GLASBA / REGIJSKA TEKMOVANJA / OTROŠKI IN MLADINSKI PEVSKI ZBORI 2015

REGIJSKO TEKMOVANJE OTROŠKIH 
IN  MLADINSKIH 
PEVSKIH ZBOROV 2017
12. – 27. maj 2017

 

PRIMORSKA

Nova Gorica, Kulturni dom Nova Gorica

četrtek, 25. maja 2017, ob 12.00 in 16.00

podelitev priznanj predvidoma ob 18.15

 

Žirija:

Ambrož Čopi
Manja Gošnik Vovk
Damijan Močnik

 

1. koncert: 12.00, otroški zbori

 

OPZ OŠ ANTONA ŽNIDERŠIČA ILIRSKA BISTRICA

zborovodkinja: Elena Sedmak
klavir Nina Molina

Radovan Gobec (1909–1995): ČIRA-ČARA (Neža Maurer)
Zavod RS za šolstvo
Emil Adamič (1877–1936): TROBENTICE (Kazimir)
Astrum
Anej Černe (1994): TIGER (Neža Maurer)
Astrum
Pavle Kalan (1929–2005): GREGČEV PETER (štajerska ljudska iz Luč)
Astrum

 

OPZ GŠ KOPER

zborovodkinja: Danijela Terbižan
klavir Nives Pavlič

Patrick Quaggiato (1983): POZABLJIVEC (Barbara Gregorič)
Združenje cerkvenih pevskih zborov Gorica
Andrej Makor (1987): PTICE (Tone Pavček)
Astrum
Tadeja Vulc (1978): DREMALA, PA NIČ NI DELALA (ljudska iz Kostela)
Astrum

 

OPZ "POTOČKI" OŠ CERKNO

zborovodkinja: Vanja Lampič
klavir Teja Ličar Močnik

Slavko Mihelčič (1912–2000): POLŽEVA SNUBITEV (slovenska ljudska)
Zavod RS za šolstvo
Marjan Vodopivec (1920–1977): DVA MAJCENA ŠOPKA (Neža Mavrer)
JSKD
Aldo Kumar (1954): BURJA (Srečko Kosovel)
Zavod RS za šolstvo
Peter Šavli (1961): KADAR ZAGRMI (Anja Štefan)
JSKD

 

OPZ OŠ ANTONA UKMARJA KOPER

zborovodkinja: dr. Iva Dobovičnik
klavir Sandra Boršič
klarinet Rok Božič

Tomaž Habe (1947): GUSARJI (Peter Svetina)
JSKD/Astrum
Tomaž Habe (1947): KAM JE IZGINIL SMEH (Bojana Vajt)
JSKD/Astrum
Tadeja Vulc (1978): SREČANJE (Anica Perpar)
JSKD/Astrum
Bojan Glavina (1961): DVE ISTRSKI (istrski ljudski iz Pregare)
Skladateljev zapis

 

OPZ OŠ ŠEMPAS

zborovodkinja: Mojca Maver Podbersič
klavir: Anže Vrabec
prečna flavta: Rebeka Pregelj

Marijan Vodopivec (1920–1977): DVA MAJCENA ŠOPKA (Neža Maurer)
JSKD
Patrick Quaggiato (1983): PASTIRČE MLADO (belokranjska ljudska)
Skladateljev zapis
Tomaž Habe (1947): PET GUSARJEV (Peter Svetina)
JSKD

 

OPZ OŠ DR. BOGOMIRJA MAGAJNE DIVAČA

zborovodkinja: Ada Škamperle
klavir Matej Barič

Tadeja Vulc (1978): VOLK OBUJE NOVE ČEVLJE (Anja Štefan)
Astrum
Gašper Jereb (1985): IGRAJ KOLCE (belokranjska ljudska)
Astrum
Tadeja Vulc (1978): DREMALA PA NIČ NI DELALA (ljudska iz Kostela)
Astrum
Gašper Jereb (1985): PAPAGAJSKA (David Bedrač)
Astrum

 

OPZ OŠ FRANCETA BEVKA TOLMIN

zborovodkinja: Barbara Kovačič
klavir Nika Kovačič

Črt Sojar Voglar (1976): STARA MATI (prekmurska ljudska)
Glasba v šoli in vrtcu
Andrej Makor (1987): PTICE (Tone Pavček)
Astrum
Katja Gruber (1966): KJE (Srečko Kosovel)
Skladateljičin zapis
BOG DAJ, BOG DAJ DOBRO VEČER (ljudska iz Dalnje njive v Beli Krajini)
Astrum

