GLASBA / REGIJSKA TEKMOVANJA / OTROŠKI IN MLADINSKI PEVSKI ZBORI 2015

REGIJSKO TEKMOVANJE OTROŠKIH 
IN  MLADINSKIH 
PEVSKIH ZBOROV 2017
12. – 27. maj 2017

 

OD CELJA DO KOROŠKE

Rogaška Slatina, Kulturni dom Rogaška Slatina

sreda, 17. maja 2017, ob 12.00, 14.00 in 16.30

podelitev priznanj predvidoma ob 18.15

 

Žirija:

Maja Cilenšek
Janja Dragan Gombač
Danica Pirečnik

 

1. koncert: 12.00, otroški zbori

 

OPZ OŠ GUSTAVA ŠILIHA VELENJE

zborovodkinja: Andreja Ostruh
klavir Pascal Vehovec

Walter Lo Nigro (1957): OJ, LEPO JE RES NA DEŽELI (slovenska ljudska)
Astrum
Louis Hillier (1850–1910): OMIKANI PES (slov. bes. Jože Humer)
Tomaž Habe (1947): TRATA (Jelka Bakula)
Samozaložba
Petr Eben (1929–2007): POMLADNA PESMICA (slov. bes. Jože Humer)
JSKD

 

OPZ SONČKI OŠ ANTONA AŠKERCA RIMSKE TOPLICE

zborovodkinja: Alenka Štigl
klavir Mojca Lukmar

Aldo Kumar (1954): BURJA (Srečko Kosovel)
Zavod RS za šolstvo
Ambrož Čopi (1973): ČE BI JES BILA FČELICA (prekmurska ljudska)
Astrum
Patrick Quaggiato (1983): SPALNI VLAK (Alja Furlan)
Astrum

 

OPZ OŠ DOBJE

zborovodkinja: Slavica Rajh
klavir Zala Irgolič,
flavta Pia Fenko

Tadeja Vulc (1978): ŠKRIPAJOČI STOL (David Bedrač)
Glasba v šoli in vrtcu
Ambrož Čopi (1973): JES TI BON KIPILA (istrska ljudska po zapisu iz Koštabone)
Astrum
Pavle Kalan (1929–2005): VEČER (Srečko Kosovel)
Astrum

 

OPZ OŠ DRAMLJE

zborovodkinja: Marija Klančar

Tadeja Vulc (1978): ŠLA JE BOTRICA LISICA... (Anja Štefan)
Mladinska knjiga
Tomaž Habe (1947): DVA KONJ'ČA (slovenski ljudski)
JSKD
Tomaž Habe (1947): GUSARJI (Peter Svetina)
JSKD

 

 

2. koncert: 14.00, otroški zbori

 

OPZ OŠ MOZIRJE

zborovodkinja: Lijana Blagovič
klavir Anton Acman
pisalni stroj Klara Slemenšek

Walter Lo Nigro (1957): OJ, LEPO JE RES NA DEŽELI (slovenska ljudska)
Grafica Goriziana
Igor Podpečan (1967): MUCA NA KLAVIR IGRA (Vera Šolinc)
Astrum
Marijan Vodopivec (1920–1977):             STROJEPISKA (Jože Humer)
Astrum
Katja Gruber (1966): TI MAMA SATA GE (ljudska iz Namibije)
Astrum

 

OPZ OŠ ŠEMPETER V SAVINJSKI DOLINI

zborovodkinja: Katja Florjančič
klavir Melita Estigarribia Villasanti

Mojca Prus (1982): DEKLE JE PO VODO ŠLA (slovenska ljudska)
Astrum
Uroš Rojko (1954): LJUBLJANSKI ZMAJ (Ida Rojko)
Zavod RS za šolstvo
Tadeja Vulc (1978): SLIKAR (Niko Grafenauer)
Glasbena matica Ljubljana
Radovan Gobec (1909–1995): ČIRA ČARA (Neža Maurer)
DSS

 

OPZ OŠ ROGATEC

zborovodkinja: Barbara Žerjav
klavir Urška Roškar
flavta Ana Marija Lia Kitak,

Ambrož Čopi (1973): TRI ČEBELE (Anja Štefan)
Astrum
Patrick Quaggiato (1983): Spalni vlak (naročite potovanje) (Alja Furlan)
Astrum
Tadeja Vulc (1978): DREMALA, PA NIČ DELALA (ljudska iz Kostela)
Astrum
Uršula Jašovec (1986): DEČEK IN SONCE (Srečko Kosovel)
Astrum

