PRIDRUŽITE SE NAŠI
   FACEBOOK SKUPINI

        

   OBIŠČITE NAŠ YT-KANAL

        

 

prijava na e-novice

 

Naši zbori

OSREDNJA SLOVENSKA ZBOROVSKA REVIJA NAŠI ZBORI NA SPLETU:
● aktualne zborovske novice
● poročila in reportaže o zborovskih dogodkih doma in po svetu
● pogovori z domačimi ustvarjalci, tujimi mojstri in obetavnimi profili
● predstavitve vokalnih zasedb vseh vrst in generacij
● objave o zgoščenkah, notnih zbirkah in drugih izdajah
● strokovni članki za navdih pri raziskovanju in poglobljenem študiju zborovskega petja
● napovednik dogodkov, v katerega lahko vpišete tudi svoj dogodek

 

EC 2021

   SPLETNA STRAN FESTIVALA
   EUROPA CANTAT 2021
   LJUBLJANA

 

   BIOGRAFSKI PODATKI
   SLOVENSKIH SKLADATELJEV

 

Zborovski arhiv

 

   KATALOGI

 

GLASBA

 

 

ZBOROVSTVO

 

4. REGIJSKA TEKMOVANJA  OTROŠKIH  IN  MLADINSKIH  PEVSKIH ZBOROV
12. – 27. maj 2011

Štajerska in Pomurje
4. regijsko tekmovanje
Gornja Radgona, Osnovna šola Gornja Radgona, sobota, 21. maj 2011

Žirija:

Stojan Kuret (predsednik)
Majda Hauptman
Danica Pirečnik

REZULTATI

ZLATO PRIZNANJE Z ODLIKO

93, 3 točke
OPZ OŠ Gorišnica
zb. Slavica Cvitanič

92, 3 točke
Mladinski pevski zbor SECUNDE CS, Maribor
zb. Tadeja Vulc

90 točk
OPZ OŠ Markovci
zb. Slavica Lajh

ZLATO PRIZNANJE

87 točk
OPZ OŠ Fokovci
zb. Mojca Györek Karas

86 točk
MPZ GŠ Slavka Osterca, Ljutomer
zb. Romana Rek

84 točk
OPZ OŠ Tabor I, Maribor
zb. Anita Rauter

81 točk
OPZ OŠ Franceta Prešerna, Maribor
zb. Metka Kuraj

80 točk
OPZ Glasbene šole Gornja Radgona
zb. Andrej Tibaut

SREBRNO PRIZNANJE
78,3 točke
OPZ OŠ Ljudski vrt, Ptuj
zb. Jerneja Bombek

75,3 točke
Otroški prekmurski pevski zbor Metuljček
zb. Lukrecija Marič

72,3 točke
OPZ OŠ Franca Lešnika Vuka, Slivnica pri Mariboru
zb. Mira Prel

71,7 točke
OPU OŠ Pohorskega odreda Slovenska Bistrica
zb. Milena Trojner

71,3 točke
OPZ DO-MI-SO OŠ Križevci
zb. Renata Mikl

70,3 točke
MPZ OŠ Sladki vrh
zb. Jelka Veit

70 točk
MPZ OŠ Tišina
zb. Alenka Brulc Šiplič

BRONASTO PRIZNANJE

68 točk
MPZ LUNA OŠ Gornja Radgona
zb. Nataša Zemljič

POSEBNA PRIZNANJA:

Najboljši otroški zbor:
OPZ OŠ Gorišnica
zb. Slavica Cvitanič

Najboljši mladinski zbor:
Mladinski pevski zbor SECUNDE CS, Maribor
zb. Tadeja Vulc

Najboljši zbor, ki je prvič nastopil na tekmovanju:
OPZ OŠ Markovci
zb. Slavica Lajh

Priznanje zborovodji za najboljšo izvedbo slovenske ljudske pesmi:
MOJCA GYÖREK KARAS
za izvedbo skladbe Ladislava Györeka: PREKMURSKE GOSTÜVANJSKE
OPZ GŠ Fokovci

Priznanje za najboljšo izvedbo izvirne slovenske skladbe
TADEJA VULC
za izvedbo skladbe Lojzeta Lebiča: POLETJE (haiku)
Mladinski pevski zbor SECUNDE CS, Maribor

Priznanje zborovodji za najboljšo izbiro programa
SLAVICA CVITANIČ
OPZ OŠ Gorišnica

Priznanje za najboljšega korepetitorja
OLGA PALIČ
OPZ OŠ Fokovci

Nagrada skladatelju za noviteto:
Gašper Jereb
Mojca Prus

Fotografije s tekmovanja

Program

 

Fotografije s tekmovanja

Program