GLASBA / VOKALNA GLASBA / OTROŠKA TEKMOVANJA / ZAGORJE 2016

 

Program

 

1. koncert, 4. 4., ob 17.00, otroški in mešani mladinski zbori

2. koncert, 5. 4., ob 9.30, otroški zbori

3. koncert, 5. 4., ob 12.00, otroški zbori

4. koncert, 5. 4., ob 15.15, otroški zbori

5. koncert, 5. 4., ob 18.00, otroški zbori

6. koncert, 6. 4., ob 10.30, mladinski zbori

7. koncert, 6. 4., ob 13.00, mladinski zbori

8. koncert, 6. 4., ob 16.15, mladinski zbori

9. koncert, 6. 4., ob 18.15, dekliški zbori

 

 

Prvi koncert, otroški in mešani mladinski zbori, torek, 4. 4., 17.00

 

OPZ OŠ KOMEN
Zborovodkinja Andreja Rustja
Ingrid Tavčar, klavir
Katarina Stantič, tolkala

Octave Grillaert (1905–1979): SANJSKI GRAD (Paul Max)
Glasbena mladinska ljubljanska, ZKOS/JSKD
Miran Rustja (1957): SONCE IN LUNA (Miran Rustja)
Samozaložba
Jakob Jež (1928): POLŽEK SE JE ŽENIT ŠEL (slovenska ljudska)
Astrum

 

OPZ OŠ TABOR I MARIBOR
Zborovodkinja ANITA RAUTER
Yulija Kunova, klavir

Lojze Krajnčan (1961): DEŽELA BRANJA  (Tone Pavček)
Mladinska knjiga
Tomaž Habe (1947): DVA KONJ'ČA (slovenski ljudski)
JSKD/Astrum
Tomaž Habe (1947): GUSARJI (Peter Svetina)
JSKD/Astrum

 

OPZ OŠ MOZIRJE
Zborovodkinja Lijana Blagovič
Anton Acman, klavir

Tadeja Vulc (1987): DREMALA, PA NIČ NI DELALA (ljudska iz Kostela)
Astrum
Marjan Vodopivec (1920–1977): DEŽEVNA PRAVLJICA (Neža Maurer)
JSKD/Astrum
Matevž Goršič (1966): TRIKULE – TRAKULE (Janez Bitenc)
Libuška Goršič Fišer,Celje
Tadeja Vulc (1987): ŠLA JE BOTRICA LISICA ... (Anja Štefan)
JSKD/Astrum

 

OPZ FRAN VENTURINI - DOMJO (I)
Zborovodkinja Suzana Žerjal
Martina Salateo, klavir
Florjan Suppani, violina in tolkala
Alexa Gherbassi, flavta    

 

Walter Lo Nigro (1957): ČUK SE JE OŽENIL (slovenska ljudska)
Zveza cerkvenih pevskih zborov Gorica
Tomaž Habe (1947): GUSARJI (Peter Svetina)
JSKD/Astrum
Tomaž Habe (1947): PETELINČEK JE NA GORO ŠEL (po ljudski iz Olimja – Podčetrtek)
Zavod RS za šolstvo

 

OPZ OŠ FRANCETA BEVKA TOLMIN
Zborovodkinja Barbara Kovačič
Nika Kovačič, klavir
Simon Klavžar, marimba
Denis Fortunat, klarinet
Urša Štrancar, violončelo

Tomaž Habe (1947): SLIŠALA SEM PTIČKO PET' (slovenska ljudska)
Zavod RS za šolstvo
Franz Schubert (1797–1828)/Jill Gallina: HEDGE ROSES (Jill Gallina)
Shawnee Press, Inc.
Patrick Quaggiato (1983): ZMAJ DIRENDAJ (Iris Risegari)
Skladateljev zapis, noviteta

 

MeMPZ GIMNAZIJE KOPER
Zborovodja Ambrož Čopi
Teja Udovič Kovačič, klavir

 

Giovanni Croce (1557–1609): CANTATE DOMINO (Ps 95)
CPDL
Anton Bruckner (1824–1896): LOCUS ISTE (gradual)
CPDL
Andrej Makor (1987): PRAV PO PRSTIH (Marko Margon)
Astrum
Aldo Kumar (1954): MAGDALENCA (tolminska ljudska)
SLKD/JSKD