 

OPZ OŠ BRATOV LETONJA ŠMARTNO OB PAKI

zborovodkinja: Blanka Rotovnik
klavir Anja Rosec

Tadeja Vulc (1978): ŠKRIPAJOČI STOL (David Bedrač)
Glasba v šoli in vrtcu
Tomaž Habe (1947): BABICA VSE VE (Ivan Sivec)
Samozaložba
Bojan Glavina (1961): BIŽI, BIŽI (šavrinska ljudska)
DSS
Matevž Goršič (1966): SLADKOSNED (Niko Grafenauer)
Samozaložba

 

OPZ OŠ RADLJE OB DRAVI

zborovodkinja: Simona Svanjak
klavir Damijana Sgerm Kristan

Ambrož Čopi (1973): VELIK (Ksenija Šoster Olmer)
Astrum
Patrick Quaggiato (1983): PRVI VENČEK SLOVENSKIH LJUDSKIH PESMI (slovenske ljudske)
Astrum
Tadeja Vulc (1978): HIŠA (Niko Grafenauer)
Skladateljičin zapis

 

 

3. koncert: 16.30, mladinski zbori

 

MPZ DRUGE OŠ SLOVENJ GRADEC

zborovodkinja: Vladka Mori
klavir Tomaž Pačnik

Damijan  Močnik (1967): SVETLOBA (Tone Pavček)
Astrum
Črt Sojar Voglar (1976): ENA PTIČKA PRILETELA (slovenska ljudska)
Astrum
Ambrož Čopi (1973): DEČEK IN CVET (Dragotin Kette)
Astrum
Uršula Jašovec (1986): COPRNICA ZOFKA (Svetlana Makarovič)
Skladateljičin zapis

 

MPZ OŠ KARLA DESTOVNIKA-KAJUHA ŠOŠTANJ

zborovodkinja: Metka Berk
klavir Klementina Rednak Mežnar

Giovanni Giacomo Gastoldi (ok. 1550–1622): BALLETTI A TRE VOCI:
Poi ch'el mio foco e spento  
Astrum
Črt Sojar Voglar (1976): ENA PTIČKA PRILETELA (slovenska ljudska)
JSKD/Astrum
Gašper Jereb (1985): SVET PRELEP JE (Mirjam Sabina Žvegla)
JSKD/Astrum
Andrej Makor (1987): TOČA (Marko Margon)
JSKD/Astrum

 

MPZ ''TRUBADURJI'' OŠ PRIMOŽA TRUBARJA LAŠKO

zborovodkinja: Mateja Škorja

Albin Weingerl (1923–2010): TRIBUČKO KOLO (slovenska ljudska)
Zavod RS za šolstvo
Andrej Misson (1960): ČEVLJARČEK (Andrej Rozman Roza)
Astrum
Tadeja Vulc (1978): JAZ BI RAD CIGAJNAR BIL (slovenska ljudsko)
JSKD

 

MPZ OŠ ŠMARJE PRI JELŠAH

zborovodkinja: Marta Žgajner
klavir Urška Roškar

Ambrož Čopi (1973): ZREILO JE ŽITO (ljudska iz Gornjih Petrovcev v Prekmurju)
Astrum
Nana Forte (1981): JADRO (Mihail J. Lermontov, slov.bes. Mile Klopčič)
ZKOS
Fran Gerbič (1840–1917)/Radovan Gobec (1840–1917): PASTIRČEK (Fran Gerbič, Radovan Gobec)
Glasba v šoli

 

MPZ GŠ ROGAŠKA SLATINA

zborovodkinja: Andreja Došler

Orlando di Lasso (1530–1594): OCULUS NON VIDIT (1 Kor 2,9)
Cantiones duarum vocum
Marij Kogoj (1895–1956): APRIL (France Žgur)
Grlica
Bohuslav Martinů (1890–1959): PÍSNIČKY PRO DĚTSKÝ SBOR:
3. Detské hádanky (otroška uganka)
Ambrož Čopi (1973): ADAM IN EVA (ljudska po zapisu iz Ravnice na Goriškem)
Astrum

 

 

Dodatne informacije

Mihela Jagodic  

Mihela JAGODIC

samostojna strokovna svetovalka za vokalno glasbo
T: (01) 2410 525
F: (01) 2410 536
E: mihela.jagodic@jskd.si

 


 

 

rezultati

statistika izvedb