GLASBA / REGIJSKA TEKMOVANJA / ODRASLE PEVSKE ZASEDBE 2013


Rezultati regijskih tekmovanj


DOLENJSKA, BELA KRAJINA IN POSAVJE

ZLATO PRIZNANJE Z ODLIKO

Ni bilo podeljeno

ZLATO PRIZNANJE

Vokalna skupina Mezzo, Novo mesto
Vodja skupine Barbara Lotrič
Število točk: 89,3

Oktet Jurij Dalmatin, Boštanj
Vodja okteta Tine Bec
Število točk: 80,7

Mešani pevski zbor Pomlad, Novo mesto
Zborovodkinja Alenka Podpečan
Število točk: 80

SREBRNO PRIZNANJE

Vokalna skupina Lan, Metlika
Zborovodkinja Mateja Jakša Jurkovič
Število točk: 76,3

Moški pevski zbor Kapele, Kapele
Zborovodja Niko Ogorevc
Število točk: 70,7

Mešani pevski zbor Kres, Čatež
Zborovodkinja Katja Jarm
Število točk: 70,3

Mešani pevski zbor Revoz, Novo mesto
Zborovodkinja Cvetka Krampelj
Število točk: 70

BRONASTO PRIZNANJE

Ni bilo podeljeno 

PRIZNANJE ZA SODELOVANJE

Ženski pevski zbor Zimzelen Mirna, Mirna
Zborovodja Stane Peček

POSEBNA PRIZNANJA – ZA NAJBOLJŠE PO ZASEDBAH

Priznanje za najboljši ženski zbor:
Vokalna skupina Mezzo, Novo mesto
Vodja skupine Barbara Lotrič

Priznanje za najboljši mešani zbor:
Mešani pevski zbor Pomlad, Novo mesto
Zborovodkinja Alenka Podpečan

Priznanje za najboljšo zasedbo, ki je prvič nastopila na regijskem tekmovanju:
Vokalna skupina Mezzo, Novo mesto
Vodja skupine Barbara Lotrič

Priznanje za obetavnega/o zborovodjo/kinjo:
Tine Bec,
Oktet Jurij Dalmatin, Boštanj

Priznanje za obetavno zasedbo:
Vokalna skupina Mezzo, Novo mesto
Vodja skupine Barbara Lotrič

POSEBNA PRIZNANJA – ZA NAJBOLJŠE IZVEDBE

Priznanje za najboljšo izvedbo skladbe iz obdobja renesanse:
Ni bilo podeljeno

Priznanje za najboljšo izvedbo skladbe, napisano v 19. stoletju:
Ni bilo podeljeno

Priznanje za najboljšo izvedbo skladbe, napisano od 20. stoletja do danes:
Mešani pevski zbor Pomlad, Novo mesto
Zborovodkinja Alenka Podpečan
za izvedbo skladbe Boba ChilcotTa (1955): A LITTLE JAZZ MASS: 2. Gloria (Ordinarium missæ)

Priznanje za najboljšo izvedbo sodobne slovenske skladbe, napisane od leta 1980 do danes:
Vokalna skupina Mezzo, Novo mesto
Vodja skupine Barbara Lotrič
za izvedbo skladbe Damijana Močnika (1967): ACCLAMATIO (liturgično besedilo)

Priznanje za najboljšo izvedbo slovenske ljudske pesmi:
Oktet Jurij Dalmatin, Boštanj
Vodja okteta Tine Bec
za izvedbo skladbe Radovana Gobca (1909–1995): MRAVLA JE V MLIN PELALA (ljudska iz Porabja )

Priznanje zborovodji za najboljšo izbiro sporeda:
Mateja Jakša Jurkovič
Vokalna skupina Lan, Metlika

 

OSREDNJA SLOVENIJA

ZLATO PRIZNANJE Z ODLIKO

Gallina, vokalna skupina, Ljubljana
Vodja skupine Ana Erčulj
Število točk: 91

Mešani pevski zbor Adoramus, Logatec
Dirigent Marjan Grdadolnik
Število točk: 90.3

