GLASBA / ZBOROVSKA GLASBA / ZVOK MOJIH ROK

ZVOK MOJIH ROK
2. državno tekmovanje Mateja Hubada za slovenske zborovodje
Maribor, 26. in 27. marec 2020

RAZPIS

Tekmovanje je namenjeno kandidatom s stalnim prebivališčem v Sloveniji in kandidatom slovenskega porekla iz drugih držav, ki med trajanjem tekmovanja ne bodo starejši od 35 let.

Čas

Maribor, četrtek, 26. in petek, 27. marec 2020
(Naslednje tekmovanje je načrtovano za leto 2023.)

Prijavnina

Prijavnina za tekmovanje je 40,00 evrov.
Položnico za plačilo prijavnine bodo sprejeti kandidati dobili po elektronski pošti. Plačana prijavnina je pogoj za udeležbo.

Rok prijave

Rok prijave je 20. december 2019.

Število udeležencev

Največje število udeležencev je deset.

Rok za izbiro udeležencev

Udeležence bo izbral umetniški svet tekmovanja do  10. januarja 2020.

STRUKTURA TEKMOVANJA

Tekmovanje je sestavljeno iz treh krogov.

Prvi krog - kvalifikacije (do 10 kandidatov)
četrtek, 26. 3. 2020

Lokacija: Zavod Antona Martina Slomška

13:00: ŽREBANJE SKLADB v Zavodu Antona Martina Slomška

18.00: TEKMOVANJE
Vsak kandidat izvede obvezno skladbo in izžrebano skladbo izdeluje 15 minut.

Demonstracijski zbor: Komorni zbor ORFEJ, dirigent: Andraž Hauptman

Spored: 

OBVEZNA SKLADBA:
Jacobus Handl Gallus (1550-1591)  SI TIBI GRATIA, SI SAPIENTIA FORMAQUE DETUR (HM: 2/16)

SKLADBE ZA ŽREB:
Leonard Lechner(1553 – 1606)          O LIEB, WIE SÜβ UND BITTER (Paul Dulner)
Claudio Monteverdi  (1567 – 1643)  CANTATE DOMINO CANTICUM NOVUM  (Ps 96,98)
Francis Poulenc  (1899 – 1963)          O MAGNUM MYSTERIUM (op. 152)
Edvard Elgar  (1857 – 1934)                THEY ARE AT REST (John Henry Newman)
Marijan Lipovšek (1910 – 1995)         RICHEPINOV MOTIV (Srečko Kosovel)
Gojmir Krek  (1975 – 1942)                 TAM NA VRTNI GREDI (Ljudmila Poljanec)

22.00 (predvidoma): RAZGLASITEV POLFINALISTOV, žrebanje skladb za 2. krog

Drugi krog: polfinale, do 5 kandidatov
Petek, 27. 3. 2020

Lokacija: Zavod Antona Martina Slomška

9.00–11.00: vsak kandidat izvede obvezno skladbo in sklop dveh izžrebanih skladb, ki jih izdeluje 20 minut

Demonstracijski zbor: Dekliški zbor PEF UM, zborovodkinja: Tadeja Vulc

Spored: 

OBVEZNA SKLADBA:
Béla Bartók (1881 – 1945)                       JOSZÁGIGÉZO (ljudsko izročilo)


SKLADBE ZA ŽREB (V PARIH):

1. SKLOP
Marij Kogoj (1892–1956)                         CICIFUJ (Fran Žgur)
Hugolin Sattner (1851–1934)                 ZIMSKA (Marija Grošljeva)

2. SKLOP
Marij Kogoj (1892–1956)                        NA SANEH (Karel Širok)
Hugolin Sattner (1851–1934)                 USPAVANKA (Marija Grošelj)

3. SKLOP
Marij Kogoj (1892–1956)                       RAJANJE (France Bevk)
Hugolin Sattner (1851–1934)                ZIMSKA (Marija Grošljeva)

4. SKLOP
Marij Kogoj (1892–1956)                       MLADINSKA  (Simon Gregorčič)
Hugolin Sattner (1851–1934)                USPAVANKA (Marija Grošelj)

5. SKLOP
Marij Kogoj (1892–1956)                       KAJ NE BILA BI VESELA  (Andrej Perne)
Hugolin Sattner (1851–1934)                ZIMSKA (Marija Grošljeva)

* Skladbe Marija Kogoja se izvajajo v originalu, brez klavirske spremljave.

