GLASBA / REGIJSKA TEKMOVANJA / OTROŠKI IN MLADINSKI PEVSKI ZBORI 2013


Nova Gorica Kulturni dom Nova Gorica
četrtek, 23. maj 2013, ob 12.30, 15.30 
Zaključni koncert in podelitev priznanj ob 18.00

 

Žirija:
Stojan Kuret, predsednik
Janja Dragan Gombač
Danica Pirečnik


 

 

ZLATO PRIZNANJE Z ODLIKO

92 točk
OTROŠKI PEVSKI ZBOR OŠ KOPER 
Zborovodkinja: Ingrid Poropat  

90 točk
OTROŠKI PEVSKI ZBOR GLASBENE ŠOLE IZOLA 
Zborovodkinja: Kristina Babič 

 

ZLATO PRIZNANJE

88 točk
OTROŠKI PEVSKI ZBOR OŠ ŠEMPAS
Zborovodkinja: Mojca Maver Podbersič 

86 točk
MLADINSKI PEVSKI ZBOR OŠ FRANCETA BEVKA TOLMIN
Zborovodkinja: Barbara Kovačič   

85 točk
MLADINSKI PEVSKI ZBOR OŠ KOPER
Zborovodkinja: Maja Cilenšek   

84 točk
MEŠANI MLADINSKI PZ ANAKROUSIS TRST,
Zborovodja: Maurizio Marchesich  

 

SREBRNO PRIZNANJE

77 točk
OTROŠKI PEVSKI ZBOR OŠ FRANA ERJAVCA NOVA GORICA 
Zborovodkinja: Milena Prinčič  

76,3 točke 
OTROŠKI PEVSKI ZBOR OŠ DRAGA BAJCA VIPAVA 
Zborovodkinja: Zvonka Starc 

76 točk  
MLADINSKI PEVSKI ZBOR OŠ DRAGA BAJCA VIPAVA
Zborovodkinja: Zvonka Starc    

75 točk   
MLADINSKI PEVSKI ZBOR OŠ FRANA ERJAVCA NOVA GORICA
Zborovodkinja: Milena Prinčič     

73 točk  
MLADINSKI PEVSKI ZBOR OŠ DUTOVLJE
Zborovodkinja: Nadja Bratina Berčan     

72 točke 
MLADINSKI PEVSKI ZBOR OŠ ANTONA ŠIBELJA STJENKA KOMEN 
Zborovodkinja: Andreja Rustja

 

 

POSEBNA PRIZNANJA:

Najboljši otroški zbor:
OTROŠKI PEVSKI ZBOR OŠ KOPER 
Zborovodkinja: Ingrid Poropat  

Najboljši mladinski zbor:
MLADINSKI PEVSKI ZBOR OŠ FRANCETA BEVKA TOLMIN
Zborovodkinja: Barbara Kovačič   

Najboljši zbor, ki je prvič sodeloval na tekmovanju:
MLADINSKI PEVSKI ZBOR OŠ KOPER
Zborovodkinja: Maja Cilenšek   

Priznanje zborovodji za najboljšo izvedbo slovenske ljudske pesmi:
KRISTINA BABIČ
za izvedbo skladbe Marina Kranjaca: Buha skaka pu košare, Za mićega otročiča
OTROŠKI PEVSKI ZBOR GLASBENE ŠOLE IZOLA 

Priznanje zborovodji za najboljšo izvedbo slovenske izvirne skladbe:
BARBARA KOVAČIČ
za izvedbo skladbe Tadeje Vulc: Potujoča muzika (David Bedrač)
MLADINSKI PEVSKI ZBOR OŠ FRANCETA BEVKA TOLMIN

Priznanje zborovodji za najboljšo izbiro sporeda:
MAJA CILENŠEK
Mladinski pevski zbor Oš Koper

Priznanje za najboljšega korepetitorja:
SINDIJA ŠIŠKO

Naročilo nove skladbe skladatelju:
PATRICK QUAGGIATO – skladba za mladinski zbor

Priznanje Marija Kogoja za najboljšo izvedbo sodobne slovenske skladbe (druga polovica 20. stoletja):
MLADINSKI PEVSKI ZBOR OŠ FRANCETA BEVKA TOLMIN
Zborovodkinja: Barbara Kovačič
za izvedbo skladbe Tadeje Vulc: Potujoča muzika (David Bedrač)

 

 

NAZAJ NA CELOTEN PREGLED TEKMOVANJA

 

Programsko so regijska tekmovanja blizu tekmovanju na državnem nivoju, da zborovodje z njimi lahko napredujejo tudi na državni nivo, enako so blizu državnega nivoja tudi ocenjevanja, da dobijo informacijo o kvaliteti zbora in obetih na državnem tekmovanju.

Nastopili bodo otroški, mladinski, dekliški, fantovski in mešani mladinski zbori, ki so se udeležili državnega tekmovanja v Zagorju ob Savi 2012, Attacce 2012, bili izbrani na regijski nivo v sezoni 2011/2012 ali pa so jih strokovni spremljevalci za udeležbo predlagali na območnih revijah v sezoni 2012/2013 na podlagi nadpovprečno uspešnega nastopa na območni reviji.