GLASBA / REGIJSKA TEKMOVANJA / OTROŠKI IN MLADINSKI PEVSKI ZBORI 2013


Nova Gorica Kulturni dom Nova Gorica
četrtek, 23. maj 2013, ob 12.30, 15.30 
Zaključni koncert in podelitev priznanj ob 18.00

 

 

PRVI KONCERT:  12.30


MLADINSKI ZBORI

MPZ OŠ Antona Šibelja Stjenka Komen
zborovodkinja Andreja Rustja
klavir Ingrid Tavčar
violina Patricija Lisjak
zvon Tadej Uršič

Miran Rustja (1957): V MRAKU (Simon Gregorčič); samozaložba
Patrick Quaggiato (1983): NARLIEUŠA JE (ljudska); Astrum
Radovan Gobec (1909–1995): GOSKI (Gvido Tartalja/Cvetko Zagorski); Zveza glasbenih pedagogov Slovenije/ZKOS
Jure Robežnik (1933)/Damijan Močnik (1967): NA VRHU NEBOTIČNIKA (Gregor Strniša);
Astrum

 

MPZ OŠ Frana Erjavca Nova Gorica
zborovodkinja Milena Prinčič
klavir Eileen Bucik, Katarina Miklavec

Peter Lipar (1912–1980): IMEL SEM PTIČICO (ljudska); Zveza glasbenih pedagogov Slovenije/ZKOS
Peter Lipar (1912–1980): RAZMAKNITE SE MEGLIČICE (ljudska); Zveza glasbenih pedagogov Slovenije/ZKOS
Marij Kogoj (1892–1956)/Jakob Jež (1928): HOLADRIJO (Frančišek Ločniškar); Zveza glasbenih pedagogov Slovenije/ZKOS
Mitch Leigh (1928), John Leavitt (1956): THE IMPOSSSIBLE DREAM (Joe Darion); Hal Leonard Corporation

 

MPZ OŠ Draga Bajca Vipava
zborovodkinja Zvonka Starc
klavir Martina Vrčon

Rafko Fabiani (19??–1974): MI SMO POMLAD (Martina Bidovčeva); Zveza glasbenih pedagogov Slovenije/ZKOS
Leo Delibes (1836–1891): MESSE BRÉVE;
-KYRIE (Ordinarium Missæ); Astrum
Matija Tomc (1899–1986): CVEČE MI POLJE POKRILO (belokranjska ljudska); Astrum
Charles Wood (1866–1926): ČAROVNICA (Robert Herrick/slov. bes. Vito Primožič); Astrum

 

MPZ OŠ Dutovlje
zborovodkinja Nadja Bratina Berčan
klavir Martina Vrčon

Marij Kogoj (1892–1956)/Jakob Jež (1928): V GOZDU (Karel Širok); Zveza društev glasbenih pedagogov Slovenije/ZKOS
Albinca Pesek: ENA PTIČKA PRILETELA (ljudska); MK
Ubald Vrabec (1905–1992): DETE NA TRATI (Srečko Kosovel); Zveza glasbenih pedagogov Slovenije/ZKOS
Johann Sebastian Bach (1685–1750)/Ruth Artman (1919–2010): BACH.A.ROCK; Jaroslav Korčak 2007

 

MPZ OŠ Koper                                                                             
zborovodkinja Maja Cilenšek
klavir Sindija Šiško

Bardos Lajos (1899–1986): HEJ, IGAZÍTSAD (ljudska); Editio Budapest
Katja Gruber (1966): DAJTE, DAJTE (ljudska iz Istre); JSKD/Astrum
Hugolin Sattner (1851–1934): ZIMSKA PESEM (Fran Zbašnik); Astrum
Piero Caraba (1956): LA BICI (Laura Primon); Feniarco

 

MPZ OŠ Franceta Bevka Tolmin
zborovodkinja Barbara Kovačič
klavir Maja Tajnšek

Jakob Jež (1928): SIJAJ, SIJAJ, SONČECE (ljudska); JSKD
Tadeja Vulc (1978): POTUJOČA MUZIKA (David Bedrač); JSKD/Astrum
Benjamin Britten (1913): KU, KU (slov. bes. Jože Humer); JSKD
David L. Brunner (1953): YO LE CANTO TODO EL DIA (Doore Rao's); Boosey &Hawkes

 

