ZBOROVSTVO
4. REGIJSKA TEKMOVANJA OTROŠKIH IN MLADINSKIH PEVSKIH ZBOROV
12. – 27. maj 2011
Osrednja Slovenija,
Dolenjska, Posavje in Bela krajina
4. regijsko tekmovanje
Zagorje ob Savi, KC Delavski dom Zagorje, četrtek, 19. maj 2011
Urnik
14.00: 1. koncert - otroški zbori (Osrednja Slovenija)
17.00: 2. koncert - otroški zbori (Dolenjska, Posavje in Bela krajina) in mladinski zbori (Osrednja Slovenija)
20.00: podelitev priznanj in nagrad
Žirija
Danica Pirečnik (predsednica)
Branka Potočnik Krajnik
Mitja Venišnik
Koncert ob 14.00 uri
otroški zbori (Osrednja Slovenija)
OTROŠKI PEVSKI ZBOR OŠ STIČNA, PŠ MULJAVA
zborovodkinja Bojana Mulh
klavir Urška Kastelic
Pavle Kalan (1929–2005 ): DREŽNIŠKA (slovenska ljudska)
ZKOS/JSKD
Jakob Jež (1928): MIŠKA IN MAVRICA (Dragica Sojer)
ZKOS/JSKD
Tadeja Vulc (1978): SREČANJE (Anica Perpar)
JSKD/Astrum
OTROŠKI PEVSKI ZBOR OŠ BREZOVICA PRI LJUBLJANI
zborovodkinja Sonja Sojer
klavir Mirjana Zeljič–Brnčič
Tomaž Habe (1947): DOLI V KRAJU SAMA ZASE (slovenska ljudska)
JSKD
Bojan Glavina (1961): GLASBENA PUSTOLOVŠČINA (Piroška Sič–Birsa)
Astrum
Tadeja Vulc (1978): ŠLA JE BOTRICA LISICA (Anja Štefan)
JSKD/Astrum
OTROŠKI PEVSKI ZBOR OŠ ALOJZIJA ŠUŠTARJA, LJUBLJANA
zborovodkinja Nuška Zakrajšek
klavir Tadej Horvat
Karol Pahor (1896–1974): MOŽ BESEDA (Niko Grafenauer)
ZKOS/JSKD
Tomaž Habe (1947): PTIČJA SVATBA (slovenska ljudska)
JSKD
Peter Šavli (1961): TRI UGANKE (Vera Albreht)
JSKD/Astrum
Harold Arlen (1905–1986): OVER THE RAINBOW (E. Y. Harburg)
EMI
OTROŠKI PEVSKI ZBOR OŠ LEDINA, LJUBLJANA
zborovodkinja Dalila Beus
klavir Jan Sever
Wolfgang A. Mozart (1756–1791): ALELUJA ((liturgično besedilo)
Astrum
Mojca Prus (1982): DEKLE JE PO VODO ŠLA (slovenska ljudska)
JSKD/Astrum
Lojze Krajnčan (1961): SONCA SI ŽELIMO (Miša Čermak)
Astrum
OTROŠKI PEVSKI ZBOR OŠ FRANCETA BEVKA, LJUBLJANA
zborovodkinja Marija Zupan
klavir Alenka Zajec
Ciril Pregelj (1887–1966): KAKO POJE PETELINČEK (slovenska ljudska)
ZRSŠ
Janez Bitenc (1925–2005)/Srdjan Ribarović (1933–1994): MAČJI KONCERT (Janez Bitenc)
JSKD/Astrum
Marijan Vodopivec (1920–1977)/Tomaž Habe (1947): TUJČEK MAČEK (Črtomir Šinkovec)
JSKD
MURNOVA POROKA (madžarska, slov. bes. Jože Humer)
ZKOS/JSKD
OTROŠKI PEVSKI ZBOR CICIDO GLASBENE ŠOLE ZAGORJE OB SAVI
zborovodkinja Mojca Zupan
klavir Urška Vidic
Aldo Kumar (1954): TI SI FUČ (Dane Zajc)
JSKD/Astrum
Jakob Jež (1928): MOJA URA (Feri Lainšček)
ZRSŠ
Enrica Balasso (1975): GRAJSKI STRAH (slov. bes. Jože Humer)
FENIARCO
Danilo Švara (1902–1981): PASTIRC PA PASE (slovenska ljudska)
DZS
OTROŠKI ZBOR DEORINA POLOVINKE, KOČEVJE
zborovodja Matevž Novak
klavir Nina Skebe
Tomaž Habe (1947): PIRAN (Tone Pavček)
JSKD
Dominik Krt (1959): MARKO SKAČE (prekmurska ljudska)
Astrum
Uroš Rojko (1954): LEV (Svetlana Makarovič)
DSS
Janez Bitenc (1925–2005): VLAK (Janez Bitenc)
ZKOS/JSKD
OTROŠKI PEVSKI ZBOR ČEŠMIN OŠ IVANA SKVARČE ZAGORJE OB SAVI, PŠ ČEMŠENIK
zborovodkinja Irena Hudi
klavir Urška M. Luzar
Matevž Goršič (1966): DVA STRAŠNA TIPA (Lilijana Praprotnik–Zupančič)
samozaložba
Urška M. Luzar (1981): PLEŠI, PLEŠI ČRNI KOS (ljudska)
