl. Na njihovem repertoarju so slovenske umetne in ljudske pesmi, črnske duhovne in dalmatinske pesmi. Do vsake pristopajo s predanostjo in z željo, da bi obogatila poslušalca in tudi njih same. Najraje pa zapojejo izbranemu dekletu pod oknom.


Oktobra 2008 so na Reviji izbranih malih skupin dobili priznanje za najbolj perspektivno zasedbo, novembra 2009 pa na Regijskem tekmovanju primorskih zborov in skupin zlato priznanje.

 

 

KOMORNI ZBOR CARUS


Zbor je bil ustanovljen leta 2007. Sestavljajo ga izkušeni pevci in pevke, ki so se izkazali v vrhunskih slovenskih zborih.


V njihovem kratkem delovanju izstopajo: izvedba prvega samostojnega projekta Ogledalo ljubezni marca 2008, projekt Celebramus ob prvi obletnici delovanja in uspešna udeležba na Sozvočenjih lanske jeseni. Aprila 2009 so sodelovali na Mednarodnem zborovskem tekmovanju Slovakia Cantat 2009 v Bratislavi, kjer so v kategoriji "musica sacra" in "komorni zbori" prejeli zlato plaketo, Jasmina Dobaj pa je dobila posebno nagrado za najboljšega dirigenta v kategoriji komornih zborov. Novembra 2009 so praznovali drugo leto obstoja s projektom Brez besed"in prejeli zlato priznanje na Regijskem tekmovanju odraslih pevskih zborov Štajerske in Pomurja.

 

 

MEŠANI PEVSKI ZBOR ZARJA AKVONIJ, ŠENTVID PRI PLANINI


V vasici pod Bohorjem, kjer stoji cerkev sv. Vida (tam naj bi se na skrivaj poročila tudi Veronika Deseniška in grof Friderik), nekaj hiš in gostilna, deluje Prosvetno društva Zarja Šentvid pri Planini. Ustanovljeno je bilo leta 1908 in od tedaj deluje neprekinjeno že 102 leti. Znotraj društva deluje mešani pevski zbor Zarja - Akvonij iz Šentvida pri Planini, ki je nastal iz cerkvenega pevskega zbora, petje v cerkvah ob različnih priložnostih pa je še danes ena od njegovih dejavnosti.

 

Z raznolikim repertoarjem se predstavljajo na domačem odru in na različnih revijah in srečanjih, zborovsko pesem pa so širili tudi prek naših meja. Zbor sestavljajo mladi pevci, za katere velja, da imajo gotovo tudi nekaj igralskega talenta, kar dokazujejo na raznih glasbeno-gledališko-scenskih predstavah (lani na občinski prireditvi ob slovenskem kulturnem prazniku, ob živih jaslicah, ki so jih v domačem kraju pripravili trikrat in ob drugih prireditvah). Zbor je 1. aprila leta 1990 prevzel domačin Matej Romih.

 


MEŠANI PEVSKI ZBOR VIVA BREŽICE


Zbor že 17 let uspešno deluje v slovenskem in mednarodnem kulturnem prostoru. V zadnjem desetletju sodi v manjšino zborov, ki se redno udeležujejo Naše pesmi. Z mnogih tekmovanj doma in v tujini se je vrnil z visokimi odličji, nazadnje leta 2009 iz Riminija z drugim mestom med mešanimi zbori in s srebrno plaketo.

 

Viva uvršča v svoje sporede bogat izbor glasbene literature, ki sega od sakralnih skladb do priredb ljudskih pesmi, posvetnih umetnih pesmi iz najrazličnejših stilnih obdobij in skladb iz zborovske jazz-pop literature. Leta 2008 je zbor izdal že tretjo zgoščenko z naslovom Vrtiljak, tokrat z zabavno glasbo. V sedemnajstih letih delovanja je MePZ Viva Brežice povezal številne pevce iz celotnega Spodnjega Posavja, katerih skupna želja je bila in še vedno ostaja kakovostno petje in muziciranje. Že vse od ustanovitve jo uresničujejo pod vodstvom Simone Rožman Strnad.

