Javni sklad RS za kulturne dejavnosti
KULTURNA ŠOLA 2015

 

NAJBOLJ KULTURNA ŠOLA

LETA 2015 JE OŠ PETROVČE

 

V četrtek, 21. 5. 2015 smo na Ljubljanskem gradu na zaključni prireditvi projekta Kulturna šola razglasil imena 54 osnovnih šol, ki so si letos prislužile naziv kulturna šola (od tega jih je kar 47 naziv prejelo prvič), in najboljšo med vsemi. Najvišje priznanje JSKD na področju kulture za osnovne šole in naziv Najboljša kulturna šola leta 2015 je po odločitvi strokovne komisije, ki je podrobno pregledala in ocenila obšolske kulturne dejavnosti vseh prijavljenih šol, prejela Osnovna šola Petrovče. Zaključna prireditev projekta Kulturna šola je del Tedna ljubiteljske kulture, katerega častni pokrovitelj je predsednik Republike Slovenije Borut Pahor.

 

 

Na zaključni prireditvi je JSKD najbolj izstopajočim šolam na področju kulture podelil še posebna priznanja. Kulturna šola leta 2015 v kategoriji velika šola je postala OŠ Danila Lokarja Ajdovščina, kulturna šola leta 2015 v kategoriji srednje velika šola je postala OŠ Franja Goloba Prevalje, kulturna šola leta 2015 v kategoriji podružnične in male šole je postala OŠ Artiče. Posebno priznanja za izredne dosežke na  področju zborovske dejavnosti je prejela OŠ Franceta Bevka Tolmin, posebno priznanje za izredne dosežke na  področju gledališke dejavnosti je prejela OŠ Dolenjske toplice,  posebno priznanje za izredne dosežke na  področju lutkovne dejavnosti je prejelaOŠ Slovenska Bistrica, posebno priznanje za izredne dosežke na  področju  folklorne dejavnosti je prejela OŠ Mirana Jarca Črnomelj, posebno priznanje za izredne dosežke na  področju  filmske dejavnosti in multimedije je prejela OŠ Ivana Cankarja Ljutomer, posebno priznanje za izredne dosežke na  področju  likovne dejavnosti je prejela OŠ Frana Erjavca Nova Gorica, posebno priznanje za izredne dosežke na  literarnem področju je prejela  OŠ Bogomirja Magajne Divača, posebno priznanje za izredne dosežke na  področju  kulturne dediščine je prejela OŠ Brusnice, posebni priznanji za izredne dosežke na  področju  medgeneracijskega povezovanja pa sta prejeli II. OŠ Celje in II. OŠ Slovenj Gradec.

 

Zaključne prireditve projekta Kulturna šola se je poleg ravnatljic in ravnateljev 54 osnovnih šol in večine županov krajev najvišje nominiranih šol udeležilo še 160 otrok in 60 mentorjev kulturnih dejavnosti, ki so se dopoldne udeležili javne tribune v Stari mestni elektrarni na temo drugačnosti zaradi bolezni ali invalidnosti, s katero so želeli organizatorji poudariti, da lahko mnogi otroci kljub oviram dosegajo presežke na področju kulture. Na javni Tribuni, ki jo je vodil prevajalec mladinskega romana Čudo Boštjan Gorenc Pižama, so sodelovali Mitja Čander (urednik, pisatelj), Branka Grujičić (novinarka), Simona Semenič (dramatičarka), Katarina Rigler Šilc (OŠ Ledina), Nataša Detič (Založba Ocean), Ajda Rooss (Lutkovno gledališče Ljubljana) in Alja Ugovšek, študentka prava in nekdanja učenka bolnišničnih oddelkov OŠ Ledina. Na javni tribuni so predstavniki OŠ Ledina, najbolj kulturne šole late 2014,  predstavili tudi priročnik za učitelje, ki so ga oblikovali na podlagi romana Čudo, recenzirala pa ga je prof. dr. Ljubica Marjanovič Umek.

 

Otroke, razdeljene v skupine, so po javni tribuni sprejeli predstavniki različnih kulturnih ustanov v prestolnici in jim predstavili svoje dejavnosti. Eno od skupin otrok so sprejeli tudi Kralji ulice, ki so jim razkazali Ljubljano. 