rokopis
Igor Podpečan (1967): MUCA NA KLAVIR IGRA (Vera Šolinc)
JSKD/Astrum
OTROŠKI PEVSKI ZBOR ADAMČKI OŠ LUISA ADAMIČA, GROSUPLJE
zborovodkinja Andreja Bolkovič
klavir Suzana Zorko
Mojca Prus (1982): DEKLE JE PO VODO ŠLA (slovenska ljudska)
JSKD/Astrum
Tadeja Vulc (1978): BURJA (Srečko Kosovel)
JSKD/Astrum
Radovan Gobec (1909–1995): ČIRA ČARA (Neža Maurer)
DSS
Koncert ob 17.00 uri
otroški zbori (Dolenjska, Posavje in Bela krajina) in mladinski zbori (Osrednja Slovenija)
OTROŠKI PEVSKI ZBOR OŠ MILANA MAJCNA, ŠENTJANŽ
zborovodkinja Suzana Tratnik Umek
klavir Peter Zoltan
Tomaž Habe (1947): JAZ PA POJDEM NA GORENJSKO (slovenska ljudska)
JSKD
Janko Gregorc (1905–1989): KUPČIJA (Neža Maurer)
DSS
Janez Bitenc (1925–2005)/Srdjan Ribarović (1933–1994): MAČJI KONCERT (Janez Bitenc)
JSKD/Astrum
OTROŠKI PEVSKI ZBOR KRESNIČKE OŠ LOKA, ČRNOMELJ, PODRUŽNICA ADLEŠIČI
zborovodkinja Majda Veselič
klavir Anica Butala
Wolfgang A. Mozart (1756–1791): POTEPUŠKI DAN (slov. bes. Jože Humer)
ZKOS/JSKD
Neža Buh (1982): JAZ PA V GORICO GREM (štajerska ljudska)
ZRSŠ
Marijan Vodopivec (1920–1977)/Tomaž Habe (1947): TUJČEK MALČEK (Črtomir Šinkovec)
JSKD
Egi Gašperšič (1936): BOLHE (Anja Štefan)
Astrum
OTROŠKI PEVSKI ZBOR OŠ ŽUŽEMBERK
zborovodkinja Katja Avsenik
klavir Nina Zajc
Ciril Pregelj (1887–1966): LETNI ČASI (slovenska ljudska)
ZRSŠ
Janez Kuhar (1911–1997)/Tadeja Vulc (1978): HOKUS–POKUS (Danilo Gorinšek)
Astrum
Patrick Quaggiato (1983): SPALNI VLAK (Alja Furlan)
Astrum
OTROŠKI PEVSKI ZBOR SONČEK OŠ KRMELJ
zborovodkinja Suzana Tratnik Umek
klavir Peter Zoltan
tolkala Jan Gale
Tomaž Habe (1947): DOLI V KRAJU SAMA ZASE (ljudska)
JSKD
Marijan Korošec (1939): PALČKI GREDO NA IZLET (Janko Moder)
Hartman
Lojze Krajnčan (1961): LEV (Dušan Radovič)
Astrum
OTROŠKI PEVSKI ZBOR OŠ JURIJA DALMATINA, KRŠKO
zborovodkinja Damjana Mlakar
klavir Lucijan Cetin
flavta Tamara Hostar
oboa Tina Živič
Miro Kokol (1937): JABLANA (grška ljudska)
ZKOS/JSKD
Tomaž Zorko (1952): SANJAJ LEPE SANJE (Jana Zorko)
Astrum
Janez Bitenc (1925–2005)/Srdjan Ribarović (1933–1994): MAČJI KONCERT (Janez Bitenc)
JSKD/Astrum
Aldo Kumar (1954): PAPJEV (ljudska iz Tolmina)
Astrum
MLADINSKI PEVSKI ZBOR GLASBENE ŠOLE ZAGORJE OB SAVI
zborovodja Klemen Benko
klavir Polona Troha
Danilo Švara (1902–1981): POJTE, POJTE DROBNE PTICE (slovenska ljudska)
DZS
Pavle Kernjak (1899–1979)/Klemen Benko (1981): ROŽ, PODJUNA, ZILA (Janko Mikuja, Janko Olip)
rokopis
Ivan Florjanc (1950): POSLOVILNA (napev iz Polzele)
JSKD/Astrum
MLADINSKI PEVSKI ZBOR OŠ ŠKOFLJICA
zborovodkinja Mateja Novak
klavir Manca Trček
Bojan Glavina (1961): VODOMET (Barbara Gregorič)
JSKD
Nina Šenk (1982): V GOZDU (Oton Župančič)
ZRSŠ
Slavko Mihelčič (1912–2000): KJE SO TISTE STEZICE (slovenska ljudska)
samozaložba
DEKLIŠKI PEVSKI ZBOR ZVEZDA, DOBOVA
zborovodja Aljaž Božič
Radovan Gobec (1909–1995): IZ ZEMLJE GRE V TRSEK (narodna iz Haloz)
ZKOS/JSKD
Jakob Jež (1928): IZ SNA STOLETIJ (Franc Sušnik)
ZKOS/JSKD
Ciril Pregelj (1887–1966): OJ, TA MLINAR (koroška ljudska)
samozaložba
Vinko Vodopivec (1878–1952): ŽABJA SVATBA (Josip Stritar)
ZKOS/JSKD
|