ZBOROVSTVO
REGIJSKA TEKMOVANJA
ODRASLIH PEVSKIH ZBOROV IN MALIH PEVSKIH SKUPIN
12. – 27. november 2011
Štajerska in Pomurje
Maribor, Dvorana Union, 27. november 2011
Urnik:
Tekmovanje: ob 17.00 uri
Razglasitev rezultatov in podelitev priznanj: ob 20.00 uri
Žirija:
Ambrož Čopi
Karmina Šilec
Sebastjan Vrhovnik
PROGRAM
Moški vokalni kvintet Aeternum
vodja skupine Andrej Tibaut
Daniel Berden (1983): VETER IN PŠENICA (Pavel Berden)
rokopis
Gustav Gonza (1909–1981): NEDE MI VEČ RASLA (ljudska iz Beltinec)
Pomurska založba Murska Sobota
Jacobus Handl Gallus (1550–1591): PRAEPARATE CORDA VESTRA (OM: 3/34)
ZRC SAZU Ljubljana
Emil Adamič (1877–1936): LJUBICI (Fran Levstik)
ZKOS/JSKD
Vokalna skupina Cantilena KD Podlehnik
vodja skupine Jakob Feguš
Uroš Krek (1922–2008): PREKMURSKA (ljudsko besedilo)
JSKD
Radovan Gobec (1909–1995): VÖRA BIJE (prekmurska ljudska)
ZKOS/JSKD
JACOBUS HANDL GALLUS (1550–1591): PUERI HEBRAEORUM (OM: 2/10)
Astrum
Lucijan Marija Škerjanc (1900–1973): AVE MARIA (antifona)
Astrum
Vokalna skupina A cappella KUD Rače
zborovodja Tone Žuraj
Thomas Morley (1557–1602): HO WHO COMES HERE (madrigal)
CPDL
Risto Savin (1859–1948): LUNA DREMLJE (Ivan Albreht)
ZKOS/JSKD
Ambrož Čopi (1973): HARMONIKA VETRA (Boris A. Novak)
JSKD
Samo Vremšak (1930–2004): ŽENKA MI V GOSTE GRE (idrijska ljudska)
ZKOS/JSKD
Mešani pevski zbor Štefana Kovača Murska Sobota
zborovodkinja Alenka Brulc Šiplič
Tomas Luis da Victoria (1548–1611): AVE MARIA (antifona)
CPDL
Josef Gabriel Rheinberger (1839–1901): ABENDLIED (Opus 69, št. 3.)
Astrum
Tomaž Habe (1947): VSAKO JUTRO, VSAKO NOČ (Valentin Orožen)
Astrum
Radovan Gobec (1909–1995): NE OURI, NE SEJAJ (prekmurska ljudska)
Astrum
Komorni zbor Kor Markovci
zborovodja Daniel Tement
Giovanni Pierluigi da Palestrina (1525–1594): STETIT ANGELICUS (ofertorij)
CPDL
Charles Hubert H. Parry (1848–1918): NEVER WEATHER – BEATEN SAIL
(Thomas Campion)
CPDL
Daniel Tement (1969): VRAČAMO SE (Mihaela Mravljak)
notografija skladatelja
Katarina Pustinek (1979): PA KAKO BOM LJUBILA (slovenska ljudska)
notografija skladateljice
Mešani pevski zbor KUD Janko Živko Poljčane
zborovodja Marko Bračič
Hilarij Lavrenčič (1962): KJE SO TISTE STEZICE (rožanska ljudska)
Astrum
Jacobus Handl Gallus (1550–1591): PLUS LAUDATORI (M: 37)
Astrum
Ambrož Čopi (1973): AVE MARIA (antifona)
Astrum
Tadeja Vulc (1978): JAZ BI RAD CIGAJNAR BIL (rožanska ljudska)
Astrum
Mešani pevski zbor Pro musica Maribor
zborovodkinja Metka Vrbančič Osterc
Jakob Jež (1928): PO KOROŠKEM, PO KRANJSKEM (slovenska ljudska)
ZOKS/JSKD
Giovanni Pierluigi da Palestrina (1525–1594): MISSA BREVIS
– AGNUS DEI I.
La Stagione Armonica
Rok Golob (1975): ALELUJA
JSKD
Ambrož Čopi (1973): SAN SE ŠETAO (ljudska iz Gornje Bistrice)
Astrum
Komorni moški zbor Ptuj
zborovodja Ernest Kokot
Viktor Mihelčič (1913–2010): KRALJ ORAČ (Milka Hartman)
JSKD
Emil Adamič (1877–1936): VSE NAJLEPŠE ROŽICE (štajerska ljudska)
JSKD
Orlando di Lasso (1532–1594): JOANES EST NOMEN (Lk 1,63-64)
CPDL
Felix Mendelssohn Bartholdy (1809-1847): BEATI MORTUI Op. 115, No. 1
(Raz 14:13)
FreeScores.com
|