PLES / OPUS 1 - PLESNA MINIATURA 2020

 

Opus 1

28. državno tekmovanje mladih plesnih ustvarjalcev
OPUS 1 – PLESNA MINIATURA 2020

 

Španski borci v Ljubljani

 

REZULTATI

 

XXS SOLO + XXS DUET

ZLATO PRIZNANJE:

1. Oddelek za sodobni ples KGBL Ljubljana

MASAJSKO SONCE
Ustvarjanje in ples: Lučka Jakše, Lara Jakše
Mentorica: Jana Kovač Valdes

2. Plesni studio Intakt

VRTINEC V SRCU
Ustvarjanje in ples: Brina Strojan Rot, Ela Vernik Šetinc
Mentorica: Nataša Tovirac

3. Urbana Scena Ljubljana

OD ZVOKA DO GRAVITACIJE
Ustvarjanje in ples: Lovro Zajc
Mentor: Andraž Prokofjev

4. Kulturno društvo Qulenium Kranj

NAAAAGLASNOST
Ustvarjanje in ples: Ime: Neža Štular
Mentorica: Saša Lončar

5. Kulturno društvo Qulenium Kranj

ZALC
Ustvarjanje in ples: Zala Savnik
Mentorica: Saša Lončar

6. Harlekin - društvo za umetnost plesa

NAJIN SKRIVNI JEZIK
Ustvarjanje in ples: Brina Hus, Zoja Kolčan
Mentorica: Sandra Jazbec

7. Kulturno izobraževalno društvo Plesonoga

KLIČEM DEŽ
Ustvarjanje in ples: Ime: Leona Turk
Mentorica: Jelena Oleami

8. Glasbena šola Laško Radeče

DANES SEM VETER
Ustvarjanje in ples: Mija Razboršek
Mentorica: Špela Medved

9. Plesna izba Maribor

MUHASTA ČUSTVA
Ustvarjanje in ples: Dora Domjanić
Mentorica: Tanja Verglez

10. KD Center plesa

SIMFONIJA KITOV
Ustvarjanje in ples: Varja Golec Horvat
Mentorica: Maja Lamovšek

SREBRNO PRIZNANJE:

1. Oddelek za sodobni ples KGBL Ljubljana

POD VODNO GLADINO
Ustvarjanje in ples:  Tisa Drinovec
Mentorica: Jana Kovač Valdes

2. Plesni Epicenter

H in G
Ustvarjanje in ples: Lara Gantar, Daša Zorko
Mentorica: Sabina Schwenner

3. Glasbena šola Celje

ZVOK NARAVE
Ustvarjanje in ples: Tonka Jurak, Anamarija Prepadnik
Mentorica: Sandra Jazbec

4. Kulturno izobraževalno društvo Plesonoga

UTRIPAM
Ustvarjanje in ples: Klementina Urbiha
Mentorica: Jelena Oleami

5. Glasbena šola Laško Radeče

KO ZGODBA OŽIVI
Ustvarjanje in ples: Kiara Stiblik, Zala Topole
Mentorica: Špela Medved

6. Glasbena šola Laško Radeče

ŽVEČILKA
Ustvarjanje in ples: Katarina Polanc
Mentorica: Špela Medved

7. Glasbena šola Trbovlje

ZVOČNE SLIKE
Ustvarjanje in ples: Tijana Kusić, Tilen Stošicki
Mentorica: Kim Kern Kukovič

8. Plesni studio N Velenje

Dež, stoP ALI CArtana reč
Ustvarjanje in ples: Elora Ferlin
Mentorica: Mateja Rožič

9. Plesna izba Maribor

ZVOKI VESOLJA
Ustvarjanje in ples: Matija Bračko
Mentorica: Tanja Verglez

10. Plesni studio LAI Izola

ČAROBNA PRETEKLOST IGRAČ
Ustvarjanje in ples: Vika Viktorija Starman, Océane Helvig
Mentorica: Lilijana Ujčič

 

XS SOLO + XS DUET

ZLATO PRIZNANJE:

1. Oddelek za sodobni ples KGBL Ljubljana

KDO SI?
Ustvarjanje in ples: India Stermecki
Mentorica: Jana Kovač Valdes

2. Oddelek za sodobni ples KGBL Ljubljana

ISKANJE
Ustvarjanje in ples: Anja Večerin
Mentorica: Jana Kovač Valdes

3. Plesni studio Intakt

POKOJNI
Ustvarjanje in ples: Lara Vesel
Mentorica: Veronika Valdes

4. Glasbena šola Trbovlje

SLIŠATI SE(BE)
Ustvarjanje in ples: Maša Neja Golob, Tea Prvulović
Mentorica: Kim Kern Kukovič

