GLASBA / VOKALNA GLASBA / OTROŠKA TEKMOVANJA / ZAGORJE 2016

Rezultati in nagrade

 

PRIZNANJA ZA DOSEŽENE TOČKE

 

OTROŠKI ZBORI (do 11 let)


ZLATA PRIZNANJA Z ODLIKO


Otroški pevski zbor GŠ Fran Korun Koželjski, Velenje, zborovodkinja Manja Gošnik Vovk            
93,7 točke

Otroški pevski zbor GŠ Murska Sobota, zborovodkinja Felicita Heric Taškov
93,0 točke

Otroški pevski zbor OŠ Koper, zborovodkinja Ingrid Poropat
92,7 točke

Otroški zbor Junior CS, Maribor, zborovodkinji  Manja Gošnik Vovk, Jasna Drobne
91,7 točke

Otroški pevski zbor OŠ Marjana Nemca Radeče, zborovodkinja Jana Wetz
90,0 točke

Otroški pevski zbor OŠ Gorica Velenje, zborovodkinja Mihaela Britovšek
90,0 točke


ZLATA PRIZNANJA


Otroški pevski zbor OŠ dr. Jožeta Pučnika Črešnjevec, zborovodkinja Mateja Kuharič
89,0 točke

Otroški pevski zbor OŠ Nazarje, zborovodkinja Katja Gruber
88,0 točke

Otroški pevski zbor OŠ Lenart, zborovodkinja Marina Zimič
87,3 točke

Otroški pevski zbor OŠ Bojana Ilicha Maribor, zborovodkinja Alenka Korpar
87,0 točke

Otroški Pevski Zbor OŠ Tabor I Maribor, zborovodkinja Anita Rauter 
86,0 točke

Otroški pevski zbor »Fran Venturini« - Domjo, zborovodkinja Suzana Žerjal 
86,0 točke

Otroški pevski zbor OŠ Gustava Šiliha Velenje, zborovodkinja Andreja Ostruh
86,0 točke

Otroški pevski zbor OŠ Franceta Bevka Tolmina, zborovodkinja Barbara Kovačič 
85,3 točke

Otroški pevski zbor OŠ Prežihovega Voranca, Maribor, zborovodkinja Zlatka Terlevič
84,3 točke

Otroški pevski zbor OŠ Radlje ob Dravi, zborovodkinja Simona Svanjak
83,7 točke

Otroški pevski zbor Višajčki, Polhov Gradec, zborovodkinja Ema Nartnik
83,0 točke

Otroški pevski zbor Šmartno, Šmartno pri Litiji, zborovodkinja Selma Gradišek
82,7 točke

Otroški pevski zbor OŠ Antona Ukmarja Koper, zborovodkinja Iva Dobovičnik
82,7 točke

Otroški pevski zbor OŠ Šmarje pri Kopru, zborovodkinja Suzana Čopi Stanišić
82,0 točke

Otroški pevski zbor OŠ n. h. Maksa Pečarja, Ljubljana Črnuče, zborovodja Mitja Vavpotič
80,7 točke


SREBRNA PRIZNANJA


Otroški pevski zbor OŠ Kungota, zborovodkinja Milena Rataj
79,0

Otroški pevski zbor Grlice OŠ Fokovci, zborovodkinja Mojca Györek Karas
78,3

OPZ Adamčki, OŠ Louisa Adamiča Grosuplje, zborovodkinja Pavlina Antolič
78,0

Otroški pevski zbor OŠ Mozirje, zborovodkinja Lijana Blagovič 
74,3

Starejši otroški zbor OŠ Toma Brejca, Kamnik, zborovodkinja Mateja Kališnik, nadomešča Nastja Grad
74,3

Otroški pevski zbor  OŠ Komen, zborovodkinja Andreja Rustja
73,0

Otroški pevski zbor OŠ Davorina Jenka Cerklje na Gorenjskem, zborovodkinja Irma Močnik
70,3

 

MLADINSKI ZBORI (do 15 let)


ZLATA PRIZNANJA Z ODLIKO


Mladinski pevski zbor GŠ Rogaška Slatina, zborovodkinja Andreja Došler
93,0

Mladinski pevski zbor OŠ Nazarje, zborovodkinja Katja Gruber
93,0

Mladinski pevski zbor Konservatorija za glasbo in balet, Ljubljana, zborovodkinja Marta Sojar Voglar
91,7

Mladinski pevski zbor OŠ Koper, zborovodkinja Maja Cilenšek
90,7

Mladinski pevski zbor OŠ Alojzija Šuštarja, Ljubljana  - Šentvid, zborovodkinja Nadja Janežič
90,0