12.00 (predvidoma): RAZGLASITEV TREH FINALISTOV in žrebanje skladb za finale

Tretji krog: finale, do 3 kandidati

Lokacija vaje in tekmovanja: Unionska dvorana

14.00: vsak kandidat ima 60 minut, da za sklepni koncert pripravi obvezno skladbo in sklop dveh izžrebanih skladb 

Demonstracijski zbor: APZ Maribor, zborovodkinja: Tadeja Vulc

20:00: FINALE

OBVEZNA SKLADBA:

Obvezna skladba za tretji krog bo noviteta skladateljice Tadeje Vulc, ki jo bomo izbranim kandidatom za tekmovanje poslali  februarja 2020.

SKLADBE ZA ŽREB (V PARIH):

1. SKLOP
Nana Forte (1981)             KRIŽEMKRAŽ (Kajetan Kovič)
Matej Kastelic (1994)        O ADONAI (Matej Kastelic)

2. SKLOP
Lojze Lebič (1934)              ČAS (Jakob Šešerko)
Tine Bec (1993):                 KATEDRALA (Dragotin Kette)

3. SKLOP
Tadeja Vulc (1978)             O SAPIENTIA (antifona)
Ambrož Čopi (1973)           PSALMUS 108

22.00: razglasitev rezultatov

ŽIRIJA IN NAGRADE

Sestava žirije

Žirija bo mednarodna in petčlanska.

Kriteriji ocenjevanja: 

– tehnika vodenja vaje, 
– tehnika dirigiranja, 
– interpretacija.

Priznanja in nagrade

Priznanja:
– udeležencem tekmovanja,
– polfinalistom tekmovanja,
– finalistom tekmovanja,
– zmagovalcu tekmovanja.

Nagrade:

1. nagrada:
Koncert z Zborom Slovenske filharmonije v koncertni sezoni 2020/2021. 
(nagrado podeljuje Slovenska filharmonija)

2. nagrada:
Priprava koncertnega programa s Komornim zborom DEKOR v sezoni 2020/21 ali 2021/22*.
(nagrado podeljuje Komorni zbor DEKOR)
* vsebina in obseg sodelovanja po dogovoru z zborom (samostojni projekt ali priprava zbora za gostujočega dirigenta)

3. nagrada:
Povabilo Glasbene matice, da nagrajenec kot asistent dirigenta mešanega pevskega zbora sodeluje v umetniški ekipi zbora v sezoni 2020/2021. Nagrajenec bo skupaj z dirigentom vodil vaje v pripravah na Božični koncert, ki ga bo zbor izvedel skupaj s Simfoniki RTV Slovenija.
(nagrado podeljuje Glasbena matica Ljubljana)

Nagrada finalistoma tekmovanja:
Plačilo kotizacije za udeležbo na Festivalu Europa Cantat 2021 ali na konvenciji ameriških zborovskih dirigentov ACDA 2021.
(nagrado podeljuje JSKD)

Nagrada udeležencem tekmovanja:
Notno gradivo JSKD po lastnem izboru v vrednosti 100 € za udeleženca.
(nagrado podeljuje JSKD)

RAZNO

Notno gradivo
Udeleženci pokrijejo stroške notnega gradiva in ga pridobijo sami.
Kontakti za pridobitev not:

tekmovalni spored

Prenočitve, prehrana in prevoz udeležencev
Udeleženci pokrijejo navedene stroške sami. Možnost rezervacije nastanitve tudi preko JSKD in prijavnega obrazca na tekmovanje.

PRIJAVA

Izpolnite spletno prijavnico preko spodnje povezave: 

e-prijava

Prijavi obvezno  priložite obvezne priloge, ki jih pošljite na elektronski naslov jozi.vovk@jskd.si:

- video posnetek z imenom in priimkom kandidata  (5’ minut posnetka frontalno z vaje in izvedba ene cele  skladbe),

- fotografija tekmovalca (portret),

- kopija/sken osebnega dokumenta.

 

Dodatne informacije

Glasbena vsebina:

Sebastjan VRHOVNIK
E: sebastjan.vrhovnik@ag.uni-lj.si

Organizacija:

Joži Vovk
E: jozi.vovk@jskd.si, 01/2410 525

 

 

 

 

 

razpis tekmovanja

e-prijava

tekmovalni spored