 

Šole prejemnice posebnih področnih priznanj:

OŠ ARTIČE

OŠ FRANJA GOLOBA PREVALJE

OŠ DANILA LOKARJA AJDOVŠČINA

OŠ FRANCETA BEVKA TOLMIN.

OŠ DOLENJSKE TOPLICE

2. OŠ SLOVENSKA BISTRICA

OŠ MIRANA JARCA ČRNOMELJ

OŠ IVANA CANKARJA LJUTOMER.

  • OŠ FRANA ERJAVCA NOVA GORICA.

OŠ BOGOMIRJA MAGAJNE DIVAČA

  • OŠ BRUSNICE

  • II. OŠ CELJE

  • II. OŠ SLOVENJ GRADEC

 

NAZIV „KULTURNA ŠOLA“ SO v letu 2015 PREJELE PRVIČ
(šole, ki so v skupnem seštevku dosegle minimalno 20 od 35 točk)

OSNOVNA ŠOLA MIRANA JARCA ČRNOMELJ,  št. točk 32
OSNOVNA ŠOLA DOBRAVLJE,  št. točk 32
OSNOVNA ŠOLA JOŽETA KRAJCA RAKEK,  št. točk 31
OSNOVNA ŠOLA VIDEM,  št. točk 31
OSNOVNA ŠOLA SELNICA OB DRAVI,  št. točk 31
OSNOVNA ŠOLA KOROŠKI JEKLARJI ,  št. točk 30
OŠ IVANA CANKARJA LJUTOMER,  št. točk 30    
OSNOVNA ŠOLA DUŠANA MUNIHA MOST NA SOČI,  št. točk     29
OSNOVNA ŠOLA STROČJA VAS,  št. točk29
OSNOVNA ŠOLA ŠENČUR,  št. točk   29
OŠ VRHOVCI,  št. točk 29
OSNOVNA ŠOLA SV. JURIJ OB ŠČAVNICI,  št. točk 28
OŠ KUNGOTA,  št. točk 27
OSNOVNA ŠOLA BRUSNICE,  št. točk 29
OSNOVNA ŠOLA FRANCETA BEVKA TOLMIN,  št. točk 29
OSNOVNA ŠOLA SLIVNICA PRI CELJU,  št. točk 27
OSNOVNA ŠOLA RODICA,  št. točk   27
OSNOVNA ŠOLA LOČE,  št. točk 27
OSNOVNA ŠOLA FRAM,  št. točk 27
OŠ ŠMARJETA ,  št. točk 27
OSNOVNA ŠOLA DOLENJSKE TOPLICE,  št. točk 29 
OSNOVNA ŠOLA ROJE,  št. točk 26,5
OŠ SIMONA KOSA PODBRDO,  št. točk 26
OSNOVNA ŠOLA BRATOV POLANČIČEV MARIBOR,  št. točk 26
OŠ TONETA ČUFARJA,  št. točk 26
OSNOVNA ŠOLA DR. ANTONA TRSTENJAKA NEGOVA,  št. točk 26
OŠ DR. BOGOMIRJA MAGAJNE DIVAČA,  št. točk 29
OSNOVNA ŠOLA TOMA BREJCA,  št. točk 26
OSNOVNA ŠOLA FRANA ERJAVCA NOVA GORICA,  št. točk 28
OSNOVNA ŠOLA BOJANA ILICHA MARIBOR,  št. točk 25  
OSNOVNA ŠOLA MIROSLAVA VILHARJA POSTOJNA,  št. točk 26   
OSNOVNA ŠOLA VAVTA VAS,  št. točk 25
OSNOVNA ŠOLA STOPIČE,  št. točk  25
III. OSNOVNA ŠOLA CELJE,  št. točk  25
OSNOVNA ŠOLA IVANJKOVCI,  št. točk 25
OSNOVNA  ŠOLA KUZMA,  št. točk   25
OSNOVNA ŠOLA SREDIŠČE OB DRAVI,  št. točk 25
OŠ ŠMARTNO NA POHORJU + VRTEC,  št. točk 25
OSNOVNA ŠOLA TONETA UKROGARJA,  št. točk 25
OSNOVNA ŠOLA DOB,  št. točk         24
OSNOVNA ŠOLA ŠMARTNO POD ŠMARNO GORO,  št. točk       24
TRETJA OSNOVNA ŠOLA SLOVENJ GRADEC,  št. točk    23,5
JAVNI VZGOJNO IZOBRAŽEVALNI IN VZGOJNO-VARSTVENI ZAVOD
OSNOVNA ŠOLA IN VRTEC SVETA TROJICA,  št. točk    23
OSNOVNA ŠOLA JANKA RIBIČA CEZANJEVCI  ,  št. točk 21
OŠ BORISA KIDRIČA KIDRIČEVO,  št. točk 21
OŠ MIŠKA KRANJCA VELIKA POLANA, št. točk 28