 

OPZ OŠ KOPER

zborovodkinja: Ingrid Poropat
klavir Sindija Šiško

Ambrož Čpoi (1973): ČE BI JES BILA FČELICA (prekmurska ljudska)
Astrum
Andrej Makor (1987): ABULE BABULE (ljudsko izročilo)
Astrum
Tadeja Vulc (1978): HIŠA (Niko Grafenauer)
Astrum
Guido Coppotelli (1969): I MARI DELLA LUNA (Gianni Rodari)
Feniarco

 

2. koncert: 16.00, mladinski zbori

 

MPZ OŠ DR. JOŽETA PUČNIKA ČREŠNJEVEC

zborovodkinja: Mateja Kuharič

Pavle Dolenc (1968): CANTATE DOMINO CANTICUM NOVUM (Ps 95)
Astrum
Matija Tomc (1899–1986): OD RIBNCE DO RAKITNCE (dolenjska ljudska)
Astrum
Jakob Jež (1928): TI TU TI TAKEC (slovenska ljudska)
Grlica

 

MPZ OŠ FRANA ERJAVCA NOVA GORICA

zborovodkinja: Milena Prinčič
klavir Ana Furlan

Damijan Močnik (1967): ŽIVLJENJE (Niko Grafenauer)
Astrum
Črt Sojar Voglar (1976): SAN SE ŠETAO (prekmurska ljudska)
Astrum
Matija Tomc (1899–1986): OD RIBNCE DO RAKITNCE (dolenjska ljudska)
Astrum
Marij Kogoj (1892–1956)/Jakob Jež (1928): MLADINSKA (Simon Gregorčič)
Grlica

 

MPZ OŠ FRANCETA BEVKA TOLMIN

zborovodkinja: Barbara Kovačič
klavir Nika Kovačič

Fran Gerbič (1840–1917): AVE MARIA (antifona)
Astrum
Ambrož Čopi (1973): ENO DREVCE (slovenska ljudska iz Benečije)
Astrum
Damijan Močnik (1967): ŽIVIJO OHCET (slovenska ljudska)
Skladateljev zapis
Katja Gruber (1966): POJTE ZBORI TEGA SVETA (Alberto Grau, slov. bes. Peter Kuhar)
Skladateljičin zapis

 

MPZ OŠ ANTONA UKMARJA KOPER

zborovodkinja: dr. Iva Dobovičnik
klavir Sandra Boršič

Damijan Močnik (1967): LJUBEZEN (Niko Grafenauer)
JSKD/Astrum
Ambrož Čopi (1973): KEMU SI DALA ROŽICE (ljudska iz Kaštela v Istri)
Astrum
Mark O'Leary (1970): DAGO INANG SARGE (indonezijska ljudska)
Samozaložba
Alexander L'Estrange (1974): ZULUJSKA LJUDSKA (južnoafriška ljudska)
Faber Music

 

MPZ OŠ KOPER

zborovodkinja: Maja Cilenšek
klavir Nena Rion

Andrej Makor (1987): TOČA (Marko Margon)
Astrum
Marijan Gabrijelčič (1940–1998): VUPREM OČI (ljudska iz Medjimurja)
Zavod za kulturne prireditve Celje
Emil Adamič (1877–1936): IGRA V KOLO JABOLKO (belokranjska ljudska)
Astrum
Bob Chilcott (1955): NIDAROS JAZZ MASS:
- Kyrie (mašni del)
- Benedictus (blagoslov)
Oxford University Press

 

MeMPZ GIMNAZIJE LITIJA

zborovodja: Blaž Rojko
klavir Tori Kaja, Simon Prašnikar

Mojca Prus (1982): ŠÜRKA JE TISA (ljudska iz Gornjih Petrovec)
SLKD-JSKD
Katarina Pustinek Rakar (1979): ZVESTOBA (Mila Kačič)
Neizdano
Dan Davison (1956): RITMO (Dan Davison)
Hal Leonard

 

 

Dodatne informacije

Mihela Jagodic  

Mihela JAGODIC

samostojna strokovna svetovalka za vokalno glasbo
T: (01) 2410 525
F: (01) 2410 536
E: mihela.jagodic@jskd.si

 


 

 

rezultati

statistika izvedb