5. Glasbena šola Laško Radeče

V TOVARNI
Ustvarjanje in ples: Neža Čepin, Kaja Teršek
Mentorica: Špela Medved

6. KUD Plesni forum Celje

DECIBELI GOR-DOL
Ustvarjanje in ples: Alena Marčič
Mentorica: Gordana Stefanovič Erjavec

7. KUD Plesni forum Celje

TO
Ustvarjanje in ples: Zoja Jager
Mentorica: Gordana Stefanovič Erjavec

SREBRNO PRIZNANJE:

1. Oddelek za sodobni ples KGBL Ljubljana

PRISLUHI
Ustvarjanje in ples: Gaja Petkovič
Mentorica: Jana Kovač Valdes

2. Plesni studio Intakt

SLIŠATI…
Ustvarjanje in ples:  Ines Krmelj
Mentorica: Sabina Schwenner

3. Glasbena šola Laško Radeče

LA PRIMAVERA
Ustvarjanje in ples: Zala Ajdnik, Eva Senica
Mentorica: Špela Medved

4. Glasbena šola Laško Radeče

OD PŠENICE DO KRUHA
Ustvarjanje in ples: Frida Benedek, Anja Jančič
Mentorica: Špela Medved

5. Kulturno izobraževalno društvo Plesonoga

KO POMISLIM NA GOZD
Ustvarjanje in ples: Lara Drobnič, Lana Debenec
Mentorica: Jelena Oleami

6. Plesna izba Maribor

ZVOČNA VSEŽIVAL
Ustvarjanje in ples: Gaja Kenik
Mentorica: Tanja Verglez

7. Plesna izba Maribor

POT SRCA
Ustvarjanje in ples: Mija Marušič
Mentorica: Tanja Verglez

8. KUD Plesni forum Celje

KREJZINET
Ustvarjanje in ples: Ana Steblovnik
Mentorica: Gordana Stefanovič Erjavec

9. KUD Plesni forum Celje

PULIZOBOZVOK
Ustvarjanje in ples: Kristina Trkmič
Mentorica: Gordana Stefanovič Erjavec

BRONASTO PRIZNANJE:

1. Oddelek za sodobni ples KGBL Ljubljana

TAM NAD OBLAKI
Ustvarjanje in ples: Zoja Florjanc Lukan
Mentorica: Jana Kovač Valdes

2. Oddelek za sodobni ples KGBL Ljubljana

PRESLUŠEVANJE
Ustvarjanje in ples: Varja Gorogranc Vrhkar
Mentorica: Jana Kovač Valdes

3. Plesni studio Intakt

ZVEZA
Ustvarjanje in ples: Eva König
Mentorici: Sabina Schwenner in Veronika Valdes

4. Plesni studio Intakt

POKKK
Ustvarjanje in ples:  Hajna Zevnik
Mentorica: Sabina Schwenner

5. Harlekin - društvo za umetnost plesa

V TOVARNI
Ustvarjanje in ples: Jedrt Birsa, Zoja Selič
Mentorica: Sandra Jazbec

6. Glasbena šola Krško-oddelek za sodobni ples

.....NI SAMO ZA....
Ustvarjanje in ples: Zoja Nala Božič, Manica Pavlovič
Mentorica: Rosana Horvat

 

S SOLO + S DUET

ZLATO PRIZNANJE:

1. Plesni studio Intakt

IZ SLIŠANEGA JE VZKLILO
Ustvarjanje in ples: Mila Fatur Škof
Mentorica: Veronika Valdes

2. Plesni studio Intakt

POSLUŠAJ ME!
Ustvarjanje in ples: Sara Banko, Ana Grce
Mentorica: Veronika Valdes

3. Kulturno izobraževalno društvo Plesonoga

? SI POTNIK, VLAK NE
Ustvarjanje in ples: Karla Levec, Hana Obreza
Mentorica: Jelena Oleami

4. KUD Plesni forum Celje

BEAT, BIT, BITI
Ustvarjanje in ples:  Iza Teršek
Mentorica: Gordana Stefanovič Erjavec

SREBRNO PRIZNANJE:

1. Kulturno umetniško društvo Qulenium Ljubljana, Pionirski dom - center za kulturo mladih

GGR
Ustvarjanje in ples: Nuit Vale
Mentorica: Saša Lončar

2. Plesna izba Maribor

ODMEVI TELESA
Ustvarjanje in ples: Simona Bobnar Radenković
Mentorica: Dalanda Diallo

3. Plesno društvo Imani

POLIRITMI
Ustvarjanje in ples: Žana Žniderič
Mentorica: Sanja Spirić

4. Plesni studio Intakt

UJET V ZVOKU GIBANJA
Ustvarjanje in ples: Ana Grce
Mentorica: Veronika Valdes

BRONASTO PRIZNANJE:

1. Glasbena šola Krško-oddelek za sodobni ples

MUŠ
Ustvarjanje in ples: Pika Klara Murenc
Mentorica: Rosana Horvat

2. Kulturno izobraževalno društvo Plesonoga

KO SE TI KOŽA NAJEŽI
Ustvarjanje in ples: Gea Modic
Mentorica: Jelena Oleami

3. Galerija plesa Maribor

GIBEAT
Ustvarjanje in ples: Alin Toplak, Leni Robič
Mentorica: Maja Lamovšek

4. Glasbena šola Krško-oddelek za sodobni ples

PIP-pip-PIP-pip-PIP
Ustvarjanje in ples: Pika Klara Murenc, Lucija Pečarič
Mentorica: Rosana Horvat

 

M SOLO + DUET

ZLATO PRIZNANJE:

1. Petja Golec Horvat

LUX
Ustvarjaje in ples: Petja Golec Horvat
Mentorja: Toni Soprano Meneglejte, 004

2. Plesna izba Maribor

ČE KOŽA POČI
Ustvarjaje in ples: Nadja Spasovski
Mentorica: Dalanda Diallo

3. Taja Regent Veras

NEUDOBNO UDOBJE
Ustvarjaje in ples: Taja Regent Veras
Mentor: Andraž Prokofjev

4. Srednja vzgojiteljska šola, gimnazija in umetniška gimnazija Ljubljana

TRENUTEK
Ustvarjaje in ples: Neža Kokalj
Mentorica: Maja Delak

5. Srednja vzgojiteljska šola, gimnazija in umetniška gimnazija Ljubljana

-.-./../-.-/./.-..//
Ustvarjaje in ples: Lana Baltič, Eva Batagelj Pinterič
Mentorica: Sinja Ožbolt

6. Plesni studio Intakt

VKOPANA
Ustvarjaje in ples: Taajda Strojan Rot
Mentorica: Veronika Valdes

7. Plesni studio Intakt

RESPIRATORY DEPRESSION
Ustvarjaje in ples: Maša Grce
Mentorica: Veronika Valdes

8. Kulturno izobraževalno društvo Plesonoga

ZAPOJ MI!
Ustvarjaje in ples Ime: Tinkara Plos
Mentorica: Jelena Oleami

SREBRNO PRIZNANJE:

1. Plesni studio N Velenje

SPREGLEDANI
Ustvarjaje in ples: Burja Podlesnik
Mentorica: Nina Mavec Krenker

2. Kulturno društvo Qulenium

MIKROZVOČNICA
Ustvarjaje in ples: Alja Jovan
Mentorica: Saša Lončar

3. Kulturno umetniško društvo Qulenium Ljubljana, Pionirski dom - center za kulturo mladih

ZEMLJEVID
Ustvarjaje in ples: Lana Kariž Meško
Mentorica: Ana Romih

4. Jan Napast

IZVEN OKVIRJEV
Ustvarjaje in ples: Jan Napast
Mentor: Andraž Prokofjev

5. Srednja vzgojiteljska šola, gimnazija in umetniška gimnazija Ljubljana

BOLERO
Ustvarjaje in ples: Neja Veternik
Mentorica: Andreja Kopač

6. Petja Golec Horvat, Varja Golec Horvat

DIMITRIJ
Ustvarjaje in ples: Petja Golec Horvat, Varja Golec Horvat
Mentor: Žigan Krajnčan

 

L SOLO + DUET

ZLATO PRIZNANJE:

1. Urbana Scena Ljubljana

THE MOON / LUNA
Ustvarjanje in ples:  Neža Dapčevič
Mentor: Andraž Prokofjev

2. Kulturno društvo Qulenium Kranj

ŽIVALSKI VRT
Ustvarjanje in ples: Jernej Šmid
Mentorica: Ana Romih

SREBRNO PRIZNANJE:

1. Plesni studio Intakt

SLIŠALO SE JE LETENJE SINIC
Ustvarjanje in ples:  Petja Križmančič, Viktoria Forte Berlec
Mentorica: Veronika Valdes

2. Oddelek za sodobni ples KGBL Ljubljana

SAMOPODOBA
Ustvarjanje in ples: Danica Čubrilo

BRONASTO PRIZNANJE:

1. Špela Jezovšek

HAHA
Ustvarjanje in ples:  Špela Jezovšek

2. Konservatorij za glasbo in balet Ljubljana - višja baletna šola

KISS THE FUTURE
Ustvarjanje in ples:  Žana Vidmar

3. Kulturno društvo Qulenium Kranj

STRELOLOVKA
Ustvarjanje in ples: Lucija Čermelj
Mentorica: Ana Romih

 

 

Dodatne informacije

Nina MEŠKO

producentka za ples

 

T: (01) 2410 522
E: nina.mesko@jskd.si

 

 

 

 

 

pravilnik

e-prijavnica

 

 

casopis Opus 20

časopis prireditve (1MB, pdf)

 

 

 

Lanski OPUS 1 - 2019