GLASBA / REGIJSKA TEKMOVANJA / OTROŠKI IN MLADINSKI PEVSKI ZBORI 2015

REGIJSKO TEKMOVANJE OTROŠKIH 
IN  MLADINSKIH 
PEVSKIH ZBOROV 2017
12. – 27. maj 2017

 

OSREDNJA SLOVENIJA

Šentvid pri Stični, OŠ Ferda Vesela Šentvid pri Stični

sobota, 20. maja 2017, ob 10.00, 12.30 in 15.00

podelitev priznanj predvidoma ob 17.00

 

Žirija:

Janja Dragan Gombač
Branka Rotar Pance
Marinka Šuštar

 

1. koncert: 10.00, otroški zbori

 

OPZ OŠ ALOJZIJA ŠUŠTARJA

zborovodkinja: Tadeja Kreča
klavir Lovro Frelih

Christine H. Barden (1926): POZDRAVNA PESEM (slov. bes. Tomaž Onič)
Marijan Vodopivec (1920–1977): DVA MAJCENA ŠOPKA (Neža Maurer) JSKD/Astrum
Paul Hindemith (1895-1963): TO JE PRAV, ČISTO PRAV (slov. bes. Nande Razboršek)
Jakob Jež (1928): POLŽEK SE JE ŽENIT ŠEL (slovenska ljudska)
Astrum

 

OPZ OŠ DOBREPOLJE

zborovodkinja: Valentina Ugovšek
klavir Lucija Prijatelj

Ambrož Čopi (1973): JES TI BON KIPILA (istrska ljudska po zapisu iz Koštabone)
Astrum
Tadeja Vulc (1978): GLASBENIK (Niko Grafenauer)
Glasbena matica Ljubljana
Tomaž Habe (1947): TRATA (Jelka Bakula)
Samozaložba

 

OPZ OŠ JANKA MODRA, DOL PRI LJUBLJANI

zborovodkinja: Bojana Gajšek
klavir Kristina Golob

Walter Lo Nigro (1957): OJ, LEPO JE RES NA DEŽELI (slovenska ljudska)
Astrum
Tadeja Vulc (1978): SEDEM LISIČIC (Anja Štefan)
Astrum
Jani Šuligoj (1964): GLASBA - JEZIK SVETA (Vanja Rajter)
Astrum

 

OPZ OŠ LEDINA

zborovodkinja: Dalila Beus
klavir Jan Sever

Andrej Makor (1987): PTICE (Tone Pavček)
Astrum
Nana Forte (1981): SINIČJA IZŠTEVANKA (Neža Maurer)
Zavod RS za šolstvo
Črt Sojar Voglar (1976): STARA MATI (prekmurska ljudska)
Zavod RS za šolstvo

 

OPZ OŠ STARA CERKEV

zborovodkinja: Jasmina Tomšič
klavir Teja Merhar

Katarina Pustinek Rakar (1979): POLŽ (Bojana Vajt)
Astrum
Ambrož Čopi (1973): JES TI BON KIPILA (istrska ljudska)
Astrum
Tine Bec (1993): NESRAMNICE:
6. Zbor dreves (Tomaž Vrabič)
Astrum

 

OPZ OŠ JOŽETA KRAJCA RAKEK

zborovodkinja: Tina Matičič

Walter Lo Nigro (1957): OJ, LEPO JE RES NA DEŽELI (slovenska ljudska)
Astrum
Jacques Offenbach (1819-1880): ZBOR MRAVELJ (Marija Jesenovec)
Astrum
Jakob Jež (1928): PESMICA ZA ŠPAS (Mitja Gobec)
Astrum

 

2. koncert: 12.30, otroški in mladinski zbori

 

OPZ MODRIJANI OŠ ŠKOFLJICA

zborovodkinja: Karmen Mihelič Čampa
klavir Polona Kukavica

Matija Tomc (1899–1986): OD RIBNICE DO RAKITNICE (slovenska ljudska)    
ZRC SAZU
Aldo Kumar (1954): KDO ŽIVI V TEJ HIŠICI? (Jože Šmit)
Ministrstvo za kulturo
Tomaž Habe (1947): POČAKAJ, ODRASTI (Ivan Sivec)
Astrum

 

OPZ OŠ TABOR LOGATEC

zborovodja: Zdravko Novak
klavir Miha Nagode

Tomaž Habe (1947): TRATA (Jelka Bakula)
Mladinska Knjiga
Andrej Makor (1987): PTICE (Tone Pavček)
Astrum
Tadeja Vulc (1978): DREMALA, PA NOČ NI DELALA (ljudska iz Kostela)
Astrum

