GLASBA / REGIJSKA TEKMOVANJA / OTROŠKI IN MLADINSKI PEVSKI ZBORI 2015

Kulturni dom Nova Gorica,
Nova Gorica, 20. maj 2015, ob 12.00 in 15.30

 

Podelitev priznanj in koncert nagrajencev predvidoma ob 18.00

 

Žirija


Branka Potočnik Krajnik, predsednica
Janja Dragan Gombač
Tadeja Vulc

 

  • 1. koncert
    otroški zbori

OPZ OŠ FRANCETA BEVKA TOLMIN           
zborovodkinja Barbara Kovačič
klavir Nika Kovačič

Miro Kokol (1937): MARIJA IN PTICA PEVKA (ljudska iz Loškega Potoka)
Astrum
Rado Simoniti (1914–1981): VRANA POJE KORENJAK (Fran Levstik)
DZS
Felix Mendelssohn Bartholdy (1809–1847): SCHEIDEND (J. H. Voss)
Astrum
Benjamin Britten (1913–1976): OJA! (slov. bes. Jože Humer)
JSKD

 

OPZ »POKA« OŠ DRAGA BAJCA VIPAVA
zborovodkinja Zvonka Starc
klavir Tajda Praček

Jakob Jež (1928): DOBRO VEČER (ljudska kolednica)
Astrum
Tomaž Habe (1947): VRTNICA (Bina Štampe Žmavc)
ZRSŠ
Tadeja Vulc (1978): ŠKRIPAJOČI STOL (David Bedrač)
ZRSŠ
Viktor Mihelčič (1913–2010): FRANCA IZPOD KLANCA (Kajetan Kovič)
ZKOS

 

OPZ OŠ Šempas   
zborovodkinja Mojca Maver Podbersič
klavir Anže Vrabec

Maksimiljan Feguš (1948): LIPEJ RAJA (koroška ljudska)
Astrum
Jakob Jež (1928): POLŽEK SE JE ŽENIT ŠEL (slovenska ljudska)
Astrum
Petr Eben (1929–2007): USPAVANKA ZA HČERKO (slov. bes. Jože Humer)
ZKOS/JSKD
Patrick Quaggiato (1983): SPALNI VLAK (Alja Furlan)
Astrum

 

OPZ OŠ KOPER    
zborovodkinja Ingrid Poropat
klavir Sindija Šiško

Samo Vremšak (1930–2004): ČUK SE JE OŽENIL (slovenska ljudska)
ZRSŠ
Andrej Makor (1987): ENCI BENCI (slovensko otroško izročilo)
Glasbena matica, Ljubljana
Andrej Makor (1987): IZŠTEVANKE (slovensko otroško izročilo)
5. Kuža laja
Glasbena matica, Ljubljana
Bojan Glavina (1961): STONOGICA (Piroška Sič-Birsa)
Astrum

 

OPZ ANTONA UKMARJA KOPER       
zborovodkinja Iva Dobovičnik
klavir Lada Kos

Gašper Jereb (1985): PAPAGAJSKA (David Bedrač)
Skladateljev zapis
Bojan Glavina (1961): DEŽELA NIJE (Piroška Sič-Birsa)
Astrum
Aldo Kumar (1954): PAPJEV (ljudska iz Tolmina)
Astrum
Radovan Gobec (1909–1995): ČIRA ČARA (Neža Maurer)
DSS

 

OPZ OŠ KOMEN   
zborovodkinja Andreja Rustja
klavir Ingrid Tavčar

Igor Podpečan (1967): MUCA NA KLAVIR IGRA (Vera Šolinc)
JSKD/Astrum
Octave Grillaert (1905–1979): SANJSKI GRAD (P. Max)
GLM/ZKOS
Jakob Jež (1928): POLŽEK SE JE ŽENIT ŠEL (slovenska ljudska)
Astrum

 

OPZ GLASBENE ŠOLE KOPER - PODRUŽNICE IZOLA   
zborovodkinja Kristina Babič
klavir Sindija Šiško

