GLASBA / VOKALNA GLASBA / OTROŠKA TEKMOVANJA / ZAGORJE 2014

Program tekmovanja

 

TOREK, 1. APRIL 2014

Prvi koncert, mladinski zbori ob 10.30

MPZ OŠ JANKA MODRA, DOL PRI LJUBLJANI
Zborovodkinja Bojana Gajšek
Klavir Urška Jarc

Pavle Merkù (1927): SONCE LJUBO (čitalniška ponarodela s Krasa)
Astrum
Leo Delibes (1836–1891): AGNUS DEI (iz mašnega ordinarija)
Astrum
Jakob Jež (1928): VODOMKE (Ervin Fritz)
DSS
Emil Adamič (1877–1936): ZBADLJIVKA (slovenska ljudska)
ZKOS

MPZ OŠ MAJDE VRHOVNIK, LJUBLJANA
Zborovodkinja Polona Guček Skrbinek
Klavir Irina Milivojević

Samo Vremšak (1930–2004): TA ROZAJANSKA CITIRA (ljudska iz Rezije)
Astrum
Katarina Pustinek Rakar (1979): RAZPOTJE (Tone Pavček)
JSKD
Samo Ivačič (1974): LJUBEZENKE (Simona Kopinšek)

  • Skrivalček

  • Pomlad

  • Ljubezen

Astrum

MPZ GŠ FRAN KORUN KOŽELJSKI VELENJE
Zborovodja Matjaž Vehovec
Klavir Jelka Hrovat

Jan Campanus Vodňanský (1572–1622)/Matjaž Vehovec (1957): RORANDO COELI (oda iz 16. st.), avtorjev zapis
Katarina Pustinek Rakar (1979): RAZPOTJE (Tone Pavček)
JSKD/Astrum
Jakob Jež (1928): DEČVA NABIRA BRANČUR (ljudska iz Podjune),
avtorjev zapis, krstna izvedba
John Lennon (1940–1980), Paul McCartney (1942): HEY JUDE (John Lennon, Paul McCartney)
Music Sales Limited

MPZ OŠ OREHEK KRANJ
Zborovodkinja Janja Jošt
Klavir Petar Milić

Marjan Grdadolnik (1967): LAUDATE DOMINUM (Ps 117 (116))
Astrum
Pavle Merkù (1927): NANA ŠČERIČICA (ljudska iz Rezije)
Astrum
Katarina Pustinek Rakar (1979): RAZPOTJE (Tone Pavček)
JSKD/Astrum

MPZ OŠ DANILA LOKARJA AJDOVŠČINA
Zborovodkinja Petra Habjanič

Damijan Močnik (1967): VENI, CREATOR SPIRITUS (Rabanus Maurus)
Astrum
Marij Kogoj (1892–1956): ZVONČKI (Fanči Dolenčeva)
DZS
Pavle Merkù (1927): ČARNI KUS (ljudska iz Rezije)
Društvo glasbenih pedagogov Slovenije/ZKOS

 

12.40: skupno petje zborov s 1. koncerta in  razglasitev njihovih delnih dosežkov

Drugi koncert, mladinski zbori ob 13.00

MPZ OŠ FRANCETA BEVKA TOLMIN
Zborovodkinja Barbara Kovačič
Klavir Nika Kovačič

HASHIVENU (kanon iz Izraela)
Astrum
DOBER VEČER VAM BOG DAJ (dolenjska ljudska)
Astrum
Katja Gruber (1966): LE ČAKEJ, ČAKEJ SONCE (ljudska iz Zilje)
Astrum
Jože Trošt (1940): PESEM (Tone Pavček)
ZRSŠ
Peter Cornelius (1824–1874): SANCTUS (del mašnega ordinarija)
Shoot Musik International, Mainz

 

MPZ OŠ NAZARJE
Zborovodkinja Katja Gruber

Eleanor Daley (1955): OS JUSTI (Ps 37, 30–31)
Alliance Music Publications
Emil Adamič (1877–1936): VANDROVC JE PRIVANDROV (slovenska ljudska)
DZS
Samo Ivačič (1974): NAMIŠLJEVANKE (Samo Ivačič),
rokopis, noviteta, krstna izvedba
Ambrož Čopi (1973): …TU ALBO TO PUJÜTRANJO (ljudske iz Rezije)

  • Da lipa ma! Ke bëj na jë?