 

Šole, ki so naziv obnovile:

OSNOVNA ŠOLA TABOR LOGATEC, OSNOVNA ŠOLA POLJANE, OSNOVNA ŠOLA KRIŽE, OSNOVNA ŠOLA STIČNA, OŠ RUDOLFA MAISTRA ŠENTILJ, OSNOVNA ŠOLA ARTIČE, OSNOVNA ŠOLA I MURSKA SOBOTA, OŠ DRSKA, OSNOVNA ŠOLA PRESTRANEK, OSNOVNA ŠOLA STARŠE, OSNOVNA ŠOLA PETROVČE, JZ OŠ MARJANA NEMCA RADEČE, OŠ ANTONA UKMARJA KOPER, OSNOVNA ŠOLA OREHEK KRANJ, OSNOVNA ŠOLA RADENCI, OSNOVNA ŠOLA TRŽIŠČE, OSNOVNA ŠOLA PREŽIHOVEGA VORANCA BISTRICA, OSNOVNA ŠOLA MARIJE VERE KAMNIK, OSNOVNA ŠOLA ŠMARTNO V TUHINJU, OSNOVNA ŠOLA POLJE OŠ VIŽMARJE - BROD, OSNOVNA ŠOLA JANKA PADEŽNIKA MARIBOR, DRUGA OSNOVNA ŠOLA SLOVENJ GRADEC, OSNOVNA ŠOLA TONČKE ČEČ, OSNOVNA ŠOLA LITIJA, OSNOVNA ŠOLA ISTRSKEGA ODREDA GRAČIŠČE, OSNOVNA ŠOLA ANTONA ŽNIDERŠIČA ILIRSKA BISTRICA, OŠ IDRIJA, OŠ LOVRENC NA POHORJU, OSNOVNA ŠOLA ŠALEK VELENJE, OSNOVNA ŠOLA OSKARJA KOVAČIČA, OŠ VALENTINA VODNIKA, LJUBLJANA, 2. OSNOVNA ŠOLA SLOVENSKA BISTRICA, OŠ MARTINA KRPANA, OŠ DANILA LOKARJA AJDOVŠČINA, OSNOVNA ŠOLA DAVORINA JENKA CERKLJE NA GORENJSKEM, OSNOVNA ŠOLA CERKNO, II. OSNOVNA ŠOLA CELJE, OSNOVNA ŠOLA PRIMOŽA TRUBARJA LAŠKO, OSNOVNA ŠOLA BREZNO-PODVELKA, OSNOVNA ŠOLA ŠTURJE AJDOVŠČINA, OŠ VENCLJA PERKA DOMŽALE, OSNOVNA ŠOLA MAJDE VRHOVNIK, OŠ STARŠE – POŠ MARJETA (PODRUŽNICA), OSNOVNA ŠOLA DR. ANTONA DEBELJKA, LOŠKI POTOK, OSNOVNA ŠOLA FRANJA GOLOBA PREVALJE, OSNOVNA ŠOLA MIRNA, OSNOVNA ŠOLA POHORSKEGA ODREDA SLOVENSKA BISTRICA.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OSNOVNA ŠOLA LEDINA

 

 

Mestna občina
Ljubljana