GLASBA

 

 

ZBOROVSTVO

 

Javni sklad Republike Slovenije za kulturne dejavnosti
OI Zagorje ob Savi
Občina Zagorje ob Savi
Organizacijski odbor revije

 

 

DRŽAVNO TEKMOVANJE SLOVENSKIH
OTROŠKIH IN MLADINSKIH ZBOROV

Zagorje ob Savi, 30. in 31. marec 2010

 

 

NAJBOLJŠI ZBOR 22. REVIJE ZAGORJE OB SAVI:
Mladinski pevski zbor OŠ Nazarje, zborovodkinja Katja Gruber

 

ŽIRIJA:


Stojan Kuret - predsednik
Danica Pirečnik
Branka Potočnik Krajnik
Karmina Šilec
dr. Dragica Žvar

 

REZULTATI 22. REVIJE ZAGORJE OB SAVI

 

 

OTROŠKI PEVSKI ZBORI:


Otroški pevski zbor OŠ Ljubno ob Savinji, Mitja Venišnik, ZLATO PRIZNANJE Z ODLIKO, 92 točk

 

Otroški pevski zbor Glasbene šole Fran Korun Koželjski, Manja Gošnik Vovk, ZLATO PRIZNANJE, 89,3 točk

 

Otroški pevski zbor OŠ Blaža Arniča Luče, Mitja Venišnik, ZLATO PRIZNANJE, 87,3 točk

 

Otroški pevski zbor Kraški cvet, s. Karmen Koren, ZLATO PRIZNANJE, 87 točk

 

Otroški pevski zbor Gorica Velenje, Mihaela Britovšek, ZLATO PRIZNANJE, 86,7 točk

 

Junior CS, Franja Kmetec, ZLATO PRIZNANJE, 86,7 točk

 

Otroški pevski zbor OŠ Gorišnica, Slavica Cvitanič, ZLATO PRIZNANJE, 85,7 točk

 

Otroški pevski zbor OŠ Franceta Bevka Tolmin, Barbara Kovačič, ZLATO PRIZNANJE, 82,3 točk

 

Otroški pevski zbor Glasbenega centra Do Re Mi, Bled, Primož Kerštanj, ZLATO PRIZNANJE, 80,7 točk

 

Otroški pevski zbor "Poka" OŠ Draga Bajca Vipava, Zvonka Starc, ZLATO PRIZNANJE, 80 točk

 

Otroški prekmurski pevski zbor Metuljček - Klub kreativnosti, Lukrecija Marič, ZLATO

PRIZNANJE, 80 točk

 

Otroški pevski zbor Emil Komel Gorica, Damijana Čevdek Jug, ZLATO PRIZNANJE, 80 točk

 

Otroški pevski zbor Mladika, Jasna Drobne, SREBRNO PRIZNANJE, 78,7 točk

 

Otroški pevski zbor OŠ Miška Kranjca, Andreja Ivanetič, SREBRNO PRIZNANJE, 76,7 točk

 

Otroški pevski zbor "Fran Venturini" - Domjo, Suzana Žerjal, SREBRNO PRIZNANJE, 76,7 točk

 

Otroški pevski zbor OŠ Komen, podružnica Štanjel, Andreja Rustja, SREBRNO PRIZNANJE,

76 točk

 

Otroški pevski zbor OŠ Branik, Miran Rustja, SREBRNO PRIZNANJE, 74 točk

 

 

MLADINSKI PEVSKI ZBORI:


Mladinski pevski zbor OŠ Nazarje, Katja Gruber, ZLATO PRIZNANJE Z ODLIKO, 93 točk

 

Mladinski pevski zbor Glasbene šole Koper, Maja Cilenšek, ZLATO PRIZNANJE Z ODLIKO, 92 točk

 

Secunde, Maribor, Jasna Drobne, ZLATO PRIZNANJE, 85 točk

 

Mladinski pevski zbor Glasbene šole Fran Korun Koželjski Velenje, Matjaž Vehovec, ZLATO PRIZNANJE, 84,7 točk

 

Mladinski zbor OŠ Danila Lokarja Ajdovščina, Marinka Šuštar, ZLATO PRIZNANJE, 84,7 točk

 

Mladinski zbor Glasbene šole Ljutomer, Romana Rek, SREBRNO PRIZNANJE, 77,3 točk

 

Mladinski pevski zbor OŠ Gorišnica, Slavica Cvitanič, SREBRNO PRIZNANJE, 77 točk

 

Mladinski pevski zbor OŠ Draga Bajca Vipava, Zvonka Starc, SREBRNO PRIZNANJE, 77 točk

