GLASBA VOKALNA GLASBA / NAŠA PESEM 2016

 

REZULTATI

 

Konservatorij

Komorni zbor Konservatorija za glasbo in balet Ljubljana, zborovodja Ambrož Čopi (foto: Janez Eržen)

 

REZULTATI PO TOČKAH:

 

Male pevske skupine


Vokalni kvartet Rusalke, Radlje ob Dravi, v. s. Tadeja Vulc (srebrna plaketa, 85,0 točk)

Kvintet Vintgar, Blejska Dobrava, v. s. Luka Černe (srebrna plaketa, 80,0 točk)

Vokalna skupina A cappella KUD Rače, v. s. Tone Žuraj (bronastaplaketa, 78,7 točk)

Vokalna skupina Elum, Postojna, v. s. Karolina Repar (bronastapriznanje, 77,0 točk)

 

Moški pevski zbori


Vokalna akademija Ljubljana, dir. Stojan Kuret (zlata plaketa, 93,0 točk)

Akademski pevski zbor Maribor (moški), Maribor, zb. Tadeja Vulc (srebrna plaketa, 88,3 točk)

Primorski akademski zbor Vinko Vodopivec, Ljubljana, zb. Iztok Kocen (srebrna plaketa, 84 točk)

Komorni moški pevski zbor Davorina Jenka Cerklje na Gorenjskem, zb. Jožef Močnik (bronastapriznanje, 73,0 točk)

 

Ženski pevski zbori


Ženski komorni zbor ČarniCe, Ljubljana, zb. Monika Fele (zlata plaketa, 94,3 točk)

Ženski zbor Carmen manet, Kranj, zb. Primož Kerštanj (zlata plaketa, 90,0 točk)

Dekliški pevski zbor Aglaja, Radlje ob Dravi, zb. Kerstin Vuga (srebrna plaketa, 85,7 točk)

Grudnove Šmikle, Železniki, zb. Marjeta Naglič (srebrna plaketa, 83,0 točk)

Ženski pevski zbor Dupljanke, Duplje pri Kranju, zb. Katja Klančnik Jelenc (srebrna plaketa, 81,7 točk)

 

Mešani pevski zbori  

                                                             
Komorni zbor Konservatorija za glasbo in balet Ljubljana, zb. Ambrož Čopi (zlata plaketa, 96,3 točk)

Zbor sv. Nikolaja Litija, zb. Helena Fojkar Zupančič (zlata plaketa, 96,0 točk)

Komorni zbor Orfej, Ljutomer, zb. Romana Rek, dirigent Andraž Hauptman k.g. (zlata plaketa, 94,3 točk)

Akademski pevski zbor Maribor, zb. Tadeja Vulc (zlata plaketa, 93,3 točk)

Koroški akademski pevski zbor Mohorjan, Prevalje, zb. Helena Buhvald Gorenšek (zlata plaketa, 90,3 točk)

Komorni zbor Hugo Wolf, Maribor, zb. Aleš Marčič (srebrna plaketa, 89,0 točk)

Akademski pevski zbor Univerze na Primorskem, Koper, zb. Mirko Ferlan (srebrna plaketa, 88,0 točk)

Komorni zbor Limbar, Moravče, zb. Tomaž Pirnat (srebrna plaketa, 87,3 točk)

Mešani pevski zbor Hrast, Doberdob (I), dir. Hilarij Lavrenčič (srebrna plaketa, 87,0 točk)

Mešani pevski zbor Viva Brežice, zb. Simona Rožman Strnad (srebrna plaketa, 85,7 točk)

Zbor Jacobus Gallus, Trst (I), zb. Marko Sancin (srebrna plaketa, 82,3 točk)

Komorni pevski zbor Mysterium, Kranj, dir. Urška Štampe (srebrna plaketa, 82,0 točk)

 

POSEBNA PRIZNANJA:

 

Priznanje za absolutno prvo mesto 24. Naše pesmi:
Komorni zbor Konservatorija za glasbo in balet Ljubljana, zborovodja Ambrož Čopi

