DANCE / OPUS 1 - SHORT DANCE PIECE 2019

 

Opus 1

OPUS 1 – PLESNA MINIATURA 2019
11. MEDNARODNO TEKMOVANJE MLADIH PLESNIH USTVARJALCEV

Slovensko ljudsko gledališče Celje, 20. april 2019

 

11. International Competition of Young Dance Performers
OPUS 1 – Short Dance Piece 2019

Slovenian National Theatre Celje, 20th April 2019

 

 

SELECTED DANCE PIECES

 Group B (born between 2000 and 2004) – max 4 min

1. Gravity

Paula Rakić (Croatia)
Mentor: Nataša Jurišić
Škola suvremenog plesa Ane Maletić

2. Discipline

Jose Garrido (Panama)
Mentor: Analida Galindo
Programa Enlaces - Fundación Espacio Creativo

3. Ulica 12

Maša Grce (Slovenia)
Mentor: Veronika Valdes
Plesni studio INTAKT

4. Zemlja

Lia Lačen (Slovenia)
Mentor: Gašper Kunšek
Plesna šola Scena

5. Kako narišem drugačno sliko?

Alja Jovan (Slovenia)
Mentor: Ana Romih
KD Qulenium Kranj

6. Med borovjem temnim

Burja Podlesnik (Slovenia)
Mentor: Nina Mavec Krenker
Plesni studio N

7. Slišiš plavanje morskega konjička ali jokanje histeričnega otroka?

Ema Zevnik (Slovenia)
Mentor: Rosana Hrovat
Plesno društvo IMANI

8. Sejalka zvezd

Tinkara Plos (Slovenia)
Mentor: Jelena Oleami
Kulturno izobraževalno društvo Plesonoga

9. Še ljubijo takisto kot bi sovražili

Tjaša Avbreht & Maša Grce (Slovenia)
Mentor: Andreja Rauch Podrzavnik
SVŠGL – umetniška gimnazija

10. SKLADATELJ : ČLOVEŠTVO (sonata zvoka)

Petja Golec Hrovat & Varja Golec Hrovat (Slovenia)
Mentor: Mojca Kasjak
Plesna izba Maribor

11. Sense

Alisa Kiker & Pia Jelena Džakulin (Slovenia)
Mentor: Gordana Stefanović – Erjavec
KUD Plesni forum Celje

 

Group C (born between 1995 and 1999) – max 7 min

1. WTV xD

Bartłomiej Mieszczak & Nicol Wesołowska (Poland)

2. The Rose

Noémie Cuérel (Swiss, Belgium)

3. Gently cradle

Yixuan (Yi) Kwek (Singaporean, United Kingdom)

4. On Nostalgia

Silja Tuovinen (Finnish, Germany)
Dance Intensive Programme at Tanzfabrik, Berlin

5. i

Sissj Bassani & Martina Piazzi (Italy)

6. Arabesque

Lin Tse-An (Taiwan)

7. Stagnum – Still water

Danielle Lamensdorf (Israel)
Mentors: Miriam Engel, Maayan Liberman Sharon, Irad Avni

8. 826

Dor Nahum (Israel)

9. Con-cept

Ana Cvelfar (Slovenia)
Mentors: Kaja Vajdetič & Gordana Stefanović Erjavec
Plesni forum Celje

10. Modrost telesa

Teja Modrijan (Slovenia)
Mentor: Alexander Tesch
Scena

11. Škatlikovanje

Filip Štepec (Slovenia)
Mentor: Saša Lončar
KD Qulenium Kranj

12. IZ ŠTIRIDE V DVADE, NA POL POTI VMES

Maša Radi Buh (Slovenia)

 

General information and contacts:

 

Republic of Slovenia Public Fund for Cultural Activities (JSKD)
Štefanova 5, PO Box 1699, 1000 Ljubljana 

 

Nina MEŠKO

 

T: 00 386 v2410 522
F: 00 386 (0)1 2410 510
E: nina.mesko@jskd.si


Franci Cotman

 

T: 00 386 (0)1 2410 523
F: 00 386 (0)1 2410 510
E: franci.cotman@jskd.si

 

 

 

 

 

Opus 1 - Theme

Opus 1 - Invitation

Opus 1 - Jury

Opus 1 - Regulations

Opus 1

Opus 1 - Photogallery

Opus 1 - Videogallery

e-application

 

Experience of OPUS production grant winner 2014 Georgia Kapodistria