PRIDRUŽITE SE NAŠI
   FACEBOOK SKUPINI

        

   OBIŠČITE NAŠ YT-KANAL

        

 

prijava na e-novice

 

Naši zbori

OSREDNJA SLOVENSKA ZBOROVSKA REVIJA NAŠI ZBORI NA SPLETU:
● aktualne zborovske novice
● poročila in reportaže o zborovskih dogodkih doma in po svetu
● pogovori z domačimi ustvarjalci, tujimi mojstri in obetavnimi profili
● predstavitve vokalnih zasedb vseh vrst in generacij
● objave o zgoščenkah, notnih zbirkah in drugih izdajah
● strokovni članki za navdih pri raziskovanju in poglobljenem študiju zborovskega petja
● napovednik dogodkov, v katerega lahko vpišete tudi svoj dogodek

 

   SPLETNA STRAN FESTIVALA
   EUROPA CANTAT 2021
   LJUBLJANA

 

   BIOGRAFSKI PODATKI
   SLOVENSKIH SKLADATELJEV

 

Zborovski arhiv

 

   KATALOGI

 

GLASBA

 

 

ZBOROVSTVO

 

 

 

 

 

11. MEDNARODNO ZBOROVSKO TEKMOVANJE MARIBOR 2011
11th INTERNATIONAL CHORAL COMPETITION MARIBOR 2011

Maribor, 15.-17. april 2011

 

 

 

THE COMPETITION ON YOUTUBE

Friday, April 15th , 2011

19.00: Union Hall:
Non-competitive concert of all participating choirs with musical program with stylistic integrity, characteristic for its native country

The Warsaw School of Economics Choir, conductor Tomasz Hynek, Warsaw, Poland
http://www.youtube.com/watch?v=7syAc1r9Z5M&feature=mfu_in_order&list=UL
Via-nova-chor München, conductor Florian Helgath, Munich, Germany
http://www.youtube.com/watch?v=3QDL5ZnqaI0
Khmelnytskyi chamber choir, conductor Ihor Tsmur, Khmelnytskyi, Ukraine
http://www.youtube.com/watch?v=CBm1U3usd9E&feature=BFa&list=ULQLLuq2Sjbtc&index=19
Ateneo de Manila College Glee Club, conductor Maria Lourdes V. Hermo, Manila, The Philippines
http://www.youtube.com/watch?v=hcYIff7-u6g&feature=BFa&list=ULQLLuq2Sjbtc&index=18
Sofia Vocalensemble, conductor Bengt Ollén, Stockholm, Sweden
http://www.youtube.com/watch?v=DHqOTq5VSFY&feature=BFa&list=ULQLLuq2Sjbtc&index=21
Ženski hor Studentskog kulturnog centra, conductor Zoran Stanisavljević,  Niš, Serbia
http://www.youtube.com/watch?v=Ws6Wha7lpn4&feature=BFa&list=ULQLLuq2Sjbtc&index=23
El León de Oro, conductor Marco Antonio García de Paz, Luanco, Asturias, Spain
http://www.youtube.com/watch?v=-wBxwAMYc2c&feature=BFa&list=ULQLLuq2Sjbtc&index=20
University of East Chorale, conductor Anna Tabita Abeleda – Piquero, Manila, The Philippines
http://www.youtube.com/watch?v=-ZlNX6kvuvA&feature=BFa&list=ULQLLuq2Sjbtc&index=22
Komorni zbor Megaron, conductor Damijan Močnik, Ljubljana, Slovenia
http://www.youtube.com/watch?v=DUI6bssxFwE&feature=BFa&list=ULQLLuq2Sjbtc&index=24

Saturday, April 16th, 2011

11.00: Union Hall
Compulsory program, 1st group

Ženski hor Studentskog kulturnog centra, conductor Zoran Stanisavljević, Niš, Serbia
http://www.youtube.com/user/JouzekSlo?feature=mhum#p/u/8/R02koDGe8us
The Warsaw School of Economics Choir, conductor Tomasz Hynek, Warsaw, Poland
http://www.youtube.com/user/JouzekSlo?feature=mhum#p/u/8/R02koDGe8us 
Ateneo de Manila College Glee Club, conductor Maria Lourdes V. Hermo, Manila, The Philippines
http://www.youtube.com/user/JouzekSlo?feature=mhum#p/u/6/Jb_zvLR0KBI
Komorni zbor Megaron, conductor Damijan Močnik, Ljubljana, Slovenia
http://www.youtube.com/user/JouzekSlo?feature=mhum#p/u/5/tNcb4g6xSEk


