PRIDRUŽITE SE NAŠI
   FACEBOOK SKUPINI

        

   OBIŠČITE NAŠ YT-KANAL

        

 

prijava na e-novice

 

Naši zbori

OSREDNJA SLOVENSKA ZBOROVSKA REVIJA NAŠI ZBORI NA SPLETU:
● aktualne zborovske novice
● poročila in reportaže o zborovskih dogodkih doma in po svetu
● pogovori z domačimi ustvarjalci, tujimi mojstri in obetavnimi profili
● predstavitve vokalnih zasedb vseh vrst in generacij
● objave o zgoščenkah, notnih zbirkah in drugih izdajah
● strokovni članki za navdih pri raziskovanju in poglobljenem študiju zborovskega petja
● napovednik dogodkov, v katerega lahko vpišete tudi svoj dogodek

 

EC 2021

   SPLETNA STRAN FESTIVALA
   EUROPA CANTAT 2021
   LJUBLJANA

 

   BIOGRAFSKI PODATKI
   SLOVENSKIH SKLADATELJEV

 

Zborovski arhiv

 

   KATALOGI

 

GLASBA

 

 

ZBOROVSTVO

 

4. REGIJSKA TEKMOVANJA  OTROŠKIH  IN  MLADINSKIH  PEVSKIH ZBOROV
12. – 27. maj 2011

Gorenjska
4. regijsko tekmovanje
Žiri, Osnovna šola Žiri, petek, 27. maj 2011

Žirija

Maja Cilenšek (predsednica)
Janja Dragan Gombač
Marinka Šuštar

 

REZULTATI

ZLATO PRIZNANJE Z ODLIKO

91,0:
Dekliški pevski zbor Gimnazije Kranj
zb. Primož Kerštanj          


ZLATO PRIZNANJE

83,0:
OPZ OŠ Orehek Kranj
zb. Janja Jošt

82,3:
MPZ OŠ D. Jenka Cerklje
zb. Irma Močnik


SREBRNO PRIZNANJE

73,6:
OPZ OŠ Lom pod Storžičem
zb. Janja Meglič

72,3:
OPZ OŠ P. Voranca Jesenice
zb. Stanka Mencinger

71,7:
OPZ OŠ in PŠ D. Jenka
zb. Irma Močnik

71,3:
OPZ »Zvezdice« OŠ Toneta Čufarja Jesenice
zb. Mojca Čebulj

71,0:
OPZ OŠ Šmartno v Tuhinju
zb. Peter Pogačar

70,0:
OPZ OŠ Železniki
zb. Marjeta Naglič

neocenjen:
Mengeški črički
zb. Andreja Polanec Kolenc


POSEBNA PRIZNANJA

Priznanje za najboljšo izvedbo slovenske ljudske pesmi:
Dekliški pevski zbor Gimnazije Kranj, zborovodja Primož Kerštanj
za skladbo Jakoba Ježa: Igraj Kolce

Priznanje za najboljšo izvedbo slovenske izvirne skladbe:
Mladinski pevski zbor OŠ Cerklje na Gorenjskem, zborovodkinja Irma Močnik
za skladbo Damijana Močnika: Nekaj je v zraku

Priznanje zborovodji za najboljšo izbiro sporeda:
Janji Jošt, zborovodkinji otroškega pevskega zbora OŠ Orehek Kranj

Priznanje za najboljšega korepetitorja:
Petru Miliću, korepetitorju pevskega zbora OŠ Orehek Kranj

Priznanje skladatelju za kvalitetno noviteto:
Bojanu Glavini in Aldu Kumru

Priznanje za najboljši otroški pevski zbor:
Otroški pevski zbor OŠ Orehek Kranj, zborovodkinja Janja Jošt

Priznanje za najboljši mladinski pevski zbor:
Mladinski pevski zbor OŠ Cerklje na Gorenjskem, zborovodkinja Irma Močnik

Priznanje za najboljši dekliški pevski zbor:
Dekliški pevski zbor Gimnazije Kranj, zborovodja Primož Kerštanj

Program

 

Program