 

Mladinski pevski zbor Glasbene matice Ljubljana, Mateja Kališnik, SREBRNO PRIZNANJE, 77 točk

 

Mladinski pevski zbor OŠ Komen, Andreja Rustja, SREBRNO PRIZNANJE, 72,7 točk

 

 

DEKLIŠKI ZBORI:


Dekliški pevski zbor Gimnazije Želimlje, Polona Stegu, ZLATO PRIZNANJE, 88,7 točk

 

Mladinski pevski zbor RTV Slovenija, Tomaž Pirnat, ZLATO PRIZNANJE, 80 točk

 

Dekliški pevski zbor Gimnazije Celje - Center, Barbara Arlič Kerstein, SREBRNO PRIZNANJE, 76,7 točk

 


MEŠANA MLADINSKA ZBORA:


Mešani mladinski pevski zbor Gimnazije Koper, Ambrož Čopi, ZLATO PRIZNANJE Z ODLIKO, 90 točk

 

Mešani mladinski pevski zbor Šolskega centra Celje, Andreja Ocvirk, SREBRNO PRIZNANJE, 76,7 točk

 


POSEBNA PRIZNANJA ZBOROM:


ZA NAJBOLJŠI OTROŠKI ZBOR, Otroški pevski zbor OŠ Ljubno ob Savinji, Mitja Venišnik


ZA NAJBOLJŠI MLADINSKI ZBOR, Mladinski pevski zbor OŠ Nazarje, zb. Katja Gruber


ZA NAJBOLJŠI DEKLIŠKI, Dekliški pevski zbor Gimnazije Želimlje, Polona Stegu


ZA NAJBOLJŠI MEŠANI MLADINSKI ZBOR, Mešani mladinski zbor Gimnazije Koper, zb. Ambrož Čopi


ZA NAJBOLJŠI DEBITANSKI ZBOR, Mladinski pevski zbor OŠ Nazarje, zb. Katja Gruber

 

 

 


POSEBNA PRIZNANJA ZBOROVODJEM:


ZA NAJBOLJ PERSPEKTIVNEGA ZBOROVODJO DEBITANTA:
MATEJA KALIŠNIK, Mladinski pevski zbor Glasbene matice Ljubljana

 

ZA NAJBOLJŠO IZVEDBO SLOVENSKE LJUDSKE PESMI:
MITJA VENIŠNIK, Otroški pevski zbor OŠ Ljubno ob Savinji
(Dušan Bavdek: Na planincah luštno biti (slovenska ljudska)

 

ZA NAJBOLJŠO IZVEDBO SODOBNE ZBOROVSKE SKLDBE:
KATJA GRUBER, Mladinski pevski zbor OŠ Nazarje
(Ambrož Čopi: Gloria - iz Misse breve)

 

ZA NAJBOLJŠO SESTAVO SPOREDA:
MITJA VENIŠNIK, Otroški pevski zbor OŠ Blaža Arniča Luče

 

PRIZNANJE ZA NAJBOLJ PREPRIČLJIVO IZVEDBO NASTOPA V CELOTI:
MITJA VENIŠNIK, Otroški pevski zbor OŠ Ljubno ob Savinji

 

 

NAGRADE:


Javni sklad nagrajuje z 200 evri najboljšega korepetitorja:
Nagrajenec: Toni Acman - za spremljanje Otroškega pevskega zbora OŠ Ljubno ob Savinji

 

Javni sklad nagrajuje s 300 evri skladatelja najboljše letošnje novitete:
Nagrajenec: Patrick Quaggiato - za priredbo ljudske pesmi iz Nadiške doline Narlieuša je

 

NAGRADA GLASBENE MATICE LJUBLJANA SKLADATELJU - "naj" skladba Zagorja 2010
(nagrajencu bo naročila 5 novih izvirnih del, primernih za mladinski zbor)
Nagrajenec: Patrick Quaggiato - za skladbo Spalni vlak, besedilo Alje Furlan

 

 

Dodatne informacije

 

Območna izpostava JSKD Zagorje ob Savi,

Vanda Kopušar, vodja območne izpostave Zagorje

Tel: 03/ 5668 094
Faks: 03/ 5668 095
E-pošta: oi.zagorje.ob.savi@jskd.si


Mihela Jagodic, svetovalka za vokalno glasbo JSKD
Tel: 01/ 2410 525
E-pošta: mihela.jagodic@jskd.si


Fotografije zborov in nagrajencev

 

 

Seznam

Program zborov

Fotografije zborov in nagrajencev