 


KOMORNI ZBOR ORFEJ LJUTOMER


Zbor deluje od leta 1989, ves čas pod vodstvom Romane Rek. V zadnjih letih je prejel mnoga priznanja, ki ga uvrščajo med vidnejše zborovske zasedbe v Sloveniji. Leta 2006 je na Regijskem tekmovanju odraslih zborov dosegel največje število točk in prejel zlato priznanje, na zborovskem tekmovanju Naša pesem 2007 pa je dobil srebrno priznanje.
Maja 2009 je zbor nastopil na 21. mednarodnem zborovskem tekmovanju v Pecsu na Madžarskem in osvojil nagrado mesta Pecs (nagrada publike za najboljši zbor na tekmovanju), drugo mesto v kategoriji mešanih zborov in posebno nagrado za najboljšo izvedbo skladbe Knuta Nysteda.


Novembra 2009 se je Orfej udeležil Regijskega tekmovanja odraslih pevskih zborov in malih pevskih skupin Štajerske in Pomurja. Prejel je največje število točk med sodelujočimi, zlato priznanje, priznanje za najboljši mešani zbor in za najboljšo izvedbo skladbe, napisano od 20. stoletja do danes ter priznanje zborovodji za najboljšo izbiro programa.

 


PRIMORSKI AKADEMSKI ZBOR VINKO VODOPIVEC


Zbor so leta 1953 ustanovili takratni primorski študenti v Ljubljani in ga poimenovali po enem največjih slovenskih cerkvenih in posvetnih skladateljev - Vinku Vodopivcu. Skozi zgodovino so ga spremljali številni uveljavljeni dirigenti: od prvega Antona Nanuta, Marka Muniha, Katje Kovač in številnih drugih do sedanjega Primoža Malavašiča, ki je zbor prevzel v letu 2005. V sezoni 2006/07 se je zbor udeležil mednarodnega tekmovanja v adventni glasbi v Pragi, kjer je dosegel zlato plaketo, ter tekmovanja Naša pesem v Mariboru, kjer je dobil srebrno plaketo.

 

Ob 55. obletnici smrti Vinka Vodopivca je zbor v samozaložbi izdal zgoščenko Pesmi združujejo ... Kot skoraj vsako leto so se vodopivci tudi v lanski sezoni odpravili prek meja Slovenije in na povabilo Hilton Collegea odpotovali na turnejo po Južnoafriški republiki. Ob koncu sezone se je zbor udeležil tudi mednarodnega tekmovanja v Bratislavi in osvojil dve zlati plaketi, v kategoriji moških in kategoriji komornih zborov.

 

 

AKADEMSKI PEVSKI ZBOR MARIBOR


Začetki zbora segajo v leto 1964, ko je bil ustanovljen KUD Študent. To je bil prvi korak k povezavi vseh študentov v eno društvo s ciljem, da bi ohranjali in razvijali našo kulturno dediščino. Nastali so folklorna skupina, moški pevski zbor in študentski oder. Le nekaj let kasneje pa je s formalno ustanovitvijo Univerze v Mariboru iz moškega nastal mešani zbor APZ Boris Kraigher, ki se je v devetdesetih letih preimenoval v APZ Maribor.


Po mnogih uspešnih dirigentih je v sezoni 2002/2003 umetniško vodstvo prevzela Zsuzsa Budavari - Novak, ki zbor uspešno vodi še danes. APZ Maribor uspešno ustvarja na domačih tleh ter hkrati gostuje na mnogih mednarodnih tekmovanjih in festivalih med drugimi v Poznanu (Poljska), Bologni (Italija), na Jerseyu (Anglija), v Cantonigrosu (Španija), Sopotu (Poljska), Bratislavi (Slovaška). Domov vedno prinaša priznanja za svoje visoke uvrstitve.

 

 

AKADEMSKI PEVSKI ZBOR UNIVERZE NA PRIMORSKEM (APZ UP)


Zbor deluje šesto leto pod okriljem ŠOUP. V zboru pod vodstvom skladatelja in dirigenta Ambroža Čopija ter njegove asistentke Andreje Hrvatin poje približno 50 študentk in študentov Univerze na Primorskem (UP) ter drugih zborovskih zanesenjakov. Posega v vse glasbene zvrsti in stile od renesanse do današnjih dni, posebno pozornost pa namenja izvedbam skladb primorskih skladateljev. APZ UP se redno predstavlja na koncertih in tekmovanjih doma in v tujini.


