GLASBA

 

 

ZBOROVSTVO

 

 

SOZVOČENJA 2010

 

4. REGIJSKI TEMATSKI KONCERTI ODRASLIH PEVSKIH ZASEDB

6. november – 11. december 2010

Sklepni koncert izbranih zborov z regijskih revij

Ljubljana, Konzervatorij za glasbo in balet
11. december 2010, 18.00


Na prireditvi smo podelili:

Nagrade perspektivnim zasedbam za enodnevne intenzivne vaje z zborovodjo ali vokalnim pedagogom po njihovi izbiri

KZ Trbovlje/zb. Gregor Špajzer
KZ Grgar/zb. Andrej Filipič
MePZ Klas Groblje/zb. Matevž Kink
MePZ Koral Laško/zb. Rebeka Hrastnik
MePZ Strune Šentlovrenc/zb. Katja Jarm
VS A cappella, Rače/vs. Tone Žuraj


Nagrade zasedbam za nakup zborovske notne literature, zgoščenk...

MePZ Tabor/zb. Špela Kasesnik
MePZ župnije Leskovec/zb. Kristina Lovšin Salmič
Moška VS Lipa Litija/vs. Darko Vidic
VS Solalei Ljubljana/vs. Ana Erčulj
Vokalni ansambel
Musica Ptuj/vs. Robert Feguš
ŽPZ Znamenje Volče/Klavdija Rot


Priznanja zborovodjem za dobro izbiro sporeda na izbrano temo

Robert Feguš
Katja Gruber
Fernando Mejias
Stane Peček
Aleksander Sluga
Gregor Špajzer


Izbor zborov za sklepni koncert in izbor nagrajencev

Mitja Gobec, Tomaž Habe, Andraž Hauptman, Stojan Kuret, Matej Penko, Danica Pirečnik,
Romana Rek, Marko Vatovec, Patrick Quaggiato

FOTOGRAFIJE IN POSNETKI S KONCERTA

Vokalna skupina
CANTILENA , Podlehnik

vodja skupine Jakob Feguš
tema: LIPARJEVE UGLASBITVE

Posnetek na YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=TiO3NPdfX6E


Vokalna skupina CANTILENA


Vokalna skupina CANTILENA, Podlehnik


Vokalna skupina CANTILENA, Podlehnik, vodja skupine Jakob Feguš

Študentski mešani pevski zbor
Mohorjan, Prevalje

zborovodkinja Helena Buhvald Gorenšek
tema: ZA ODDIH IN NAVDIH

Posnetek na YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=5lIOcd6yMdI&feature=related


Študentski mešani pevski zbor Mohorjan, Prevalje


Študentski mešani pevski zbor Mohorjan, Prevalje


Študentski mešani pevski zbor Mohorjan, Prevalje, zborovodkinja Helena Buhvald Gorenšek

Vokalna skupina
Vinika, Goriška Brda

zborovodkinja Franka Žgavec
čelo Alessandro Sluga
violina Clara Bensa
tema: GRENKO MORJE

Posnetek na YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=jYTpfuHFa5c


Vokalna skupina Vinika, Goriška Brda


Vokalna skupina Vinika, Goriška Brda


Vokalna skupina Vinika, Goriška Brda, zborovodkinja Franka Žgavec

Vokalna skupina
Lan Metlika

vodja skupine Mateja Jakša Jurkovič
tema: MATIJA TOMC - OHRANJEVALEC IZROČILA

Posnetek na YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=Y-JNiCHxHxM


Vokalna skupina Lan Metlika


Vokalna skupina Lan Metlika


Vokalna skupina Lan Metlika, vodja skupine Mateja Jakša Jurkovič

Mešani pevski zbor
Adoramus, Logatec

zborovodja Marjan Grdadolnik
klavir Jaka Jerina
tema: SODOBNE UGLASBITVE MOLITEV

Posnetek na YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=L5LyR4sN-TU&feature=related


Mešani pevski zbor Adoramus, Logatec


Mešani pevski zbor Adoramus, Logatec

Mešani pevski zbor Adoramus, Logatec, zborovodja Marjan Grdadolnik

Dekliški pevski zbor
Gimnazije Kranj

zborovodja Primož Kerštanj
klavir Primož Kerštanj
bobni Miha Petrovič
tema: GOSPEL V SODOBNI PREOBLEKI

Posnetek na YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=Pia1Ikd-dTw


Dekliški pevski zbor Gimnazije Kranj, zborovodja Primož Kerštanj

Dekliški pevski zbor Gimnazije Kranj, zborovodja Primož Kerštanj

Dekliški pevski zbor Gimnazije Kranj, zborovodja Primož Kerštanj

 

Podelitev nagrad


Alessandro Sluga prejema nagrado


Alma Čeligoj prejema nagrado v imenu Komornega zbora Grgar


Ana Erčulj prejema nagrado


Andrej Hribar je prejel nagrado v imenu Fernanda Mejiasa


Darko Vidic prejema nagrado


Gregor Špajzer prejema nagrado


Katja Gruber prejema nagrado


Kristina Lovšin Salmič prejema nagrado


Rebeka Hrastnik prejema nagrado


Špela Kasesnik prejema nagrado


Stane Peček prejema nagrado


Tatjana Horjak prejema nagrado v imenu Matevža Kinka


Skupna fotografija nagrajencev

Fotografije:
Janez Eržen
janez.erzen@jskd.si

Dodatne informacije:

 

Mihela Jagodic,
svetovalka za vokalno glasbo JSKD,
tel: 01-24-10-525,
mihela.jagodic@jskd.si

 

Vabilo na sklepni koncert

Program

Poročila z regijskih koncertov

Od Celja do Koroške,
Žalec, 6.11.2010

Štajerska in Pomurje,
Ljutomer, 6.11.2010

Dolenjska, Posavje, Bela Krajina,
Dolenja vas pri Krškem, 20.11.2010

Gorenjska,
Škofja Loka, 20.11.2010

Osrednja Slovenija,
Trbovlje, 21.11.2010

Primorska,
Dobrovo v Goriških brdih, 26.11.2010

Programska knjižica
(pdf, 1.5 MB)

Razpis