Bojan Glavina (1961): PTICE (Tone Pavček)
neizdano, noviteta
Bojan Glavina (1961): POMLADNI KROS (Tone Pavček)
neizdano, noviteta
BARČICA PO MORJU PLAVA (slovenska ljudska)
rokopis
Tadeja Vulc (1978): SREČANJE (Anica Perpar)
JSKD/Astrum


 

  • 2. koncert
    otroški in mladinski zbori

 

OPZ ŠMARJE PRI KOPRU        
zborovodkinja Suzana Čopi Stanišić
klavir Veronika Ferfolja

Bojan Glavina (1961): SREČALI SMO MRAVLJO (slovenska ljudska)
Astrum
Suzana Čopi Stanišić (1978): ČEBELA (Niko Mihevc)
neizdano
Jani Golob (1948): PUSTITE NAM TA SVET (Dušan Velkaverh)
Andrej Makor (1987): ENCI BENCI (slovensko otroško izročilo)
Glasbena matica, Ljubljana

 

OPZ ŠKRJANČKI OŠ FRANCETA BEVKA TOLMIN          
zborovodkinja Barbara Kovačič
klavir Nika Kovačič

Bojan Glavina (1961): KOSOVA SVATBA (slovenska ljudska)
neizdano, noviteta
Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791): USPAVANKA (slov. bes. Jože Humer)
GLM/ZKOS
Uroš Rojko (1954): ZA EN GOBČEK PESMIC (Svetlana Makarovič)
Zajterk
Kam tečeš Sapramiška
Mačje sanje
DSS

 

OPZ MIREN - BILJE
zborovodkinja Zdenka Komel
klavir Anica Furlan

Tadeja Vulc (1978): ŠLA JE BOTRICA LISICA ... (Anja Štefan)
JSKD/Astrum
Pavle Kalan (1929–2005): JAZ 'MAM PA KONJ'ČA (slovenska ljudska)
ZRSŠ
Enrica Balasso (1975): GRAJSKI STRAH (italijanska ljudska; slov. prevod Jože Humer)
Astrum

 

OPZ "FRAN VENTURINI" – DOMJO, Italija   
zborovodkinja Suzana Žerjal
klavir Martina Salateo
violina in tolkala Florjan Suppani

Walter Lo Nigro (1957): ČUK SE JE OŽENIL (slovenska ljudska)
ZCPZ Gorica
Tomaž Habe (1947): GUSARJI (Peter Svetina)
JSKD/Astrum
Anna Galterio: C'ERA… UN »REKHANZAR« (neznano)
Feriarco

 

MPZ OŠ DANILA LOKARJA AJDOVŠČINA   
zborovodkinja Petra Habjanič
klavir Jaka Močivnik

Bob Chilcott (1955): A LITTLE JAZZ MASS:
Kyrie (mašni del)
Oxford UniversityPress
VSI SO VENCI VEILI (belokranjska ljudska)
Astrum
Marko Mihevc (1957): ZLATO V BLATNI VASI (Oton Župančič)
Glasbeni atelje, Vrhnika

 

MPZ OŠ FRANA ERJAVCA NOVA GORICA  
zborovodkinja Milena Prinčič
klavir Špela Saksida

Pavle Merkù (1927–2014): BON ŠLA NA GORO, OJ VÍSAKO (slovenska ljudska)
Astrum
Damijan Močnik (1967): LJUBEZEN (Niko Grafenauer)
JSKD/Astrum
Yosef Hadar (1926–2006): KESHET LEVANA (Bruria Schweitzer)

Črt Sojar Voglar (1976): ENA PTIČKA PRILETELA (slovenska ljudska)
JSKD/Astrum

 

MPZ OŠ FRANCETA BEVKA TOLMIN           
zborovodkinja Barbara Kovačič
klavir Nika Kovačič

Črt Sojar Voglar (1976): ENA PTIČKA PRILETELA (slovenska ljudska)
JSKD/Astrum
Damijan Močnik (1967): POPOTNIK (Tone Pavček)
Našizbori, JSKD
Donald Patriquin (1938): J'ENTENDS LE MOULIN (francosko-kanadska ljudska)
Earthsongs