GLASBA / REGIJSKA TEKMOVANJA / OTROŠKI IN MLADINSKI PEVSKI ZBORI 2013


Šeškov dom
torek, 14. maj 2013, ob 15.30 in 18.00

 

 

PRVI KONCERT:  15.30

 

OTROŠKI ZBORI

OPZ OŠ Ketteja in Murna, Ljubljana
zborovodkinja Barbara Topolovec Klanke
klavir Cirila Koršič
mali boben Iztok Zidar

Jakob Jež (1928): REGIMENT PO CESTI GRE (ljudska); Astrum
Matevž Goršič (1966): KUŽA (Boris A. Novak); Libuška Goršič Fišer
Dušan Radović (1922–1984): LEV (slov. prevod Ivan Minatti); Astrum

 

OPZ OŠ Toneta Okrogarja, Zagorje ob Savi
zborovodkinja Katarina Skrinjar
klavir Polona Troha

Tadeja Vulc (1978): ŠKRIPAJOČI STOL (David Bedrač); Ciciban, MK
Mira Voglar (1935)/Dimitrij Beuermann: MARSOVSKA (Mira Voglar); Založba Vija 7
Slavko Mihelčič (1912–2000): KAKO POJE PETELINČEK (ljudska); DSS

 

OPZ OŠ Ledina, Ljubljana
zborovodkinja Dalila Beus
klavir Jan Sever

Matevž Goršič (1966): NASMEH V OČEH (Polona Čmer); samozaložba
Bojan Glavina (1961): MELODIJA (Barbara Goršič); Občina Zagorje/JSKD
Tadeja Vulc (1978): DREMALA, PA NIČ NI DELALA (ljudska iz Kostela); Astrum
Tadeja Vulc (1978): BURJA (Srečko Kosovel); JSKD/Astrum

 

OPZ OŠ Primoža Trubarja Velike Lašče
zborovodkinja Vita Mekinda
klavir Ana Dolšak

Karol Pahor (1896–1974): SLADKOSNED (Niko Grafenauer); ZKPO Slovenije/JSKD
Blaž Rojko (1965): BOTER JEŽ (Danilo Gorinšek); JSKD/Astrum
Ladislav Györek: PREKMURSKE GOSTÜVANJSKE (prekmurske ljudske); Astrum

 

OPZ OŠ Brezovica pri Ljubljani
zborovodkinja Sonja Sojer
klavir Klemen Golner

Mojca Prus (1982): DEKLE JE PO VODO ŠLA (ljudska); JSKD/Astrum
Urška Pompe (1969): ENA, ENA, ENA (Anja Štefan); JSKD/Astrum
Tadeja Vulc (1978): SREČANJE (Anica Perpar); JSKD/Astrum

 

OPZ Deorina Polovinke, Kočevje
zborovodkinja Sabina Devjak Novak
klavir Jernej Fabijan
koreografija Ana Markovčić

Bojan Glavina (1961): SREČALI SMO MRAVLJO (ljudska); Astrum
Igor Podpečan (1967): MUCA NA KLAVIR IGRA (Vera Šolinc); JSKD/Astrum
Tadeja Vulc (1978): BURJA (Srečko Kosovel); JSKD/Astrum
Tomaž Habe (1947): ČEVLJI GREJO NA SPREHOD (Neža Maurer); JSKD

 

OPZ CiciDO Glasbene šole Zagorje ob Savi
zborovodkinja Tadeja Osredkar
klavir Urška Vidic

Albin Weingerl (1923–2010): HALO, HALO (Marta Gorup); samozaložba
Tomaž Habe (1947): TRATA (Jelka Bakula); samozaložba
Uroš Rojko (1954): LJUBLJANSKI ZMAJ (Ida Rojko); Zveza društev glasbenih pedagogov Slovenije/ZKOS
Slavko Mihelčič (1912–2000): PESEM O SINIČKI (ljudska); samozaložba

 

DRUGI KONCERT: 18.00
OTROŠKI IN MLADINSKI ZBORI

OPZ OŠ Alojzija Šuštarja, Ljubljana–Šentvid
zborovodkinja Nadja Janežič
klavir Nadja Vodišek