Zbor je dosegel zlato priznanje na 20. slovenskem zborovskem tekmovanju Naša pesem, Maribor (2007), zlati plaketi in prvi mesti na 12. mednarodnem tekmovanju sakralne glasbe (Preveza/Grčija, 2006) v kategoriji mešanih mladinskih pevskih zborov in kategoriji ženskih zborov ter prvo mesto v kategoriji mešanih pevskih zborov in veliko nagrado na 30. mednarodnem tekmovanju "Prof. Georgij Dimitrov" (Varna/Bolgarija, 2008). Lansko leto je nastopil kot finalist za veliko nagrado Evrope v francoskem Toursu. Leta 2008 je zbor izdal svojo prvo zgoščenko (Live 2005-2007), spomladi 2010 je sledila druga z naslovom Mysterium.

 

KOMORNI ZBOR KROG


Zbor je bil ustanovljen leta 2005 kot manjši pevski ansambel, sestavljen iz mladih, a vokalno izkušenih in zborovsko prekaljenih pevcev. V razmeroma kratkem obdobju delovanja so pevci že nanizali vrsto odličnih dosežkov. Leta 2007 se je zbor udeležil svojega prvega mednarodnega tekmovanja v Bad Ischlu v Avstriji, kjer je z najvišjim številom točk osvojil prvo nagrado tekmovanja.

 

V sezoni 2007/2008 so sledila mednarodna tekmovanja v Montreuxu, Mariboru in Gorici, pri čemer velja omeniti uvrstitev za veliko nagrado 9. mednarodnega zborovskega tekmovanja v Mariboru 2008 in končno tretje mesto. Marca lani je sodeloval tudi na Mednarodnem tekmovanju mladih zborovskih dirigentov, ki je potekalo v Ljubljani, oktobra pa se je udeležil 41. mednarodnega zborovskega tekmovanja v Tolosi. Zbor priložnostno sodeluje tudi z drugimi priznanimi glasbeniki in zasedbami. Zbor vodi Živa Ploj Peršuh.

 


MEŠANI PEVSKI ZBOR POMLAD NOVO MESTO


Zbor je od ustanovitve leta 1992 nanizal že precej uspešnih nastopov in tekmovalnih rezultatov (v zadnjem času zlati priznanji in velika nagrada Olomouc 2009, zlato in srebrno priznanje 2007 v Bratislavi, dve bronasti in tri srebrna priznanja na Naši pesmi, zmaga v kategoriji del domačih avtorjev v Prijedoru).


V zadnjih letih so gostovali tudi v Banjaluki in Tuzli, leta 2005 so izvedli svojo največjo koncertno turnejo po Argentini in Čilu, leta 2009 pa so gostovali na Portugalskem.


Zbor je nosilec dveh projektov: Pesem povezuje je koncertni cikel, ki zajema povezovanje in sodelovanje pevskih zborov iz Slovenije in tujine. Cilj je poleg strokovnega sodelovanja z zbori tudi promocija dolenjske kulture v drugih krajih. POpMLAD pa želi popularizirati zborovsko petje in povezovati glasbene zvrsti, še posebej med mladimi. Od leta 2001 zbor vodi Fernando P. Mejias.

 

 

MEŠANI PEVSKI ZBOR POSTOJNA


Zbor je lani zaokrožil 25 let uspešnega delovanja. Pod vodstvom prvega zborovodje in ustanovitelja zbora, Iva Jelerčiča, se je uveljavil kot eden najvidnejših predstavnikov zborovskega poustvarjanja na Primorskem.

 

V obdobju od leta 1997 do 2009 pa je pod umetniškim vodenjem Mateja Penka dosegel zavidljive uspehe tudi na regijskih, državnih in mednarodnih zborovskih tekmovanjih. Najpomembnejša uspeha zbora sta zlata plaketa z državnega tekmovanja (2007) ter velika nagrada s tekmovanja Roberta Schumanna (2006). Zbor je doslej izdal tudi tri samostojne zgoščenke, zadnjo spomladi 2009.


V začetku letošnje pevske sezone je vodenje zbora prevzel Mirko Ferlan, ki je v Italiji najprej končal študij harmonike, nato pa še zborovodstva in vokalne ter zborovske kompozicije. Poleg postojnskega zbora vodi še pevski skupini v zamejstvu.

