GLASBA

 

 

ZBOROVSTVO

 

 

REGIJSKA TEKMOVANJA ODRASLIH PEVSKIH ZBOROV IN MALIH PEVSKIH SKUPIN
14. - 28. november 2009

 

 


Gorenjska

Sokolski dom

sobota, 21. november 2009, Škofja Loka

 

Žiranti:

Ambrož Čopi

Danica Pirečnik

Walter lo Nigro

 

 

REZULTATI

 

ZLATO PRIZNANJE Z ODLIKO, 90,0 točk
GRUDNOVE ŠMIKLE, SELCA
zborovodkinja MARJETA NAGLIČ...

 

 

ZLATO PRIZNANJE, 85,3 točke
MEŠANI PEVSKI ZBOR ODMEV, KAMNIK
zborovodkinja ANA SMRTNIK

 

 

ZLATO PRIZNANJE, 85,0 točk
DOMŽALSKI KOMORNI ZBOR, DOMŽALE
zborovodja FERNANDO MEJIAS

 

 

ZLATO PRIZNANJE, 84,3 točke
KOMORNI ZBOR LIMBAR, MORAVČE
zborovodja TOMAŽ PIRNAT

 

 

ZLATO PRIZNANJE, 80,3 točke
APZ FRANCE PREŠEREN KRANJ
zborovodja PRIMOŽ KERŠTANJ

 

 

ZLATO PRIZNANJE, 80,0 točk
ŽePZ DUPLJANKE, DUPLJE
zborovodkinja KATJA KLANČNIK JELENC

 

 

SREBRNO PRIZNANJE, 74,7 točk
VOKALNA SKUPINA IGNACIJ HLADNIK, TRŽIČ
vodja skupine TOMAŽ MEGLIČ

 

 

SREBRNO PRIZNANJE, 74,0 točk
KPZ MYSTERIUM KRANJ
zborovodkinja ŽELJKA ULČNIK REMIC

 

 

BRONASTO PRIZNANJE, 68,7 točk
MEŠANI PEVSKI ZBOR IGNACIJ HLADNIK, TRŽIČ
zborovodja TOMAŽ MEGLIČ

 

 

BRONASTO PRIZNANJE, 64,7 točk
MOŠKI PEVSKI ZBOR ALPINA ŽIRI
zborovodja ANDREJ ŽAKELJ

 

 

 

POSEBNA PRIZNANJA

 


Priznanje za najboljši ženski zbor:
GRUDNOVE ŠMIKLE, ŽELEZNIKI, zborovodkinja MARJETA NAGLIČ

 

 

Priznanje za najboljši mešani zbor:
MEŠANI PEVSKI ZBOR ODMEV, KAMNIK, zborovodkinja ANA SMRTNIK

 

 

Priznanje za najboljšo izvedbo skladbe iz obdobja renesanse:
DOMŽALSKI KOMORNI ZBOR, zborovodja FERNANDO MEJIAS
za skladbo Jacobusa Gallusa: Alleluja, In resurrectione tua Christe

 


Priznanje za najboljšo izvedbo skladbe, napisano v 19. stoletju:
GRUDNOVE ŠMIKLE, ŽELEZNIKI, zborovodkinja MARJETA NAGLIČ
za izvedbo skladbe Roberta Schumana: DER WASSERMAN

 

 

Priznanje za najboljšo izvedbo skladbe, napisano od 20. stoletja do danes:
KOMORNI ZBOR LIMBAR, MORAVČE, zborovodja TOMAŽ PIRNAT
za skladbo Alda Kumarja: VSI POTOKI, VSE REKE

 

 

Priznanje za najboljšo izvedbo slovenske ljudske pesmi:
GRUDNOVE ŠMIKLE, ŽELEZNIKI, zborovodkinja MARJETA NAGLIČ
za skladbo NE OURI NE SEJAJ Radovana Gobca

 

 

Priznanje za najboljšo izvedbo sodobne slovenske skladbe, napisane od leta 1980 do danes:
MEŠANI PEVSKI ZBOR ODMEV, KAMNIK, zborovodkinja ANA SMRTNIK
za izvedbo skladbe Damjana Močnika CHRISTUS EST NATUS

 

 

Priznanje zborovodji za najboljšo izbiro programa:
FERNANDO MEJIAS, DOMŽALSKI KOMORNI ZBOR,

 

 

 

Dodatne informacije:

 

Mihela Jagodic,
svetovalka za vokalno glasbo JSKD,
tel: 01-24-10-525,
mihela.jagodic@jskd.si

 

Gorenjska:
Javni sklad Republike Slovenije za kulturne dejavnosti,
Območna izpostava Škofja Loka, Grajska pot 13, 4220 Škofja Loka
(Tel. 04 51 57 161, GSM 041 802 424, oi.skofja.loka@jskd.si)

 

Program

 

Program