 

MeMPZ I. GIMNAZIJE V CELJU
Zborovodja Tomaž Marčič

 

Urška Orešič Šantavec (1981): KAR JE – TVOJE ŽIVLJENJE (Tone Kuntner)
ArsUrsa, noviteta
Tadeja Vulc (1978): ČE BI JAZ BILA FČELICA (prekmurska ljudska iz Šalovcev)
Astrum
Robert Sund (1942): ALOUETTE (francosko-kanadska ljudska pesem)
Gehrmans Musikforlag

 

MeMPZ SV. STANISLAVA ŠKOFIJSKE KLASIČNE GIMNAZIJE LJUBLJANA
Zborovodja Damijan Močnik
Filip Suhadolc, klavir

Tomas Luis de Victoria (1548–1611): O QUAM GLORIOSUM (antifona za dan Vernih duš)
CPDL
Damijan Močnik (1967): LAUDATE (Izaija, 94:13)
Skladateljev zapis
Lojze Lebič (1934): LUBA VIGRED SE RODI (ljudska iz Roža)
JSKD
Raymond Murray Schafer (1933): MINIWANKA (besede desetih indijanskih plemen)
Universal Edition

 

MeMPZ KONSERVATORIJA ZA GLASBO IN BALET LJUBLJANA
Zborovodja Ambrož Čopi

Giovanni Pierluigi da Palestrina (1525–1594): SUPER FLUMINA BABYLONIS (Ps 136 (137): 1-2)
CPDL
Marij Kogoj (1892–1956): KUPA ŽIVLJENJA (Simon Gregorčič)
ZKOS/JSKD 2
Pavle Merkù (1927–2014): Z GOZDOM PRIHAJAM (Tone Kuntner)
Skladateljev zapis
Jakob Jež (1928): JABOLKO RUDEČE (belokranjska ljudska)
APZ Tone Tomšič Univerze v Ljubljani

 

Drugi koncert, otroški zbori, torek, 5. 4., 9.30

 

OPZ OŠ ŠMARTNO, Šmartno pri Litiji
Zborovodkinja Selma Gradišek
Janja Šuštaršič, klavir
Oto Medvešek, guiro

Tomaž Habe (1947): SITNA ŽABICA (Miroslav Košuta)
JSKD/Astrum
Peter Smolič (1990): OVČICA KAM TI GREŠ (goriška ljudska iz Črnič)
Skladateljev zapis, noviteta
Črt Sojar Voglar (1976): METULJ (Gustav Januš)
Skladateljev zapis, noviteta

 

OPZ OŠ N. H. MAKSA PEČARJA, Ljubljana Črnuče
Zborovodja Mitja Vaupotič
Neža Koželj, klavir

Uršula Jašovec (1986): DEČEK IN SONCE (Srečko Kosovel)
Astrum
Tine Bec (1993): V NAŠEM LJUBEZNIVEM GOZDU:
Zbor dreves (Tomaž Vrabčič, iz libreta Žlobudrove bolhe)
Astrum, noviteta
NEKOČ SO ŠLI PO SVETU (slovenska ljudska)
Astrum
Tomaž Habe (1947): GUSARJI (Peter Svetina)
JSKD/Astrum

 

STAREJŠI OPZ OŠ TOMA BREJCA, Kamnik
Zborovodkinja Mateja Kališnik, nadomešča Nastja Grad
Marko Heričko, klavir

Pavel Šivic (1908 –1995): PO VODI PLAVA (prekmurska ljudska)
Zavod RS za šolstvo
Tadeja Vulc (1978): BURJA (Srečko Kosovel)
JSKD/Astrum
Anton Rubinstein (1829–1894)/Michael Watson: POZDRAV POMLADI (op. 3/1) (slov. besed. Irma Močnik)
Astrum

 

OPZ OŠ DAVORINA JENKA CERKLJE NA GORENJSKEM
Zborovodkinja Irma Močnik
Ermin Tkalec, klavir
Tinkara Močnik, Andrej Jelenc, Matic M. Sirc, tolkala