 

 

ŽENSKI PEVSKI ZBOR "DUPLJANKE"


Zbor je bil ustanovljen leta 1992. V začetku je njihov repertoar obsegal dvoglasne in triglasne pesmi, večinoma ljudske. Kasneje so pričele z zahtevnejšo literature, lotile so se umetnih pesmi in zelo uspešno nastopile na koncertih v čast skladatelja Petra Liparja. Pod vodstvom Tomaža Tozona so pripravile uspešen božični koncert.

 

Vsako leto pripravijo samostojen koncert z različnimi gosti, udeležijo se območne revije odraslih pevskih zborov v Kranju in občinske pevske revije v Naklem, pripravijo božični koncert, sodelujejo na vseh prireditvah v občini Naklo in tudi drugje po Sloveniji in zamejstvu.

 

Prejele so bronasto plaketo občine Naklo za uspešno delo na področju kulture v občini. Leta 2001 so izdale zgoščenko z naslovom Pa se sliš' od Sv. Vida zgun'. V letu 2006 so se udeležile Regijskega tekmovanja odraslih pevskih zborov Gorenjske v Škofji Loki in prejele bronasto priznanje, leta 2007 pa tekmovanja Naša pesem 2007 in prejele bronasto plaketo. V letu 2008 so se udeležile tematskega regijskega koncerta Sozvočenja v Škofji Loki.

 

 

VOKALNA SKUPINA PEGAZOVE MUZE


Vokalna skupina z zborovodkinjo Mihaelo Pihler deluje od leta 2005 in združuje mlade muzikalične ženske iz Rogaške Slatine in okolice. Repertoar skupine sega od sakralnih do slovenskih in tujih ljudskih in zabavnih pesmi, ki je deloma predstavljen tudi na prvi zgoščenki, izdani letos.


Kulturno dogajanje v Rogaški Slatini muze vsako leto popestrijo s tematsko in programsko pestrimi glasbeno-umetniškimi projekti, kjer pogosto sodelujejo tudi priznani ustvarjalci. Poleg izvajanja projektov priložnostno nastopajo na različnih prireditvah, prav tako pa se pogosto odpravijo na gostovanja po Sloveniji, kjer so do sedaj že sklenile mnoga pevska prijateljstva.


Pevsko znanje nenehno nadgrajujejo in ga predstavljajo tudi na revijah pevskih zborov in tekmovanjih. Ob udeležbi na regijskem tekmovanju odraslih pevskih zborov "Od Celja do
Koroške" novembra 2006 so za svoj nastop prejele srebrno diplomo in posebno priznanje tekmovanja za najboljši ženski zbor.

 

 

DEKLIŠKI PEVSKI ZBOR RADOST, GODOVIČ


Zbor sestavlja šestnajst deklet, ki skupaj pojejo osemnajsto leto. Začetki so bili podobni kot pri drugih zborih: nekaj deklet, veselje do petja, druženja ... prosti čas. Kasneje se je ta prosti čas zapolnil s petjem, precejšnjim številom nastopov, tudi s tekmovanji in prav zato z veliko urami, ki jih skupaj preživijo na vajah. V zadnjih nekaj letih je zbor veliko koncertiral po Sloveniji.

 

Dekleta so se udeleževale tudi tekmovanj po Sloveniji (Postojna 2004, 2006; Maribor 2005, 2007), na Češkem (Praga 2006), v Italiji (Rimini 2007). Avgusta 2008 je zbor teden dni preživel v Srbiji na Mednarodnem pevskem tednu Europa Cantat. Aprila 2009 se je udeležil mednarodnega tekmovanja Slovakia Cantat v Bratislavi. Prejel je zlati priznanji in še posebni priznanji za zanimivo izbrani tekmovalni program in za prvo mesto v kategoriji ljudska pesem. Novembra 2009 so se dekleta udeležila 26. mednarodnega zborovskega tekmovanja Franza Schuberta na Dunaju, kjer so v kategoriji sakralne glasbe prejele zlato priznanje.

 

 

ČarniCe, LJUBLJANA


Ženska vokalna skupina ČarniCe deluje od jeseni 2002. Ustanovile so jo pevke, ki so kot študentke različnih ljubljanskih fakultet pele v APZ Tone Tomšič pod vodstvom dirigenta Stojana Kureta.


