GLASBA / REGIJSKA TEKMOVANJA / OTROŠKI IN MLADINSKI PEVSKI ZBORI 2013


Avla Centra za izobraževanje in kulturo Trebnje
sobota, 18. maj 2013, ob 17.00
Podelitev priznanj predvidoma ob 19.30

 

OPZ OŠ Dobova, Podružnična šola Kapele
zborovodkinja Mateja Rožman
klavir Estera Cetin

Pavle Kalan (1929–2005 ):KOMAR PA Z MUHO PLEŠE (ljudska iz Luč); ZRSŠ
Janez Močnik (1936): ANGINA (Saša Vegri); JSKD/Astrum 
Jakob Jež (1928): EN TEN TENERA (ljudska izštevanka); ZKOS

 

OPZ OŠ Milana Majcna Šentjanž
zborovodkinja Suzana Tratnik Umek
klavir Peter Zoltan

Neža Buh (1982): JAZ PA V GORICO GREM (štajerska ljudska); ZRSŠ
Boris Vremšak(1964):PETELINČKI (Anja Štefan); MK
Patrick Quaggiato (1983): SPALNI VLAK (Alja Furlan); Astrum

 

OPZ Kresničke OŠ Loka Črnomelj
zborovodkinja Majda Veselič
klavir Anica Butala

 

Gašper Jereb (1985): IGRAJ KOLCE (belokranjska ljudska); Astrum
Marijan Vodopivec (1929–1977): STROJEPISKA (Jože Humer); JSKD
Anton J. Kropivšek (1958): PETELIN IN PUTKA (Dragotin Kette); Astrum                     

 

OPZ OŠ Globoko
zborovodkinja Jožica Zupančič
klavir Lucijan Cetin

PRAV LEPO JE RES NA DEŽELI (ljudska); samozaložba

Peter Šavli (1961): V ŽEPU IMAM SREBRN LEŠNIK (Anja Štefan); rokopis
Lojze Krajnčan (1961): SONCA SI ŽELIMO (Miša Čermak); Astrum

 

OPZ Gumbki OŠ Center, Novo mesto
zborovodkinja Jana Zorko
klavir Bor Ravbar in Ana Čop, klarinet Jakob Vid Zupančič

Igor Štuhec (1923): HRUŠKA DEBELUŠKA (Anica Černejeva); MK
Pavle Kalan (1929–2005): MI SMO PA ČÜLI PRAVITI (prekmurska ljudska); ZRSŠ
Tomaž Zorko (1952): JAKA IN FLOKI (Jana Zorko); Rokopis
Slavko Mihelčič (1912–2000: PESEM O SINIČKI (slovenska ljudska); ZRSŠ

 

OPZ OŠ Grm Novo mesto
zborovodkinja Sonja Čibej
klavir Alenka Bogolin

Uroš Rojko (1954): ZA EN GOBČEK PESMI (Svetlana Makarovič); DSS
- Mlin
- Pretep
- Jež
Marijan Vodopivec (1920–1977): POMLAD (Kajetan Kovič); JSKD
Tadeja Vulc (1978): DREMALA, PA NIČ NI DELALA (ljudska iz Kostela)
Astrum                     

 

OPZ Sonček OŠ Krmelj
zborovodkinja Suzana Tratnik Umek
klavir Peter Zoltan

Tomaž Habe (1947):VANDROVC JE PRIVANDROV (ljudska); JSKD
Anton J. Kropivšek (1958): PETELIN IN PUTKA (Dragotin Kette); Astrum
Radovan Gobec (1909–1995): ČIRA ČARA (Neža Maurer)

 

OPZ OŠ Bršljin, Novo mesto
zborovodkinja Veronica Grofelnik
klavir Peter Zoltan

Matija Tomc (1899–1986): BČELICE BRNIJO (ljudska)
Slavko Mihelčič (1912–2000): NA KOLENU (Oton Župančič); samozaložba
Uroš Rojko (1954): LJUBLJANSKI ZMAJ (Ida Rojko); Zveza društev glasbenih pedagogov Slovenije/ZKOS

 

 

NAZAJ NA CELOTEN PREGLED TEKMOVANJA

 

Programsko so regijska tekmovanja blizu tekmovanju na državnem nivoju, da zborovodje z njimi lahko napredujejo tudi na državni nivo, enako so blizu državnega nivoja tudi ocenjevanja, da dobijo informacijo o kvaliteti zbora in obetih na državnem tekmovanju.

Nastopili bodo otroški, mladinski, dekliški, fantovski in mešani mladinski zbori, ki so se udeležili državnega tekmovanja v Zagorju ob Savi 2012, Attacce 2012, bili izbrani na regijski nivo v sezoni 2011/2012 ali pa so jih strokovni spremljevalci za udeležbo predlagali na območnih revijah v sezoni 2012/2013 na podlagi nadpovprečno uspešnega nastopa na območni reviji.

 

Žirija:
Manja Gošnik Vovk, predsednica
Andreja Martinjak
Matjaž Vehovec