PRIDRUŽITE SE NAŠI
   FACEBOOK SKUPINI

        

   OBIŠČITE NAŠ YT-KANAL

        

 

prijava na e-novice

 

Naši zbori

OSREDNJA SLOVENSKA ZBOROVSKA REVIJA NAŠI ZBORI NA SPLETU:
● aktualne zborovske novice
● poročila in reportaže o zborovskih dogodkih doma in po svetu
● pogovori z domačimi ustvarjalci, tujimi mojstri in obetavnimi profili
● predstavitve vokalnih zasedb vseh vrst in generacij
● objave o zgoščenkah, notnih zbirkah in drugih izdajah
● strokovni članki za navdih pri raziskovanju in poglobljenem študiju zborovskega petja
● napovednik dogodkov, v katerega lahko vpišete tudi svoj dogodek

 

EC 2021

   SPLETNA STRAN FESTIVALA
   EUROPA CANTAT 2021
   LJUBLJANA

 

   BIOGRAFSKI PODATKI
   SLOVENSKIH SKLADATELJEV

 

Zborovski arhiv

 

   KATALOGI

 

GLASBA

 

 

ZBOROVSTVO

 

 

43. TABOR SLOVENSKIH PEVSKIH ZBOROV
Šentvid pri Stični, 16. in 17. junij 2012

Sobota, 16. junij 2012, ob 20.00

Koncert zamejskih zborov v Osnovni šoli Šentvid

Spored


Camerata Slovenica, Sarajevo, Bosna in Hercegovina
zborovodkinja Melita Čičić

Tomaž Habe: ČE BI JAZ BILA FČELICA (prekmurska ljudska)
Ambrož Čopi: BEJŽI, FTIČEK (ljudska po zapisu iz Zgornjih Petrovec)
Aldo Kumar: KANTAJ NINETA (istrska ljudska)

POJOČA DRUŽBA, pevski ansambel Društva Slovencev Sava v Beogradu, Srbija
zborovodkinja Božica Toskić

Jurij Gregorc: JUTRI BO V CELOVCU SMENJ  (koroška ljudska)
Matija Tomc: ŠOPEK NARODNIH PESMI (slov. ljudske)
Stevan Stojanović-Mokranjac: NA RANILU (ljudska obredna kajda)

MePZ Avgust Pavel Zveze Slovencev na Madžarskem, Gornji Senik, Madžarska
zborovodja Ciril Kozar   

Jože Leskovar: ČEJ SO TISTE ST?ZICE (koroška ljudska)
Anton Petek: TAM SEM JAZ DOMA
Miroslav Vilhar/F. S. Vilhar: PO JEZERU (Miroslav Vilhar)

Mešani pevski zbor Encijan, Pulj, Hrvaška
zborovodkinja Paola Stermotić

Emil Glavnik/Vladimir Mustajbašić: DOMAČA KAPLJICA (Metka Rauk      
Ravnjak)
Slavko Avsenik, Vilko Ovsenik/Slavko Avsenik ml.: NA GOLICI
D. Šimek: RUŽO CRVENA (R. Gros)

Obirčanke SPD Valentin Polanšek, Obirsko, Avstrija
zborovodja Emanuel Polanšek

Matija Tomc: VUŠTNEJŠA JA NI (koroška ljudska)
Hanzi Artač: USPAVANKA (Milka Hartman)
Valentin Polanšek: OBIRSKI PASTIR (Valentin Polanšek)

Mešani pevski zbor Triglav, Split, Hrvaška
zborovodkinja Tatjana Kurajica

Benjamin Ipavec: EJ, TEDAJ (Ljudmila Prunk)
Josip Veršić: DOBRO JUTRO (dalmatinska ljudska)
Radovan Gobec: PESEM O SVOBODI (Radovan Gobec)

Pevski zbor Tončka Čok, Lonjer, Trst, Italija
zborovodja Manuel Purger

Jože Leskovar: VEČERNA (Anton Martin Slomšek)
Matej Hubad: PO JEZERU (Miroslav Vilhar)
Ubald Vrabec: ZDRAVLJICA (France Prešeren)

Mešani pevski zbor Slovenski dom, Zagreb, Hrvaška
zborovodja Ivica Ivanović

Emil Adamič: RASTI, ROŽMARIN  (ljudska)
Jožef Baša Miroslav, DOMOV V SLOVENSKI KRAJ
Slavko Avsenik ml: VIHARNIK VRH GORA (Ivan Sivec)

Mešani pevski zbor Davorin Jenko Društva Slovencev Triglav, Banjaluka, Bosna in Hercegovina, Republika Srpska
zborovodja Aleksandar Jeremić

Janez Močnik:  DOBRA VOLJA (Anton Martin Slomšek)
Jurij Gregorc: RASTI MI RASTI TRAVCA ZELENA (slovenska ljudska)
Borut Lesjak/Dejan Jakšič: NE ČAKAJ NA MAJ (Frane Milčinski - Ježek)