GLASBA

 

 

ZBOROVSTVO

 

 

3. REGIJSKA TEKMOVANJA
OTROŠKIH IN MLADINSKIH PEVSKIH ZBOROV
12. - 29. maj 2009

 

 

Termini:

 

Štajerska in Prekmurje: torek, 12. maj 2009, Šentilj

Dolenjska, Posavje in Bela Krajina: četrtek, 14. maj 2009, Črnomelj
Primorska: petek, 22. maj 2009, Nova Gorica
(razpis za Primorsko bo posredovala Zveza primorskih pevskih zborov)
Gorenjska: sobota, 23. maj 2009, Škofja Loka
Osrednja Slovenija: torek, 26. (ali mogoče sreda, 27. maj) 2009, Trbovlje
Od Celja do Koroške: petek, 29. maj 2009, Slovenske Konjice

 

 

REZULTATI


Štajerska in Prekmurje: torek, 12. maj 2009, Šentilj

 

Žirija:

Maja Cilenšek, Marko Vatovec in Sonja Kasesnik

 

 

OTROŠKI ZBORI

 

Zlato priznanje z odliko
OPZ Junior CS Maribor

zborovodkinja: Franja Kmetec
93 točk

 

Zlato priznanje
Otoški prekmurski PZ Metuljček Kluba kreativnosti

zborovodkinja: Lukrecija Marič
86,3 točk

 

Zlato priznanje
OPZ OŠ Gorišnica

zborovodkinja: Slavica Cvitanič
86 točk

 

Zlato priznanje
OPZ Mladika Ptuj

zborovodkinja: Jasna Drobne
85,7 točk

 

Srebrno priznanje
OPZ OŠ Pohorskega odreda Slovenska Bistrica

zborovodkinja: Milena Trojner
76 točk

 

Srebrno priznanje
OPZ Plavčki OŠ Tišina

zborovodkinja: Alenka Brulc Šiplič
75 točk

 

Srebrno priznanje
OPZ OŠ Franca Lešnika - Vuka Slivnica

zborovodkinja: Mira Prel
72,7 točk

 

Srebrno priznanje
OPZ OŠ Franceta Prešerna Maribor

zborovodkinja: Metka Kuraj
70,3 točk

 


MLADINSKI ZBORI

 

Zlato priznanje
MZ Secunde Maribor

zborovodkinja: Jasna Drobne
86 točk

 

Zlato priznanje
MZ Glasbene šole Slavka Osterca Ljutomer

zborovodkinja: Romana Rek
80,7 točk

 

Zlato priznanje
MPZ OŠ Gorišnica

zborovodkinja: Slavica Cvitanič
80,3 točk

 

Srebrno priznanje
MPZ OŠ Bojana Ilicha Maribor

zborovodkinja: Alenka Korpar
78 točk

 

Bronasto priznanje
MPZ OŠ Sladki Vrh

zborovodkinja: Jelka Veit
69 točk

 

 

PODELJENA SO BILA ŠE NASLEDNJA TRI POSEBNA PRIZNANJA

 

1. Posebno priznanje za najboljši otroški zbor Otroškemu pevskemu zboru JUNIOR CS Maribor, zborovodkinja Franja Kmetec


2. Posebno priznanje za najboljši mladinski zbor Mladinskemu zboru Secunde Maribor, zborovodkinja Jasna Drobne


3. Posebno priznanje za najboljšo izvedbo slovenske ljudske pesmi zborovodkinji Franji Kmetec OPZ Junior CS Maribor za pesem Sama Vremšaka ČUK SE JE OŽENIL (ljudska)

 


Dolenjska, Posavje in Bela Krajina: četrtek, 14. maj 2009, Črnomelj

 


Organizator: Javni sklad RS za kulturne dejavnosti - Območna izpostava Črnomelj


Žirija:
Majda Hauptman, Branka Potočnik Krajnik in Stojan Kuret

 

 

OTROŠKI ZBORI

Zlato priznanje

OPZ OŠ GRM, NOVO MESTO
Zborovodkinja: Sonja Čibej
82 točk

 

Srebrno priznanje

OPZ OŠ Krmelj
Zborovodkinja: Suzana Tratnik Umek
76 točk


OPZ OŠ Milan Majcen Šentjanž
Zborovodkinja: Suzana Tratnik Umek
73 točk

 

Srebrno priznanje

OPZ OŠ Adama Bohoriča Brestanica
Zborovodkinja: Stanka Macur
71 točk

 

Bronasto priznanje

OPZ OŠ Dr. Pavla Lunačka Šentrupert
Zborovodkinja: Nataša Dragar
69 točk

 

Bronasto priznanje
OPZ OŠ Vavta vas -
Zborovodkinja: Cvetka Krampelj
66 točk

 

 

POSEBNA PRIZNANJA

Žirija ni podelila posebnih priznanj.

