GLASBA / REGIJSKA TEKMOVANJA / OTROŠKI IN MLADINSKI PEVSKI ZBORI 2015

Večnamenski KTP center Pesnica pri Mariboru, Pesnica pri Mariboru,
23. maj 2015, ob 10.30, 13.00 in 15.30

 


Podelitev priznanj predvidoma ob 17.30

 

Žirija


Danica Pirečnik, predsednica
Damijan Močnik
Katja Gruber

 

1. koncert
otroški zbori

 

OPZ SLADKI VRH
zborovodkinja Jelka Veit
klavir Otmar Plavčak

Pavle Kalan (1929–2005): JAZ 'MAM PA KONJ'ČA BELEGA (slovenska ljudska)
ZRSŠ
Lojze Krajnčan (1961): DEŽELA BRANJA (Tone Pavček)
Mladinska knjiga
Tadeja Vulc (1978): SREČANJE (Anica Perpar)
JSKD/Astrum

 

OPZ OŠ DR. JOŽETA PUČNIKA ČREŠNJEVEC     
zborovodkinja Mateja Kuharič
klavir Petra Turk Rupreht

Maksimiljan Feguš (1948): LIPEJ RAJA (koroška ljudska)
Astrum
Jakob Jež (1928): POMLADNI DAN (Dragica Sojer - Jurečič)
Astrum
Tomaž Habe (1947): GUSARJI (Peter Svetina)
JSKD/Astrum
Lojze Krajnčan (1961): NAGAJIVKE: ŠPELA MARELA (slovenske otroške izštevanke)
Astrum

 

OPZ DO-RE-MI OŠ KRIŽEVCI
zborovodkinja Katja Vunderl
klavir Katja Žibrat

Tadeja Vulc (1978): SREČANJE (Anica Perpar)
JSKD/Astrum
Jakob Jež (1928): NAROBE SVET (slovenska ljudska)
Astrum
Peter Šavli (1961): TRI UGANKE (Vera Albreht)
JSKD/Astrum

 

OPZ OŠ TABOR I MARIBOR     
zborovodkinja Anita Rauter
klavir Julija Kunova
flavta Jana Rumpf
oboa Petra Granda

Tomaž Habe (1947): DVA KONJ'ČA (slovenski ljudski)
JSKD/Astrum
Tomaž Zorko (1952): SANJAJ LEPE SANJE (Jana Zorko)
Astrum
Tomaž Habe (1947): KAM JE IZGINIL SMEH (Bojana Vajt)
JSKD/Astrum

 

OPZ PLAVČKI, OŠ TIŠINA         
zborovodkinja Alenka Brulc - Šiplič
klavir Olga Kous

Patrick Quaggiato (1983): SPALNI VLAK (Alja Furlan)
Astrum
Tomaž Habe (1947): DVA KONJ'ČA (slovenski ljudski)
JSKD/Astrum
Enrica Balasso (1975): GRAJSKI STRAH (italijanska ljudska; slov. prevod Jože Humer)
Astrum

 

OPZ GLASBENE ŠOLE GORNJA RADGONA          
zborovodja Andrej Tibaut
klavir Božena Pirjevec
palčke Matej Gomboc

Charles Tomlinson Griffes (1884–1920): SO-FEI MED CVETLICAMI (Wang Chang Ling; slov. prevod Irma Močnik)
Astrum
Blaž Rojko (1965): BUJA SE JE ŽENILA (ljudska iz Števanovcev)
ZRSŠ
Emil Glavnik (1936)/Vladimir Mustajbašić: V DEŽELI ŠTORKELJ (Jože Brunec)
neizdano, noviteta


2. koncert
otroški zbori

 

OPZ OŠ LENART  
zborovodkinja Marina Zimič
klavir Slavica Kurbus
Orffovi instrumenti Neža Ožinger, Neja Dreu, Zarja Mlakar, Maja Muršec, Hana Vinter

Pavle Kalan (1929–2005): TRI TIČICE (belokranjska ljudska)
Astrum
Peter Šavli (1961): TRI UGANKE (Vera Albreht)
JSKD/Astrum
Bojan Glavina (1961): STONOGICA (Piroška Sič-Birsa)
Astrum
Douglas Beam: I LET HER GO-GO (ljudska krožna igra iz Trinidada in Tobaga)
Hal Leonard Corporation

 

OPZ GLASBENE ŠOLE MURSKA SOBOTA 
zborovodkinji Felicita Heric Taškov in Gabriela Bratina
klavir Yuliya Kunova
klarinet Željko Ritlop
violončelo Samir Azzeh

Pavle Kalan (1929–2005): VEČER (Srečko Kosovel)
Astrum
Tomaž Habe (1947): SLIŠALA SEM PTIČKO PET (slovenska ljudska)
ZRSŠ
Enrica Balasso (1975): GRAJSKI STRAH (italijanska ljudska; slov. prevod Jože Humer)
Astrum

