PRIDRUŽITE SE NAŠI
   FACEBOOK SKUPINI

        

   OBIŠČITE NAŠ YT-KANAL

        

 

prijava na e-novice

 

Naši zbori

OSREDNJA SLOVENSKA ZBOROVSKA REVIJA NAŠI ZBORI NA SPLETU:
● aktualne zborovske novice
● poročila in reportaže o zborovskih dogodkih doma in po svetu
● pogovori z domačimi ustvarjalci, tujimi mojstri in obetavnimi profili
● predstavitve vokalnih zasedb vseh vrst in generacij
● objave o zgoščenkah, notnih zbirkah in drugih izdajah
● strokovni članki za navdih pri raziskovanju in poglobljenem študiju zborovskega petja
● napovednik dogodkov, v katerega lahko vpišete tudi svoj dogodek

 

EC 2021

   SPLETNA STRAN FESTIVALA
   EUROPA CANTAT 2021
   LJUBLJANA

 

   BIOGRAFSKI PODATKI
   SLOVENSKIH SKLADATELJEV

 

Zborovski arhiv

 

   KATALOGI

 

GLASBA / VOKALNA GLASBA / OTROŠKA TEKMOVANJA / ZAGORJE 2018

Zagorje 2018

Javni sklad Republike Slovenije za kulturne dejavnosti v sodelovanju z Območno izpostavo Zagorje ob Savi ter Občino Zagorje ob Savi

 

26. REVIJA ZAGORJE OB SAVI 2018
Državno tekmovanje otroških in mladinskih zborov

26. - 28. marec 2018

 

Seznam izvedenih skladb po zasedbah

 

OTROŠKI ZBORI (99 izvedb, 62 različnih skladb)