ZLATA PRIZNANJA


Mladinski pevski zbor OŠ Franceta Bevka Tolmin, zborovodkinja Barbara Kovačič
88,7

Mladinski pevski zbor OŠ Bojana Ilicha Maribor, zborovodkinja Alenka Korpar
88,7

Mladinski pevski zbor OŠ Železniki, zborovodkinja Majeta Naglič
88,3

Mladinski pevski zbor GŠ Fran Korun Koželjski, Velenje, zborovodkinja Tea Plazl
88,3

Mladinski pevski zbor OŠ Danila Lokarja Ajdovščina, zborovodkinja Petra Gregorc Habjanič
86,3

Mladinski pevski zbor "Trubadurji" OŠ Primoža Trubarja Laško, zborovodkinja Mateja Škorja
85,3

Mladinski pevski zbor OŠ Dob, zborovodkinja Karmen Banko
82,0

Mladinski pevski zbor LA TI DO OŠ Križevci pri Ljutomeru, zborovodkinja Renata Mikl
82,0


SREBRNA PRIZNANJA


Mladinski pevski zbor OŠ Janka Modra Dol pri Ljubljani, Bojana Gajšek
79,3

Mladinski pevski zbor GŠ Kamnik, zborovodkinja Anica Smrtnik
78,7

Mladinski pevski zbor OŠ Prežihovega Voranca Maribor, zborovodkinja Zlatka Terlevič
75,0

 

DEKLIŠKI ZBORI (do 20 let)


ZLATA PRIZNANJA Z ODLIKO


Dekliški pevski zbor Gimnazije Celje - Center, zborovodja David Preložnik
92,0

Mladinski pevski zbor RTV Slovenija, zborovodja Tomaž Pirnat
90,0


ZLATA PRIZNANJA


Dekliški pevski zbor Gimnazije Želimlje, zborovodkinja Polona Stegu  
89,3

 

MEŠANI MLADINSKI ZBORI (do 20 let)


ZLATA PRIZNANJA Z ODLIKO


Mladinski mešani zbor sv. Stanislava Škofijske klasične gimnazije Ljubljana - Šentvid, zborovodja Damijan Močnik 
90,3


ZLATA PRIZNANJA


Mešani mladinski pevski zbor I. gimnazije v Celju, zborovodja Tomaž Marčič 
89,3

Mešani pevski zbor Konservatorija za glasbo in balet Ljubljana, zborovodja Ambrož Čopi
88,7

MeMPZ Gimnazije Koper, zborovodja Ambrož Čopi
85,7

 

SEZNAM POSEBNIH PRIZNANJ


Otroški zbori:


Posebno priznanje za najboljši OPZ 25. Revije Zagorje ob Savi
OPZ GŠ Fran Korun Koželjski Velenje, zborovodkinja Manja Gošnik Vovk

Posebno priznanje za najboljšega korepetitorja OPZ prejme
Katja Žličar Marin

Posebno priznanje za najboljšega zborovodjo OPZ debitanta prejme
Jana Wetz (OPZ OŠ Marjana Nemca Radeče)

Posebno priznanje za obetavnega zborovodjo OPZ debitanta prejme
Ema Nartnik (OPZ Višajčki KD Gregor Rihar, Polhov Gradec)

Posebno priznanje za najboljši debitantski nastop OPZ prejme
OPZ OŠ Marjana Nemca Radeče

Posebno priznanje za najboljšo izvedbo a cappella skladbe za OPZ prejme
zborovodkinja Manja Gošnik Vovk in OPZ JUNIOR CS, Maribor (Živalska svatba – prekmurska ljudska)

Posebno priznanje za najbolj prepričljivo izvedbo slovenske ljudske pesmi za OPZ prejme
zborovodkinja Jana Wetz in OPZ OŠ Marjana Nemca Radeče (Patrick Quaggiato: Prvi venček slovenskih ljudskih pesmi)

Posebno priznanje za najbolj prepričljivo izvedbo skladbe iz obdobja romantike za OPZ prejme
zborovodkinja Manja Gošnik Vovk in OPZ JUNIOR CS, Maribor (Carl Reineke: Pomladanski koncert)

Posebno priznanje za najbolj prepričljivo izvedbo sodobne skladbe za OPZ prejme
zborovodkinja Barbara Kovačič in OPZ OŠ Franceta Bevka Tolmin (Patrick Quaggiato: Zmaj Direndaj)

Posebno priznanje za najboljšo sestavo sporeda za OPZ prejme
zborovodkinja Manja Gošnik Vovk, OPZ GŠ Fran Korun Koželjski, Velenje