ZLATO PRIZNANJE

Vokalna skupina Anamanka, Ribnica
Vodja skupine Simon Korošec
Število točk: 86,7

Komorni zbor Fran Gerbič, Rakek
Zborovodja Jože Rajk
Število točk: 86,3

Oktet Raskovec, Vrhnika
Vodja okteta  Mitja Drašler
Število točk: 82

SREBRNO PRIZNANJE

Mešani pevski zbor Kulturno–umetniškega društva Jevnica
Zborovodkinja Tanja Benedik
Število točk: 74,3

Ženski pevski zbor KUD Brezovica
Zborovodkinja Sonja Sojer
Število točk: 73,7

Društvo ženski pevski zbor Tonja, Borovnica
Zborovodja Jaka Jerina
Število točk: 72,7

BRONASTO PRIZNANJE

Vokalna skupina Cantate Domino, Kočevje
Zborovodja Franc Štefanič
Število točk: 69,3

POSEBNA PRIZNANJA – ZA NAJBOLJŠE PO ZASEDBAH

Priznanje za najboljšo malo pevski skupino (do 11 pevcev)
Gallina, vokalna skupina, Ljubljana
Vodja skupine Ana Erčulj

Priznanje za najboljši ženski zbor
Vokalna skupina Anamanka, Ribnica
Vodja skupine Simon Korošec

Priznanje za najboljši mešani zbor
Mešani pevski zbor Adoramus, Logatec
Dirigent Marjan Grdadolnik

Priznanje za najboljšo zasedbo, ki je prvič nastopila na regijskem tekmovanju
Vokalna skupina Anamanka, Ribnica
Zborovodja Simon Korošec

Priznanje za obetavnega/o zborovodjo/kinjo:
Simon Korošec,
Vokalna skupina Anamanka, Ribnica

Priznanje za obetavno zasedbo:
Komorni zbor Fran Gerbič, Rakek
Zborovodja Jože Rajk

POSEBNA PRIZNANJA – ZA NAJBOLJŠE IZVEDBE

Priznanje za najboljšo izvedbo skladbe iz obdobja renesanse:
Ni bilo podeljeno

Priznanje za najboljšo izvedbo skladbe, napisano v 19. stoletju:
Ni bilo podeljeno

Priznanje za najboljšo izvedbo skladbe, napisano od 20. stoletja do danes:
Gallina, vokalna skupina, Ljubljana
Vodja skupine Ana Erčulj
za izvedbo skladbe Emila Adamiča (1877–1936): Po slovesu (Ivan N. Resman)

Priznanje za najboljšo izvedbo sodobne slovenske skladbe, napisane od leta 1980 do danes:
Vokalna skupina Anamanka, Ribnica
Vodja skupine Simon Korošec
za izvedbo skladbe Katarine Pustinek Rakar (1979): STRAH (Neža Maurer)

Priznanje za najboljšo izvedbo slovenske ljudske pesmi:
Gallina, vokalna skupina, Ljubljana
Vodja skupine Ana Erčulj
za izvedbo skladbe Ambroža Čopija (1973): ŠKRINJA UӘREHOVA (ljudska iz okolice Trsta)

Priznanje zborovodji za najboljšo izbiro sporeda:
Marjan Grdadolnik
Mešani pevski zbor Adoramus

 


GORENJSKA

ZLATO PRIZNANJE Z ODLIKO

Ženski zbor Carmen manet, Kranj
Zborovodja Primož Kerštanj
Število točk: 91,0

KD Vox Carniola, Jesenice (ženska zasedba)
Zborovodkinja Eva Jelenc Drozg
Število točk: 90,3

ZLATO PRIZNANJE

KD Vox Carniola, Jesenice (mešana zasedba)
Zborovodkinja Eva Jelenc Drozg
Število točk: 89,3

Mešani pevski zbor »Odmev«, Kamnik
Zborovodkinja Ana Smrtnik
Število točk: 88,7

KPZ Mysterium Kranj
Dirigentka Urška Fabijan
Število točk: 86,7

Akademski pevski zbor France Prešeren Kranj
Zborovodja Fernando Mejias
Število točk: 86,3

Škofjeloški oktet
Vodja okteta Andrej Žagar
Število točk: 86,0

Ženski pevski zbor Moj spev, Groblje
Zborovodja Peter Pogačar
Število točk: 86

Domžalski komorni zbor
Zborovodja Fernando Mejias
Število točk: 82,7

SREBRNO PRIZNANJE

Pevsko društvo Mešani pevski zbor Klas Groblje
Zborovodja Matevž Kink
Število točk: 77,3