DRUGI KONCERT:  15.30


OTROŠKI ZBORI IN MEŠANI MLADINSKI ZBOR

OPZ OŠ Šempas                                                                         
zborovodkinja Mojca Maver Podbersič
klavir Anže Vrabec

Tadeja Vulc (1978): DREMALA, PA NIČ NI DELALA (ljudska iz Kostela); Astrum
Patrick Quaggiato (1983): POZABLJIVEC (Barbara Gregorič Gorenc); rokopis, noviteta
Slavko Mihelčič (1912–2000): JURJEVANKA (Franc Lovšin); Accordia
Tomaž Habe (1947): MALIM SO VŠEČ (Dušan Radovič); ZRSŠ

 

OPZ Glasbene šole Izola
zborovodkinja Kristina Babič
klavir Sindija Šiško
bajs Marino Kranjac
violina Rok Kleva Ivančič
harmonika Peter Kaligarič

Marij Kogoj (1895–1956): KAJ NE BILA BI VESELA (Andrej Pernè); Zveza glasbenih pedagogov Slovenije/ZKOS
Petr Eben (1929–2007): USPAVANKA ZA HČERKO (slov. bes. Jože Humer); JSKD
Marino Kranjac (1964): BUHA SKAKA PU KOŠARE (ljudska iz Istre); rokopis
Marino Kranjac (1964): ZA MIĆEGA OTROKÁ (ljudska iz Istre); rokopis

 

OPZ OŠ Frana Erjavca Nova Gorica
zborovodkinja Milena Prinčič
klavir Tjaša Rotar Komel, Eileen Bucik

Samo Vremšak (1930–2004): KAJ PA DELAJO PTIČKI; ZRSŠ
Emil Adamič (1877–1936): TROBENTICE (Kazimir); Astrum
Vladimir Shainsky (1925): GOLUBOJ VAGON (Vladimir Ferapontov); Sovjetski kompozitor
Katarina Pustinek Rakar (1979): SLADKOSNED (Niko Grafenauer); Astrum

 

OPZ OŠ Koper                                                                                         
zborovodkinja Ingrid Poropat
klavir Sindija Šiško

Aldo Kumar (1954): ENA MAČJA (Anja Štefan); Astrum
Bojan Glavina (1961): MORSKA SIMFONIJA (Piroška Sič Birsa); Astrum
Enrica Balasso (1975): IL FANTASMA DEL CASTELLO (ljudska iz Italije); Feniarco
Bojan Glavina (1961): BIŽI, BIŽI (šavrinska ljudska); JSKD


OPZ OŠ Draga Bajca Vipava

zborovodkinja Zvonka Starc
klavir Martina Vrčon

Petr Eben (1929–2007): PLES–TANEČEK (slov. bes. Jože Humer); JSKD
Angèle Porta: ČEZ VODO (slov. bes. Jože Humer); ZKOS/JSKD
Matevž Goršič (1966): BACKI ZA LAHKO NOČ (Vinko Möderndorfer); Zavod za kulturne prireditve Celje
Gašper Jereb (1985): IGRAJ KOLCE (belokranjska ljudska); Astrum

Mešani MPZ Anakrousis, Trst
zborovodja Maurizio Marchesich
klavir Aljoša Starc

Walter Lo Nigro (1957): DEKLE JE PRALO SRAJČKE DVEJ (ljudska iz Ricmanj pri Trstu); JSKD/Astrum
Ambrož Čopi (1973): OMNES GENTES, PLAUDITE MANIBUS (sakralno bes.); Astrum
Bob Chilcott (1955): A LITTLE JAZZ MASS: – KYRIE; Oxford

 

NAZAJ NA CELOTEN PREGLED TEKMOVANJA

 

Programsko so regijska tekmovanja blizu tekmovanju na državnem nivoju, da zborovodje z njimi lahko napredujejo tudi na državni nivo, enako so blizu državnega nivoja tudi ocenjevanja, da dobijo informacijo o kvaliteti zbora in obetih na državnem tekmovanju.

Nastopili bodo otroški, mladinski, dekliški, fantovski in mešani mladinski zbori, ki so se udeležili državnega tekmovanja v Zagorju ob Savi 2012, Attacce 2012, bili izbrani na regijski nivo v sezoni 2011/2012 ali pa so jih strokovni spremljevalci za udeležbo predlagali na območnih revijah v sezoni 2012/2013 na podlagi nadpovprečno uspešnega nastopa na območni reviji.

 

Žirija:
Stojan Kuret, predsednik
Janja Dragan Gombač
Danica Pirečnik