Astrum

MPZ EMIL KOMEL, GORICA, ITALIJA
Zborovodja David Bandelj
Klavir Nika Kovačič

Paul Constantinescu (1909–1963)/David Bandelj (1978): DOAMNE IISUSE HRISTOASE (Evagrij iz Ponta),
rokopis
Jacobus Handl Gallus (1550–1591): VIRGINES PRUDENTES (OM: 4/30, Mt 25, 4–6)
Astrum
Mojca Prus (1982): FEJSBUK (Mojca Prus)
JSKD/Astrum
Tadeja Vulc (1978): JAZ BI RAD CIGAJNAR BIL (ljudska iz Roža)
Astrum

MPZ GŠ KOPER
Zborovodkinja Maja Cilenšek
Klavir Sindija Šiško
Oboa Breda Hartman

Jakob Jež (1928): TI TU TI TAKEC (slovensko ljudsko besedilo)
Zveza glasbenih pedagogov Slovenije/ZKOS
Matej Bonin (1986): MALI PRODAJALCI ZIJAL (Boris A. Novak)
Steirischer Sängerbund
Ambrož Čopi (1973): ENO DREVCE (slovenska ljudska)
Astrum, noviteta

MPZ OŠ FRANA ERJAVCA NOVA GORICA
Zborovodkinja Milena Prinčič
Klavir Katarina Miklavec

Luka Kramolc (1892–1974): POLJECE JE ŽE ZELENO (slovenska ljudska)
Astrum
Katarina Pustinek Rakar (1979): RAZPOTJE (Tone Pavček)
JSKD/Astrum
Waldemar Åhlén (1894–1982): POLETNI SPEV (slov. besed. Augustina Budja)
Astrum
Marij Kogoj (1892–1956): HOLADRIJO (Frančišek Ločniškar)
Zveza glasbenih pedagogov Slovenije/ZKOS

 

15.50: skupno petje zborov z 2. koncerta in  razglasitev njihovih delnih dosežkov

 

Tretji koncert, mladinski zbori ob 16.15

ZDRUŽENI MPZ OŠ LUČE IN OŠ LJUBNO
Zborovodja Mitja Venišnik
Klavir Toni Acman

Aleksander Borodin (1833–1887): POLOVSKI PLESI iz opere Knez Igor) (slov. besed. Irma Močnik)
Astrum
Marij Kogoj (1892–1956): ZVONČKI (Fanči Dolenčeva)
Zveza glasbenih pedagogov Slovenije/ZKOS
Ubald Vrabec (1905–1992): ČUK SE JE OŽENIL (slovenska ljudska)
Zveza društev glasbenih pedagogov Slovenije/ZKOS

MPZ OŠ DAVORINA JENKA CERKLJE NA GORENJSKEM
Zborovodkinja Irma Močnik
Klavir Gašper Jereb

Fran Gerbič (1840–1917): AVE MARIA (op. 66)
Astrum
Slavko Mihelčič (1912–2000): ČUKOVA ŽENITEV (slovenska ljudska)
ZRSŠ
John Wilbye (1574–1638): WEEP MINE EYES (madrigal)
Triangiel, Poljska
Damijan Močnik (1967): PLES (Niko Grafenauer)
JSKD/Astrum, noviteta

MPZ OŠ DRAGA BAJCA VIPAVA
Zborovodkinja Zvonka Starc
Klavir Klara Koradin

Jakob Jež (1928): PRVA SUITA NARODNIH (slovenska ljudska)
1. Travnički so že zeleni
Naši zbori
Rafko Fabiani (1911–1974): MI SMO POMLAD (Martina Bidovčeva)
Grlica
Marij Kogoj (1892–1956): TROBENTICA (Andrej Pernè)
Društvo glasbenih pedagogov Slovenije/ZRSŠ

