ZBOROVSTVO
4. REGIJSKA TEKMOVANJA OTROŠKIH IN MLADINSKIH PEVSKIH ZBOROV
12. – 27. maj 2011
Od Celja do Koroške
4. regijsko tekmovanje
Velenje, Glasbena šola Fran Korun Koželjski Velenje, sobota, 21. maj 2011
Urnik
10.30: 1. koncert - otroški zbori
14.00: 2. koncert - dekliški in mladinski zbori
17.00: podelitev priznanj in nagrad
Žirija
Maja Cilenšek - predsednica
Damijan Močnik
Tomaž Pirnat
Koncert ob 10.30 uri
otroški zbori
OTROŠKI PEVSKI ZBOR OŠ NAZARJE
zborovodkinja Katja Gruber
klavir Toni Acman
Tomaž Habe (1947): DOLI V KRAJU SAMA ZASE (slovenska ljudska)
JSKD
Ambrož Čopi (1973): OTON BO SLON (Bina Štampe Žmavc)
JSKD/Astrum
Peter Šavli (1961): SVET JE KAKOR RINGA RAJA (Anja Štefan)
Zavod za kulturne prireditve Celje 2003
Tadeja Vulc (1978): BURJA (Srečko Kosovel)
JSKD/Astrum
OTROŠKI PEVSKI ZBOR OŠ GORICA, VELENJE
zborovodkinja: Mihaela Britovšek
klavir Katja Marin Žličar
flavta Barbara Špital
marimba Gregor Plamberger
Tadeja Vulc (1978): BOGATAŠ (Ivan Sivec)
rokopis, noviteta
Tomaž Habe (1947): VANDOVC JE PRIVANDRAV (slovenska ljudska)
JSKD
Gašper Jereb (1985): ENYONZA (tradicionalna Haya–tanzanijska ljudska)
Astrum
OTROŠKI PEVSKI ZBOR BRIHTA, OŠ PETROVČE
zborovodkinja Anita Žolnir
klavir Tjaša Gorišek
Janez Močnik (1936): OBLAKI BELI (Tončka Perčič)
Astrum
Janez Kuhar (1911–1997): UČENJAK (Tone Pavček)
DSS
Bojan Glavina (1961): POMLAD–ČEŠNJEV RAJ (Piroška Sič–Birsa)
Astum
Gašper Jereb (1985): IGRAJ KOLCE (belokranjska ljudska)
Astrum
OTROŠKI PEVSKI ZBOR OŠ GUSTAVA ŠILIHA, VELENJE
zborovodkinja Andreja Ostruh
klavir Nina Verboten
zvončki Domen Šlogar
Marijan Vodopivec (1920–1977)/Tomaž Habe (1947): TUJČEK MAČEK (Črtomir Šinkovec) JSKD
Maksimiljan Feguš (1948): BALU BALERI (uspavanka iz Šetlandskih otokov, slov. bes; Albinca Pesek, Zvonko Tepeš)
Mariborska literarna družba
Bojan Glavina (1961): BIŽI, BIŽI (šavrinska ljudska)
JSKD
Petr Eben (1929–2007): MAJSKA (slov. bes. Jože Humer)
JSKD
OTROŠKI PEVSKI ZBOR OŠ VRANSKO–TABOR
zborovodkinja Vanja Govek
klavir Melita Estigarribia Villasanti
Aldo Kumar (1954): PAPJEV (ljudska iz Tolmina)
Astrum
Radovan Gobec (1909–1995): ČIRA ČARA (Neža Maurer)
DSS
Tomaž Habe (1947): IŠČEMO HIŠICO (Anja Štefan)
Založba Mladinska knjiga
Casse Lyman Monson/Mark Hierholzer (1960): MALI MOJ SINKO (slov. bes. Irma Močnik) Astrum
OTROŠKI PEVSKI ZBOR GLASBENE ŠOLE FRAN KORUN KOŽELJSKI, VELENJE
zborovodkinja Manja Gošnik Vovk
klavir Katja Žličar Marin
Jakob Jež (1928): KDOR NIMA VRTOGLAVICE (Tone Pavček)
ZRŠŠ
Tomaž Habe (1947): PRAV DANES, TA DAN (Neža Maurer)
JSKD
Gašper Jereb (1985): IGRAJ KOLCE (belokranjska ljudska)
Astrum
OTROŠKI PEVSKI ZBOR OŠ FRANA KOCBEKA, GORNJI GRAD
zborovodkinja Martina Štiftar
klavir Toni Acman
Jakob Jež (1928): RADUJMO SE (Jože Humer)
ZRSŠ
Cesar Franck (1822–1890): PANIS ANGELICUS (sv. Tomaž Akvinski)
Astrum