ČarniCe delujejo projektno z različnimi dirigenti. Prepoznavnost tako gradijo s kakovostno izvedbo raznolikega programa, pri tem pa jim je vodilo ohranjanje kulturne dediščine in promocija slovenske ustvarjalnosti. V dosedanjem delovanju lahko izpostavijo štiri odmevnejše projekte z izvedbo koncertov in izdajo zgoščenk: Gregorijanski koral (2004-2005) pod umetniškim vodstvom profesorja Toneta Potočnika in s sodelovanjem moške zasedbe Akademskih 12, Neodkriti biseri od Kogoja do danes (2005) pod vodstvom dirigenta Stojana Kureta, Črnska duhovna in gospel glasba (2006) z zborovodkinjo Tanjo Benedik in sodelovanjem s solistko Nuško Drašček in pianistom Blažem Jurjevčičem ter Ljudske pesmi slovenskih pokrajin v priredbah skladatelja Ambroža Čopija (2007-2008) ponovno pod umetniškim vodstvom Stojana Kureta.


Od jeseni 2008 se ČarniCe predstavljajo pod umetniškim vodstvom Sebastjana Vrhovnika s programom iz obdobja romantike in 20. stoletja.

 

 

Vokalna skupina Solzice Glasbene šole Brežice


Vokalna skupina Solzice deluje devetnajsto leto.V teh letih je sodelovala na mnogih prireditvah v okviru Glasbene šole Brežice, občine, drugod po Sloveniji in v tujini. Sodelovala je na tekmovanju pevskih zborov Naša pesem v Mariboru: leta 1997 je prejela bronasto priznanje, leta 2003 pa srebrno priznanje, priznanje za najboljši ženski zbor ter priznanje za najboljšo izvedbo obvezne skladbe za ženski zbor.


Solzice se redno udeležujejo regijskih tekmovanj, Sozvočij, revij pevskih zborov, leta 2007 so na Slovenskih glasbenih dnevih izvedle dve noviteti. Posnele so dve zgoščenki,ponosne pa so tudi na osvojeno srebrno priznanje Mednarodnega tekmovanja pevskih zborov v Budimpešti leta 2009. Največ pa jim pomenijo zadovoljni obrazi zvestih poslušalcev, ki jih vsako leto razveselijo z nepozabnimi majskimi večeri v Viteški dvorani brežiškega gradu.

 


GRUDNOVE ŠMIKLE, ŽELEZNIKI


Vsako leto sveti Miklavž na zemljo prinese tudi nekaj čarobnega zvezdnega prahu s svoje poti. Ta zvezdni prah pomaga obdarjenim ljudem tako, da najlepša stvar, ki se jim zgodi tega dne, postane ena izmed njihovih najlepših stvari v življenju. In bilo je leto 2002 in bilo je 12 gimnazijk in Marjeta v Železnikih. In morda je bil zvezdni prah. Tako se prične zgodba o Grudnovih Šmiklah (decembrskih miklavžkah).


Od leta 2007 roko zborovodkinje Marjete Naglič posluša 24 Šmikel. V tem letu so dale poseben poudarek sakralni glasbi in tako lepoto in resnico podajale po različnih slovenskih cerkvah na Gorenjskem in v Ljubljani. V letu 2008 so svoj pečat pustile na sklepnem koncertu zborov posameznih regij v Slovenski filharmoniji s programom Marija - češčeno ime. Avgusta 2009 so na mednarodnem tekmovanju v okviru Ohridskega festivala osvojile veliko nagrado festivala in leto končale z zlatim priznanjem z odliko na Regijskem tekmovanju Gorenjske v Škofji Loki.

 


AKADEMSKI PEVSKI ZBOR FRANCE PREŠEREN KRANJ


Zbor je bil ustanovljen leta 1969 kot nadgradnja srednješolskega zbora Gimnazije Kranj. Njegovi stalni dirigenti so bili Matevž Fabijan, Tomaž Faganel, Damijan Močnik, Baki Jashari in Primož Kerštanj, ki zbor vodi od leta 2000.


Kranjski APZ se zelo uspešno predstavlja na mnogih koncertih, tekmovanjih in festivalih doma in v tujini, gostoval je v večini evropskih držav pa tudi v Izraelu, Mehiki, Združenih državah Amerike, Argentini in Čilu. V letošnjem poletju pa bodo slovensko pesem ponesli še na ruske odre, v St. Peterburg in Moskvo.


Na tekmovanju Naša pesem v Mariboru je Akademski pevski zbor France Prešeren Kranj tokrat že sedmič.