MPZ OŠ PREŽIHOVEGA VORANCA MARIBOR
Zborovodkinja Zlatka Terlevič
Klavir Otmar Plavčak

Katja Gruber (1966): DAJTE, DAJTE (istrska ljudska)
JSKD/Astrum
Jerry Estes (1955): THREE CONTEMPORARY LATIN SETTINGS (mašni ordinarij)

  • Kyrie

  • Adoramus te

  • Gloria in Excelsis Deo

Shawnee Press
Aldo Kumar (1978): TICE
Astrum

MPZ OŠ KOPER
Zborovodkinja Maja Cilenšek
Klavir Sindija Šiško
Violončelo Martin Marchesich

Jakob Jež (1928): IGRAJ KOLCE (slovenska ljudska)
Grlica
Lojze Lebič (1934): SUITA LETNI ČASI (Hasin, Kobajaši Isa, Masaoki Šiki)
Poletje
Grlica
Donald Patriquin (1938): AH, SINKU, SINKU (češka ljudska)
Jean Ashworth Bartle

 

18.35: skupno petje zborov s 3. koncerta in  razglasitev njihovih delnih dosežkov

 

Četrti koncert, dekliški in mešani zbori, ob 19.00

DPZ GIMNAZIJE KRANJ
Zborovodja Primož Kerštanj

Radovan Gobec (1909–1995): SPEIVAJ NAMA, KATICA (prekmurska ljudska iz Ižakovcev)
ZKOS
Uršula Jašovec (1986): COPRNICA ZOFKA (Svetlana Makarovič),
avtoričin zapis
Rosephanye Powell (1962): NON NOBIS, DOMINE (Ps 113, 9)
Hal Leonard

DPZ GIMNAZIJE CELJE–CENTER
Zborovodja David Preložnik

Klavir Gregor Deleja

Robert Schumann (1810–1856): SOLDATENBRAUT (op. 69/4) (E. Mörike)
Edition Peters
Lojze Lebič (1934): ČAS (Jakob Šešerko)
JSKD
Ambrož Čopi (1973): ADAM IN EVA (slovenska ljudska)
Astrum
Jakob Jež (1928): VODOMKE (Ervin Fritz)
JSKD

DPZ GIMNAZIJE ŽELIMLJE
Zborovodkinja Polona Stegu

Jacobus Handl Gallus (1550–1591): PUERI CONCINNITE (OM: 1/58)
MAMS SAZU. Ljubljana
Lojze Lebič (1934): ČAS (Jakob Šešerko)
JSKD
Ambrož Čopi (1973): ČE BI DŽOS BIJLA FČELICA (slovenska ljudska)
Astrum
Jakob Jež (1928): IGRAJ KOLCE (slovenska ljudska)
IDSS/JSKD

MPZ RTV SLOVENIJA, LJUBLJANA
Zborovodja Tomaž Pirnat

Peter Pieters (1957): THE FLY (William Blake)
Ed. EMJ
Lojze Lebič (1934): LETNI ČASI (Hasin, Kobajaši Isa, Masaoki Šiki)
Poletje
JSKD
Samo Vremšak (1930–2004): ŽENKA MI V GOSTE GRE (ljudska iz Idrije)
ZKOS/JSKD

MeMPZ I. GIMNAZIJE V CELJU
Zborovodja Tomaž Marčič

Jacobus Handl Gallus (1550–1591): HEROES PUGNATE VIRI FORTISSIMI (HM:1/12)
MAMS SAZU, Ljubljana

Tadeja Vulc (1978): EPILOG (Anton Funtek)
Astrum
Lojze Lebič (1934): KAKO KRATEK JE TA ČAS (ljudska iz Ziljske doline)
KD Mohorjan, Prevalje

 

21.00: skupno petje zborov s 4. koncerta in razglasitev njihovih delnih dosežkov

 

SREDA, 2. APRIL 2014

 