VSE TIČICE (belokranjska ljudska)
ustno izročilo
Marijan Vodopivec (1920–1977): POMLAD (Kajetan Kovič)
JSKD/Astrum
Damijan Močnik (1967): KDO LOVI? (verzija 2016) (ljudska izštevanka; Franci Lakovič
Skladateljev zapis, noviteta

 

OPZ OŠ MARJANA NEMCA RADEČE
Zborovodkinja Jana Wetz
Nina Mole, klavir

Patrick Quaggiato (1983): PRVI VENČEK SLOVENSKIH LJUDSKIH PESMI (slovenska ljudska)
Astrum
Andrej Makor (1987): NAJHITREJŠI VLAK NA SVETU (Boris A. Novak)
Astrum
Jakob Jež (1928): EN TEN TENERA (slovenska ljudska)
Astrum

 

Tretji koncert, otroški zbori, torek, 5. 4., 12.00

 

OPZ GRLICE OŠ FOKOVCI
Zborovodkinja Mojca Györek Karas
Olga Kous, klavir
Peter Koša, violina
Bojan Zelenjak, klarinet
Ladislav Györek, kontrabas

Zygmund Noskowski (1846–1909): CVRČEK (slov. besed. Stana Vinšek)
Glasbena mladina ljubljanska
Tadeja Vulc (1978): SREČANJE (Anica Perpar)
JSKD/Astrum
Ladislav Györek (1951): VENČEK PREKMURSKIH LJUDSKIH (prekmurske ljudske)
Skladateljev zapis, noviteta

 

OPZ OŠ ANTONA UKMARJA KOPER
Zborovodkinja Iva Dobovičnik
Bojan Glavina, klavir

Gašper Jereb (1985): PAPAGAJSKA (David Bedrač)
Skladateljev zapis
Bojan Glavina (1961): V DEŽELI NIJE (Piroška Sič Birsa)
Astrum
Bojan Glavina (1961): BIŽI, BIŽI (šavrinska ljudska)
JSKD
Tadeja Vulc (1978): SREČANJE (Anica Perpar)
JSKD/Astrum

 

OPZ OŠ KUNGOTA
Zborovodkinja Milena Rataj
Yuliya Kunova, klavir
Nathalie Stupar, flavta

Ivo Kopecky (1947): CICIBAN IN ČEBELA (Oton Župančič)
Neizdano
Tadeja Vulc (1978): DREMALA, PA NIČ NI DELALA (ljudska iz Kostela)
Astrum
Tomaž Habe (1947): KAM JE IZGINIL SMEH (Bojana Vajt)
JSKD/Astrum

 

OPZ OŠ NAZARJE
Zborovodkinja Katja Gruber
Toni Acman, klavir

Andrej Makor (1987): PTICE (Tone Pavček)
Skladateljev zapis, noviteta
Nana Forte (1981): KUŽA (Boris A. Novak)
Astrum, noviteta
Katja Gruber (1966): PO CESTI GRE EN MAJHEN MOŽ (ljudska iz Kamnj v Bohinju)
Astrum
Bojan Glavina (1961): ČAROVNICA MARA (Piroška Sič Birsa)
Astrum

 

OPZ OŠ PREŽIHOVEGA VORANCA MARIBOR
Zborovodkinja Zlatka Terlevič
Otmar Plavčak, klavir
Gašper Drev, Matic Črnčič, Adam Potočnik, tolkala

Marijan Vodopivec (1920–1977): DVA MAJCENA ŠOPKA (Neža Maurer)
JSKD/Astrum
Marij Kogoj (1892–1956): KO SMO SPALI (Leopoldina Leskovec)
Astrum
Bojan Glavina (1961): PETELINČEK JE NA GORO ŠEL (slovenska ljudska)
Astrum
Sally K. Albrecht (1954), Jay Althouse (1951): TAKADAMU (Lead the Way – Swahili) (Sally K. Albrecht, Jay Althouse)
Alfred publishing Co., Inc.

