GLASBA / REGIJSKA TEKMOVANJA / OTROŠKI IN MLADINSKI PEVSKI ZBORI 2013


 

Laško, Kulturni center
Sobota, 25. maja 2013, ob 10:30, 13:00 in ob 15:00 uri

  Žirija:
Danica Pirečnik, predsednica
Manja Gošnik Vovk
Majda Hauptman

 


ZLATO PRIZNANJE Z ODLIKO

91,3 točke                                                                                                                        
OTROŠKI PEVSKI ZBOR OŠ NAZARJE
Zborovodkinja Katja Gruber

90,3 točke                                                                                                                        
OTROŠKI PEVSKI ZBOR OŠ GUSTAVA ŠILIHA VELENJE
Zborovodkinja Andreja Ostruh

 

ZLATO PRIZNANJE

86,3 točke                                                                                                                        
MLADINSKI PEVSKI ZBOR GLASBENE ŠOLE FRAN KORUN KOŽELJSKI, VELENJE
Zborovodja Matjaž Vehovec

85,0 točk                                                                                                                         
OTROŠKI PEVSKI ZBOR OŠ GORICA VELENJE                                                 
Zborovodkinja Mihaela Britovšek

83,0 točk
ZDRUŽENI MLADINSKI PEVSKI ZBOR OŠ BLAŽA ARNIČA LUČE IN OŠ LJUBNO OB SAVINJI
Zborovodja Mitja Venišnik

81,3 točke                                                                                                                        
OTROŠKI PEVSKI ZBOR OŠ MARJANA NEMCA RADEČE                               
Zborovodkinja Taja Balog

81,0 točk                                                                                                                         
OTROŠKI PEVSKI ZBOR OŠ FRANA KRANJCA CELJE                                     
Zborovodkinja Milena Urlep Rogl

 

SREBRNO PRIZNANJE

78,0 točk                                                                                                                         
OTROŠKI PEVSKI ZBOR OŠ LIVADA VELENJE                                                 
Zborovodkinja Ksenija Lešnik

75,7 točke                                                                                                                        
OTROŠKI PEVSKI ZBOR DOBJE,                                                                            
Zborovodkinja Slavica Rajh

75,0 točk                                                                                                                         
MLADINSKI PEVSKI ZBOR OŠ PODČETRTEK                                                    
Zborovodkinja Mihaela Pihler

73,7 točke                                                                                                                        
OTROŠKI PEVSKI ZBOR OŠ ANTONA AŠKERCA VELENJE                            
Zborovodkinja Jelka Repenšek

71,7 točke                                                                                                                        
OTROŠKI PEVSKI ZBOR SLIVNICA PRI CELJU                                                  
Zborovodkinja Metka Bevc

71,0 točk                                                                                                                         
OTROŠKI PEVSKI ZBOR BLAŽA KOCENA, PONIKVA                                     
Zborovodkinja Andreja Ocvirk

 

BRONASTO PRIZNANJE

68,3 točke                                                                                                                        
OTROŠKI PEVSKI ZBOR POŠ KRISTAN VRH                                                      
Zborovodkinja Anja Vrbek

68,3 točke                                                                                                                        
MLADINSKI PEVSKI ZBOR OŠ DOBJE                                                                  
Zborovodkinja Slavica Rajh

 

 

POSEBNA PRIZNANJA


Posebno priznanje za najboljši zbor, ki je prvič nastopil na tekmovanju
ZDRUŽENI MLADINSKI ZBOR OSNOVNE ŠOLE BLAŽA ARNIČA LUČE IN LJUBNO OB SAVINJI
zborovodja Mitja Venišnik

Posebno priznanje za najboljši otroški pevski zbor regijskega tekmovanja
OTROŠKI PEVSKI ZBOR OSNOVNE ŠOLE NAZARJE,
zborovodkinja Katja Gruber

Posebno priznanje za najboljši mladinski zbor regijskega tekmovanja
MLADINSKI PEVSKI ZBOR GLASBENE ŠOLE FRANA KORUNA KOŽELJSKEGA VELENJE,
Zborovodja Matjaž Vehovec

Posebno priznanje skladatelju za dobro skladbo in naročilo nove skladbe
ČRT SOJAR VOGLAR

Posebno priznanje za najboljšega korepetitorja
TONI ACMAN

Posebno priznanje za najboljšo izvedbo slovenske ljudske pesmi
Za izvedbo skladbe Črta Sojarja Voglarja: San se šetao
ZBOROVODJA MATJAŽ VEHOVEC, Mladinski pevski zbor Glasbene šole Fran Korun Koželjski

Posebno priznanje za najboljšo izvedbo slovenske izvirne skladbe
za izvedbo skladbe Bojana Glavine: Stonogica
ZBOROVODKINJA KATJA GRUBER,
Mladinski zbor Osnovne šole Nazarje

Posebno priznanje za najboljšo izbiro sporeda
ZBOROVODKINJA ANDREJA OSTRUH
Otroški zbor Osnovne šole Gustava Šiliha Velenje

 

 

NAZAJ NA CELOTEN PREGLED TEKMOVANJA

 

Programsko so regijska tekmovanja blizu tekmovanju na državnem nivoju, da zborovodje z njimi lahko napredujejo tudi na državni nivo, enako so blizu državnega nivoja tudi ocenjevanja, da dobijo informacijo o kvaliteti zbora in obetih na državnem tekmovanju.

Nastopili bodo otroški, mladinski, dekliški, fantovski in mešani mladinski zbori, ki so se udeležili državnega tekmovanja v Zagorju ob Savi 2012, Attacce 2012, bili izbrani na regijski nivo v sezoni 2011/2012 ali pa so jih strokovni spremljevalci za udeležbo predlagali na območnih revijah v sezoni 2012/2013 na podlagi nadpovprečno uspešnega nastopa na območni reviji.