GLASBA / VOKALNA GLASBA / OTROŠKA TEKMOVANJA / ZAGORJE 2016

 

Videogalerija

 

Otroški zbori

Mladinski zbori

Dekliški zbori

Mešani mladinski zbori

Novitete

 

 

OTROŠKI PEVSKI ZBORI

 

OPZ OŠ KOMEN
Zborovodkinja Andreja Rustja
Ingrid Tavčar, klavir

Jakob Jež (1928): POLŽEK SE JE ŽENIT ŠEL (slovenska ljudska)
Astrum

 

 

OPZ OŠ TABOR I MARIBOR
Zborovodkinja Anita Rauter
Yulija Kunova, klavir

Tomaž Habe (1947): DVA KONJ'ČA (slovenski ljudski)

 

 

 

OPZ OŠ MOZIRJE 
Zborovodkinja Lijana Blagovič
Anton Acman, klavir

Matevž Goršič (1966): TRIKULE – TRAKULE (Janez Bitenc)
Libuška Goršič Fišer,Celje


 

 

OPZ FRAN VENTURINI - DOMJO (I) 
Zborovodkinja Suzana Žerjal
Martina Salateo, klavir
Florjan Suppani, violina

Walter Lo Nigro (1957): ČUK SE JE OŽENIL (slovenska ljudska)
Zveza cerkvenih pevskih zborov Gorica

 


 

OPZ OŠ FRANCETA BEVKA TOLMIN 
Zborovodkinja Barbara Kovačič
Simon Klavžar, marimba

Patrick Quaggiato (1983): ZMAJ DIRENDAJ (Iris Risegari)
Skladateljev zapis, noviteta

 

 

 

OPZ OŠ ŠMARTNO, Šmartno pri Litiji 
Zborovodkinja Selma Gradišek
Janja Šuštaršič, klavir

Črt Sojar Voglar (1976): METULJ (Gustav Januš)
Skladateljev zapisnoviteta

 

 

OPZ OŠ N. H. MAKSA PEČARJA, Ljubljana Črnuče 
Zborovodja Mitja Vaupotič
Neža Koželj, klavir

Tine Bec (1993): V NAŠEM LJUBEZNIVEM GOZDU:
1. Zbor dreves (Tomaž Vrabčič, iz libreta Žlobudrove bolhe)
Astrumnoviteta

 

 

 

STAREJŠI OPZ OŠ TOMA BREJCA, Kamnik 
Zborovodkinja Mateja Kališnik, nadomešča Nastja Grad
Marko Heričko, klavir

Tadeja Vulc (1978): BURJA (Srečko Kosovel)
JSKD/Astrum 


 

 

OPZ OŠ DAVORINA JENKA CERKLJE NA GORENJSKEM 
Zborovodkinja Irma Močnik
Ermin Tkalec, klavir
Tinkara Močnik, Andrej Jelenc, Matic M. Sirc, tolkala

Damijan Močnik (1967): KDO LOVI? (verzija 2016) (ljudska izštevanka; Franci Lakovič)
Skladateljev zapis, noviteta

 

 

 

OPZ OŠ MARJANA NEMCA RADEČE 
Zborovodkinja Jana Wetz
Nina Mole, klavir

Patrick Quaggiato (1983): PRVI VENČEK SLOVENSKIH LJUDSKIH PESMI (slovenska ljudska)
Astrum


 

 

OPZ GRLICE OŠ FOKOVCI 
Zborovodkinja Mojca Györek Karas
Peter Koša, violina
Bojan Zelenjak, klarinet
Ladislav Györek, kontrabas

Ladislav Györek (1951): VENČEK PREKMURSKIH LJUDSKIH (prekmurske ljudske)
Skladateljev zapisnoviteta

 

 

 

OPZ OŠ ANTONA UKMARJA KOPER 
Zborovodkinja Iva Dobovičnik
Bojan Glavina, klavir

Gašper Jereb (1985): PAPAGAJSKA (David Bedrač)
Skladateljev zapis

 

 

 

OPZ OŠ KUNGOTA 
Zborovodkinja Milena Rataj
Yuliya Kunova, klavir
Nathalie Stupar, flavta

Ivo Kopecky (1947): CICIBAN IN ČEBELA (Oton Župančič)
Neizdano

 

 

 

OPZ OŠ NAZARJE 
Zborovodkinja Katja Gruber
Toni Acman, klavir

Nana Forte (1981): KUŽA (Boris A. Novak)
Astrumnoviteta

 

 

 

OPZ OŠ PREŽIHOVEGA VORANCA MARIBOR 
Zborovodkinja Zlatka Terlevič
Otmar Plavčak, klavir

Marijan Vodopivec (1920–1977): DVA MAJCENA ŠOPKA (Neža Maurer)
JSKD/Astrum

 

 

 