 

MPZ VIŠAJČKI, POLHOV GRADEC

zborovodkinja: Ema Nartnik
klavir Klemen Mihačič

Damijan Močnik (1967): PLES (Niko Grafenauer)
JSKD
Peter Lipar (1912–1980): MI PTIČ*CA ZAPOJE (slovenska ljudska)
John Rutter (1945): ANGELSKA PESEM (John Rutter, slov. bes. Irma Močnik)
Astrum

 

PEVSKA SKUPINA BISERI GŠ FRANA GERBIČA CERKNICA

zborovodkinja: Irena Cundrič Iskra
klavir Uroš Pele

Katarina Pustinek Rakar (1979): RASTI MI, RASTI, TRAVCA ZELIENA (slovenska ljudska)
Astrum
Damjan Močnik (1967): LJUBEZEN (Niko Grafenauer)
Astrum
Črt Sojar Voglar (1976): PERESNA (Simona Kopinšek)
Zavod RS za šolstvo
Tomaž Habe (1947): SMEH IN JOK (Tomaž Habe)
Zavod RS za šolstvo

 

MPZ OŠ PRIMOŽA TRUBARJA, VELIKE LAŠČE

zborovodkinja: Vita Mekinda
klavir Ana Dolšak

Tadeja Vulc (1978): SRČEVA (Simona Kopinšek)
Astrum
Karel Boštjančič (1915–2003): PESEM O SINIČKI (slovenska ljudska)
Neizdano
Jerry Estes (1955): THREE CONTEMPORARY LATIN SETTINGS (mašni ordinarij):
Kyrie
Adoramus Te
Gloria In Excelsis Deo
Shawnee Press

 

3. koncert: 15.00, mladinski zbori

 

MPZ OŠ N. H. MAKSA PEČARJA ČRNUČE

zborovodja: Mitja Vaupotič
klavir Neža Koželj

Črt Sojar Voglar (1976): ENA PTIČKA PRILETELA (slovenska ljudska)
Astrum
Lou Bennett (1926–1997): INANAY (pesem Aboriginov)
Mark O'Leary
Katja Gruber (1966): DAJTE, DAJTE (istrska ljudska)
Astrum
Tadeja Vulc (1978): SRČEVA (Simona Kopinšek)
Astrum

 

MPZ OŠ JANKA MODRA, DOL PRI LJUBLJANI

zborovodkinja: Bojana Gajšek
klavir Kristina Golob

Damijan Močnik (1967): ŽIVLJENJE (Niko Grafenauer)
Astrum
John Leavitt (1956): FESTIVAL SANCTUS (del mašnega ordinarija)
Alfred Publishing Co.
Jakob Jež (1928): IGRAJ KOLCE (belokranjska ljudska)
Astrum

 

MPZ OŠ FERDA VESELA ŠENTVID PRI STIČNI

zborovodkinja: Simona Zvonar
klavir Urška Petek
flavta Katarina Zvonar

Gašper Jereb (1985): SONCE IN REKA (Miha Zabret)
Astrum
Marijan Lipovšek (1910–1995): SO ŠE ROŽ'CE TAM V VRTU ŽAL'VALE (koroška ljudska)
Skladateljev zapis

Pavle Merkù (1927– 2014): ČARNI KUS I (ljudska iz Rezije)
Astrum
Giulio Caccini (1545–1618): AVE MARIA (Patrick M. Liebergen)
Alfred Publishing Co.

 

MPZ OŠ JOŽETA KRAJCA RAKEK

zborovodkinja: Tina Matičič

Andrej Makor (1987): NEKAJ JE V ZRAKU (Tone Pavček)
Astrum
Jakob Jež (1928): POLŽEK SE JE ŽENIT ŠEL (slovenska ljudska)
Astrum
Morten Lauridsen (1943): DIRAIT ON (Rainer Maria Rilke)
Peer Music
Johannes Brahms (1833-1897)/Miro Kokol (1937): USPAVANKA (po ljudskem napevu, Georg Scherer, slov. bes. Vito Primožič)
Astrum

 

 

 

Dodatne informacije

Mihela Jagodic  

Mihela JAGODIC

samostojna strokovna svetovalka za vokalno glasbo
T: (01) 2410 525
F: (01) 2410 536
E: mihela.jagodic@jskd.si

 


 

 

rezultati

statistika izvedb