PRIDRUŽITE SE NAŠI
   FACEBOOK SKUPINI

        

   OBIŠČITE NAŠ YT-KANAL

        

 

prijava na e-novice

 

Naši zbori

OSREDNJA SLOVENSKA ZBOROVSKA REVIJA NAŠI ZBORI NA SPLETU:
● aktualne zborovske novice
● poročila in reportaže o zborovskih dogodkih doma in po svetu
● pogovori z domačimi ustvarjalci, tujimi mojstri in obetavnimi profili
● predstavitve vokalnih zasedb vseh vrst in generacij
● objave o zgoščenkah, notnih zbirkah in drugih izdajah
● strokovni članki za navdih pri raziskovanju in poglobljenem študiju zborovskega petja
● napovednik dogodkov, v katerega lahko vpišete tudi svoj dogodek

 

EC 2021

   SPLETNA STRAN FESTIVALA
   EUROPA CANTAT 2021
   LJUBLJANA

 

   BIOGRAFSKI PODATKI
   SLOVENSKIH SKLADATELJEV

 

Zborovski arhiv

 

   KATALOGI

 

GLASBA / REGIJSKA TEKMOVANJA / OTROŠKI IN MLADINSKI PEVSKI ZBORI 2015

Kulturni center Primoža Trubarja, Šentjernej,
petek, 15. maj 2015, ob 16.30

 

 

Žirija


Marko Vatovec, predsednik
Janja Dragan Gombač
Manja Gošnik Vovk

 

Zbori

 

ZDRUŽENI OPZ OŠ DOBOVA IN POŠ KAPELE      
zborovodkinja Mateja Rožman
klavir Estera Cetin

Marijan Korošec (1939): GOLOBICA (Marijan Korošec)
JSKD/Astrum
Matija Tomc (1899–1986): KOSEC KOSI, HRVAT SEJE (belokranjski ljudski)
Belokranjsko muzejsko društvo Metlika
Blaž Rojko (1965): VREMENSKA POROČILA (slovensko ljudsko besedilo)
JSKD
Blaž Rojko (1965): BOTER JEŽ (Danilo Gorinšek)
JSKD/Astrum

 

OPZ POŠ KRISTAN VRH
zborovodkinja Anja Vrbek
klavir Ermin Tkalec
klarinet Faruk Dreca

Bojan Glavina (1961): STONOGICA (Piroška Sič-Birsa)
Astrum
Marijan Vodopivec (1920–1977): MOJČINA PESEM (Kajetan Kovič)
Astrum
Tomaž Habe (1947): SLIŠALA SEM PTIČKO PET' (slovenska ljudska)
ZRSŠ

 

OPZ STAREJŠI GUMBKI OŠ CENTER , NOVO MESTO
zborovodkinja Jana Zorko
klavir Petra Jerič
violončelo Sara Brodarič
guerro Sara Mihalič

Radovan Gobec (1909–1995): MOJA CESTA (Neža Maurer)
ZRSŠ
Tomaž Habe (1947): IŠČEMO HIŠICO (Anja Štefan)
Mladinska knjiga
Pavel Šivic (1908–1995): PO VODI PLAVA (prekmurska ljudska)
ZRSŠ
Tomaž Habe (1947): SITNA ŽABICA (Miroslav Košuta)
JSKD/Astrum

 

OPZ OŠ BELOKRANJSKEGA ODREDA SEMIČ     
Zborovodkinja Anželika Mitrović
klavir Romana Vranešič

Oskar Dev (1868–1932): DOBER VEČER, LJUBO DAKLE (ljudska iz Ziljske doline)
ZRSŠ
Patrick Quaggiato (1983): SPALNI VLAK (Alja Furlan)
Astrum
Tadeja Vulc (1978): BURJA (Srečko Kosovel)
JSKD/Astrum

 

OPZ OŠ RAKA       
zborovodkinja Bernardka Božič
klavir Estera Cetin

Tadeja Vulc (1978): ŠLA JE BOTRICA LISICA ... (Anja Štefan)
JSKD/Astrum
Tadeja Vulc (1978): DREMALA, PA NIČ NI DELALA (ljudska iz Kostela)
Astrum
Andrej Makor (1987): NAJHITREJŠI VLAK NA SVETU (Boris A. Novak)
Astrum

 

OPZ OŠ MIRANA JARCA ČRNOMELJ
zborovodkinja Monika Prijanovič
klavir Andrej Kunič
flavta Mojca Rebolj
klarinet Ana Pavlinič
zvončki Luka Jakofčič

Tomaž Habe (1947): DOLI V KRAJU SAMA ZASE (slovenska ljudska)
JSKD
Tomaž Habe (1947): POČAKAJ, ODRASTI! (Ivan Sivec)
SLKD/JSKD
Uroš Rojko (1954): LJUBLJANSKI ZMAJ (Ida Rojko)
ZRSŠ

 

OPZ COFKI OŠ IVANA CANKARJA VRHNIKA
zborovodkinja Tanja Avsec
klavir Olga Zalokar

Anton J. Kropivšek (1958): REP KOT ANTENA (Tomaž Vrabič)
Astrum
Dušan Bavdek (1971): OJ BOŽIME (ljudska iz Benečije)
ZRSŠ
Hrabroslav Volarič (1863-1895): ROŽICI (Anton Umek–Okiški)
Astrum

 

OPZ OŠ PREŽIHOVEGA VORANCA MARIBOR
zborovodkinja Zlatka Terlevič
klavir Otmar Plavčak
tolkala Gašper Drev, Adam Potočnik, Jaš Blagajac

ChalesWood (1866–1926): ČAROVNICA (Robert Herrick; slov. bes. Vito Primožič)
Astrum
Marij Kogoj (1892–1956)/Jakob Jež (1928): KO SMO SPALI (Leopoldina Leskovec)
ZKOS/Društvo glasbenih pedagogov Slovenije
Tadeja Vulc (1978): SREČANJE (Anica Perpar)
JSKD/Astrum
Bojan Glavina (1961): PETELINČEK JE NA GORO ŠEL (slovenska ljudska)
Astrum