Katarina Pustinek Rakar (1979): PEDENJPED, SAM, SLADKOSNED (Niko Grafenauer); Astrum
Zorko Prelovec (1887–1939): ŽELJE (ljudska); Astrum
Tadeja Vulc (1978): DREMALA, PA NIČ NI DELALA (ljudska iz Kostela); Astrum

 

OPZ OŠ Stična
zborovodkinja Bojana Mulh
klavir Urška Petek

Tomaž Habe (1947): MAMINO LETALO (Neža Maurer); Knjižnica Ivana Tavčarja Škofja Loka
Tadeja Vulc (1978): DREMALA, PA NIČ NI DELALA (ljudska iz Kostela); Astrum
Peter Šavli (1961): TRI UGANKE (Vera Albreht); JSKD/Astrum

 

OPZ OŠ dr. Antona Debeljaka, Loški potok,
zborovodkinja Marija Montanič
klavir Alenka Bojc

Ciril Pregelj (1887–1966): LETNI ČASI (ljudska); ZRSŠ
Tomaž Habe (1947): KJE ŽIVI PRAVLJICA? (Tomaž Habe); Glasba v šoli in vrtcu/ZRSŠ
Emil Adamič (1877–1936): POMLADNE PIŠČALKE (Fr. Lovšin); DZS Ljubljana

 

OPZ OŠ Vavta vas
zb. Cvetka Krampelj
klavir Jožica Prus

Neža Buh (1982): JAZ PA V GORICO GREM (štajerska ljudska); ZRSŠ
Blaž Rojko (1965): BOTER JEŽ (Danilo Gorinšek); JSKD/Astrum
Petr Eben (1929–2007): VLAK (slov. bes. Jože Humer); JSKD

 

MPZ OŠ Majde Vrhovnik, Ljubljana
zborovodkinja Polona Guček Skrbinek
klavir Klemen Golner

Gašper Jereb (1985): SONCE IN REKA (Miha Zabret); JSKD/Astrum
Samo Vremšak (1930–2004): KAJ TI JE DEKLICA (ljudska); Astrum
Urban Koder (1928), Mario Rijavec (1921)/Tomaž Pirnat (1973): TRI SKLADBE NA POEZIJO FRANETA MILIČINSKEGA - JEŽKA:
– NAROBE SVET,
– ZA DVA GROŠA FANTAZIJE; JSKD/Astrum

 

MPZ OŠ Ferda Vesela, Šentvid pri Stični
zborovodkinja Simona Zvonar
klavir Tina Žerovnik

Rado Simoniti (1914–1981): GESLO (Tone Bogataj); ZRSŠ
Slavko Mihelčič (1912–2000): ČUKOVA ŽENITEV (ljudska); samozaložba
Jerry Estes (1951): SING, SING (Jerry Estes, Greg Holder); Astrum

 

MPZ OŠ Škofljica,
zborovodkinja Mateja Novak
klavir Klemen Golner

Emil Adamič (1877–1936): POD ZELENIM OKNOM (Fran Levstik); Astrum
Jakob Jež (1928): RASLA JE JELKA (ljudska); Astrum
Slavko Mihelčič  (1912–2000): KJE SO TISTE STEZICE (ljudska); samozaložba

 

 

 

NAZAJ NA CELOTEN PREGLED TEKMOVANJA

 

REZULTATI TEKMOVANJA

 

Programsko so regijska tekmovanja blizu tekmovanju na državnem nivoju, da zborovodje z njimi lahko napredujejo tudi na državni nivo, enako so blizu državnega nivoja tudi ocenjevanja, da dobijo informacijo o kvaliteti zbora in obetih na državnem tekmovanju.

Nastopili bodo otroški, mladinski, dekliški, fantovski in mešani mladinski zbori, ki so se udeležili državnega tekmovanja v Zagorju ob Savi 2012, Attacce 2012, bili izbrani na regijski nivo v sezoni 2011/2012 ali pa so jih strokovni spremljevalci za udeležbo predlagali na območnih revijah v sezoni 2012/2013 na podlagi nadpovprečno uspešnega nastopa na območni reviji.

 

Žirija:
Marko Vatovec, predsednik
Damijan Močnik
Marinka Šuštar