Triglavski zvonovi, Mojstrana
Zborovodkinja Metka Magdič
Število točk: 74,3

Vokalna skupina Cantabile, Gorenja vas
Vodja skupine Roman Ažbe
Število točk: 73,3

Mešani pevski zbor Musica viva Kranj - Primskovo
Zborovodja Aleš Gorjanc
Število točk: 71,3

Mešana pevska skupina dr. France Prešeren, Žirovnica–Breznica
Vodja skupine Irena Kosmač
Število točk: 70,3

BRONASTO PRIZNANJE

Mešani pevski zbor Antona Tomaža Linharta v Radovljici
Zborovodkinja Metka Magdič
Število točk: 64

Mešani pevski zbor Svoboda Mengeš
Dirigent Aleksandar Spasić
Število točk: 64

POSEBNA PRIZNANJA – ZA NAJBOLJŠE PO ZASEDBAH

Priznanje za najboljšo malo pevsko zasedbo:
Škofjeloški oktet
Vodja okteta Andrej Žagar

Priznanje za najboljši ženski zbor:
Ženski zbor Carmen manet, Kranj
Zborovodja Primož Kerštanj

Priznanje za najboljši mešani zbor:
KD Vox Carniola, Jesenice (mešana zasedba)
Zborovodkinja Eva Jelenc Drozg

Priznanje za najboljšo zasedbo, ki je prvič nastopila na regijskem tekmovanju:
KD Vox Carniola, Jesenice (ženska zasedba)
Zborovodkinja Eva Jelenc Drozg

Priznanje za obetavnega/o zborovodjo/kinjo:
Zborovodja Peter Pogačar
Ženski pevski zbor Moj spev, Domžale

Priznanje za obetavno zasedbo:
Škofjeloški oktet
Vodja okteta Andrej Žagar

POSEBNA PRIZNANJA – ZA NAJBOLJŠE IZVEDBE

Priznanje za najboljšo izvedbo skladbe iz obdobja renesanse:
Ni bilo podeljeno

Priznanje za najboljšo izvedbo skladbe, napisano v 19. stoletju:
KD Vox Carniola, Jesenice (ženska zasedba)
Zborovodkinja Eva Jelenc Drozg
Za izvedbo skladbe Josepha Gabriela Rheinbergerja (1839–1901): WIE LEIBLICH SIND DEINE WOHNUNGEN (po Ps 84 (83), 2–5, 12)

Priznanje za najboljšo izvedbo skladbe, napisano od 20. stoletja do danes:
Ženski zbor Carmen manet, Kranj
Zborovodja Primož Kerštanj
za izvedbo skladbe Jana Magnea Førdea (1962): SAFARI (Jan Magne Førde)

Priznanje za najboljšo izvedbo sodobne slovenske skladbe, napisane od leta 1980 do danes:
Ženski pevski zbor Moj spev, Domžale
Zborovodja Peter Pogačar
za izvedbo skladbe Ambroža Čopija (1973): DEČEK IN DEKLICA (1993) (Saša Vegri)

Priznanje za najboljšo izvedbo slovenske novitete:
Mešani pevski zbor »Odmev«, Kamnik
Zborovodkinja Ana Smrtnik
za izvedbo skladbe Barbare Maurer (1982): PESEM (2013) (Tone Pavček)

Priznanje za najboljšo izvedbo slovenske ljudske pesmi:
KD Vox Carniola, Jesenice (mešana zasedba)
Zborovodkinja Eva Jelenc Drozg
za izvedbo skladbe Sama Vremška (1930–2004): MARKO SKAČE (prekmurska ljudska)

Priznanje zborovodji za najboljšo izbiro sporeda:
Eva Jelenc Drozg
KD Vox Carniola, Jesenice (ženska zasedba)

 

OD CELJA DO KOROŠKE

ZLATO PRIZNANJE

Koroški akademski pevski zbor Mohorjan, Prevalje
zborovodkinja: Helena Buhvald Gorenšek
Število točk: 87,7

Vokalni kvartet Rusalke, Radlje ob Dravi
vodja skupine: Sara Praper
Število točk: 87,7

