GLASBA / REGIJSKA TEKMOVANJA / ODRASLE PEVSKE ZASEDBE 2015


 

REZULTATI

Od Celja do Koroške

Žalec, nedelja, 8. november

Prizorišče:
Dvorana Glasbene šole »Risto Savin«, Žalec
Aškerčeva ulica 9, Žalec

 

Žirija:
Ambrož Čopi, predsednik
Stojan Kuret
Danica Pirečnik

 

Absolutni vrstni red


  1. ZLATO PRIZNANJE Z ODLIKO


  2. Vokalni kvartet Rusalke, Radlje ob Dravi
    Vodja kvarteta Tadeja Vulc
    Število točk: 91,3


  3. Dekliški pevski zbor Aglaja, Radlje ob Dravi
    Zborovodkinja Kerstin Vuga
    Število točk: 90,3


Collegium Vocale Celje
Zborovodkinja Bernarda Preložnik Kink
Število točk: 90

 

 

  1. ZLATO PRIZNANJE


  2. Mešani pevski zbor Strune, KUD Vladko Mohorič Zreče
    Zborovodja Samo Jezovšek
    Število točk: 88,7

  3.  

  4. Ženski pevski zbor Vox Annae, Kamnik
    Zborovodja Aleš Sedušak
    Število točk: 88,7

  5.  

  6. Mešani pevski zbor Gorenje, Velenje
    Zborovodkinja Špela Kasesnik
    Število točk: 86

 

Oktet Žetev, Luče 
Vodja okteta Mitja Venišnik
Število točk: 85,7

 

  1. SREBRNO PRIZNANJE


  2. Vokalna skupina Vodomke, Laško
    Vodja skupine Špela Florjanič
    Število točk: 79,3

  3.  

  4. Ženski pevski zbor Dominica Nova, Radlje ob Dravi
    Zborovodkinja Urška Pečonik
    Število točk: 78

  5.  

  6. Mešani pevski zbor Bistrica ob Sotli  
    Zborovodkinja Špela Drašler
    Število točk: 77,7

  7.  

  8. Moški pevski zbor Vres Prevalje
    Zborovodkinja Helena Buhvald Gorenšek
    Število točk: 76,7


  9. APZ Risto Savin, Žalec 
    Zborovodja Peter Smolič
    Število točk: 76


  10. Komorni moški zbor Celje
    Zborovodja Lovro Frelih
    Število točk: 75


  11. Mešani pevski zbor Skorno, Šoštanj
    Zborovodkinja Vesna Pirečnik
    Število točk: 75


  12. Mešani pevski zbor A Cappella KD Petrovče
    Zborovodja Robert Feguš
    Število točk: 74,7

     

  13. Rezultati po zasedbah


  14. MALE PEVSKE SKUPINE


  15. Vokalni kvartet Rusalke, Radlje ob Dravi
    Vodja kvarteta Tadeja Vulc
    Število točk: 91,3


Oktet Žetev, Luče 
Vodja okteta Mitja Venišnik
Število točk: 85,7


  1. Vokalna skupina Vodomke, Laško
    Vodja skupine Špela Florjanič
    Število točk: 79,3

 


  1. MOŠKA ZBORA


  2. Moški pevski zbor Vres Prevalje
    Zborovodkinja Helena Buhvald Gorenšek
    Število točk: 76,7


  1. Komorni moški zbor Celje
    Zborovodja Lovro Frelih
    Število točk: 75


  1. ŽENSKI ZBORI


  2. Dekliški pevski zbor Aglaja, Radlje ob Dravi
    Zborovodkinja Kerstin Vuga
    Število točk: 90,3


  1. Ženski pevski zbor Vox Annae, Kamnik
    Zborovodja Aleš Sedušak
    Število točk: 88,7


  1. Ženski pevski zbor Dominica Nova, Radlje ob Dravi
    Zborovodkinja Urška Pečonik
    Število točk: 78


