GLASBA

 

 

ZBOROVSTVO

 

44. TABOR SLOVENSKIH PEVSKIH ZBOROV
Šentvid pri Stični, 22. - 23. junij 2013

Koncert slovenskih zborov iz drugih držav v Osnovni šoli Šentvid

Sobota, 22. junij 2013, ob 20.00

 

Spored koncerta

 

Mešani pevski zbor Slovenski dom, Zagreb, Hrvaška
zborovodja Ivica Ivanović

Vlado Maguša: VSAKDO MORA IMETI PRIJATELJA (ljudska)
Tomaž Habe: NIKDAR NE BOM POZABIL OČETA SVOJEGA (slovenska ljudska)
Emil Adamič: KUKAVCA JE KUKALA (slovenska ljudska)

 

POJOČA DRUŽBA, pevski ansambel Društva Slovencev Sava v Beogradu, Srbija
zborovodkinja Božica Toskić

Jože Leskovar: PRI FARNI CERKVICI (slovenska ljudska)
Josip Pavčič: NJEGA NI (Simon Gregorčič)
Matija Tomc: ŠKRJANČEK POJE (slovenska ljudska)

 

MePZ Avgust Pavel Zveze Slovencev na Madžarskem, Gornji Senik, Madžarska
zborovodja Ciril Kozar 

Jože Brunec: NAŠEN KRAJI JE LIPOU (Jože Vukan)
Miroslav Vilhar/Lojze Lebič: LIPA (Davorin Jenko)
Jože Leskovar: KO B’ SODOV NE B’LO (Dragotin Ripšl-ponarodela)

 

Moški pevski zbor LIPA, Bazovica, Trst, Italija
zborovodkinja Anastasija Purič

Herman Kjuder: KRAŠKA DEŽELA
Ubald Vrabec: LUNA, LUNICA (slovenska ljudska)
Danilo Bučar: MAJOLČICA (slovenska ljudska)

 

Planika, Društvo Slovencev Zrenjanin, Srbija
zborovodkinja Daniela Avram

Matej Hubad: GORENJSKA ZDRAVICA (gorenjska ljudska)
Jurij Flajšman/Jože Leskovar: LUNA SIJE (France Prešeren)
Fran Venturini: ZNAMENJE (Simon Gregorčič)
Jakob Aljaž/Janez Močnik: TRIGLAV (Matija Zemljič - Slavin)

 

Mešani pevski zbor Davorin Jenko Društva Slovencev Triglav, Banjaluka, Bosna in Hercegovina, Republika Srpska
zborovodja Aleksandar Jeremić

Anton Schwab:  NA LIPICI (Ivan N. Resman)
Tomaž Habe: NIKDAR NE BOM POZABIL OČETA SVOJEGA (slovenska ljudska)
Petar Preradović: JA LJUBIM MILU (srbska ponarodela)

 

Mešani pevski zbor Bazovica, Rijeka, Hrvaška
zborovodja Zoran Badjuk

Fran Venturini: POHOJENA TRAVCA (slovenska ljudska)
Toni Ortelli/Luigi Pigarelli: LA MONTANARA (italijanska ljudska)
Fran Venturini: ZNAMENJE (Simon Gregorčič)

 

Vokalna skupina Nomos, Škocijan ob Klopinjskem jezeru, Avstrija
zborovodja dr. Engelbert Logar

Mitja Šipek/Anton Krajnc: KOROŠKA PESEM (Popevka "Vesela jesen")
Milan Kamnik: VODE PA NI (po motivih Prežihovega Voranca)
Andrej Šifrer: VSE MANJ JE DOBRIH GOSTILN (Andrej Šifrer)

 

Mešani pevski zbor Encijan, Pulj, Hrvaška
zborovodkinja Paola Stermotić

Paola Stermotić: - AJ, ZELENA JE VSA GORA (črnomaljsko kolo),
- NE OURI, NE SEJAJ (prekmurska ljudska)
Jože Leskovar: DEKLE NA VRTU (slovenska ljudska)
Emil Glavnik: HONGA PAJ (Marko Kočar)

 

Mešani pevski zbor Triglav, Split, Hrvaška
zborovodkinja Tatjana Kurajica

Oskar Dev: STOJI HARTELC ZAHRAJEN (koroška ljudska)
Zdenko Rujnić: SAMO MORU VIRUJEM (Krsto Juras)
Andrej Maroša: PRIDI NAZAJ (po ljudskem napevu)