Priznanje za absolutno drugo mesto 24. Naše pesmi:
Zbor sv. Nikolaja Litija, zborovodkinja Helena Fojkar Zupančič

Priznanje za absolutno tretje mesto 24. Naše pesmi:
Komorni zbor Orfej, Ljutomer, zb. Romana Rek, dirigent Andraž Hauptman k.g.
Ženski komorni zbor Čarnice, Ljubljana, zborovodkinja Monika Fele

Priznanje za najboljšo malo pevsko skupino Naše pesmi 2016:
Vokalni kvartet Rusalke, Radlje ob Dravi, vodja skupine Tadeja Vulc

Priznanje za najboljši ženski zbor Naše pesmi 2016:
Ženski komorni zbor Čarnice, Ljubljana, zborovodkinja Monika Fele

Priznanje za najboljši moški zbor Naše pesmi 2016:
Vokalna akademija Ljubljana, dirigent Stojan Kuret

Priznanje za najboljši mešani zbor Naše pesmi 2016:
Komorni zbor Konservatorija za glasbo in balet Ljubljana, zborovodja Ambrož Čopi

Priznanje za obetavnega zborovodjo debitanta:
Aleš Marčič, Komorni zbor Hugo Wolf, Maribor

Priznanje za najboljšo zasedbo, ki je prvič nastopila na Naši pesmi:
Komorni zbor Konservatorija za glasbo in balet Ljubljana, zborovodja Ambrož Čopi

Priznanje skladatelju za najboljšo noviteto:
Andrej Makor za skladbo PESEM ŠT. X (Srečko Kosovel)

Priznanje za najboljšo izvedbo skladbe avtorja, rojenega po l. 1500 in umrlega do l. 1750:
Ženski komorni zbor Čarnice za izvedbo skladbe O REGEM COELI Tomasa Luisa de Victoria

Priznanje za najboljšo izvedbo skladbe, napisane v 19. stoletju:
Vokalna akademija Ljubljana, dirigent Stojan Kuret za izvedbo skladbe IL BRIVIDO Marca Enrica Bossija

Priznanje za najboljšo izvedbo tuje skladbe, napisane od 20. stoletja do danes:
Zbor sv. Nikolaja, Litija za izvedbo skladbe THE CONVERSION OF SAUL Z. Randalla Stroopa

Priznanje za najboljšo izvedbo sodobne slovenske skladbe, napisane od leta 1995:
Komorni zbor Orfej, dirigent Andraž Hauptman za izvedbo skladbe VESTER, CAMENAE Uroša Kreka

Priznanje za najboljšo izvedbo slovenske ljudske pesmi:
Ženski komorni zbor Čarnice, zborovodkinja Monika Fele za izvedbo skladbe O, KA DALEČ Aneja Černeta

Priznanje za najboljšo izvedbo izvirne slovenske novitete:
Komorni zbor Konservatorija za glasbo in balet Ljubljana, zborovodja Ambrož Čopi za izvedbo skladbe O, ADONAI Mateja Kastelica

Priznanje zborovodji za najboljšo izbiro programa:
Andraž Hauptman, Komorni zbor Orfej

Priznanje za najboljšega zborovodjo 24. Naše pesmi:
Helena Fojkar Zupančič, Zbor sv. Nikolaja Litija

Posebno priznanje perspektivnima zborovodjema po izboru žirije:
plačilo kotizacije za udeležbo na Svetovnem zborovskem simpoziju v Barceloni/Španija ali Konferenci ACDA v Minneapolisu/ZDA 2017:

-      Kerstin Vuga
-      Monika Fele

 

 

 

 

Nagovor predsednika žirije

 

Programska knjižica

 

Programska knjižica tekmovanja
(pdf, 8 MB)

 

 

Javni sklad RS za kulturne dejavnosti in območna izpostava Maribor


Mestna občina Maribor

 

Zveza kulturnih društev Maribor
Zveza kulturnih društev Slovenije