PRIDRUŽITE SE NAŠI
   FACEBOOK SKUPINI

        

   OBIŠČITE NAŠ YT-KANAL

        

 

prijava na e-novice

 

Naši zbori

OSREDNJA SLOVENSKA ZBOROVSKA REVIJA NAŠI ZBORI NA SPLETU:
● aktualne zborovske novice
● poročila in reportaže o zborovskih dogodkih doma in po svetu
● pogovori z domačimi ustvarjalci, tujimi mojstri in obetavnimi profili
● predstavitve vokalnih zasedb vseh vrst in generacij
● objave o zgoščenkah, notnih zbirkah in drugih izdajah
● strokovni članki za navdih pri raziskovanju in poglobljenem študiju zborovskega petja
● napovednik dogodkov, v katerega lahko vpišete tudi svoj dogodek

 

EC 2021

   SPLETNA STRAN FESTIVALA
   EUROPA CANTAT 2021
   LJUBLJANA

 

   BIOGRAFSKI PODATKI
   SLOVENSKIH SKLADATELJEV

 

Zborovski arhiv

 

   KATALOGI

 

GLASBA

 

 

ZBOROVSTVO

 

 

22. REVIJA OTROŠKIH IN MLADINSKIH PEVSKIH ZBOROV ZAGORJE OB SAVI 2010

Zagorje ob Savi, 30. in 31. marec 2010


Javni sklad Republike Slovenije za kulturne dejavnosti
OI Zagorje ob Savi
Občina Zagorje ob Savi
Organizacijski odbor revije

 

 


URNIK PRIREDITVE


Torek, 30. 03. 2010


11:00
1. koncert: otroški zbori


Otroški pevski zbor OŠ Miška Kranjca, Ljubljana, zborovodkinja Andreja Ivanetič
Klavir Marta Jakomin

Gašper Jereb (1985): IGRAJ KOLCE (belokranjska ljudska)
Astrum
Pavel Mihelčič (1937): GRDA PUNČKA (Janez Menart)
Grlica, ZKOS
Tomaž Habe (1947): TRATA (Jelka Bakula)
samozaložba
Uroš Rojko (1954): LJUBLJANSKI ZMAJ (Ida Rojko)
Grlica, ZKOS

 

Otroški pevski zbor OŠ Blaža Arniča Luče, zborovodja Mitja Venišnik
Klavir Toni Acman

Pavel Šivic (1908-1995): MOJ OČKA IMA (slovenska ljudska)
Astrum
Felix Mendelssohn Bartholdy (1809-1847): JESENI (Carl Klingemann, Irma Močnik)
Astrum
Marij Kogoj (1892-1956), Jakob Jež (1928): KO SMO SPALI (Leopoldina Leskovec)
Grlica, ZKOS
Dušan Bavdek (1971): KRITIČNA METODA (Janez Menart)
ZRSŠ


Junior CS, Maribor, zborovodkinja Franja Kmetec
Klavir Mateja Pleteršek

Hugolin Sattner (1851-1934): POMLAD NA VRBI (Marija Grošelj)
Astrum
Egi Gašperšič (1936): BOLHE (Anja Štefan)
Astrum
Oskar Dev (1868-1932): DOBER VEČER, LJUBO DEKLE (ljudska iz Ziljske doline)
ZRSŠ
Enrica Balasso (1975): IL FANTASMA DEL CASTELLO (italijanska ljudska)
Feniarco

 


Otroški prekmurski pevski zbor Metuljček-Klub kreativnosti, Tišina, zborovodkinja Lukrecija Marič
Klavir Olga Palić, violina Matej Lopert, violončelo Samir Azzeh, flavta Anja Kutoš, klarinet Žiga Vigali

ZDAJ SMO POŽELI (ljudska iz Kroga)
SAZAS
Tomaž Habe (1947): POTOK JE SLEKEL SENČNO OBLEKO (Neža Maurer)
samozaložba
Alojz Ajdič (1939): VEČERNA PRAVLJICA (Lukrecija Makrič)
rokopis
MURNOVA POROKA (Jože Humer) (madžarska)
GM, ZKOS

 


Otroški pevski zbor OŠ Komen, podružnica Štanjel, zborovodkinja Andreja Rustja
Klavir Sara Rustja

Jernej Rustja (1987): PLES (Jernej Rustja)
rokopis
ČAKEJ, ČAKEJ SONCE (ljudska iz Ziljske doline)
Astrum
Patrick Quaggiato (1983): SPALNI VLAK (Alja Furlan)
Astrum
Stanko Premrl (1880-1965): USPAVANKA (?)
ZRSŠ

 


Otroški pevski zbor Kraški cvet, Trebče, zborovodkinja s. Karmen Koren
Klavir Lucienne Lončina

Miro Kokol (1937): POMLADNO KOLO (Neža Maurer)
Astrum
Tullio Visioli (1957): SOTTA LA LUNA (Ambretta Vernata)
Feniarco
Marij Kogoj (1892-1956), Jakob Jež (1928): V GOZDU (Karel Širok)
Grlica, ZKOS
Slavko Mihelčič (1912-2000): PESEM O SINIČKI (slovenska ljudska)
samozaložba

 

 

13.30
Skupno petje in razglasitev delnih rezultatov s prvega koncerta

 