Mešani pevski zbor Svoboda Šoštanj
zborovodkinja: Anka Jazbec
Število točk: 83

 

SREBRNO PRIZNANJE

Vokalna skupina “In spiritu”, Vojnik
vodja skupine: David Preložnik
Število točk: 78

Mešani pevski zbor »Zarja« Šentvid pri Planini
zborovodja: Matej Romih
Število točk: 76

Šaleški študentski oktet, Velenje
vodja okteta: Domen Strupeh
Število točk: 75,7

Dravograjski sekstet
vodja seksteta: Tadeja Vulc
Število točk: 73

Mešani pevski zbor Bistrica Ob Sotli
zborovodkinja: Špela Drašler
Število točk: 70,7

Kulturno društvo Vres Prevalje
zborovodkinja: Helena Buhvald Gorenšek
Število točk: 70

Mešani pevski zbor Šmartno ob Paki
zborovodja: Matjaž Kač
Število točk: 70

BRONASTO PRIZNANJE

Vokalna skupina Kolorina Vojnik
vodja skupine: Emilija Kladnik Sorčan
Število točk: 66,3

Moški pevski zbor »Ivo Štruc«,
Slovenske Konjice
zborovodja: Ivo Kacbek
Število točk: 65,3

Moški pevski zbor Dramlje
zborovodja: Matevž Goršič
Število točk: 65,3

 

POSEBNA PRIZNANJA – ZA NAJBOLJŠE PO ZASEDBAH

Priznanje za najboljšo malo pevsko zasedbo:
Vokalni kvartet Rusalke, Radlje ob Dravi
vodja skupine: Sara Praper

Priznanje za najboljši moški zbor:
Kulturno Društvo Vres Prevalje
zborovodkinja: Helena Buhvald Gorenšek

Priznanje za najboljši mešani zbor:
Koroški akademski pevski zbor Mohorjan, Prevalje
zborovodkinja: Helena Buhvald Gorenšek

Priznanje za najboljšo zasedbo, ki je prvič nastopila na regijskem tekmovanju:
Vokalni kvartet Rusalke, Radlje ob Dravi
vodja skupine: Sara Praper

Priznanje za obetavnega/o zborovodjo/kinjo:
Sara Praper
Vokalni kvartet Rusalke, Radlje ob Dravi

Priznanje za obetavno zasedbo:
Vokalni kvartet Rusalke, Radlje ob Dravi
vodja skupine: Sara Praper

 

POSEBNA PRIZNANJA – ZA NAJBOLJŠE IZVEDBE

Priznanje za najboljšo izvedbo skladbe iz obdobja renesanse:
Ni bilo podeljeno

Priznanje za najboljšo izvedbo skladbe, napisano v 19. stoletju:
Vokalni kvartet Rusalke, Radlje ob Dravi
vodja skupine: Sara Praper        
za izvedbo skladbe Frana Gerbiča (1840-1917): ROŽMARIN (Ivan N. Resman)

Priznanje za najboljšo izvedbo skladbe, napisano od 20. stoletja do danes:
Vokalni kvartet Rusalke, Radlje ob Dravi
vodja skupine: Sara Praper        
za izvedbo skladbe Gašperja Jereba (1985). SKLEDCA KAVE (Drejc Pogačnik)

Priznanje za najboljšo izvedbo sodobne slovenske skladbe, napisane od leta 1980 do danes:
Koroški akademski pevski zbor Mohorjan, Prevalje
zborovodkinja: Helena Buhvald Gorenšek
za izvedbo skladbe Patricka Quaggiata (1983): AVE MARIA (antifona)

Priznanje za najboljšo izvedbo slovenske novitete:
Ni bilo podeljeno

Priznanje za najboljšo izvedbo slovenske ljudske pesmi:
Mešani pevski zbor »Zarja« Šentvid pri Planini
zborovodja: Matej Romih
za izvedbo skladbe Patricka Quaggiata (1983): PR'ŠMENTANA TI LJUB'CA (slovenska ljudska)

Priznanje zborovodji za najboljšo izbiro sporeda:
Tadeja Vulc,
Dravograjski sekstet

 


ŠTAJERSKA IN POMURJE

 

ZLATO PRIZNANJE

Mešani pevski zbor Cantate, Murska Sobota
Zborovodja Dejan Prasl
Število točk: 81,0

