GLASBA / REGIJSKA TEKMOVANJA / OTROŠKI IN MLADINSKI PEVSKI ZBORI 2015

 

Druga osnovna šola Slovenj Gradec,
Slovenj Gradec, 22. maj 2015, ob 15.00 in 18.00


Podelitev priznanj predvidoma ob 20.30

 

Žirija

 

Damijan Močnik, predsednik
Danica Pirečnik
Manja Gošnik Vovk

 

1. koncert
otroški zbori

 

OPZ OŠ LIVADA VELENJE       
zborovodkinja Ksenija Lešnik
klavir Mihaela Podjavoršek

Samo Vremšak (1930–2004): ENA MAČJA (Anja Štefan)
Astrum
Gašper Jereb (1985): IGRAJ KOLCE (belokranjska ljudska)
Astrum
Franz Schubert (1797–1828): VESELJE OTROŠKIH LET (slov. prevod: Irma Močnik)
Astrum
Patrick Quaggiato (1983): SPALNI VLAK (Alja Furlan)
Astrum

 

OPZ OŠ GORICA VELENJE      
zborovodkinja Mihaela Britovšek
klavir Katja Žličar
oboa Viktorija Razdevšek
flavta Nejka Dragonić

Tomaž Zorko (1952): SANJAJ LEPE SANJE (Jana Zorko)
Astrum
Tomaž Habe (1947): DA HÖRA TA BANÖRINA (rezijanska ljudska)
ZRSŠ
Enrica Balasso (1975): GRAJSKI STRAH (italijanska ljudska; slov. prevod Jože Humer)
Astrum

 

OPZ OŠ MARJANA NEMCA RADEČE
zborovodkinja Jana Wetz
klavir Nina Mole

JAZ PA NEKAJ NOVEGA 'MAM (ljudska iz Kamenščaka)
RTV Slovenija
Jakob Jež (1928): HUDI VETER (Gitica Jakopin)
Astrum
Jakob Jež (1928): EN TEN TENERA (po ljudski izštevanki)
Astrum
Marijan Vodopivec (1920–1977): MOJČINA PESEM (Kajetan Kovič)
Astrum

 

OPZ OŠ MOZIRJE 
zborovodkinja Lijana Blagovič
klavir Anton Acman

Maksimiljan Feguš (1948): LIPEJ RAJA (koroška ljudska)
Astrum
Slavko Mihelčič (1912–2000): STARI MEDO (Oton Župančič)
samozaložba
Matevž Goršič (1966): TRIKULE-TRAKULE (Janez Bitenc)
samozaložba
Urška Pompe (1969): KUHARSKA (Mirjam Sabina Žvegla)
JSKD/Astrum

 

OPZ OŠ NAZARJE           
zborovodkinja Katja Gruber
klavir Toni Acman
bum palice Neža Krajner, Lana Hudolin Pirc, Tanja Papež, Maša Jelšnik, Maša Tevž, Hana Rozoničnik

Pavel Šivic (1908–1995): PO VODI PLAVA (prekmurska ljudska)
ZRSŠ
Tomaž Habe (1947): KAM JE IZGINIL SMEH (Bojana Vajt)
JSKD/Astrum
Andrej Misson (1960)/Katja Gruber (1966): ČEVLJARČEK (Andrej Rozman Roza)
Astrum
Katja Gruber (1966): TI MAMA SATA GE (afriška ljudska)
neizdano, noviteta

 

OPZ OŠ GUSTAVA ŠILIHA VELENJE
zborovodkinja Andreja Ostruh
klavir Tea Plazl

Patrick Quaggiato (1983): PRVI VENČEK SLOVENSKIH LJUDSKIH PESMI (slovenske ljudske)
Astrum
Pavle Merkù (1927–2014): PADAJ, PADAJ ROSICA (Alojz Gradnik)
Društvo glasbenih pedagogov Slovenije/ZKOS
Petr Eben (1929–2007): TEKAM, TEKAM (slov. bes. Jože Humer)
JSKD

 

OPZ OŠ RADLJE OB DRAVI     
zborovodkinja Simona Svanjak
klavir Damijana Sgerm Kristan

Pavle Kalan (1929–2005): VESELI RINGARAJA (Ljubka Šorli)
Zavod za kulturne prireditve Celje
Tadeja Vulc (1978): ŠLA JE BOTRICA LISICA … (Anja Štefan)
JSKD/Astrum
Enrica Balasso (1975): GRAJSKI STRAH (italijanska ljudska; slov. prevod Jože Humer)
Astrum
Dušan Bavdek (1971): OJ, BOŽIME (ljudska iz Benečije)
ZRSŠ