 

OPZ VIŠAJČKI KD GREGOR RIHAR, Polhov Gradec
Zborovodkinja Ema Nartnik
Klemen Mihačič, klavir

Dušan Bavdek (1971): NA PLANINCAH LUŠTNO BITI (slovenska ljudska)
Zavod RS za šolstvo
Marjan Kozina (1907–1966): MOJČINA PESEM (Frane Milčinski – Ježek)
ZKOS/JSKD
Tadeja Vulc (1978): HIŠA (Niko Grafenauer)
Skladateljičin zapis

 

OPZ JUNIOR CS, Maribor
Zborovodkinji Manja Gošnik Vovk, Jasna Drobne
Tatjana Dvoršak, klavir

ŽIVALSKA SVATBA (prekmurska ljudska iz Črenšovcev)
Tiskarna ljudske pravice, Ljubljana
Marij Kogoj (1892–1956)/Jakob Jež (1928): LASTOVICA (Karel Širok)
ZKOS/JSKD
Carl Reinecke (1824–1910): POMLADANSKI KONCERT (Johann Nepomuk, slov. besed. Marija Jesenovac)
Astrum
Stephen Leek (1959): KUMBARGUNG (aboridžinska ljudska)
Samozaložba

 

Četrti koncert, otroški zbori, torek, 5. 4., 15.15

 

OPZ ADAMČKI OŠ LOUISA ADAMIČA GROSUPLJE
Zborovodkinja Pavlina Antolič
Lovor Frelih, klavir

Tadeja Vulc (1978): ŠKRIPAJOČI STOL (David Bedrač)
Zavod RS za šolstvo 
Mojca Prus (1982): DEKLE JE PO VODO ŠLA (slovenska ljudska)
JSKD/Astrum
Tomaž Habe (1947): GUSARJI (Peter Svetina)
JSKD/Astrum

 

OPZ OŠ BOJANA ILICHA MARIBOR
Zborovodkinja Alenka Korpar
Mateja Pleteršek, klavir

Pavle Kalan (1929–2005): VEČER (Srečko Kosovel)
Astrum
Tomaž Habe (1947): TRATA (Jelka Bakula)
Samozaložba
Aldo Kumar (1954): MAGDALENCA (ljudska iz Tolmina)
Zavod RS za šolstvo
Tine Bec (1993): V NAŠEM LJUBEZNIVEM GOZDU:
Zbor dreves (Tomaž Vrabič, iz libreta Žlobudrove bolhe)
Astrum, noviteta

 

OPZ GŠ MURSKA SOBOTA
Zborovodkinja Felicita Heric Taškov
Hana Taškov, violina
Žan Salaj, pozavna
Yuliya Kunova, klavir

Rado Simoniti (1914–1981): CVILIMOŽEK (Fran Levstik)
DZS
Tomaž Habe (1947): PTICA SONCU POJE (Neža Maurer)
JSKD
Dušan Bavdek (1971): NA PLANINCAH LUŠTNO BITI (slovenska ljudska)
Zavod RS za šolstvo
Tadeja Vulc (1978): IZŠTEVANKA (Anja Štefan), noviteta
Skladateljičin zapis, noviteta

 

OPZ OŠ ŠMARJE PRI KOPRU
Zborovodkinja Suzana Čopi Stanišić
Veronika Ferfolja, klavir

Ambrož Čopi (1973): ČE BI JES BILA FČELICA (prekmurska ljudska)
Astrum, noviteta
Andrej Makor (1987): IZŠTEVANKE (slovensko ljudsko izročilo)
Enci benci
Astrum
Bojan Glavina (1961): SOLZE MORSKE DEKLICE (Barbara Gregorič)
Zavod RS za šolstvo
Tadeja Vulc (1978): ŠKRIPAJOČI STOL (David Bedrač)
Zavod RS za šolstvo

 

OPZ OŠ KOPER
Zborovodkinja Ingrid Poropat
Sindija Šiško, klavir

Katarina Pustinek Rakar (1979): SAM, PEDENJPED (Niko Grafenauer)
Astrum
Ambrož Čopi (1973): JES TI BON KIPILA (istrska ljudska, po zapisu iz Kaštabone)
Skladateljev zapis, noviteta
Tomaž Habe (1947): GUSARJI (Peter Svetina)
JSKD/Astrum
Enrica Balasso (1975): IL FANTASMA DEL CASTELLO (italijanska tradicionalna)
Feniarco