Peti koncert, otroški zbori, ob 11.00

OPZ OŠ GORICA
Zborovodkinja Mihaela Britovšek
Klavir Katja Žličar Marin

Bojan Glavina (1961): DEŽELA NIJE (Piroška Sič Birsa)
Astrum
Anej Černe (1994): UČENA MUHA (Neža Maurer)
Astrum, noviteta, krstna izvedba
France Cigan (1908–1971): DEKLE PERE SRAJČKI DVE (slovenska ljudska)
Mohorjeva založba Celovec

OPZ OŠ FRANA KRANJCA, CELJE
Zborovodkinja Milena Urlep Rogl
Klavir David Kostanjevec

Patrick Quaggiato (1983): SPALNI VLAK (Alja Furlan)
Astrum
Bojan Glavina (1961): POMLAD (Piroška Sič Birsa)
Astrum
Radovan Gobec (1909–1995): ČIRA ČARA (Neža Maurer)
DSS
Dušan Bavdek (1971): NA PLANINCAH LUŠTNO BITI (slovenska ljudska)
ZRSŠ

OPZ GŠ FRAN KORUN KOŽELJSKI VELENJE
Zborovodkinja Manja Gošnik Vovk
Klavir Katja Žličar Marin
Flavta Neva Beriša, Ana Zajc Smolčnik, Mojca Ušen Tkalčec
Tolkala Tomaž Lojen

Aleksander Vodopivec (1934): V KRALJESTVU PALČKOV (Josip Ribičič)

  • Kako to diši

  • Uspavanka

  • Rajajmo

Društvo glasbenih pedagogov Slovenije/ZKOS
Slavko Mihelčič (1912–2000): PESEM O SINIČKI (slovenska ljudska)
ZRSŠ
Gabriel Faure (1845–1924): SVET JE TAK (slov. besed. Vito Primožič)
Tomaž Habe (1947): GUSARJI (Peter Svetina),
avtorjev zapis, noviteta

OPZ OŠ PREŽIHOVEGA VORANCA MARIBOR
Zborovodkinja Zlatka Terlevič
Klavir Otmar Plavčak
Tolkala Ion Delić, Anže Feguš, Jaša Pavčič

Radovan Gobec (1909–1995): ČIRA ČARA (Neža Maurer)
DSS
Jill Gallina (1950): FUNGA ALAFIA (afriška ljudska)
Shawnee Press
Tadeja Vulc (1978): DREMALA, PA NIČ NI DELALA (ljudska iz Kostela)
Astrum

OPZ CiCiDO GŠ ZAGORJE OB SAVI
Zborovodkinja Tadeja Osredkar
Klavir Urška Vidic
Klarinet Gregor Troha
Violina Klemen Benko
Violončelo Maša Tomc
Lončeni bas Ema Čop

Jakob Jež (1928): RADUJMO SE (Jože Humer)
ZRSŠ
Bojan Glavina (1961): STONOGICA (Piroška Sič Birsa)
Astrum
Bojan Glavina (1961): DEŽELA NIJE (Piroška Sič Birsa)
Astrum
Klemen Benko (1981): TRIBUČKO KOLO (belokranjska ljudska),
rokopis, noviteta

OPZ OŠ KOPER
Zborovodkinja Ingrid Poropat
Klavir Sindija Šiško
Zvončki, boben Tine Vidmar

Bojan Glavina (1961): BIŽI, BIŽI (šavrinska ljudska)
Občina Zagorje ob Savi/JSKD
Ambrož Čopi (1973): PUSTU (Franci Lakovič)
Astrum, noviteta
Patrick Quaggiato (1983): ŠKRAT DOBROŠIN (Srečko Kosovel),
avtorjev zapis
Bojan Glavina (1961): ZABAVA (Barbara Gregorič)
JSKD

 

13.45: skupno petje zborov s 5. koncerta in  razglasitev njihovih delnih dosežkov

 

Šesti koncert, otroški zbori, ob 14.15

OPZ OŠ DOBOVA, POŠ KAPELE
Zborovodkinja Mateja Rožman
Klavir Pierina Cavaliere–Mršić