 

OPZ PRVE OŠ SLOVENJ GRADEC
zborovodkinja Janja Kresnik
klavir Maja Kastratović

Bojan Glavina (1961): SREČALI SMO MRAVLJO (slovenska ljudska)
Astrum
Aldo Kumar (1954): TI SI FUČ (Dane Zajc)
JSKD/Astrum
Tadeja Vulc (1978): BURJA (Srečko Kosovel)
JSKD/Astrum

 

2. koncert
otroški in mladinski zbori

 

OPZ DOBJE           
zborovodkinja Slavica Rajh
klavir Zala Irgolič

Janez Kuhar (1911–1997): VETRC (Neža Maurer)
ZKOS/JSKD
Pavle Kalan (1929–2005): JAZ 'MAM PA KONJ'ČA BELEGA (slovenska ljudska)
ZRSŠ
Jakob Jež (1928): ZAJČEK MOJ (Gitica Jakopin)
Astrum
Hugo Reisenfeld (1879–1939): EVERY TIME I FEEL THE SPIRIT (spiritual)
Astrum

 

MPZ DRUGE OŠ SLOVENJ GRADEC
zborovodkinja Vladka Mori

SO PA TRAVNIKI ZELENI (koroška ljudska)

Jakob Jež (1928): VODOMKE (Ervin Fritz)
Astrum
Tadeja Vulc (1978): SKRIVNA (Simona Kopinšek)
neizdano, noviteta

 

MPZ OŠ PLANINA PRI SEVNICI           
zborovodja Matej Romih
klavir Zala Irgolič

Fran Gerbič (1840–1917): AVE MARIA (Lk 1, 28)
Astrum
John Leavitt (1956): FESTIVAL SANCTUS (mašni obred)
Alfred.com
Ambrož Čopi (1973): KEMU SI DALA ROŽICE (istrska ljudska)
Astrum
Tadeja Vulc (1978): SLED PRIJATELJSTVA (Simona Kopinšek)
neizdano, noviteta

 

MPZ »TRUBADURJI« OŠ PRIMOŽA TRUBARJA   
zborovodkinja Mateja Škorja
klavir Teja Ulaga

Janez Kuhar (1911–1997): V MAJU (Zora Valenčič)
ZKOS/JSKD
Damijan Močnik (1967): SVETLOBA MLADOLETJA
7. Svetloba (Tone Pavček)
Astrum
Črt Sojar Voglar (1976): SAN SE ŠETAO (prekmurska ljudska)
Astrum

 

MPZ GLASBENE ŠOLE ROGAŠKA SLATINA
zborovodkinja Andreja Došler
klavir Andreja Krklec

Jacob Arcadelt (1500–1568): AVE MARIA (molitev)
CPDL
Jakob Jež (1928): PO KOROŠKEM, PO KRAJNSKEM (slovenska ljudska)
Astrum
Marij Kogoj (1892–1956)/Jakob Jež (1928): MLADINSKA (Simon Gregorčič)
Društvo glasbenih pedagogov Slovenije/ZKOS

 

MPZ OŠ GUSTAVA ŠILIHA VELENJE
zborovodkinja Andreja Ostruh
klavir Tea Plazl

Albinca Pesek: ENA PTIČKA PRILETELA (slovenska ljudska)
Mladinska knjiga
John Leavitt (1956): KYRIE (mašni del)
JW Pepper
Pavle Merkù (1927–2014): SONCE LJUBO (čitalniška ponarodela s Krasa)
Astrum
Tomaž Habe (1947): POJE VAM MLADOST (Tomaž Habe)
JSKD

 

MPZ VIZ OŠ ROGATEC
zborovodkinja Barbara Žerjav
klavir Urška Roškar

Viktor Mihelčič (1913–2010): ROŽA NA VRTU (slovenska ljudska)
Astrum
Samo Vremšak (1930–2004): KOLO (Danilo Gorinšek)
ZRSŠ
Miro Kokol (1937–1968): ŠMENTANA MUHA (slovenska ljudska)
Astrum

 

DPZ GIMNAZIJE CELJE - CENTER    
zborovodja David Preložnik
klavir Simona Moškotevc Guzej

Miro Kernjak (1926–2009): DEKLE NA VRTU (slovenska ljudska)
KKZ Celovec
Radovan Gobec (1909–1995): DEKLETOM (France Prešeren)
ZKOS/JSKD
Robert Schumann (1810–1856): SOLDATENBRAUT (Eduard Mörike)
Edition Peters
Lojze Lebič (1934): ČAS (Jakob Sešerko)
JSKD