1. Aldo Kumar (1954): KDO ŽIVI V TEJ HIŠICI (Jože Šmit)
2. Ambrož Čopi (1973): ČE BI JES BILA FČELICA (prekmurska ljudska) – 2x
3. Ambrož Čopi (1973): JES TI BON KIPILA (istrska ljudska)
4. Andrej Makor (1987): IZŠTEVANKE (slovensko ljudsko izročilo): Abule babule
5. Andrej Makor (1987): IZŠTEVANKE (slovensko ljudsko izročilo): Abule babule, Enci benci
6. Andrej Makor (1987): PTICE (Tone Pavček) – 6x
7. Andrej Makor (1987): SIJAJ, SIJAJ SONCE LJUBO (ljudska iz Doberdoba), noviteta
8. Andy Beck (198*): FIREFLY (Andy Beck)
9. BOG DAJ, BOG DAJ DOBRO VEČER (ljudska daljne njive v Beli krajini)
10. Bojan Glavina (1961): BIŽI, BIŽI (šavrinska ljudska)
11. Bojan Glavina (1961): ČAROVNICA MARA (Piroška Sič Birsa) – 5x
12. Bojan Glavina (1961): ĆIV, ĆIV, ĆIV (istrska ljudska iz Koštobane)
13. Bojan Glavina (1961): DVE ISTRSKI (istrski ljudski iz Pregare)
14. Črt Sojar Voglar (1976): STARI MATI (prekmurska ljudska)
15. Dimitrij Borisovič Kabalevsky (1904–1987): SPOKOJNOJ NOČI (Viktor Ilič Viktorov)
16. Dominik Krt (1959): MARKO SKAČE (prekmurska ljudska)
17. Enrica Ballaso (1975): GRAJSKI STRAH (italijanska ljudska, slov. besedilo Jože Humer)
18. Ivan Šček (1925–1972): POMLADNA PESEM (Marta Gorup)
19. Jakob Jež (1928): MEDVED (Stana Vinšek)
20. Jakob Jež (1928): TEDEN (Meta Rainer)
21. Katarina Pustinek Rakar (1979): SLADKOSNED (Niko Grafenauer)
22. Katja Gruber (1966): DOLI V KRAJU (štajerska ljudska)
23. Katja Gruber (1966): DREŽNIŠKA (goriška ljudska) – 3 x
24. Katja Gruber (1966): TRI RACE, TRI PURE (ljudska iz okolice Ptuja)
25. Maksimilijan Feguš (1948): LIPEJ RAJA (koroška ljudska) – 2x
26. Marij Kogoj (1892–1956): LASTAVICA (Karel Širok) – 10 x
27. Marijan Vodopivec (1920–1977): DEŽEVNA PRAVLJICA (Neža Maurer)
28. Matevž Goršič (1966): SLADKOSNED (Niko Grafenauer)
29. MI SKUPAJ SMO PRIRAJŽALI (ljudska iz Matene pri Igu) – 2x
30. Milan Ostojić (1943)/ Marijan Povh (1942), Dejan Berden (1974): PESEM ZASPANCEV (Feri Lainšček)
31. Milan Ostojić (1943)/Petra Jerič (1992): GOLOB PISMONOŠA (Feri Lainšček)
32. Miro Kokol (1937): MARIJA IN PTICA PEVKA (ljudska iz Loškega Potoka na Dolenjskem)
33. Nana Forte (1981): KUŽA (Boris A. Novak)
34. Patrick Quaggiato (1983): PRVI VENČEK SLOVENSKIH LJUDSKIH PESMI (slovenske ljudske) – 2x
35. Pavel Dolenc (1968): ŠOLA V NEDELJO (Bina Štampe Žmavc)
36. Pavle Kalan (1929–2005): TRI TIČICE (belokranjska ljudska)
37. Pavle Kalan (1929–2005): VEČER (Srečko Kosovel)
38. Peter Šavli (1961): TRI UGANKE (Vera Albrecht) – 2x
39. PRŠVA JE TA LUBA VIGRED (ljudska iz Breznice pri Podrožci, Koroška) – 5x
40. Radovan Gobec (1909–1995): MLIN (Priredba)
41. Sara Rustja Turniški (1986): ENA PTIČKA PRILETELA (slovenska ljudska)
42. Tadeja Vulc (1978): HIŠA (Niko Grafenauer)
43. Tadeja Vulc (1978): KRALJESTVO GLASBE (Tadeja Vulc): Tempo
44. Tadeja Vulc (1978): MOJ KONČI (Ivan Sivec)
45. Tadeja Vulc (1978): PESEM O STARI LISICI (Anja Štefan)
46. Tadeja Vulc (1978): SEDEM LISIČIC (Anja Štefan)
47. Tadeja Vulc (1978): SLIKAR (Niko Grafenauer)
48. Tadeja Vulc (1978): ŠKRIPAJOČI STOL (David Bedrač)
49. Tadeja Vulc (1978): ŠLA JE BOTRICA LISICA (Anja Štefan)
50. Tadeja Vulc (1978): ZEBE, ZEBE, ZEBE ... (Anja Štefan)
51. Tine Bec (1993): JUNAK (Tone Pavček)
52. Tomaž Habe (1947): DVA KONJ'ČA (slovenski ljudski)
53. Tomaž Habe (1947): GUSARJI (Peter Svetina) – 2x
54. Tomaž Habe (1947): KAM JE IZGINIL SMEH (Bojana Vajt) – 2x
55. Tomaž Habe (1947): KAM PA TEČE VODA (Neža Maurer)
56. Tomaž Habe (1947): PALČKI POZIMI (Neža Maurer)
57. TRI TIČICE (slovenska ljudska)
58. Uroš Rojko (1954): ŽABECEDA (Meta Rainer)
59. Urška Pompe (1969): OTROCI VPRAŠUJEJO (Črtomir Šinkovec)
60. VENČEK ISTRSKIH LJUDSKIH: Kantali smo veselo (iz Pregare), Ghe jera tre sorele (iz Strunjana), Kolacion (iz Sv.Petra)
61. Vilko Ukmar (1905–1991): PUSTNA PESEM (Boža Novak) – 7x
62. Walter Lo Nigro (1957): ČUK SE JE OŽENIL (slovenska ljudska)

 

MLADINSKI ZBORI (74 izvedb, 65 različnih skladb)