Ambrož Čopi (1973): TRI ČEBELE (Anja Štefan)
JSKD/Astrum
Tadeja Vulc (1978): ŠLA JE BOTRICA LISICA … (Anja Štefan)
JSKD/Astrum
Pavel Šivic (1908–1995): MOJ OČKA IMA (slovenska ljudska)
ZKOS 

OPZ OŠ TABOR l MARIBOR
Zborovodkinja Anita Rauter
Klavir Mirjam Strlič

Ivo Kopecky (1947): KIN KAJ KU (ljudsko besedilo),
avtorjev zapis
Marijan Vodopivec (1929–1977): MOJČINA PESEM (Kajetan Kovič)
ZKOS/JSKD
Jakob Jež (1928): EN TEN TENERA (ljudska izštevanka)
Astrum
Tomaž Habe (1947): DA HÖRA TA BANÖRINA (rezijanska ljudska)
ZRSŠ

OPZ OŠ FRANCETA BEVKA TOLMIN
Zborovodkinja Barbara Kovačič
Klavir David Bandelj

Ambrož Čopi (1973): ONE TRI NARANĆE (ljudska iz Istre),
rokopis, noviteta
Rado Simoniti (1914–1981): CVILIMOŽEK (Fran Levstik)
ZKOS
Patrick Quaggiato (1983): OTROŠKI PUNT (besedila učencev OŠ Tolmin z natečaja
haiku poezije 2013)

              • Napisala bi

              • Padla sem

              • Ne vem, zakaj

              • Bele zvezde

Rokopis, noviteta
Andrej Makor (1987): IZŠTEVANKE (slovensko otroško ljudsko izročilo)

  • ABULE BABULE

Glasbena matica Ljubljana

OPZ FRAN VENTURINI –DOMJO, DOLINA/TRST, ITALIJA
Zborovodkinja Suzana Žerjal
Klavir Jan Grbec

Slavko Mihelčič (1912–2000): PESEM O SINIČKI (slovenska ljudska)
ZRSŠ
Tomaž Habe (1947): JE POMLAD (Danilo Gorinšek)
Glasbena matica Ljubljana
Maurizio Longo (1959): LA RANA E IL BUE (Maurizio Longo)
Feniarco

OPZ KRESNIČKE OŠ LOKA ČRNOMELJ
Zborovodkinja Majda Veselič
Klavir Anica Butala

Gašper Jereb (1985): IGRAJ KOLCE (belokranjska ljudska)
Astrum
Rado Simoniti (1914–1981): VESELI KOLEDNIKI (Oton Župančič)
ZKOS
Tadeja Vulc (1978): DREMALA, PA NIČ NI DELALA (ljudska iz Kostela)
Astrum

OPZ GŠ MURSKA SOBOTA
Zborovodkinja Felicita Heric Taškov
Klavir Yuliya Kunova

Ambrož Čopi (1973): TRI ČEBELE (Anja Štefan)
JSKD/Astrum
Ambrož Čopi (1973): OTON BO SLON (Bina Štampe Žmavc)
JSKD/Astrum
Pavel Šivic (1908–1995): PO VODI PLAVA (slovenska ljudska)
Zavod RS za šolstvo
Tadeja Vulc (1978): HIŠA (Niko Grafenauer),
avtoričin zapis, noviteta

OPZ OŠ GUSTAVA ŠILIHA VELENJE
Zborovodkinja Andreja Ostruh
Klavir Nina Verboten

Ana Celin (1988): VANDROVC JE PRIVANDROV (slovenska ljudska)
Astrum
Marij Kogoj (1892–1956)/Jakob Jež (1928): V GOZDU (Karel Širok)
DZS
Petr Eben (1929–2007): MAJSKA (slov. besed. Jože Humer)
JSKD
ČAKEJ, ČAKEJ SONCE (koroška ljudska)
Astrum

 

 16.50: skupno petje zborov s 6. koncerta in razglasitev njihovih delnih dosežkov

 

Sedmi koncert, otroški zbori, ob 17.15

 