Vokalna skupina A cappella KUD Rače
Vodja skupine Tone Žuraj
Število točk: 80,0

 

SREBRNO PRIZNANJE

Vokalna skupina Fantje na vasi KUD Rače
Vodja skupine Tone Žuraj
Število točk: 77,3

Komorni zbor Škrjanček KUD Rače
Zborovodja Tone Žuraj
Število točk: 75,7

Komorni moški zbor Ptuj
Zborovodkinja Nina Lorber
Število točk: 73,3

Moški vokalni kvintet Aeternum, Črenšovci
Vodja kvinteta Andrej Tibaut
Število točk: 71,3

 

BRONASTO PRIZNANJE

Moški pevski zbor Slava Klavora Maribor
Zborovodja Samo Podbrežnik
Število točk: 66,3

Pevsko društvo Okarina, Ormož
Zborovodkinja Zlatka Puklavec Banjanin
Število točk: 65,3

Oktet KUD Oton Župančič Tinje
Vodja okteta Marjan Kranjc
Število točk: 65,3

PRIZNANJE ZA SODELOVANJE

Mešani pevski zbor KD Cerkvenjak
Zborovodja Marjan Kranjc

 

POSEBNA PRIZNANJA – ZA NAJBOLJŠE PO ZASEDBAH

Priznanje za najboljšo malo pevsko zasedbo:
Vokalna skupina A cappella KUD Rače
Vodja skupine Tone Žuraj

Priznanje za najboljši moški zbor:
Ni bilo podeljeno

Priznanje za najboljši ženski zbor:
Ni bilo podeljeno

Priznanje za najboljši mešani zbor:
Mešani pevski zbor Cantate Murska Sobota
Zborovodja Dejan Prasl

Priznanje za najboljšo zasedbo, ki je prvič nastopila na regijskem tekmovanju:
Mešani pevski zbor Cantate Murska Sobota
Zborovodja Dejan Prasl

Priznanje za obetavnega/o zborovodjo/kinjo:
Zborovodja Dejan Prasl
Mešani pevski zbor Cantate, Murska Sobota

Priznanje za obetavno zasedbo:
Komorni zbor Škrjanček KUD Rače
Zborovodja Tone Žuraj

 

POSEBNA PRIZNANJA – ZA NAJBOLJŠE IZVEDBE

Priznanje za najboljšo izvedbo skladbe iz obdobja renesanse:
Ni bilo podeljeno

Priznanje za najboljšo izvedbo skladbe, napisano v 19. stoletju:
Ni bilo podeljeno

Priznanje za najboljšo izvedbo skladbe, napisano od 20. stoletja do danes:
Ni bilo podeljeno

Priznanje za najboljšo izvedbo sodobne slovenske skladbe, napisane od leta 1980 do danes:
Pevsko društvo Okarina, Ormož
Zborovodkinja Zlatka Puklavec Banjanin
za izvedbo skladbe Jakoba Ježa (1928) VODOMKE (2006) (Ervin Fritz)

Priznanje za najboljšo izvedbo slovenske novitete:
Ni bilo podeljeno
Priznanje za najboljšo izvedbo slovenske ljudske pesmi:
Mešani pevski zbor Cantate, Murska Sobota
Zborovodja Dejan Prasl
za izvedbo skladbe Urške Pompe (1969) VENCI VEILI (prekmurska ljudska)

Priznanje zborovodji za najboljšo izbiro sporeda:
Ni bilo podeljeno

 

PRIMORSKA


ZLATO PRIZNANJE Z ODLIKO

Mešani pevski zbor Hrast, Doberdob
Zborovodja Hilarij Lavrenčič
Število točk: 91,7

Vokalna skupina Radost, Godovič
Zborovodkinja Damjana Vončina
Število točk: 91,3


ZLATO PRIZNANJE

Društvo Mešani pevski zbor Postojna
Zborovodja Mirko Ferlan
Število točk: 86,7

Komorni zbor Grgar–Nova Gorica
Zborovodja Andrej Filipič
Število točk: 86,3

Vokalna skupina ELUM, Postojna
Vodja skupine Karolina Repar
Število točk: 81,0

Zbor Jacobus Gallus, Trst
Zborovodja Marko Sancin
Število točk: 80,0

 