1. Alan Smith (1962–2017): LOVE IS COME AGAIN (J. M. C. Crum)
2. Alejandro D. Consolacion II (1980): CANTATE DOMINO (Ps 96,1–2; Ps 98, 1,5)
3. Ambrož Čopi (1973): DEČEK IN CVET (Dragotin Kette)
4. Ambrož Čopi (1973): ENO DREVCE (slovenska ljudska iz Benečije)
5. Ambrož Čopi (1973): FSI SO VENCI BEILI (prekmurska ljudska iz Črenšovcev)
6. Ambrož Čopi (1973): SKOZI NOČ SREBRNO HITITA (Srečko Kosovel)
7. Ambrož Čopi (1973): SVATSKE PESMI (ljudska iz Adlešičev v Beli Krajini): II. Se tičice lepo pojo
8. Andrej Makor (1987): NEKAJ JE V ZRAKU (Tone Pavček)
9. Andrej Makor (1987): PTICE (Tone Pavček)
10. Anton J. Kropivšek (1958): JUBILATE DEO (Psalm 100(99):2,4b–5a)
11. Battista Pradal (1964): PRAVI MI NO PRAVICO (ljudska iz Rezije)
12. Bojan Glavina (1961): KOMARČKOV LET (Primož Zorc)
13. Constanzo Festa (ca. 1485–1490–1545): MADONNA IO VʼAMO E TACCIO (Philippe Verdelot)
14. Črt Sojar Voglar (1976): ENA PTIČKA PRILETELA (slovenska ljudska)
15. Črt Sojar Voglar (1976): KJE SO TISTE STEZICE (slovenska ljudska)
16. Črt Sojar Voglar (1976): SIROTA JAZ OKROG BLODIM (slovenska ljudska)
17. Damijan Močnik (1967): LJUBEZEN (Niko Grafenauer)
18. Damijan Močnik (1967): PLES (Niko Grafenauer)
19. Damijan Močnik (1967): VESELO SRCE (odlomki slovenskih ljudskih pesmi), noviteta
20. Damijan Močnik (1967): ŽIVIJO, OHCET (slovenska ljudska)
21. Damijan Močnik (1967): ŽIVLJENJE (Niko Grafenauer)
22. David Hamilton (1955): AVE MARIA (molitev)
23. Doris Keršič (1997): MOJ DEŽNIK JE LAHKO BALON (Blaž Lukan)
24. Emil Adamič (1877–1936): PRELJUBA TIČʼCA DRENOVA (slovenska ljudska)
25. Emil Adamič (1877–1936): VANDROVC JE PRIVANDROV (slovenska ljudska)
26. Felix Mendelssohn Bartholdy (1809–1847): POVZDIGNI SVOJ POGLED H GORAM (Psalm 121, slov. prepesnitev Irma Močnik)
27. Fran Gerbič (1840 –1917): AVE MARIA, op. 66 (Lk 1, 28
) – 2x
28. Gašper Jereb (1985): CVET OB CVETU (Miha Zabret)
29. Gašper Jereb (1985): SONCE IN REKA (Miha Zabret)
30. Giulio Caccini (1545–1618)/Patrick M. Liebergen (1949): AVE MARIA (molitev) – 2x
31. György Orban (1947): MAŠA ŠT. 6: Sanctus (iz mašnega obreda)
32. Jakob Jež (1928): ŠMENTANA MUHA (slovenska ljudska)
33. Jan Pieterszon Sweelinck (1562–1621): MISERERE MEI DOMINE (Sv. Avguštin, Izpovedi, 9, 7, odlomek)
34. John Leavitt (1956): FESTIVAL SANCTUS (del mašnega ordinarija)
35. József Karai (1927–2013): UGRÓTÁNC (Sándor Weöres)
36. Jude Bautista Roldan (19??): PIN PIN DE SARAPIN (filipinska ljudska)
37. Katja Gruber (1966): DAJTE, DAJTE (istrska ljudska)
38. Katja Gruber (1966): MOJA MATI ČUHA KAFE (slovenska ljudska)
39. Katja Gruber (1966): TRIBUČKO KOLO (belokranjska ljudska iz Tribuča)
40. Lojze Lebič (1934): NEKAJ JE V ZRAKU (Tone Pavček)
41. Lou Bennett: INANAY (pesem Aboriginov)
42. Luc Anthonis (1948): PEACE SONG (John Damsma)
43. Marij Kogoj (1892–1956): APRIL (Fran Žgur)
44. Marijan Lipovšek (1910–1995): SO ŠE ROŽ'CE TAM V VRTU (koroška ljudska)
45. Michael Engelhardt (1952): GAUDETE (božična himna iz Piae Cantiones, 1582)
46. Mie Nakabayashi/ Akari Tori: AKAI HANA, SHIROI HANA (Nakamura Mie)
47. Morten Lauridsen (1943): DIRAIT–ON (Rainer Maria Rilke)
48. Nana Forte (1981): JADRO (M. J. Lermontov–Mile Klopčič)
49. Neža Žgur (1987): JANO ŽALOSTNO TIČKO (ljudska iz Zg. Tuhinja), noviteta
50. Pavel Dolenc (1968): ŽITNI KLAS (Pavel Dolenc) – 2x
51. Richard Ewer (1955): PSALLAM DEO (Psalm 103:33–34)
52. Rudi Tas (1957): NULLA VITA SINE MUSICA (n. n.)
53. Rupert Lang (1948): CANTATE DOMINO (Psalm 117)
54. Sally K. Albrecht (1954): CLAP YOUR HANDS (Sally K. Albrecht)
55. Samo Vremšak (1930–2004): POTEPINKA (Neža Maurer)
56. Slavko Osterc (1895–1941): NEZGODA NA PIRU (ljudsko besedilo)
57. Tadeja Vulc (1978): JAZ BI RAD CIGAJNAR BIL (slovenska ljudska)
58. Tadeja Vulc (1978): LOVE, LJUBEZEN, AMORE (Tea Plaftak)
59. Tadeja Vulc (1978): NOVOLETNI PLES (Maruška Sedlak) – 4x
60. Tadeja Vulc (1978): SKRIVNA (Simona Kopinšek)
61. Tadeja Vulc (1978): SLIŠALA SEM PTIČKO PET´ (slovenska ljudska)
62. Tine Bec (1993): NAJ ŽIVI HRUP! (Vinko Mödendorfer) – 3x
63. Uroš Krek (1922–2008): AJ, ZELENA JE VSA GORA (belokranjska ljudska) – 2x
64. ZA VEČERKOM BOLE JUTRO (belokranjska ljudska): Bog daj, Bog daj dober večer
65. Zoltán Kodály (1882–1967): TUROT ËSZIK A CIGANY (madžarska ljudska)