 

 


PRIMORSKA, 22. maj 2009, Nova Gorica

 


Organizator: Zveza pevskih zborov Primorske in Javni sklad RS za kulturne dejavnosti - Območna izpostava Nova Gorica

 

Žirija:
prof. Ambrož Čopi, prof. Helena Fojkar Zupančič, prof. Andraž Hauptman,
tajnik žirije: Matjaž Morgan

 

 

ZLATO PRIZNANJE S POHVALO

 

DEKLIŠKA VOKALNA SKUPINA BODEČA NEŽA
VRH SVETEGA MIHAELA, ITALIJA
zborovodkinja Mateja Černic

SKUPNA OCENA: 91 točk C kategorija

 

OTROŠKI PEVSKI ZBOR KRAŠKI CVET, TREBČE, ITALIJA
zborovodkinja Karmen Koren
SKUPNA OCENA: 90,33 točk A kategorija

 

 

ZLATO PRIZNANJE


OTROŠKI PEVSKI ZBOR GLASBENE ŠOLE KOPER, PODRUŽNICA IZOLA
zborovodkinja Kristina Babič
SKUPNA OCENA: 89,33 točk A kategorija


MLADINSKI PEVSKI ZBOR OSNOVNE ŠOLE PIVKA
zborovodkinja Damjana Morel
SKUPNA OCENA: 87,00 točk B kategorija


OTROŠKI PEVSKI ZBOR POKA, OSNOVNE ŠOLE DRAGA BAJCA, VIPAVA
zborovodkinja Zvonka Starc
SKUPNA OCENA: 83,33 točk A kategorija


OTROŠKI PEVSKI ZBOR OSNOVNE ŠOLE DEKANI
zborovodkinja Slavica Kleibencetl
SKUPNA OCENA: 81,33 točk A kategojira


OTROŠKI PEVSKI ZBOR OSNOVNE ŠOLE FRANCETA BEVKA, TOLMIN
zborovodkinja Barbara Kovačič
SKUPNA OCENA: 81,00 točk A kategorija

SREBRNO PRIZNANJE

 

MLADINSKI PEVSKI ZBOR OSNOVNE ŠOLE DRAGA BAJCA, VIPAVA
zborovodkinja Zvonka Starc
SKUPNA OCENA: 79,00 točk B kategorija


OTROŠKI PEVSKI ZBOR OSNOVNE ŠOLE DANILA LOKARJA, AJDOVŠČINA, PODRUŽNICA LOKAVEC
zborovodkinja Petra Terbižan Slejko
SKUPNA OCENA: 78,33 točk A kategorija


OTROŠKI PEVSKI ZBOR OSNOVNE ŠOLE ANTONA ŠIBELJA-STJENKA, KOMEN, PODRUŽNICA ŠTANJEL
zborovodkinja Andreja Rustja
SKUPNA OCENA: 78,00 točk A kategorija


MLADINSKI PEVSKI ZBOR OSNOVNE ŠOLE ANTONA ŠIBELJA-STJENKA, KOMEN
zborovodkinja Andreja Rustja
SKUPNA OCENA: 76,70 točk B kategorija


MLADINSKI PEVSKI ZBOR OSNOVNE ŠOLE ŠTURJE, AJDOVŠČINA
zborovodkinja Loredana Sajovic
SKUPNA OCENA: 74,00 točk B kategorija


MLADINSKI PEVSKI ZBOR OSNOVNE ŠOLE FRANA ERJAVCA, NOVA GORICA
zborovodkinja Milena Prinčič
SKUPNA OCENA: 73,70 točk B kategorija


OTROŠKI PEVSKI ZBOR OSNOVNE ŠOLE DRAGA BAJCA, VIPAVA, PODRUŽNICA VRHPOLJE
zborovodkinja Nadja Rodman Koradin
SKUPNA OCENA: 71,33 točk A kategorija


POSEBNA PRIZNANJA


(priznanje za najboljši otroški, mladinski, dekliški, fantovski in mešani mladinski zbor - priznanja se ne podeli, če nastopa samo en zbor posamezne zasedbe)

 

Najboljši otroški zbor:
OTROŠKI PEVSKI ZBOR KRAŠKI CVET, TREBČE, ITALIJA
zborovodkinja Karmen Koren

 

Najboljši mladinski zbor:
MLADINSKI PEVSKI ZBOR OSNOVNE ŠOLE PIVKA
zborovodkinja Damjana Morel

 


POSEBNA PRIZNANJA ZBOROVODJEM


Priznanje zborovodji za najboljšo izbiro sporeda:

zborovodkinja Mateja Černic
DEKLIŠKA VOKALNA SKUPINA BODEČA NEŽA
VRH SVETEGA MIHAELA, ITALIJA