OPZ OŠ DRAGA BAJCA VIPAVA
Zborovodkinja Zvonka Starc
Klavir Klara Koradin

Uršula Jašovec (1986): DEČEK IN SONCE (Srečko Kosovel)
Astrum
Jakob Jež (1928): NAŠA PUTKA (Dragica Sojer Jurečič)
PIKAPOLONICA (Gitica Jakopin)
Astrum
Tadeja Vulc (1978): DREMALA, PA NIČ NI DELALA (ljudska iz Kostela)
Astrum

OPZ OŠ KOMEN, POŠ ŠTANJEL
Zborovodkinja Andreja Rustja
Klavir Ingrid Tavčar

Gustav Ipavec (1831–1908)/Jernej Rustja (1987): LE PREDI, DEKLE, PREDI (A. M. Slomšek),
samozaložba
Jakob Jež (1928): GOSKA (Anica Černej)
ZRSŠ
Jernej Rustja (1987): SLIŠALA SEM PTIČKO PET (slovenska ljudska),
samozaložba
Gašper Jereb (1985): PAPAGAJSKA (David Bedrač)
avtorjev zapis

OPZ OŠ MENGEŠ
Zborovodkinja Nataša Banko
Klavir Tomaž Habe
Tolkala Andraž Pezdirc, Tilen Krašovec

Peter Šavli (1961): TRI UGANKE (Vera Albreht)
Astrum
Tomaž Habe (1947): DEVET POGUMNIH MIŠI (Anja Štefan),
avtorjev zapis, noviteta
Tadeja Vulc (1978): BURJA (Srečko Kosovel)
Astrum
Tomaž Habe (1947): DVA KONJ’ČA (slovenska ljudska)
avtorjev zapis

OPZ GRLICE OŠ FOKOVCI
Zborovodkinja Mojca Györek Karas
Klavir Olga Kous
Klarinet Mihael Györek
Violina Miha Kavaš
Cimbale Andi Sobočan
Kontrabas Ladislav Györek

Zdenek Šestak (1925): ŽABJI ZDRAVNIK (slov. besed. Jože Humer)
GML
Marij Kogoj (1892–1956): KAJ NE BILA BI VESELA (Andrej Perne)
Grlica
Ladislav Györek (1951): FTICE (prekmurske ljudske)

  • Stani zaspanec

  • Zraslo nam je edno dugo dreivo

  • Čuk sedi

avtorjev zapis

OPZ GŠ KOPER, PŠ IZOLA
Zborovodkinja Kristina Babič
Klavir Sindija Šisko
Violina Nika Gačnik
Harmonika Timotej Korenika
Kontrabas Štefan Švagelj

Samo Vremšak (1930–2004): ENA MAČJA (Anja Štefan)
Astrum
Witold Lutoslawski (1913–1994): ŠKOLJKA (slov. besed. Stana Vinšek)
GML
Uroš Rojko (1954): ZA EN GOBČEK PESMIC (Svetlana Makarovič)

              • Zajterk

              • Jež

DSS
ŠETE PAŠI (istrska ljudska)
rokopis

OPZ OŠ NAZARJE
Zborovodkinja Katja Gruber
Klavir Toni  Acman

Anton Rubinstein (1829–1894)/Michael Watson: POZDRAV POMLADI (op. 3/1) (slov. besed. Irma Močnik)
Astrum
NEKOČ SO ŠLI PO SVETU (slovenska ljudska)
Astrum
Andrej Makor (1987): NAJHITREJŠI VLAK NA SVETU (Boris A. Novak),
avtorjev zapis, noviteta, krstna izvedba
Emil Adamič (1877–1936): PLEŠI, PLEŠI ČRNI KOS (slovenska ljudska)
Astrum

 


20.00: skupno petje zborov s 7. koncerta, podelitev priznanj in nagrad

 

Dodatne informacije

 

 

 

Mihela JAGODIC

samostojna strokovna svetovalka za vokalno glasbo
T: (01) 2410 525
F: (01) 2410 536
E: mihela.jagodic@jskd.si

 

 

 

 

Prijavnica

 

Tekmovanje 2012