 

 

KOMORNI ZBOR MEGARON


Zbor je bil ustanovljen oktobra 2003 na pobudo Damijana Močnika in nekdanjih pevcev zborov Škofijske klasične gimnazije v Ljubljani. V sedmih letih delovanja je zapustil opazno sled na slovenski zborovski sceni z udeležbo na tekmovanjih (dosežene zlate in srebrna plaketa), s sodelovanjem s profesionalnimi glasbenimi institucijami (Simfoniki RTV Slovenija, Münchenskimi simfoniki, Društvom slovenskih skladateljev), z odmevnimi turnejami (Bruselj, Haag, Trenčin, Berlin), z aktivnim sodelovanjem na mednarodnem tekmovanju dirigentov in stalnim koncertiranjem s premišljeno oblikovanimi programi. Letos julija se odpravlja na turnejo in glasbeni festival Kathaumiwx na zahodno obalo Kanade.

 

 

MEŠANI PEVSKI ZBOR ODMEV KAMNIK


Korenine zbora so pognale v znani kamniški tovarni Titan, kjer je bil leta 1981 ustanovljen prvi tovarniški zbor Titan Kamnik. Po dolgoletnih prepevanjih na tovarniških prireditvah in občinskih slovesnostih smo se pevci pred enajstimi leti prvič udeležili tekmovanja Naša pesem. Kmalu zatem se je zbor preimenoval v MePZ Odmev Kamnik. S tem imenom smo se čez šest let zopet pojavili na tem tekmovanju in nato svoje sposobnosti ponesli tudi po Evropi. Večkrat so se udeležili mednarodnih tekmovanj v Italiji, odšli pa so tudi v Avstrijo, na Češko, Hrvaško in nazadnje tudi Poljsko. Iz vseh tekmovanj so v Kamnik prinesli odlična priznanja.

 

 

MEŠANI PEVSKI ZBOR SURREXIT


Zbor je začel delovati leta 2003. Aprila naslednje leto se je predstavil na diplomskem koncertu zborovodkinje Božene Kutnar, kjer je nastopil skupaj s solisti in orkestrom ljubljanske opere. Takrat je nastalo tudi ime zbora: surrexit pomeni 'vstal je', v liturgični govorici pa se to nanaša na Kristusa, ki je vstal iz groba. Že samo ime razodeva, da zbor povezuje pevce, ki nosijo v sebi vstajenjsko upanje, luč in veselje. Ta notranji ogenj želijo z ubranim petjem sakralne in ljudske zborovske literature približati tudi poslušalcem. S petjem sodeluje pri bogoslužju, letno pripravi vsaj dva koncerta ter se udeležuje tudi revij pevskih zborov.

 

 

MEŠANI PEVSKI ZBOR HRAST - DOBERDOB


Zbor deluje v okviru istoimenskega društva, ustanovljenega leta 1968, njegove korenine pa segajo v povojni čas. Z bogatim izborom slovenske in tuje glasbene literature ter izvajanjem različnih polifonskih in sodobnih skladb je postal aktiven sooblikovalec kulturnega življenja v zamejstvu in širšem slovenskem prostoru.


Odkar je leta 1985 umetniško vodstvo prevzel Hilarij Lavrenčič, je zbor prejel številna priznanja doma in v tujini: kar nekaj prvih mest na tekmovanju radijskih posnetkov Primorska poje, štiri zlate in srebrni plaketi ter posebna priznanja na državnem tekmovanju Naša pesem v Mariboru in zlate plakete na primorskih regijskih tekmovanjih.

 

Priznanja in nagrade je zbor prejel na italijanskih zborovskih tekmovanjih v Vittorio Venetu (1998), Arezzu (2003), Travesiu (2007), Azzanu X (2008) ter na goriškem mednarodnem natečaju C. A. Seghizzi (2001). Nazadnje je novembra 2009 zbor z 91 točkami osvojil zlato plaketo s pohvalo in drugo mesto na regijskem tekmovanju v Postojni. Ob 40-letnici ustanovitve (oktober 2008) je zbor izdal svojo drugo zgoščenko Petelinček je zapieu.
Leta 2004 je zbor prejel srebrno plaketo, ki jih podeljuje JSKD za izjemne dosežke v ustvarjalnem kulturnem delovanju.