OPZ VIŠAJČKI KD GREGOR RIHAR, Polhov Gradec 
Zborovodkinja Ema Nartnik
Klemen Mihačič, klavir

Marjan Kozina (1907–1966): MOJČINA PESEM (Frane Milčinski – Ježek)
ZKOS/JSKD

 

 

 

OPZ JUNIOR CS, Maribor 
Zborovodkinji Manja Gošnik Vovk, Jasna Drobne
Tatjana Dvoršak, klavir

Carl Reinecke (1824–1910): POMLADANSKI KONCERT (Johann Nepomuk, slov. besed. Marija Jesenovac)
Astrum


 

 

OPZ ADAMČKI OŠ LOUISA ADAMIČA GROSUPLJE 
Zborovodkinja Pavlina Antolič
Lovor Frelih, klavir

Tadeja Vulc (1978): ŠKRIPAJOČI STOL (David Bedrač)
Zavod RS za šolstvo  

 

 

 

OPZ OŠ BOJANA ILICHA MARIBOR 
Zborovodkinja Alenka Korpar
Mateja Pleteršek, klavir

Aldo Kumar (1954): MAGDALENCA (ljudska iz Tolmina)
Zavod RS za šolstvo 

 

 

 

OPZ GŠ MURSKA SOBOTA 
Zborovodkinja Felicita Heric Taškov
Yuliya Kunova, klavir

Tomaž Habe (1947): PTICA SONCU POJE (Neža Maurer)
JSKD 

 

 

 

OPZ OŠ ŠMARJE PRI KOPRU 
Zborovodkinja Suzana Čopi Stanišić
Lara Bobič, klavir

Ambrož Čopi (1973): ČE BI JES BILA FČELICA (prekmurska ljudska)
Astrumnoviteta

 

 

 

OPZ OŠ KOPER 
Zborovodkinja Ingrid Poropat
Sindija Šiško, klavir

Tomaž Habe (1947): GUSARJI (Peter Svetina)
JSKD/Astrum 

 

 

 

OPZ OŠ LENART 
Zborovodkinja Marina Zimič
Slavica Kurbus, klavir

Tomaž Habe (1947): KAM JE IZGINIL SMEH (Bojana Vajt)
JSKD/Astrum

 

 

 

OPZ OŠ RADLJE OB DRAVI 
Zborovodkinja Simona Svanjak
Damijana Sgerm Kristan, klavir

Tadeja Vulc (1978): ZEBE, ZEBE, ZEBE (Anja Štefan)
Skladateljičin zapisnoviteta

 

 

 

OPZ GŠ FRAN KORUN KOŽELJSKI, VELENJE 
Zborovodkinja Manja Gošnik Vovk
Katja Žličar Marin, klavir

Anej Černe (1994): UČENA MUHA (Neža Maurer)
Astrum

 

 

 

Vilko Ukmar (1905–1991): JESENSKA (Vida Jerajeva)
JSKD/Astrum 

 

 

Bojan Glavina (1961): ĆIV, ĆIV, ĆIV (istrska ljudska iz Koštabone)
JSKD/Astrumnoviteta

 

 

 

Samuel Coleridge-Taylor (1875–1912): PESEM VIKINGOV (David Mc Kee Wright, slov. besed. Marija Jesenovac)
Astrum

 

 

 

OPZ OŠ DR. JOŽETA PUČNIKA ČREŠNJEVEC 
Zborovodkinja Mateja Kuharič
Mateja Pleteršek, klavir

Tomaž Habe (1947): DVA KONJ'ČA (slovenski ljudski)
JSKD/Astrum 

 

 

 

OPZ OŠ GORICA VELENJE 
Zborovodkinja Mihaela Britovšek
Katja Žličar Marin, klavir

Petr Eben (1929–2007): RADOVEDNA PESMICA (slov. besed. Jože Humer)
JSKD

 

 

 

OPZ OŠ GUSTAVA ŠILIHA VELENJE 
Zborovodkinja Andreja Ostruh
Pascal Vehovec, klavir

Bojan Glavina (1961): BIŽI, BIŽI (šavrinska ljudska)
JSKD

 

 

 

MLADINSKI PEVSKI ZBORI

 

MPZ TRUBADURJI OŠ PRIMOŽA TRUBARJA LAŠKO 
Zborovodkinja Mateja Škorja
Teja Ulaga, klavir

Tom Varl (1998): MAVRICA (Simon Gregorčič)
Astrum

 

 

 

MPZ OŠ DOB 
Zborovodkinja Karmen Banko
Neža Koželj, klavir

Tadeja Vulc (1978): SRČEVA (Simona Kopinšek)
Astrum

 

 

 

MPZ OŠ JANKA MODRA DOL PRI LJUBLJANI 
Zborovodkinja Bojana Gajšek

Andrej Makor (1987): KRILA MIRU (Mirijam Sabina Žvegla)
JSKD/Astrumnoviteta

 