  1. MEŠANI ZBORI


  2. Collegium Vocale Celje
    Zborovodkinja Bernarda Preložnik Kink
    Število točk: 90


  1. Mešani pevski zbor Strune, KUD Vladko Mohorič Zreče
    Zborovodja Samo Jezovšek
    Število točk: 88,7


  1. Mešani pevski zbor Gorenje, Velenje
    Zborovodkinja Špela Kasesnik
    Število točk: 86


  1. Mešani pevski zbor Bistrica ob Sotli  
    Zborovodkinja Špela Drašler
    Število točk: 77,7


  1. APZ Risto Savin, Žalec 
    Zborovodja Peter Smolič
    Število točk: 76


  1. Mešani pevski zbor Skorno, Šoštanj
    Zborovodkinja Vesna Pirečnik
    Število točk: 75


  1. Mešani pevski zbor A Cappella KD Petrovče
    Zborovodja Robert Feguš
    Število točk: 74,7

 

POSEBNA PRIZNANJA – ZASEDBE IN ZBOROVODJE


Priznanje za najboljši mešani zbor:
Collegium Vocale Celje
Zborovodkinja Bernarda Preložnik Kink

Priznanje za najboljši ženski zbor:
Dekliški pevski zbor Aglaja, Radlje ob Dravi
Zborovodkinja Kerstin Vuga

Priznanje za najboljšo malo pevsko zasedbo:
Vokalni kvartet Rusalke, Radlje ob Dravi
Vodja kvarteta Tadeja Vulc

Priznanje za najboljšo zasedbo, ki je prvič nastopila na regijskem tekmovanju:
Dekliški pevski zbor Aglaja, Radlje ob Dravi
Zborovodkinja Kerstin Vuga

 

POSEBNA PRIZNANJA – SESTAVA IN IZVEDBA SPOREDA


Priznanje za najboljšo izvedbo skladbe, napisane od 20. stoletja do danes:
Ženski pevski zbor Vox Annae, Kamnik
Zborovodja Aleš Sedušak
za izvedbo skladbe Uršule Jašovec (1986): COPRNICA ZOFKA (Svetlana Makarovič)


Priznanje za najboljšo izvedbo skladbe, napisane od leta 1985 do danes:
Dekliški pevski zbor Aglaja, Radlje ob Dravi
Zborovodkinja Kerstin Vuga
za izvedbo novitete Tadeje Vulc (1978): DEŽNIKI (Niko Grafenauer)


Priznanje za najboljšo izvedbo slovenske ljudske pesmi:
Vokalni kvartet Rusalke, Radlje ob Dravi
Vodja kvarteta Tadeja Vulc
za izvedbo skladbe Ambroža Čopija (1973): ŠKRINJA OƏREHOVA (ljudska iz okolice Trsta)


Priznanje zborovodji za najboljšo izbiro sporeda:
Tadeja Vulc
Vokalni kvartet Rusalke, Radlje ob Dravi


Priznanje za obetavnega zborovodjo:
Samo Jezovšek
Mešani pevski zbor Strune, KUD Vladko Mohorič Zreče


Priznanje za obetavno zborovodkinjo:
Kerstin Vuga
Dekliški pevski zbor Aglaja, Radlje ob Dravi


Priznanje za obetaven mešani zbor:
Collegium Vocale Celje
Zborovodkinja Bernarda Preložnik Kink

Priznanje za obetavno žensko zasedbo:
Dekliški pevski zbor Aglaja, Radlje ob Dravi
Zborovodkinja Kerstin Vuga


Priznanje za najboljšo zasedbo regijskega tekmovanja:
Vokalni kvartet Rusalke, Radlje ob Dravi
Vodja kvarteta Tadeja Vulc


Dodatne informacije

 

Mihela JAGODIC

samostojna strokovna svetovalka za vokalno glasbo
T: (01) 2410 525
F: (01) 2410 536
E: mihela.jagodic@jskd.si