 

OPZ OŠ LENART
Zborovodkinja Marina Zimič
Slavica Kurbus, klavir

Miro Kokol (1937): MARIJA IN PTICA PEVKA (slovenska ljudska iz Loškega Potoka)
Astrum
Peter Šavli (1961): TRI UGANKE (Vera Albreht)
JSKD/Astrum
Tomaž Habe (1947): KAM JE IZGINIL SMEH (Bojana Vajt)
JSKD/Astrum

 

OPZ OŠ RADLJE OB DRAVI
Zborovodkinja Simona Svanjak
Damijana Sgerm Kristan, klavir

Ambrož Čopi (1973): OTON BO SLON (Bina Štampe Žmavc)
TRI ČEBELE (Anja Štefan)
JSKD/Astrum
Maksimiljan Feguš (1948): LIPEJ RAJA (koroška ljudska)
Astrum
Tadeja Vulc (1978): ZEBE, ZEBE, ZEBE (Anja Štefan)
Skladateljičin zapis, noviteta
Patrick Quaggiato (1983): SPALNI VLAK (Alja Furlan)
Astrum

 

Peti koncert, otroški zbori, sreda, 5. 4., 18.00

 

OPZ GŠ FRAN KORUN KOŽELJSKI, VELENJE
Zborovodkinja Manja Gošnik Vovk
Katja Žličar Marin, klavir
Ana Zajc Smolčnik, flavta
Jerica Žgeč, violončelo

Anej Černe (1994): UČENA MUHA (Neža Maurer)
Astrum
Vilko Ukmar (1905–1991): JESENSKA (Vida Jerajeva)
JSKD/Astrum
Bojan Glavina (1961): ĆIV, ĆIV, ĆIV (istrska ljudska iz Koštabone)
JSKD/Astrum, noviteta
Samuel Coleridge-Taylor (1875–1912): PESEM VIKINGOV (David Mc Kee Wright, slov. besed. Marija Jesenovac)
Astrum

 

OPZ OŠ DR. JOŽETA PUČNIKA ČREŠNJEVEC
Zborovodkinja Mateja Kuharič
Mateja Pleteršek, klavir

Tomaž Habe (1947): DVA KONJ'ČA (slovenski ljudski)
JSKD/Astrum
Tadeja Vulc (1978): ŠLA JE BOTRICA LISICA ... (Anja Štefan)
JSKD/Astrum
Ubald Vrabec (1905–1992): ZJUTRAJ (Cvetko Golar)
Razvojno društvo Pliska
Peter Šavli (1961): TRI UGANKE (Vera Albreht)
JSKD/Astrum

 

OPZ OŠ GORICA VELENJE
Zborovodkinja Mihaela Britovšek
Katja Žličar Marin, klavir

Dušan Bavdek (1971): NA PLANINCAH LUŠTNO BITI (slovenska ljudska)
Zavod RS za šolstvo
Petr Eben (1929–2007): RADOVEDNA PESMICA (slov. besed. Jože Humer)
JSKD
Radovan Gobec (1909–1995): SINIČJA IZŠTEVANKA (Neža Maurer)
DSS
Tadeja Vulc (1978): GLASBENIK (Niko Grafenauer)
Glasbena matica Ljubljana

 

OPZ OŠ GUSTAVA ŠILIHA VELENJE
Zborovodkinja Andreja Ostruh

Konstantin Babić (1927–2009): VEVERICA (slo. besed. Jože Humer)
Glasbena mladinska ljubljanska, ZKOS/JSKD
Tine Bec (1993): V NAŠEM LJUBEZNIVEM GOZDU:
Zbor dreves (Tomaž Vrabič, iz libreta Žlobudrove bolhe)
Astrum, noviteta
Bojan Glavina (1961): BIŽI, BIŽI (šavrinska ljudska)
JSKD
Petr Eben (1929–2007): LASTOVKA IN SNEG (Jan Čarek, slov. besed. Jože Humer)
JSKD

 