 

 

MPZ OE GŠ KONSERVATORIJA ZA GLASBO IN BALET LJUBLJANA 
Zborovodkinja Marta Sojar Voglar
Katalin Peter Krivokapič, klavir

Sergej Vasiljevič Rahmaninov (1873–1943): ANGEL (Mihail Jurjevič Lermontov)
Astrum

 

 


MPZ OŠ ALOJZIJA ŠUŠTARJA, Ljubljana - Šentvid 
Zborovodkinja Nadja Janežič
Lovro Frelih, klavir

Andrej Makor (1987): TOČA (Marko Margon)
JSKD/Astrumnoviteta

 

 

 

MPZ OŠ DANILA LOKARJA AJDOVŠČINA 
Zborovodkinja Petra Habjanič Gregorc
Meta Červ, klavir

Tadeja Vulc (1978): JAZ BI RAD CIGAJNAR BIL (slovenska ljudska)
JSKD

 

 

 

MPZ GŠ ROGAŠKA SLATINA 
Zborovodkinja Andreja Došler
Andreja Krklec, klavir

Costanzo Festa (1485/1490–1545): MADONNA, IO V'AMO E TACCIO (madrigal)
CPDL

 

 

Marij Kogoj (1892–1956): ZVONČKI (Fanči Dolenc)
Državna založba Slovenije

 

 

Ambrož Čopi (1973): DEČEK IN CVET (Dragotin Kette)
Astrum

 

 

Črt Sojar Voglar (1976): ENA PTIČKA PRILETELA (slovenska ljudska)
JSKD/Astrum

 

 

 

MPZ OŠ FRANCETA BEVKA TOLMIN 
Zborovodkinja Barbara Kovačič
Nika Kovačič, klavir

Nick Page (1952): THE NURSERY RHYME CANTATA:
3. Solomon Grundy (otroška ljudska izštevanka)
Boosey & Hawkes

 

 

 

MPZ OŠ KOPER 
Zborovodkinja Maja Cilenšek
Sindija Šiško, klavir

Leonard Bernstein (1918–1990)/Robert Page (1928–1990): I HATE MUSIC
2. Jupiter has seven moons (Leonard Bernstein)
Boosey & Hawkes

 

 

 

MPZ OŠ PREŽIHOVEGA VORANCA MARIBOR 
Zborovodkinja Zlatka Terlevič
Otmar Plavčak, klavir
Anej Fanedl, tolkala

Damijan Močnik (1967): SANCTUS (mašni del)
Skladateljev zapis noviteta

 

 

 

MPZ OŠ ŽELEZNIKI 
Zborovodkinja Marjeta Naglič

Lojze Lebič (1934): LETNI ČASI 
- Pomlad (Bašo)
- Poletje (Issa)
Društvo glasbenih pedagogov Slovenije, ZKOS/JSKD

 

 

 

MPZ GŠ FRAN KORUN KOŽELJSKI VELENJE 
Zborovodkinja Tea Plazl

Tadeja Vulc (1978): SKRIVNA (Simona Kopinšek)
Astrum

 

 

 

MPZ GŠ KAMNIK 
Zborovodkinja Anica Smrtnik

Ambrož Čopi (1973): ADAM IN EVA (ljudska po zapisu iz Ravnice na Goriškem)
Astrum

 

 

 

MPZ LA TI DO OŠ KRIŽEVCI PRI LJUTOMERU 
Zborovodkinja Renata Mikl

Damijan Močnik (1967): ŽIVLJENJE (Niko Grafenauer)
JSKD/Astrum

 

 

MPZ OŠ BOJANA ILICHA MARIBOR 
Zborovodkinja Alenka Korpar

Ambrož Čopi (1973): ZREILO JE ŽITO (ljudska iz Zgornjih Petrovc – Prekmurje)
Astrum

 

 

 

MPZ OŠ NAZARJE 
Zborovodkinja Katja Gruber
Toni Acman, klavir

Damijan Močnik (1967): LJUBEZEN (Niko Grafenauer)
JSKD/Astrum 

 

 

Blaž Arnič (1901–1970): TOLOVAJ (Črtomir Šinkovec)
ZKOS, Ljubljana

 

 

Tadeja Vulc (1978): SLIŠALA SEM PTIČKO PET' (ljudska)
Skladateljičin zapisnoviteta

 

 

Ambrož Čopi (1973): MAGNIFICAT (Lk 1, 46b–55) 
Magnificat anima mea Dominum 
Et exsultavit 
11. Sicut locutus est 
Astrum

 

 

 

DEKLIŠKI PEVSKI ZBORI

 