Jakob Jež (1928): POLŽEK SE JE ŽENIT ŠEL (slovenska ljudska)
Astrum
OTROŠKI PEVSKI ZBOR OŠ PLANINA PRI SEVNICI
zborovodja Matej Romih
klavir Katja Rajh
Robert Kamplet (1971): ZAKLAD (Vojan Tihomir Arhar)
samozaložba
Pavle Kalan (1929–2005): VEČER (Srečko Kosovel)
Astrum
Janez Močnik (1936): ANGINA (Saša Vegri)
JSKD/Astrum
Pavel Šivic (1908–1995): MOJ OČKA IMA (slovenska ljudska)
Astrum
Koncert ob 14.00 uri
otroški, mladinski in dekliški zbori
OTROŠKI PEVSKI ZBOR JUNIOR CS
zborovodkinja Manja Gošnik Vovk
klavir Katja Žličar Marin
Arthur S. Sullivan (1842–1900): MEHKO ŽGOLENJE PTIC POD NOČ (Lionel H. Lewin/Irma Močnik)
Astrum
Dušan Bavdek (1971): NA PLANINCAH LUŠNO BITI (slovenska ljudska)
ZRSS
Tomaž Habe (1947): ČEVLJI GREDO NA SPREHOD (Neža Maurer)
rokopis, noviteta
Tadeja Vulc (1978): SREČANJE (Anica Perpar)
JSKD/Astrum
MEŠAN MLADINSKI PEVSKI ZBOR I. GIMNAZIJE V CELJU
zborovodja Tomaž Marčič
Rok Golob (1975): ALELUJA
JSKD
Morten Johannes Lauridsen (1943): LA ROSE COMPLÈTE /DIRAIT-ON/ (Rainer Maria Rilke)
Peer Music
Brina Zupančič (1953): TRI PREKMURSKE (prekmurske ljudske)
1. Neda mi več rasla travica zelejna
3. Gostüvanje se slüži
DSS
DEKLIŠKA VOKALNA SKUPINA GLASBENE ŠOLE SLOVENJ GRADEC
zborovodkinja Vanja Mori
Jakob Jež (1928): IGRAJ KOLCE (belokranjska ljudska)
Astrum
Tadeja Vulc (1978): STRAH (Niko Grafenauer)
rokopis, krstna izvedba
Harold Arlen (1905–1986): OVER THE RAINBOW (E. Y. Harburg)
Emi Feist
MLADINSKI PEVSKI ZBOR »TRUBADURJI« OŠ PRIMOŽA TRUBARJA, LAŠKO
zborovodkinja Mateja Škorja
klavir Dejan Jakšič
Risto Savin (1859–1948): STARI MEDO (Oton Župančič)
Astrum
Emil Adamič (1877–1936): OJ, LE SIJAJ SONCE (slovenska ljudska)
Astrum
Matevž Goršič (1966): KUM BA YAH (črnska duhovna)
samozaložba
MLADINSKI PEVSKI ZBOR DRUGE OSNOVNE ŠOLE SLOVENJ GRADEC
zborovodkinja Vladka Mori
Jacobus Handl Gallus (1550–1591): SUBSANNATORES SUBSANNAVIT DEUS (OM 2/70) - Ego autem semper sperabo
ZRC SAZU
Franz Schubert (1797–1828): MAILIED - DER SCHNEE ZERRINNT (Ludwig Heinrich, Christoph Holty)
Astrum
Ambrož Čopi (1973): KAPLJA ROSE (France Kosmač)
Astrum
Jakob Jež (1928): IGRAJ KOLCE (belokranjska ljudska)
Astrum
MLADINSKI PEVSKI ZBOR OŠ NAZARJE
zborovodkinja Katja Gruber
klavir Toni Acman
Damijan Močnik (1967): POPOTNIK (Tone Pavček)
Rokopis - noviteta
Javier Busto (1949): LAUDATE DOMINUM (sakralno besedilo)
Gehrmans Musikförlag
Pavle Merkù (1927): ZELENI POLOG (ljudska iz Bile)
ZKOS/JSKD
DEKLIŠKI PEVSKI ZBOR GIMNAZIJE CELJE - CENTER
zborovodkinja Barbara Arlič Kerstein
Maarten Van Ingelgem (1976): KUSS (Friedrich Schiller)
Europejes muziekfestival Neerpelt
Felix Mendelssohn Bartholdy (1809–1847): HEBE DEINE AUGEN AUF ZU DEN BERGEN (Psalm 121)
Astrum
Jacobus Handl Gallus (1550–1591): DICUNT INFANTES DOMINO LAUDES (OM 1/63)
ZRC SAZU
Radovan Gobec (1909–1995): VÖRA BIJE (ljudska iz Črenšovcev)
ZKOS/JSKD
|