OPZ OŠ LEDINA
Zborovodkinja Dalila Beus
Simona Donlić, klavir

Črt Sojar Voglar (1976): STARA MATI (prekmurska ljudska)
Skladateljev zapis, noviteta
Tadeja Vulc (1978): SREČANJE (Anica Perpar)
JSKD/Astrum
Nana Forte (1981): SINIČJA IZŠTEVANKA (Neža Maurer)
Zavod RS za šolstvo

 

Šesti koncert, mladinski zbori, sreda, 6. 4., 10.30 

 

MPZ TRUBADURJI OŠ PRIMOŽA TRUBARJA LAŠKO
Zborovodkinja Mateja Škorja
Teja Ulaga, klavir

Rado Simoniti (1914–1981): NOČ (Ksenija Remškar)
Zavod RS za Šolstvo
Jakob jež (1928): MOJ OČKA IMA (slovenska ljudska)
Astrum
Damijan Močnik (1967): KANTATA SVETLOBA MLADOLETJA:
7. Svetloba (Tone Pavček)
Astrum
Tom Varl (1998): MAVRICA (Simon Gregorčič)
Astrum

 

MPZ OŠ DOB
Zborovodkinja Karmen Banko
Neža Koželj, klavir
Žan Grošelj, tolkala

Damijan  Močnik (1967): ŽIVLJENJE (Niko Grafenauer)
JSKD/Astrum
Ambrož Čopi (1973): SVATOVSKE PESMI IZ ISTRE:
Dajte, dajte na kolač (ljudska iz sv. Petra v Istri)
Astrum
Damijan Močnik (1967): SANCTUS (mašni del)
Skladateljev zapis, noviteta
Tadeja Vulc (1978): SRČEVA (Simona Kopinšek)
Astrum

 

MPZ OŠ JANKA MODRA DOL PRI LJUBLJANI
Zborovodkinja Bojana Gajšek

Marij Kogoj (1892–1956): ZVONČKI (Fanči Dolenc)
Državna založba Slovenije
Andrej Makor (1987): KRILA MIRU (Mirijam Sabina Žvegla)
JSKD/Astrum, noviteta
Jakob Jež (1928): MOJ OČKA IMA (slovenska ljudska)
Društvo glasbenih pedagogov Slovenije, ZKOS/JSKD

 

MPZ OE GŠ KONSERVATORIJA ZA GLASBO IN BALET LJUBLJANA
Zborovodkinja Marta Sojar Voglar
Katalin Peter Krivokapič, klavir

Sergej Vasiljevič Rahmaninov (1873–1943): ANGEL (Mihail Jurjevič Lermontov)
Astrum
Peter Šavli (1961): ZEMLJEVID (Niko Grafenauer)
Skladateljev zapis, noviteta
Črt Sojar Voglar (1976): KJE SO TISTE STEZICE (koroška ljudska)
Skladateljev zapis, noviteta
John Leavitt (1956): FESTIVAL SANCTUS (del mašnega ordinarija)
Alfred Music Publishing Co., Inc.

 

MPZ OŠ ALOJZIJA ŠUŠTARJA, Ljubljana - Šentvid
Zborovodkinja Nadja Janežič
Lovro Frelih, klavir

Jakob Jež (1028): DEČVA NABIRA BRANČUR (podjunska ljudska)
Astrum
Andrej Makor (1987): TOČA (Marko Margon)
JSKD/Astrum, noviteta
John Leavit (1956): FESTIVAL SANCTUS (del mašnega ordinarija)
Alfred Publishing Co., Inc.

 

MPZ OŠ DANILA LOKARJA AJDOVŠČINA
Zborovodkinja Petra Habjanič Gregorc
Meta Červ, klavir

Bob Chilcott (1955): A LITTLE JAZZ MASS:
Kyrie (mašni del)
Sanctus (mašni del)
Oxford University Press
Andrej Makor (1987): TOČA (Marko Margon)
JSKD/Astrum, noviteta
Tadeja Vulc (1978): JAZ BI RAD CIGAJNAR BIL (slovenska ljudska)
JSKD

 

Sedmi koncert, mladinski zbori, sreda, 6. 4., 13.00 

 