DPZ GIMNAZIJE CELJE - CENTER 
Zborovodja David Preložnik

Damijan Močnik (1967): ACCLAMATIO (iz Reda sv. maše)
Ferrimontana 

 

 

Andrej Makor (1987): DVE O SLOVESU:
1. Dobro jutro mamica (ljudska iz Zagorice v Dobrepolju)
Astrum

 

 

Tadeja Vulc (1978): DEŽNIKI (Niko Grafenauer)
JSKD/Astrumnoviteta

 

 

 

DPZ GIMNAZIJE ŽELIMLJE 
Zborovodkinja Polona Stegu

Lojze Lebič (1934): FČELICA ZLETEILA (po ljudskih motivih iz Prekmurja)
SLKD/JSKD

 

 

 

MPZ RTV SLOVENIJA, Ljubljana 
Zborovodja Tomaž Pirnat

Tadeja Vulc (1978): STRAH (Niko Grafenauer)
Skladateljičin zapis

 

 

 

MEŠANI MLADINSKI PEVSKI ZBORI

 

MeMPZ GIMNAZIJE KOPER 
Zborovodja Ambrož Čopi
Teja Udovič Kovačič, klavir

Andrej Makor (1987): PRAV PO PRSTIH (Marko Margon)
Astrum

 

 

 

MeMPZ I. GIMNAZIJE V CELJU 
Zborovodja Tomaž Marčič

Robert Sund (1942): ALOUETTE (francosko-kanadska ljudska pesem)
Gehrmans Musikforlag

 

 

 

MeMPZ SV. STANISLAVA ŠKOFIJSKE KLASIČNE GIMNAZIJE LJUBLJANA 
Zborovodja Damijan Močnik

Raymond Murray Schafer (1933): MINIWANKA (besede desetih indijanskih plemen)
Universal Edition

 

 

 

MeMPZ KONSERVATORIJA ZA GLASBO IN BALET LJUBLJANA 
Zborovodja Ambrož Čopi

Pavle Merkù (1927–2014): Z GOZDOM PRIHAJAM (Tone Kuntner)
Skladateljev zapis

 

 

 

NOVITETE 25. REVIJE ZAGORJE OB SAVI

 


Tine Bec (1993): V NAŠEM LJUBEZNIVEM GOZDU:
1. Zbor dreves (Tomaž Vrabčič, iz libreta Žlobudrove bolhe)

 

 

 

 

 

Ambrož Čopi (1973): ČE BI JES BILA FČELICA (prekmurska ljudska)

 

 

 

Ambrož Čopi (1973): JES TI BON KIPILA (istrska ljudska, po zapisu iz Kaštabone)

 

 

 

Nana Forte (1981): KUŽA (Boris A. Novak)

 

 

 

Bojan Glavina (1961): ĆIV, ĆIV, ĆIV (istrska ljudska iz Koštabone)

 

 

 

Ladislav Györek (1951): VENČEK PREKMURSKIH LJUDSKIH (prekmurske ljudske)

 

 


Andrej Makor (1987): KRILA MIRU (Mirijam Sabina Žvegla)

 

 

 

Andrej Makor (1987): PTICE (Tone Pavček)

 

 

 

Andrej Makor (1987): TOČA (Marko Margon)
https://www.youtube.com/watch?v=YWsTau0k93g
https://www.youtube.com/watch?v=GC4QfJ6DSAg

 

 

 

 

Damijan Močnik (1967): KDO LOVI? (verzija 2016) (ljudska izštevanka; Franci Lakovič)

 

 


Damijan Močnik (1967): SANCTUS (mašni del)

 

 

 

 

Urška Orešič Šantavec (1981): KAR JE – TVOJE ŽIVLJENJE (Tone Kuntner)

 

 

 

Patrick Quaggiato (1983): ZMAJ DIRENDAJ (Iris Risegari)

 

 

 

Peter Smolič (1990): OVČICA KAM TI GREŠ (goriška ljudska iz Črnič)

 

 

 

Črt Sojar Voglar (1976): KJE SO TISTE STEZICE (koroška ljudska)

 

 

 

Črt Sojar Voglar (1976): METULJ (Gustav Januš)

 

 

 

Peter Šavli (1961): ZEMLJEVID (Niko Grafenauer)

 

 


Tadeja Vulc (1978): DEŽNIKI (Niko Grafenauer)

 

 

 

Tadeja Vulc (1978): IZŠTEVANKA (Anja Štefan)

 

 

 

Tadeja Vulc (1978): SLIŠALA SEM PTIČKO PET' (ljudska)

 

 

 

Tadeja Vulc (1978): ZEBE, ZEBE, ZEBE (Anja Štefan)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodatne informacije

 

 

 

Mihela JAGODIC

samostojna strokovna svetovalka za vokalno glasbo
T: (01) 2410 525
F: (01) 2410 536
E: mihela.jagodic@jskd.si