Osnovna šola dr. Antona Debeljaka, Loški Potok, 19. maj 2015, ob 15.30 in 18.00
Podelitev priznanj predvidoma ob 20.00
Žirija
Manja Gošnik Vovk, predsednica
Maja Cilenšek
Marinka Šuštar
1. koncert
otroški zbori
OPZ Češmin, OŠ Ivana Skvarče Zagorje ob Savi, PŠ Čemšenik
zborovodkinja Irena Hudi
klavir Urška Luzar
Tomaž Habe (1947): VANDROVC JE PRIVANDROV (slovenska ljudska)
JSKD
Matevž Goršič (1966): ČOKOLADA (Katarina Galič)
Samozaložba
Janez Kuhar (1911–1997)/Tadeja Vulc (1978): HOKUS – POKUS (Danilo Gorinšek)
JSKD/Astrum
Marjan Vodopivec (1920–1977)/Tomaž Habe (1947): TUJČEK MAČEK (Črtomir Šinkovec)
JSKD
OPZ OŠ BREZOVICA PRI LJUBLJANI
zborovodkinja Sonja Sojer
klavir Janja Nagode
Bojan Glavina (1961): PETELINČEK JE NA GORO ŠEL (slovenska ljudska)
Astrum
Urška Pompe (1969): OTROCI VPRAŠUJEJO (Črtomir Šinkovec)
JSKD/Astrum
Tadeja Vulc (1978): ŠLA JE BOTRICA LISICA (Anja Štefan)
JSKD/Astrum
Andrej Makor (1987): ENCI BENCI (slovensko otroško izročilo)
Glasbena matica, Ljubljana
OPZ OŠ N.H. MAKSA PEČARJA, LJUBLJANA - ČRNUČE
zborovodja Mitja Vaupotič
klavir Neža Koželj
Aldo Kumar (1954): KDO ŽIVI V TEJ HIŠICI? (Jože Šmit)
Založba Mladinska knjiga
Uroš Rojko (1954): LJUBLJANSKI ZMAJ (Ida Rojko)
ZRSŠ
Patrick Quaggiato (1983): SPALNI VLAK (Alja Furlan)
Astrum
Tadeja Vulc (1978): DREMALA, PA NIČ NI DELALA (ljudska iz Kostela)
Astrum
OPZ VIŠAJČKI, POLHOV GRADEC
zborovodkinja Ema Nartnik
klavir Klemen Mihačič
kitara Julijan Golavšek
OJ, LANI SEM SE ŽENIL (slovenska ljudska)
Mladinska knjiga
Tadeja Vulc (1978): HIŠA (Niko Grafenauer)
Astrum
Antonin Dvořák (1841–1904): DOMAČA PESEM (slov. prevod Jože Humer)
DZS
Slovenska ljudska/Ema Nartnik (1990): ŠKRJANČEK POJE ŽVRGOLI (slovenska ljudska)
neizdano
OPZ ADAMČKI, OŠ LUISA ADAMIČA, GROSUPLJE
zborovodkinja Pavlina Antolič
klavir Lovro Frelih
Tadej Vasle (1968): ČE BI SE SVET NAZAJ VRTEL (Tadej Vasle)
JSKD/Astrum
Slavko Mihelčič (1912–2000): PESEM O SINIČKI (slovenska ljudska)
ZRSŠ
Ivo Kopecky (1947): KIN-KAJ-KU (ljudska šaljivka)
Mladinska knjiga
Tomaž Habe (1947): GUSARJI (Peter Svetina)
JSKD/Astrum
OPZ OŠ ALOJZA ŠUŠTARJA, LJUBLJANA - ŠENTVID
zborovodkinja Nadja Janežič
klavir Lovro Frelih
Jakob Jež (1928): POLŽEK SE JE ŽENIT ŠEL (slovenska ljudska)
Astrum
Radovan Gobec (1909–1995): SINIČJA TOŽBA (Josip Stritar)
DSS
Uroš Rojko (1954): LJUBLJANSKI ZMAJ (Ida Rojko)
ZKOS/Društvo glasbenih pedagogov Slovenije
OPZ CiciDO GLASBENE ŠOLE ZAGORJE OB SAVI
zborovodkinja Tadeja Kreča
klavir Urška Vidic
flavta Ina Tratnik
tolkala Peter Jeretina
Petr Eben (1929–2007): POMLADNA PESMICA (slov. bes. Jože Humer)
