GLASBA / REGIJSKA TEKMOVANJA / OTROŠKI IN MLADINSKI PEVSKI ZBORI 2013


Gimnazija Ptuj
sobota, 18. maj 2013, ob 10.00, 13.00 in 16.00

 

PRVI KONCERT:  10.00

MLADINSKI IN OTROŠKI ZBORI

 

MPZ Mavrica OŠ Tišina
zborovodkinja Alenka Brulc Šiplič

Klavir: mag Olga Kous
Zvončki: Alex Kovač
Cabasa: Nik Kosednar
Leseni blok: Alja Gregorinčič
Triangel: Polona Hanc

Orlando di Lasso (1532–1594): O, OCCHI MANZA MIA (madrigal); Alfred
Damijan Močnik (1967): ŽIVLJENJE (Niko Grafenauer); JSKD/Astrum
Jakob Jež (1928): RASLA JE JELKA (ljudska); Astrum
Urban Koder (1928)/Tomaž Pirnat (1973): TRI SKLADBE NA POEZIJO FRANETA MILIČINSKEGA - JEŽKA: – NAROBE SVET; JSKD/Astrum

 

MPZ OŠ sv. Tomaž
zborovodkinja Lucija Pocrnja
klavir Helena Masten

Ambrož Čopi (1973): DEČEK IN CVET (Dragotin Kette); ZKOS
Pavle Merkù (1927): ČARNI KUS (rezijanska ljudska); Astrum
Mie Nakabayashi/Nachiko Tershima: AKAI HANA, SHIROI HANA (japonska ljudska)

 

MPZ Glasbene šole Murska Sobota
zborovodkinja Gabriela Bratina
Olga Kous–klavir

Damijan Močnik (1967): ŽIVLJENJE (Niko Grafenauer); JSKD/Astrum
Jakob Jež (1928): CIGANČEK (ljudska); Astrum
Radovan Gobec (1909–1995): MLIN (Ludvik Černej); ZRSŠ
Judith Cook Tucker (1947): YONDER COME DAY (ljudska iz Georgia Sea Islands, Judith Cook Tucker); World Music Press

 

OPZ OŠ TABOR l Maribor
zborovodkinja Anita Rauter
klavir Mirjam Strlič

Ivo  Kopecky (1947): KIN KAJ KU (slovenska ljudska šaljivka); avtorjev zapis
Jakob Jež (1928): POLŽEK SE JE ŽENIT ŠEL (ljudska); Astrum
Janez Bitenc (1925–2005)/Srđan Ribarović (1933–1994): MAČJI KONCERT (Janez Bitenc)
JSKD/Astrum
Marijan Vodopivec (1920–1977): VESELA OTROŠKA (Tone Pavček); JSKD

 

OPZ Plavčki OŠ Tišina
zborovodkinja Alenka Brulc Šiplič
klavir Olga Kous, flavta Anja Kutoš in Maša Kuhar

Tomaž Zorko (1952): SANJAJ LEPE SANJE (Jana Zorko); Astrum
Bojan Glavina (1961): DEŽELA NIJE (Piroška Sič Birsa); Astrum
Radovan Gobec (1909–1995): SINIČJA IZŠTEVANKA (Neža Maurer); DSS
Tadeja Vulc (1978): DREMALA, PA NIČ NI DELALA (ljudska iz Kostela); Astrum

 

OPZ OŠ Gorišnica
zborovodkinja Slavica Cvitanič
harmonika Dominik Cvitanič, klavir Eva Štraus

Dominik Cvitanič (1984): JAZ MAM PA KONJČA BELEGA (ljudska); avtorjev zapis, noviteta
Radovan Gobec (1909–1995): CIGANSKA SIROTA (ponarodela): ZRSŠ
Vitja Avsec (1970): BURJA (Igo Gruden); avtorjev zapis

 

DRUGI KONCERT:  13.00

OTROŠKI ZBORI

 

OPZ Glasbene šole Murska Sobota
zborovodkinja Felicita Heric Taškov
klavir Yuliya Kunova, klarinet Živa Vigali, triangel Anja Štuhec, zvončki Enej Koprivec

Marij Kogoj (1892–1956)/Jakob Jež (1928): LASTOVICA (Karel Širok); Grlica za otroke, ZRSŠ
Danilo Švara (1902–1981): PASTIRC PA PASE (ljudska); DSS
Davor Bobić (1968): VILINE SANJE (slov. besedilo Felicita Heric Taškov); rokopis

 

OPZ OŠ Franca Lešnika–Vuka, Slivnica pri Mariboru
zborovodkinja Mira Prel
klavir Tina Bohak, flavta Angelika Jakolič, tolkala Staša Greif

Aldo Kumar (1954): MAGDALENCA (ljudska iz Tolmina); Glasba v šoli, ZRSŠ
Tomaž Habe (1947): ČEVLJI GREJO NA SPREHOD (Neža Maurer); JSKD
Bojan Glavina (1961): MELODIJA (Barbara Gregorič); Občina Zagorje ob Savi/JSKD
Tomaž Habe (1947): PETELINČEK JE NA GORO ŠEL (ljudska); Glasba v šoli, ZRSŠ

 

OPZ OŠ Sladki vrh
zborovodkinja Jelka Veit
klavir Otmar Plavčak

Igor Podpečan (1967): MUCA NA KLAVIR IGRA (Vera Šolinc); JSKD/Astrum
ČE BI JAZ BILA FČELICA  (prekmurska ljudska); DZS
Tadeja Vulc (1978): BURJA (Srečko Kosovel); JSKD/Astrum

 

OPZ KUD Štefana Romiha Črešnjevec
zborovodkinja Franja Kmetec
klavir Mateja Pleteršek