13.00: Union Hall
Compulsory program, 2nd group

Via-nova-chor München, conductor Florian Helgath, Munich, Germany
http://www.youtube.com/user/JouzekSlo?feature=mhum#p/u/4/IwteDWBMO3s
Khmelnytsky chamber choir, conductor: Ihor Tsmur, Khmelnytskyi, Ukraine
http://www.youtube.com/user/JouzekSlo?feature=mhum#p/u/3/FCXd1pEHtH4
Sofia Vocalensemble, conductor Bengt Ollén, Stockholm, Sweden
http://www.youtube.com/user/JouzekSlo?feature=mhum#p/u/2/PhtuA-mfC3Q
El León de oro, conductor Marco Antonio García de Paz, Luanco, Asturias, Spain
http://www.youtube.com/user/JouzekSlo?feature=mhum#p/u/1/cBeobJZERRQ
University of East Chorale, conductor Anna Tabita Abeleda – Piquero, Manila, The Philippines
http://www.youtube.com/user/JouzekSlo?feature=mhum#p/u/0/v00X-VYJGf4

Saturday, April 16th, 2011

17.00: Union Hall
Free program, 1st group

The Warsaw School of Economics Choir, conductor Tomasz Hynek, Warsaw, Poland
http://www.youtube.com/user/JouzekSlo?feature=mhum#p/u/7/uviUipsXhSI
Ženski hor Studentskog kulturnog centra, conductor Zoran Stanisavljević, Niš, Serbia
http://www.youtube.com/user/JouzekSlo?feature=mhum#p/u/6/xxDlhCzDJfI
Via-nova-chor München, zborovodja Florian Helgath, Munich, Germany
http://www.youtube.com/user/JouzekSlo?feature=mhum#p/u/3/6rmElf_8Ny8
El León de oro, /conductor Marco Antonio García de Paz, Luanco, Asturias, Spain
http://www.youtube.com/user/JouzekSlo?feature=mhum#p/u/5/-5oiucFsP4w
Ateneo de Manila College Glee Club, conductor Maria Lourdes V. Hermo, Manila, The Philippines
http://www.youtube.com/user/JouzekSlo?feature=mhum#p/u/4/RvARx4Z2H7U


20.00: Union Hall
Free program, 2nd group

University of East Chorale, conductor Anna Tabita Abeleda – Piquero, Manila, The Philippines
http://www.youtube.com/user/JouzekSlo?feature=mhum#p/u/2/a7v89BNudfI
Khmelnytsky chamber choir, conductor Ihor Tsmur, Khmelnytskyi, Ukraine
http://www.youtube.com/user/JouzekSlo?feature=mhum#p/u/1/CX37f3RLqHw
Komorni zbor Megaron, conductor Damijan Močnik, Ljubljana, Slovenia
http://www.youtube.com/user/JouzekSlo?feature=mhum#p/u/0/oWOWWeZdDOE
Sofia Vocalensemble,
conductor Bengt Ollén, Stockholm, Sweden
http://www.youtube.com/user/JouzekSlo?feature=mhum#p/u/0/Vg8x1I7xc28

Nedelja/Sunday, April 17th , 2011

12.00: Unionska dvorana / Union Hall:

1. Via-nova-chor München, zborovodja / conductor Florian Helgath, 
Munich, Germany

Michael Ostrzyga (1975): IUPPITER
Johannes Brahms (1833–1897): NACHTWACHE II (Friederich Rückert)
http://www.youtube.com/user/JouzekSlo?feature=mhum#p/u/11/2naJb6iIHHc
Sven-David Sandström (1942): KOMM JESU KOMM (Paul Thymich)
http://www.youtube.com/user/JouzekSlo?feature=mhum#p/u/10/yHo_cBZTJng

2. University of East Chorale, zborovodja / conductor Anna Tabita Abeleda – Piquero,
Manila, The Philippines

Josef Gabriel Rheinberger (1839–1901): RHAPSODIE No. 5 (Paul Heyse)
Eudenice Palaruan (1968): GAPAS (Mr 4, 20)
Alejandro Consolacion II (1980): John August Pamintuan (1972): SALVA ME ( Anselm's prayer)
http://www.youtube.com/user/JouzekSlo?feature=mhum#p/u/8/uIk7JyBUagg
John August Pamintuan (1972): TUMBANG PRESO (John August Pamintuan)
http://www.youtube.com/user/JouzekSlo?feature=mhum#p/u/7/sP7btfBNouc