MPZ GŠ ROGAŠKA SLATINA
Zborovodkinja Andreja Došler
Andreja Krklec, klavir

Costanzo Festa (1485/1490–1545): MADONNA, IO V'AMO E TACCIO (madrigal)
CPDL
Marij Kogoj (1892–1956): ZVONČKI (Fanči Dolenc)
Državna založba Slovenije
Ambrož Čopi (1973): DEČEK IN CVET (Dragotin Kette)
Astrum
Črt Sojar Voglar (1976): ENA PTIČKA PRILETELA (slovenska ljudska)
JSKD/Astrum

 

MPZ OŠ FRANCETA BEVKA TOLMIN
Zborovodkinja Barbara Kovačič
Nika Kovačič, klavir

Thomas Morley (1557/1558–1602)/Jerry Weseley Harris: THREE RENAISSANCE PIECES FOR TREBLE VOICES:
Though Philomela Lost Her Love (madrigal)
Shawnee Press, Inc.
Črt Sojar Voglar (1976): ENA PTIČKA PRILETELA (slovenska ljudska)
JSKD/Astrum
Damijan Močnik (1967): POPOTNIK (Tone Pavček)
JSKD
Nick Page (1952): THE NURSERY RHYME CANTATA:
Solomon Grundy (otroška ljudska izštevanka)
Boosey & Hawkes

 

MPZ OŠ KOPER
Zborovodkinja Maja Cilenšek
Sindija Šiško, klavir

Miro Kokol (1937): PASTIRC` PA PASE (koroška ljudska)
OD KNEZA MARKA (koroška ljudska)
Astrum, Društvo glasbenih pedagogov Slovenije, ZKOS/JSKD
Dušan Bavdek (1971): TRI MURNOVE PESMI:
Zvečer (Josip Murn - Aleksandrov)  
Astrum
Leonard Bernstein (1918–1990)/Robert Page (1928–1990): I HATE MUSIC
Jupiter has seven moons (Leonard Bernstein)
I hate music (Leonard Bernstein)
Boosey & Hawkes

 

MPZ OŠ PREŽIHOVEGA VORANCA MARIBOR
Zborovodkinja Zlatka Terlevič
Otmar Plavčak, klavir
Anej Fanedl, tolkala

Luka Kramolc (1892–1974): TA ZIMA ŽE ZAPUŠČA NAS (rožanska ljudska)
Krščanska kulturna zveza, Celovec
Sy Miller (1908–1971), Jill Jackson (1913–1995)/Mark O'Leary: JAZ DAM SVOJ GLAS ZA MIR (Jill Jackson, Sy Miller, slov. besed. Jože Humer)
Neizdano
Damijan Močnik (1967): SANCTUS (mašni del)
Skladateljev zapis noviteta
Andrej Makor (1987): KRILA MIRU (Mirijam Sabina Žvegla)
JSKD/Astrum, noviteta

 

MPZ OŠ ŽELEZNIKI
Zborovodkinja Marjeta Naglič

Bohuslav Martinů (1890–1959): DĚTSKÉ HÁDANKY (ljudsko besedilo)
Schott Music Panton s.r.o.
Lojze Lebič (1934): LETNI ČASI
Pomlad (Bašo)
Poletje (Issa)
Društvo glasbenih pedagogov Slovenije, ZKOS/JSKD
Ambrož Čopi (1973): ADAM IN EVA (ljudska po zapisu iz Ravnice na Goriškem)
Astrum

 

Osmi koncert, mladinski zbori, sreda, 6. 4., 16.15

 

MPZ GŠ FRAN KORUN KOŽELJSKI VELENJE
Zborovodkinja Tea Plazl
Jelka Hrovat, klavir
Špela Zamrnik, flavta

Ambrož Čopi (1973): DAJTE NOVICI NA KOLAČ (ljudska iz sv. Petra v Istri)
Astrum
Tadeja Vulc (1978): SKRIVNA (Simona Kopinšek)
Astrum
Ola Gjeilo (1978): SEASONS (Charles Anthony Silvestri)
Walton Music
Alejandro D. Consolacion II (1980): CANTATE DOMINO (Ps 98)
Hinshaw Music Inc.