 

Mladinski zbori:

 

Posebno priznanje za najboljši MPZ 25. Revije Zagorje ob Savi (ex equo):
Mladinski pevski zbor Osnovne šole Nazarje, zborovodkinja Katja Gruber
in
Mladinski pevski zbor Glasbene šole Rogaška Slatina, zborovodkinja Andreja Došler

Posebno priznanje za najboljšega korepetitorja MPZ prejme
Katalin Peter Krivokapič

Posebno priznanje za najboljšega zborovodjo MPZ debitanta prejme
Andreja Došler (MPZ GŠ Rogaška Slatina)

Posebno priznanje za najboljši debitantski nastop MPZ prejme
MPZ GŠ Rogaška Slatina

Posebno priznanje za najbolj prepričljivo izvedbo slovenskih ljudskih pesmi za MPZ prejme
zborovodkinja Andreja Došler in MPZ GŠ Rogaška Slatina (Črt Sojar Voglar: Ena ptička priletela – slovenska ljudska)

Posebno priznanje za najbolj prepričljivo izvedbo skladbe iz obdobja romantike za MPZ prejme
zborovodkinja Marta Sojar Voglar in MPZ OE GŠ Konservatorija za glasbo in balet, Ljubljana (S. Rahmaninov: Angel)

Posebno priznanje za najbolj prepričljivo izvedbo sodobne slovenske skladbe za MPZ prejme
zborovodkinja Katja Gruber in MPZ OŠ Nazarje (Ambrož Čopi: Magnificat)

Posebno priznanje za najbolj prepričljivo izvedbo sodobne skladbe za MPZ prejme
zborovodkinja Maja Cilenšek in MPZ OŠ Koper (Leonard Bernstein - Robert Page: I Hate Music)

Posebno priznanje za najboljšo sestavo sporeda za MPZ prejme
zborovodkinja Katja Gruber, MPZ OŠ Nazarje

 

Dekliški zbori:


Posebno priznanje za najboljši DPZ  25. Revije Zagorje ob Savi
DPZ Gimnazije Celje – Center, zborovodja David Preložnik

Posebno priznanje za najbolj prepričljivo izvedbo slovenskih ljudskih pesmi za DPZ prejme
zborovodja David Preložnik in DPZ Gimnazije Celje - Center (Andrej Makor: Dobro jutro, mamica  – ljudska iz Zagorice v Dobrepolju)

Posebno priznanje za najbolj prepričljivo izvedbo sodobne skladbe za DPZ prejme
zborovodja David Preložnik in DPZ Gimnazije Celje - Center (Damijan Močnik: Acclamatio)

Posebno priznanje za najbolj prepričljivo izvedbo slovenske skladbe za DPZ, napisane v 20. stoletju prejme
zborovodkinja Polona Stegu in DPZ Gimnazije Želimlje (Lojze Lebič: Fčelica zleteila)

Posebno priznanje za najboljšo sestavo sporeda za DPZ prejme
zborovodja Tomaž Pirnat, DPZ RTV SLO, Ljubljana

 

Mešani mladinski zbori:


Posebno priznanje za najboljši MeMPZ25. Revije Zagorje ob Savi
MeMPZ Škofijske klasične gimnazije Ljubljana Šentvid, zborovodja Damijan Močnik

Posebno priznanje za najbolj prepričljivo izvedbo sodobne skladbe za MePZ prejme
zborovodja Damijan Močnik in MeMPZ Škofijske klasične gimnazije Ljubljana Šentvid (Raymond Murray Schaffer: Miniwanka)

Posebno priznanje za najbolj prepričljivo izvedbo slovenske skladbe za MeMPZ, napisane v 20. stoletju prejme
zborovodja Ambrož Čopi in MeMPZ Konservatorija za glasbo in balet Ljubljana (Pavle Merkù: Z gozdom prihajam)

Posebno priznanje za najboljšo sestavo sporeda za MePZ prejme
zborovodja Damijan Močnik, MeMPZ Škofijske klasične gimnazije Ljubljana Šentvid

 

»Naj skladba Zagorja« 2016:
Črt Sojar Voglar (za skladbo Ena ptička priletela)

 

Denarno nagrado za ogled Evropskega mladinskega zborovskega festivala Neerpelt 2016, Belgija prejmejo:
Marta Sojar Voglar
Petra Habjanič Gregorc
Polona Stegu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodatne informacije

 

 

 

Mihela JAGODIC

samostojna strokovna svetovalka za vokalno glasbo
T: (01) 2410 525
F: (01) 2410 536
E: mihela.jagodic@jskd.si