 

OPZ GRLICE OŠ FOKOVCI       
zborovodkinja Mojca Györek Karas
klavir Olga Kous

Petr Eben (1929–2007): USPAVANKA ZA HČERKO (slov. besedilo Jože Humer)
GML/ZKOS
Zdeněk Šesták (1925): V ŠOLO (F. Hrubin; slov. prevod Jože Humer)
GML/ZKOS
Uroš Rojko (1954): ZAJTERK (Svetlana Makarovič)
Društvo glasbenih pedagogov Slovenije/ZKOS
Dušan Bavdek (1971): OJ, BOŽIME (ljudska iz Benečije)
ZRSŠ

 

OPZ OŠ LOVRENC NA POHORJU      
zborovodkinja Jasmina Dobaj
klavir Otmar Plavčak

Vilko Ukmar (1905–1991): NA PLANINCAH (slovenska ljudska)
ZRSŠ
Aldo Kumar (1954): BURJA (Srečko Kosovel)
ZRSŠ
Tadeja Vulc (1978): DREMALA, PA NIČ NI DELALA (ljudska iz Kostela)
Astrum
Damijan Močnik (1967): ROPARSKI GRAD (Vida Jeraj)
ZRSŠ

 

OPZ OŠ KUNGOTA          
zborovodkinja Milena Rataj
klavir Yuliya Kunova
flavta Nathalie Malecot - Stupar

Casse Lyman Monson (1903–1983)/Mark Hierholzer: MALI MOJ SINKO (Albert Lee; slov. prevod Irma Močnik)
Astrum
Ivo Kopecky (1947): CICIBAN IN ČEBELA (Oton Župančič)

Tadeja Vulc (1978): DREMALA, PA NIČ NI DELALA (ljudska iz Kostela)
Astrum


3. koncert
otroški in mladinski zbori

 

OPZ OŠ SVETI TOMAŽ   
zborovodkinja Monika Kelenc
klavir Darja Žganec Horvat

Urška Pompe (1969): OTROCI VPRAŠUJEJO (Črtomir Šinkovec)
JSKD/Astrum
SI VIDLA MOJGA ZMRŠENCA? (gorenjska ljudska)
Rokus Klett
Franc Saleški Treiber (1809–1878)/Emil Adamič (1877–1936): N'MAV ČRIƏZ JIZARO (Primož Košat)
Astrum
Patrick Quaggiato (1983): SPALNI VLAK (Alja Furlan)
Astrum

 

OPZ OŠ STROČJA VAS
zborovodkinja Katja Vunderl
klavir Katja Žibrat

Jakob Jež (1928): POLŽEK SE JE ŽENIT ŠEL (slovenska ljudska)
Astrum
Enrica Balasso (1975): GRAJSKI STRAH (italijanska ljudska; slov. prevod Jože Humer)
Astrum
Radovan Gobec (1909–1995): ČIRA ČARA (Neža Maurer)
Knjižnica Ivana Tavčarja Škofja Loka

 

MPZ OŠ POD GORO SLOV. KONJICE
zborovodkinja Petra Brdnik Juhart
klavir Petra Brdnik Juhart

Pavle Merkù (1927–2014): ČARNI KUS l (rezijanska ljudska)
Astrum
Uno Naissoo (1928–1980): GOZDNI BRZOJAVI (Ira Lember; slov. prevod Jože Humer)
JW Pepper
Petr Eben(1929–2007): DIŠEČA JESEN (Petr Eben, slov. prevod Jože Humer)
JSKD
Tadeja Vulc (1978): SRČEVA (Simona Kopinšek)
Astrum, noviteta

 

MPZ MAVRICA, OŠ TIŠINA        
zborovodkinja Alenka Brulc - Šiplič
klavir Olga Kous

Fran Gerbič (1840–1917): AVE MARIA(Lk 1, 28)
Astrum
Damijan Močnik (1967): LJUBEZEN (Niko Grafenauer)
JSKD/Astrum
Lajos Bárdos (1899–1986): ARAUND THE CAMP FIRE (Marcus Miklos)
Editio Musica Budapest
Črt Sojar Voglar (1976): ENA PTIČKA PRILETELA (slovenska ljudska)
JSKD/Astrum

 

MPZ GLASBENE ŠOLE LJUTOMER  
zborovodkinja Romana Rek

Andre Caplet (1878–1925): O SALUTARIS (sv. Tomaž Akvinski)
Astrum
Bojana Šaljić (1978): POLJSKA PESEM (Cvetko Golar)
AccordiA Ljubljana
Evgen Bibianko (1990): PREPELICA SE V DETELCI SÜČE (prleška ljudska)
neizdano, noviteta