Priznanja zborovodji za najboljšo izvedbo slovenske ljudske pesmi:

zborovodkinja Mateja Černic
DEKLIŠKA VOKALNA SKUPINA BODEČA NEŽA
VRH SVETEGA MIHAELA, ITALIJA
Radovan Gobec: Ne uori ne sejaj

 

Priznanja zborovodji za najboljšo izvedbo sodobne slovenske skladbe
in denarna nagrada Marija Kogoja 200 EUR

zborovodkinja Karmen Koren
OTROŠKI PEVSKI ZBOR KRAŠKI CVET, TREBČE, ITALIJA
Patrick Quaggiato: Spalni Vlak

 


Najvišje ocenjeni zbori tekmovanja so prejeli denarne nagrade

 

1. mesto 450 EUR
DEKLIŠKA VOKALNA SKUPINA BODEČA NEŽA
VRH SVETEGA MIHAELA, ITALIJA
zborovodkinja Mateja Černic

 

2. mesto 350 EUR
OTROŠKI PEVSKI ZBOR KRAŠKI CVET, TREBČE, ITALIJA
zborovodkinja Karmen Koren

 

3. mesto 250 EUR
OTROŠKI PEVSKI ZBOR GLASBENE ŠOLE KOPER, PODRUŽNICA IZOLA
zborovodkinja Kristina Babič

 

 

 

GORENJSKA, 23. maj 2009, Škofja Loka

 

 

Organizator:
Javni sklad RS za kulturne dejavnosti - Območna izpostava Škofja Loka

 

Žirija:
Danica Pirečnik, Manja Gošnik Vovk, Marko Vatovec

 

 

ZLATO PRIZNANJE

 

88,3 točk
DEKLIŠKI PZ GIMNAZIJE KRANJ
zborovodja PRIMOŽ KERŠTANJ

 

84 točk
MLADINSKI PEVSKI ZBOR OŠ MATIJE ČOPA KRANJ
zborovodkinja DAMIJANA BOŽIČ - MOČNIK

 

83 točk
OTROŠKI PEVSKI ZBOR OŠ MATIJE ČOPA KRANJ
zborovodkinja DAMIJANA BOŽIČ - MOČNIK

 

 

SREBRNO PRIZNANJE

 

78,7 točk
MLADINSKI PEVSKI ZBOR OŠ KRIŽE
zborovodkinja SIMONA KRALJ

 

77,7 točk
OTROŠKI PEVSKI ZBOR OŠ PREBOLD
zborovodkinja Bojana Hrovat

 

71,3 točk
"ZVEZDICE" OŠ TONETA ČUFARJA JESENICE
zborovodkinja MOJCA ČEBULJ

 

70,7 točk
OTROŠKI PEVSKI ZBOR OŠ ŽIROVNICA
zborovodkinja SLAVICA MAGDIČ

 

 

BRONASTO PRIZNANJE


66 točk
PODRUŽNIČNE OŠ LOM POD STORŽIČEM
zborovodkinja JANJA MEGLIČ

 

63,3 točk
MLADINSKI PZ OŠ ŽELEZNIKI
zborovodkinja MARJETA NAGLIČ

 


POSEBNA PRIZNANJA

 

Najboljši otroški zbor:

OTROŠKI PEVSKI ZBOR OŠ MATIJE ČOPA KRANJ
zborovodkinja DAMIJANA BOŽIČ - MOČNIK

 

Najboljši mladinski zbor:

MLADINSKI PEVSKI ZBOR OŠ MATIJE ČOPA KRANJ
zborovodkinja DAMIJANA BOŽIČ - MOČNIK

 

 

POSEBNA PRIZNANJA ZBOROVODJEM

 

Priznanje zborovodji za najboljšo izbiro sporeda:

zborovodja PRIMOŽ KERŠTANJ - DEKLIŠKI PZ GIMNAZIJE KRANJ


Priznanje zborovodji za najboljšo izvedbo slovenske ljudske pesmi:

zborovodkinja BOJANA HROVAT, OTROŠKI PEVSKI ZBOR OŠ PREBOLD,
za skladbo Ladislav Györek (*1951): PREKMURSKO GOSTÜVANJE

 

 

 

Osrednja Slovenija, 26. maj 2009, Trbovlje

 

 

Organizator: Javni sklad RS za kulturne dejavnosti - Območna izpostava Trbovlje

 

Žirija: Helena Fojkar Zupančič, Manja Gošnik Vovk, Danica Pirečnik

 


OTROŠKI PEVSKI ZBORI

 

 

Zlato priznanje s pohvalo


90,3 točke
OPZ CIciDO Glasbene šole Zagorje
Zborovodja: Mojca Zupan

 