 

MPZ GŠ KAMNIK
Zborovodkinja Anica Smrtnik
Marko Heričko, klavir

Anton J. Kropivšek (1958): JUBILATE DEO (Ps 100 (99): 2,4b–5a)
Astrum
Gašper Jereb (1985): ZIMA (Miha Zabret)
JSKD/Astrum
Ambrož Čopi (1973): ADAM IN EVA (ljudska po zapisu iz Ravnice na Goriškem)
Astrum
Jure Robežnik (1933)/Damijan Močnik (1967): NA VRHU NEBOTIČNIKA (Gregor Strniša)
JSKD/Astrum

 

MPZ LA TI DO OŠ KRIŽEVCI PRI LJUTOMERU
Zborovodkinja Renata Mikl
Katja Žibrat, klavir

Damijan Močnik (1967): ŽIVLJENJE (Niko Grafenauer)
JSKD/Astrum
Andrej Misson (1960): ČEVLJARČEK (Andrej Rozman Roza)
JSKD/Astrum
Katja Gruber (1966): DAJTE, DAJTE (istrska ljudska)
JSKD/Astrum
John Leavitt (1956): FESTIVAL SANCTUS (del mašnega ordinarija)
Alfred Music Publishing Co., Inc.

 

MPZ OŠ BOJANA ILICHA MARIBOR
Zborovodkinja Alenka Korpar
Brina Brodnjak, klavir

Tadeja Vulc (1978): SRČEVA (Simona Kopinsšek)
Astrum
Anton Lajovic (1878–1960): VESELI KOLEDNIKI (Oton Zupančič)
Svet Zveze svobod in prosvetnih društev Slovenije
Ambrož Čopi (1973): ZREILO JE ŽITO (ljudska iz Zgornjih Petrovc – Prekmurje)
Astrum
Joachim Kelecom (1977): MAGNIFICAT (Evangelij po Luku, Marijina hvalnica 1, 48–55)
CPDL

 

MPZ OŠ NAZARJE
Zborovodkinja Katja Gruber
Toni Acman, klavir

Damijan Močnik (1967): LJUBEZEN (Niko Grafenauer)
JSKD/Astrum
Blaž Arnič (1901–1970): TOLOVAJ (Črtomir Šinkovec)
ZKOS, Ljubljana
Tadeja Vulc (1978): SLIŠALA SEM PTIČKO PET' (ljudska)
Skladateljičin zapis, noviteta
Ambrož Čopi (1973): MAGNIFICAT (Lk 1, 46b–55)
Magnificat anima mea Dominum
Et exsultavit
11. Sicut locutus est
Astrum

 

Deveti koncert, mladinski zbori, sreda, 6. 4., 18.15

 

DPZ GIMNAZIJE CELJE - CENTER
Zborovodja David Preložnik

Damijan Močnik (1967): ACCLAMATIO (iz Reda sv. maše)
Ferrimontana
Andrej Makor (1987): DVE O SLOVESU:
Dobro jutro mamica (ljudska iz Zagorice v Dobrepolju)
Astrum
Tadeja Vulc (1978): DEŽNIKI (Niko Grafenauer)
JSKD/Astrum, noviteta

 

DPZ GIMNAZIJE ŽELIMLJE
Zborovodkinja Polona Stegu

Iacobus Handl Gallus (1550–1591)/Miro Kokol (1937): EN EGO CAMPANA (HM: 3/43)
Astrum
Ambrož Čopi (1973): DUE PEZZI SACRI
Ave Maria (molitev)
Sulasol Helsinki
Lojze Lebič (1934): FČELICA ZLETEILA (po ljudskih motivih iz Prekmurja)
SLKD/JSKD

 

MPZ RTV SLOVENIJA, Ljubljana
Zborovodja Tomaž Pirnat

Samo Vremšak (1930–2004): SOUDAŠKA (tržaška narodna po zapisu Milana Pertota)
ZKOS/JSKD
Lajos Bárdos (1899–1986): MAGOS A RUTAFA (madžarska ljudska)
Editio Musica Budapest
Tadeja Vulc (1978): STRAH (Niko Grafenauer)
Skladateljičin zapis