 

FANTOVSKI ZBORI (4 izvedbe)

1. Jakob Aljaž (1878–1952): OJ TRIGLAV MOJ DOM (Matija Zemljič–Slavin)
2. Orlando di Lasso (1532–1594)/Rudof Desch (1911–1997): MATONA MIA CARA (madrigal)
3. Tom Varl (1998): KAJ TI JE DEKLICA (slovenska ljudska)
4. Walter Lo Nigro (1957): CANZONA - Dekle s svetlimi očmi (France Prešeren)

 

DEKLIŠKI ZBORI (6 izvedb)

1. Ambrož Čopi (1973): ADAM IN EVA (ljudska iz Ravnice)
2. Andrej Makor (1987): KAM HITIŠ (Mila Kačič)
3. Javier Busto (1949): SALVE REGINA (molitev)
4. Orlando Dipiazza (1929–2013): CAPRICCIO (Francesco De Lemene)
5. Tadej Kušar (1975): VENČEK NARODNIH (slovenske ljudske)
6. Uršula Jaševec (1986): VEDUTA (Feri Lainšček)

 

MEŠANI MLADINSKI ZBORI (18 izvedb, 14 različnih skladb)

1. Andrej Makor (1987): PRAV PO PRSTIH (Marko Margon)
2. Anton Lajovic (1878–1960): LAN (Dragutin M. Domijanić)
3. Claudio Monteverdi (1567–1643): CANTATE DOMINO (Psalm 96:1,2 in 98:1,5) 2x
4. Ethan Sperry (1971): BALLEILAKKA (Na Muthukumar)
5. Jacobus Handl Gallus (1550–1591): HEROES, PUGNATE VIRI FORTISSIMI (HM: 1/12)
6. Jacobus Handl Gallus (1550–1591): DULCIS AMICA, VENI (HM: 2/21)
7. Knut Nystedt (1915–2014): MISSA BREVIS, op. 102: Gloria (hvalnica)
Andrej Misson (1960): POMLADNA (Gregor Mali)
8. Lajos Bárdos (1899–1986): LIBERA ME (responzorij)
9. Marijan Dović (1974): ZELENI JURIJ (belokranjska ljudska)
10. Moja Prus (1982): ŠÜRKA JE TISA (ljudska iz Gornjih Petrovec) 4x
11. Patrick Quaggiato (1983): SVOBODA V SNU (Luka Paljk), noviteta
12. Samo Vremšak (1930–2004): ZADNJI ČAS PRED ZIMO (France Balantič)
13. Tine Bec (1993): AVE MARIS STELLA (himna iz marijanskih večernic)
14. Tine Bec (1993): OMNES GENTES, PLAUDITE MANIBUS (Ps 47, 2-3), noviteta

 

 

 

 

zanimivosti

e-prijava