Zlato priznanje


88,3 točke
OPZ Glasbene matice Ljubljana
Zborovodkinja: Branka Rotar Pance


85,7 točke
OPZ OŠ Brezovica pri Ljubljani
Zborovodkinja: Sonja Sojer


81,3 točke
OPZ Češmin, OŠ Ivan Skvarča Zagorje, POŠ Čemšenik
Zborovodkinja: Irena Hudi

 


Srebrno priznanje


78,0 točke
OPZ OŠ Ledina Ljubljana
Zborovodkinja: Monika Donko


77,3 točke
OPZ Piki Jakob OŠ zbora odposlancev Kočevje
Zborovodkinja: Andreja Pogorelec


76,0 točke
OPZ DEORINA -POLOVINKE Kočevje
Zborovodkinja: Sabina Devjak Novak

 

Bronasto priznanje


64,7 točke
OPZ OŠ Vrhovci Ljubljana
Zborovodja: Karlo Ahačič

 

 

 

MLADINSKI PEVSKI ZBORI

 

Bronasto priznanje


64,3 točke
KD Mladinski pevski zbor Trbovlje
Zborovodkinja: Ida Virt

 

 


POSEBNA PRIZNANJA


(Priznanje za najboljši otroški, mladinski, dekliški, fantovski in mešani mladinski zbor. Priznanja se ne podeli, če nastopa samo en zbor posamezne zasedbe.)


Najboljši otroški zbor

OPZ CiciDO Glasbene šole Zagorje
Zborovodkinja: Mojca Zupan


Najboljša izvedba slovenske ljudske pesmi

OPZ Glasbene matice Ljubljana
Zborovodkinja: Branka Rotar Pance
Slovenska ljudska: PRIŠLA JE LISICA ljudsko besedilo


Priznanje zborovodji za najboljšo izbiro sporeda

OPZ CiciDO Glasbene šole Zagorje
Zborovodkinja: Mojca Zupan

 

 

"OD CELJA DO KOROŠKE", 29. maj 2009, Slovenske Konjice


Organizator: Javni sklad RS za kulturne dejavnosti - Območna izpostava Slovenske Konjice

 

Žirija: Anka Jazbec, Tomaž Pirnat, Sonja Kasesnik

 

 

Zlato priznanje s pohvalo


MPZ Glasbene šole Fran Korun Koželjski
Zborovodja: Matjaž Vehovec
90,3 točke

 

 

Zlato priznanje


OPZ OŠ Gorica Velenje
Zborovodkinja: Mihaela Britovšek
85 točk

 

OPZ OŠ Gustava Šiliha Velenje
Zborovodkinja: Vesna Szabo
87,7 točke

 

MPZ OŠ Nazarje
Zborovodkinja: Katja Gruber
85 točk

 

Dekliški pevski zbor Gimnazije Celje-Center
Zborovodkinja: Barbara Arlič Kerstein
85,3 točke

 

 

Srebrno priznanje


OPZ II. OŠ Slovenj Gradec, Podružnica Pameče
Zborovodkinja: Jožica Kastelec
71 točk

 

MPZ OŠ Šoštanj
Zborovodkinja: Metka Berk
70 točk

 

MPZ OŠ Gustava Šiliha Velenje
Zborovodkinja: Vesna Szabo
72 točk

 


Bronasto priznanje


MPZ OŠ Pod goro Slovenske Konjice
Zborovodkinja: Petra Brdnik Juhart
64,7 točk


POSEBNA PRIZNANJA


Najboljši otroški zbor:
OPZ OŠ Gustava Šiliha Velenje
Zborovodkinja. Vesna Szabo


Najboljši mladinski zbor:
MPZ Glasbene šole Fran Korun Koželjski Velenje
Zborovodja: Matjaž Vehovec


POSEBNA PRIZNANJA ZBOROVODJEM


Priznanje zborovodji za najboljšo izbiro sporeda

Katja Gruber, MPZ OŠ Nazarje


Priznanja zborovodji za najboljšo izvedbo slovenske ljudske pesmi
Matjaž Vehovec, MPZ Glasbene šole Fran Korun Koželjski,
za pesem Tau ti zeleni poloze( Pavle Merku)


Priznanja zborovodji za najboljšo izvedbo sodobne slovenske skladbe
Vesna Szabo, OPZ OŠ Gustava Šiliha Velenje
za pesem Pesmica za špas (Mitja Gobec, Jakob Jež)

 

 

 

Dodatne informacije:

 

Mihela Jagodic,
svetovalka za vokalno glasbo JSKD,
tel: 01-24-10-525,
mihela.jagodic@jskd.si

 

Razpis

 

Program tekmovanj

 

Program tekmovanj

Razpis