Bojan Glavina (1961): BARVE IN ROŽE (Piroška Sič Birsa); Astrum
Jakob Jež (1928). NAROBE SVET (ljudska); ZRSŠ
Mark Weston (1931): STODOLA PUMPA (češka ljudska in Mark Weston); Heritage Music Press

 

OPZ Glasbene šole Gornja Radgona
zborovodja Andrej Tibaut
klavir  Božena Pirjevec, flavta Maša Julija Žnuderl

Urška Pompe (1969): MOJA IGRAČKA (Neža Maurer); JSKD/Astrum
Andrej Tibaut (1980): POLŽEVA SNUBITEV (ljudska); avtorjev zapis, noviteta
Marij Kogoj (1892–1956)/Jakob Jež (1928): LASTOVICA (Karel Širok); ZKOS/JSKD
Petra Strahovnik (1986): LETEČI KROŽNIK (Petra Strahovnik); JSKD/Astrum

 

TRETJI KONCERT:  16.00

OTROŠKI ZBORI

 

OPZ OŠ Lenart
zborovodkinja Marina Zimič
klavir Slavica Kurbus, bongosi Miha Muršec, konge Tilen Drumlič, marakas Lara Dreu

Mojca Prus (1982): DEKLE JE PO VODO ŠLA (ljudska); JSKD/Astrum
Tadeja Vulc (1978): SREČANJE (Anica Perpar); JSKD/Astrum
Igor Podpečan (1967): MUCA NA KLAVIR IGRA (Vera Šolinc); JSKD/Astrum
Jill Gallina: FUNGA ALAFIA (afriška ljudska–pesem dobrodošlice); Hal Leonard Corporation

 

OPZ DO–MI–SO OŠ Križevci pri Ljutomeru
zborovodkinja Renata Mikl
klavir Katja Žibrat

Janez Kuhar (1911–1997): VESELA POMLAD (Gustav Strniša); DSS
Samo Vremšak (1930–2004): ČUK SE JE OŽENIL (ljudska); ZRSŠ
Igor Podpečan(1967): MUCA NA KLAVIR IGRA ( Vera Šolinc); JSKD/Astrum
Tadeja Vulc (1978): BURJA (Srečko Kosovel); JSKD/Astrum

 

OPZ Allegro, Ptuj
zborovodkinja Jasna Drobne
klavir Katja Sevšek

Tadeja Vulc (1978): DREMALA, PA NIČ NI DELALA (ljudska iz Kostela); Astrum
Blaž Rojko (1965): BOTER JEŽ (Danilo Gorinšek); JSKD/Astrum
Jakob Jež (1928): AI BAI (ljudska izštevanka); Glasba v šoli/ZRSŠ
Enrica Balasso (1975): GRAJSKI STRAH (slov. bes. Jože Humer); Feniarco

 

OPZ OŠ Prežihovega Voranca Maribor
zborovodkinja Zlatka Terlevič
klavir Otmar Plavčak

Jakob Jež (1928): EN TEN TENERA (ljudska izsštevanka); Mateja Käfer
Samo Vremšak (1930–2004): MOJ KAMENČEK (Neža Maurer); Glasba v šoli, ZRSŠ
Janez Bitenc (1925–2005): MAČJI KONCERT (Janez Bitenc); JSKD/Astrum
Tadeja Vulc (1978): DREMALA, PA NIČ NI DELALA (ljudska iz Kostela); Astrum

 

OPZ Štrkec OŠ I. Murska Sobota
zborovodkinja Lukrecija Marič
klavir Olga Kous, flavta Anja Kutoš, klarinet Živa Vigali, violina Sara Mitić, violončelo Samir Azzeh

Tomaž Habe (1947): KOLAČKI (Anja Štefan); JSKD/Astrum
Tjaša Žalik (1987): ZDAJ SMO POŽELI (ljudska iz Kroga); zapis avtorice, noviteta
Alojz Ajdič (1939): VEČERNA PRAVLJICA (Lukrecija Marič); neizdano
Radovan Gobec (1909–1995): ČUDEŽNA KLOP (Neža Maurer); DSS

 

OPZ OŠ Fokovci
zborovodkinja Mojca Györek Karas
klavir Olga Kous

Gaston Busine: STARI MLIN NA VETER (slov. bes. Jože Humer); GMS/ZKOS
Marij Kogoj  (1895–1956)/Jakob Jež (1928): DEČEK IN SINIČKA (Karel Širok); Zveza glasbenih pedagogov Slovenije/ZKOS
Radovan Gobec (1909–1995): MLIN (Ludvik Černej, ponarodela); ZRSŠ
Ciril Pregelj (1887–1966): KAKO POJE PETELINČEK (ljudska); ZRSŠ

 

 

NAZAJ NA CELOTEN PREGLED TEKMOVANJA

 

REZULTATI TEKMOVANJA

 

Programsko so regijska tekmovanja blizu tekmovanju na državnem nivoju, da zborovodje z njimi lahko napredujejo tudi na državni nivo, enako so blizu državnega nivoja tudi ocenjevanja, da dobijo informacijo o kvaliteti zbora in obetih na državnem tekmovanju.

Nastopili bodo otroški, mladinski, dekliški, fantovski in mešani mladinski zbori, ki so se udeležili državnega tekmovanja v Zagorju ob Savi 2012, Attacce 2012, bili izbrani na regijski nivo v sezoni 2011/2012 ali pa so jih strokovni spremljevalci za udeležbo predlagali na območnih revijah v sezoni 2012/2013 na podlagi nadpovprečno uspešnega nastopa na območni reviji.

 

Žirija:
Damijan Močnik, predsednik

Katja Gruber

Majda Hauptman