SREBRNO PRIZNANJE

Komorni zbor Musica viva Tolmin
Zborovodkinja Erika Bizjak
Število točk: 78,7

KD Vokalna skupina Grlica Budanje
Zborovodkinja Katarina Kodele Zadnikar
Število točk: 77,7

Vokalna skupina Goldinar, Postojna
Vodja skupine Miha Bole
Število točk: 74,3

Moški pevski zbor Pobje, Črni vrh nad Idrijo
Zborovodkinja Veronika Škedelj
Število točk: 73,3

Mešani pevski zbor Obalca Koper
Zborovodkinja Sonja Mezgec
Število točk: 72,3

KD Mešani pevski zbor Stanko Premrl Podnanos
Zborovodkinja Vida Fabčič
Število točk: 71,0

Mešani pevski zbor Tabor Kalc 1869 Knežak
Zborovodkinja Katja Bajec
Število točk: 70,3


BRONASTO PRIZNANJE

Kulturno društvo Moški pevski zbor Srečko Kumar, Kojsko
Zborovodja Alessandro Sluga
Število točk: 67,3

Kulturno društvo Moški pevski zbor Provox, Renče
Zborovodja Matej Petejan
Število točk: 65,3


POSEBNA PRIZNANJA – ZA NAJBOLJŠE PO ZASEDBAH

Priznanje za najboljši ženski zbor:
Vokalna skupina Radost, Godovič
zborovodkinja Damjana Vončina

Priznanje za najboljši moški zbor:
Vokalna skupina Goldinar, Postojna
vodja skupine Miha Bole

Priznanje za najboljši mešani zbor:
Mešani pevski zbor Hrast, Doberdob
zborovodja Hilarij Lavrenčič

Priznanje za najboljšo zasedbo, ki je prvič nastopila na regijskem tekmovanju:
Komorni zbor Musica viva Tolmin
zborovodkinja Erika Bizjak

Priznanje za obetavnega/o zborovodjo/kinjo:
Veronija Škedelj
Moški pevski zbor Pobje, Črni vrh nad Idrijo

Priznanje za obetavno zasedbo:
Moški pevski zbor Pobje, Črni vrh nad Idrijo
zborovodkinja Veronika Škedelj

 

POSEBNA PRIZNANJA – ZA NAJBOLJŠE IZVEDBE

Priznanje za najboljšo izvedbo skladbe iz obdobja renesanse:
Ni bilo podeljeno

Priznanje za najboljšo izvedbo skladbe, napisano v 19. stoletju:
Ni bilo podeljeno

Priznanje za najboljšo izvedbo skladbe, napisano od 20. stoletja do danes:
Mešani pevski zbor Hrast, Doberdob
zborovodja Hilarij Lavrenčič,
za izvedbo skladbe Mortena Lauridsena(1943): O MAGNUM MYSTERIUM (božični responzorij)

Priznanje za najboljšo izvedbo sodobne slovenske skladbe, napisane od leta 1980 do danes:
Komorni zbor Grgar–Nova Gorica
zborovodja Andrej Filipič,
za izvedbo skladbe Ambroža Čopija (1973): QUATUOR ANTIPHONAE MARIANÆ SELECTÆ – 1. Ave Maria (2008) (antifona, Lk,1:28.42)

Priznanje za najboljšo izvedbo slovenske ljudske pesmi:

Vokalna skupina Radost, Godovič
zborovodkinja Damjana Vončina,
za izvedbo priredbe Lojzeta Lebiča (1934): FČELICA ZLETEJLA (prekmurska ljudska)

Priznanje zborovodji za najboljšo izbiro sporeda:
Mirko Ferlan,
Mešani pevski zbor Postojna

Priznanje Zveze primorskih pevskih zborov za najboljšo izvedbo skladbe primorskega skladatelja:
Mešani pevski zbor Hrast, Doberdob
Zborovodja Hilarij Lavrenčič
za izvedbo priredbe Walterja Lo Nigra (1957): DEKLE JE PRALO SRAJČKE DVEJ (ljudska iz Ricmanj pri Trstu)

 

Dodatne informacije

 

Mihela JAGODIC

samostojna strokovna svetovalka za vokalno glasbo
T: (01) 2410 525
F: (01) 2410 536
E: mihela.jagodic@jskd.si