PRIDRUŽITE SE NAŠI
   FACEBOOK SKUPINI

        

   OBIŠČITE NAŠ YT-KANAL

        

 

prijava na e-novice

 

Naši zbori

OSREDNJA SLOVENSKA ZBOROVSKA REVIJA NAŠI ZBORI NA SPLETU:
● aktualne zborovske novice
● poročila in reportaže o zborovskih dogodkih doma in po svetu
● pogovori z domačimi ustvarjalci, tujimi mojstri in obetavnimi profili
● predstavitve vokalnih zasedb vseh vrst in generacij
● objave o zgoščenkah, notnih zbirkah in drugih izdajah
● strokovni članki za navdih pri raziskovanju in poglobljenem študiju zborovskega petja
● napovednik dogodkov, v katerega lahko vpišete tudi svoj dogodek

 

EC 2021

   SPLETNA STRAN FESTIVALA
   EUROPA CANTAT 2021
   LJUBLJANA

 

   BIOGRAFSKI PODATKI
   SLOVENSKIH SKLADATELJEV

 

Zborovski arhiv

 

   KATALOGI

 

GLASBA

 

 

ZBOROVSTVO

 

4. REGIJSKA TEKMOVANJA  OTROŠKIH  IN  MLADINSKIH  PEVSKIH ZBOROV
12. – 27. maj 2011

Od Celja do Koroške
4. regijsko tekmovanje
Velenje, Glasbena šola Fran Korun Koželjski Velenje, sobota, 21. maj 2011



Žirija

Maja Cilenšek - predsednica
Damijan Močnik
Tomaž Pirnat

REZULTATI:

ZLATO PRIZNANJE Z ODLIKO

92 točk
OPZ OŠ Nazarje                                                      
zborovodkinja Katja Gruber

90 točk
Junior CS Maribor
Zborovodkinja Manja Gošnik Vovk

90 točk
MPZ OŠ Nazarje
zborovodkinja Katja Gruber

ZLATO PRIZNANJE

89 točk
OPZ glasbene šole Fran Korun Koželjski Velenje
Zb. Manja Gošnik Vovk

82 točk
Dekliška vokalna skupina glasbene šole Slovenj Gradec
Zb. Vanja Mori

81,6  točk
OPZ OŠ Gorica, Velenje
zb. Mihaela Britovšek

80,3 točk
Dekliški pevski zbor Gimnazije Celje – Center
Zb. Barbara Arlič Kersetein

80 točk
OPZ Brihta, OŠ Petrovče
zb. Anita Žolnir

SREBRNO PRIZNANJE

78 točk
OPZ OŠ Vransko - Tabor
zb. Vanja Govek

76,3 točk
OPZ OŠ Gustava Šiliha Velenje                                   
zb. Andreja Ostruh

74 točk
OPZ OŠ Planina pri Sevnici
zb. Matej Romih

72,6 točk
MPZ “Trubadurji” OŠ Primoža Trubarja, Laško              
zb. Mateja Škorja

71,6 točk
OPZ OŠ Frana Kocbeka, Gornji Grad                           
zb. Marija Štiftar

BRONASTO PRIZNANJE

68,6 točk
MPZ Druge osnovne šole Slovenj Gradec                     
zb. Vladka Mori

POSEBNA PRIZNANJA:

Najboljši otroški zbor:
OPZ OŠ Nazarje                                                      
zborovodkinja Katja Gruber

Najboljši mladinski zbor:
MPZ OŠ Nazarje
zborovodkinja Katja Gruber

Najboljši dekliški zbor:
Dekliška vokalna skupina glasbene šole Slovenj Gradec
zborovodkinja Vanja Mori

Najboljši zbor, ki je prvič nastopil na tekmovanju:
OPZ OŠ Nazarje                                                      
zborovodkinja Katja Gruber

Priznanje zborovodji za najboljšo izvedbo slovenske ljudske pesmi:
MANJA GOŠNIK VOVK
za izvedbo skladbe Danila  IGRAJ KOLCE – priredba Gašper Jereb
OPZ glasbene šole Fran Korun Koželjski Velenje

Priznanje za najboljšo izvedbo izvirne slovenske skladbe
KATJA GRUBER
za izvedbo skladbe DAMIJANA MOČNIKA: POPOTNIK  (TONE PAVČEK)
MPZ OŠ Nazarje

Priznanje zborovodji za najboljšo izbiro programa
MANJA GOŠNIK VOVK
CS Junior, Maribor

Priznanje za najboljšega korepetitorja
TONI ACMAN
OPZ OŠ Nazarje in OPZ OŠ Frana Korcbeka, Gornji Grad

 
 

Program