JSKD
Bojan Glavina (1961): HARMONIKA VETRA (Boris A. Novak)
ZRSŠ
Blaž Rojko (1965): PERESNA (Simona Kopinšek)
Samozaložba, noviteta
Tomaž Habe (1947): PETELINČEK JE NA GORO ŠEL (po ljudski iz Olimja, Podčetrtek)
ZRSŠ
2. koncert
otroški in mladinski zbori
MPZ OŠ DR. ANTONA DEBELJAKA, LOŠKI POTOK
zborovodkinja Marija Montanič
*netekmovalen pozdravni nastop
OPZ PIKI JAKOB, KOČEVJE
zborovodkinja Andreja Pogorelec Šenk
klavir Teja Merhar
Pavel Mihelčič (1937): DOBRO VEČER, KRESNO VEČER (belokranjska ljudska)
ZRSŠ
Slavko Mihelčič (1912–2000): VRABCI IN STRAŠILO (Oton Župančič)
Samozaložba
Enrica Balasso (1975): GRAJSKI STRAH (italijanska ljudska; slov. prevod Jože Humer)
Astrum
OPZ PRIMOŽA TRUBARJA, VELIKE LAŠČE
zborovodkinja Vita Mekinda
klavir Ana Dolšak
metalofon Špela Kokošinek
palčke Manca Bavdek
Pavle Merkù (1927–2014): TA NA KALE (rezijanska ljudska)
Grlica
PetrEben(1929–2007): RADOVEDNA PESMICA (slov. bes. Jože Humer)
JSKD
Albin Weingerl (1923–2010): ZMERAJ ISTO (Gvido Tartalija)
Samozaložba
OPZ OŠ LEDINA, LJUBLJANA
zborovodkinja Dalila Beus
klavir Jan Sever
tolkala Jure Žigon
Matevž Goršič (1966): PESEM (Mihael Lajlar)
Samozaložba
Bojan Glavina (1961): BIŽI, BIŽI (šavrinska ljudska)
Občina Zagorje ob Savi/JSKD
Andrej Makor (1987): NAJHITREJŠI VLAK NA SVETU (Boris A. Novak)
Astrum
PEVSKA SKUPINA BISERI, GŠ FRANA GERBIČA, CERKNICA
vodja skupine Irena Cundrič Iskra
klavir Ivan Marinović
tolkala Vitan Logar
Tom Varl (1998): MAVRICA (Simon Gregorčič)
Astrum
Fran Gerbič (1840–1917)/Radovan Gobec (1909–1995): PASTIRČEK (Fran Gerbič, Radovan Gobec)
ZRSŠ
Tomaž Habe (1947): JE LEJSARJOV MALEN (ljudska iz Hudega vrha, Bloke)
Neizdano, noviteta
Peter Lipar (1912–1980): MI PTIČCA ZAPOJE (slovenska ljudska)
ZRSŠ
MPZ JANKA OŠ MODRA, DOL PRI LJUBLJANI
zborovodkinja Bojana Gajšek
klavir Marša Kozlevčar
Jacobus Handl Gallus (1550–1591): ECCE QUOMODO MORITUR (OM 2/13)
Pionirski dom Ljubljana
Ambrož Čopi (1973): ENO DREVCE (slovenska ljudska)
Astrum
Benny Anderson (1946), Stig Anderson (1931–1997), Bjorn Ulvaeus (1945): DANCING QUEEN (Benny Anderson, Stig Anderson, Bjorn Ulvaeus)
EMI Grove Park Music, Inc.
MPZ KONSERVATORIJA ZA GLASBO IN BALET LJUBLJANA, OE GŠ
zborovodkinja Marta Sojar Voglar
klavir Katalin Peter Krivokapič
Waldemar Åhlén (1894–1982): POLETNI SPEV (slo. prevod Augustina Budja)
JSKD/Astrum
Helena Vidic (1987): ADLEŠIČKO KOLO (belokranjska ljudska)
neizdano, noviteta
Črt Sojar Voglar (1976): ENA PTIČKA PRILETELA (slovenska ljudska)
JSKD/Astrum
Tadeja Vulc (1978): POTUJOČA MUZIKA (David Bedrač)
JSKD/Astrum
|