3. Sofia Vocalensemble, zborovodja / conductor Bengt Ollén, 
Stockholm, Sweden

Bengt Ollén (1950): I DENNA LJUVA SOMMARTID (Swedish folk song)
http://www.youtube.com/user/JouzekSlo?feature=mhum#p/u/6/Wtm7Xhp6jgE
Eric Whitacre (1970): WATERNIGHT (Octavio Paz, translated by Muriel Rukeyser)
http://www.youtube.com/user/JouzekSlo?feature=mhum#p/u/5/s0rpsK85Zcs
Alfred Schnittke (19341998): BUSSPSALM V (Ps 101)


4. Ateneo de Manila College Glee Club, zborovodja / conductor Maria Lourdes V. Hermo,
Manila, The Philippines

Z. Randall Stroope (1953): CARITAS ET AMOR (antiphone)
http://www.youtube.com/user/JouzekSlo?feature=mhum#p/u/4/pC2qPS3aEfg
Eudenice Palaruan (1968): KOYU NO TEBULUL (folk song from Southern Mindanao)
http://www.youtube.com/user/JouzekSlo?feature=mhum#p/u/3/AVP7XDx91vI
Felix Mendelssohn Bartholdy (1809–1847):MITTEN WIR IM LEBEN SIND Op. 23/3 (Medieval antiphon andMartin Luther)


5. El León de Oro, zborovodja / conductor Marco Antonio García de Paz,
Luanco, Asturias, Spain

Tomás Luís de Victoria (1548–1611): LAUDA SION SALVATOREM ()
Guillermo Martínez (1983): NO LLORES, PALOMA MÍA (Spanish folk song)
http://www.youtube.com/user/JouzekSlo?feature=mhum#p/u/2/SOd_fy0hbAQ
Eric Whitacre (1975): LEONARDO DREAMS OF HIS FLYING MACHINE (Charles Anthony Silvestri)
http://www.youtube.com/user/JouzekSlo?feature=mhum#p/u/1/2sXVLM5UYCc

Nedelja/Sunday, April 17th , 2011

15.30: Unionska dvorana / Union Hall:

Koncert Orkestra Mandolina Ljubljana / Concert of the Orchestra Mandolina Ljubljana, Slovenia, dirigent / conductor: Andrej Zupan

Peter Iljič Čajkovski/Pogo: THEME FROM SWAN LAKE
http://www.youtube.com/watch?v=nJMNTZf9r7s&feature=channel_video_title
Mojmir Sepe/Alauda: ZEMLJA PLEŠE (Gregor Strniša)
http://www.youtube.com/watch?v=KRtyODhqwqo&feature=channel_video_title
A-HA/Snelle Fjöll: TAKE ON ME
http://www.youtube.com/watch?v=4fEboKBXpyU&feature=channel_video_title
Adolf Schreiner: IMMER KLEINER
http://www.youtube.com/watch?v=zDZVFVnXiLg&feature=channel_video_title

Podelitev nagrad / Awards Giving Ceremony

Nagrada zborovodji za najboljšo izvedbo sodobne slovenske skladbe /Award for the conductor for the best performance of the contemporary compulsory Slovenian compostition - Uroš Krek: ŠKRINJA OREHOVA (folk song from the neighbourhood of Trieste)
Zborovodja / conductor Bengt Ollén, Sofia Vocalensemble
http://www.youtube.com/user/JouzekSlo?feature=mhum#p/u/0/3PABddu76Es
The same composition at the closing ceremony
http://www.youtube.com/user/JouzekSlo?feature=mhum#p/u/2/8jc_WM8lENA

Nagrada za najboljši program na netekmovalnem koncertu zborov s programsko zaokroženim sporedom, značilnim za deželo od koder zbor prihaja / Award for the best program at the non-competitive concert of all participating choirs with musical program with stylistic integrity, characteristic for its native country
Sofia Vocalensemble, zborovodja / conductor Bengt Ollén
Bengt Ollén (1950): TRILO (swedish folk song)
http://www.youtube.com/watch?v=uuLBmu61UNY&feature=channel_video_title

Ms. Maria Gamborg Helbekkmo, Norway, President of the Jury: Closing Speech
http://www.youtube.com/user/JouzekSlo?feature=mhum#p/u/1/4GcYgIq6FLw