13:45
2. koncert: mladinski zbori


Mladinski zbor OŠ Danila Lokarja Ajdovščina, zborovodkinja Marinka Šuštar
Klavir Ana Pišot

Leo Delibes (1836-1891): MESSA BREVE
- KYRIE (nespremenljivi mašni del)
Astrum
Jakob Jež (1928): SVITANJE (Stojan Terakuza)
ZKOS
Blaž Arnič (1901-1970): MUCA MACA (Oton Župančič)
samozaložba
Vasilij Mirk (1884-1962): KAKO DELAJO (ljudska)
Grlica, ZKOS

 


Mladinski pevski zbor OŠ Nazarje, zborovodkinja Katja Gruber
Klavir Toni Acman

Ambož Čopi (1973): MISSA BREVIS
- GLORIA (nespremenljivi mašni del)
Astrum
Henrik Colding-Jorgensen (1944): OSANNA! (besedilo iz različnih mašnih delov)
Edition Samfundet
Ivan Florjanc (1950): ZDAJ SMO DELO DOKONČALI (ljudska s Polzele in Prekmurja)
Astrum

 


Mladinski pevski zbor OŠ Gorišnica, zborovodkinja Slavica Cvitanič

Janko Pribošič (1921-2000): HOJLA-IGRA (Črtomir Šinkovec)
- OTROCI SE IGRAJO, POLŽEK IN OTROCI, KURENT
Slovenski mladini (samozaložba)
Bedřich Smetana (1824-1884): MA HVEZDA (Bedřich Peška)
Astrum 2006
Ubald Vrabec (1905-1992): ČUK SE JE OŽENIL (ljudska)
Grlica, ZKOS
Ernö Kiraly (1884-1954): MUHA (K. T. Širato, prev. J. Humer)
Grlica, ZKOS

 


Mladinski pevski zbor Glasbene šole F. Korun Koželjski Velenje, zborovodja Matjaž Vehovec

Pavle Merku (1927): TAU TI ZELENI POLOZE (ljudska iz Rezije)
Astrum
Marij Kogoj (1892-1956): TROBENTICA (Andrej Perne)
Grlica, ZKOS
Javier Busto (1949): MISSA AUGUSTA
- KYRIE (nespremenljivi mašni del)
Ed. Bustovega
Otmar Macha (1922-2006): HOJ; HURA; HOJ (moravska ljudska)
Talacko

 


Secunde, Maribor, zborovodkinja Jasna Drobne
Klavir Katja Sevšek

Uroš Rojko (1954): VODOMET (Boris A. Novak)
Grlica, ZKOS
Matija Tomc (1899-1986): Škrjanček poje (slovenska ljudska)
Astrum
Daniel Bell (1928): SPRING FJORD (Daniel Bell)
Walton Music (Gehrmans Musikförlag)

 


Mladinski pevski zbor Glasbene šole Koper, zborovodkinja Maja Cilenšek
klavir Nuša Gregorič, violina Mojca Korenčan in Nadja Babič

Ambrož Čopi (1973): OJ, JAVORE (Ljudska)
Astrum
Ambrož Čopi (1973): SE TIČICE LEPO POJO (ljudska iz Bele Krajine)
Astrum
Lojze Lebič (1934): SUITA LETNI ČASI (Bašo)
- POMLAD
SLKD
Edward Elgar (1857-1934): FLY, SINGING BIRD (Alice Edgar)
Novello Kant

 

16.45
Skupno petje in razglasitev delnih rezultatov z drugega koncerta

 


17:00
3. koncert: mladinski in dekliški zbori


Mladinski pevski zbor OŠ Matije Čopa Kranj, zborovodkinja Alja Pešak
Klavir Taja Levstik

Edward Grieg (1843-1907): AVE MARIS STELLA (liturgično besedilo)
Bengt Backestrand
Emil Adamič (1877-1936): IGRA V KOLO JABOLKO (belokranjsko narodno kolo)
Astrum
Anton Foerster (1837-1926): ŽALOST (Miroslav Vilhar)
Novi akordi


Mladinski pevski zbor OŠ Komen, zborovodkinja Andreja Rustja
Klavir Sara Rustja

Jacobus Handl - Gallus (1550-1591): MISSA SUPER DORIUM (SQM 5)
- BENEDICTUS
založba ZRC SAZU
Fran Venturini (1882-1952): LEŽI, LEŽI RAVNO POLJE (slovenska ljudska)

Ubald Vrabec (1905-1992): ŠKRŽAT (Ljubka Šorli)
Pliska

 

Mladinski pevski zbor OŠ Draga Bajca Vipava, zborovodkinja Zvonka Starc
Klavir Klara Koradin

MRTVAŠKA KOST (gorenjska balada)
DZS
Radovan Gobec (1909-1995): POJDEM NA RAVNO POLJE (Tone Pavček)
Grlica, ZKOS
Ambrož Čopi (1973): SVETI JURIJ (Fran Žgur)
Astrum
Janez Močnik (1936): POZIV (Vojan Tihomir Arhar)
Astrum

 


Mladinski pevski zbor Glasbene matice Ljubljana, zborovodkinja Mateja Kališnik
Klavir Tilen Bajec

Samo Vremšak (1930-2004): LEŽAJ, NINAJ TUT UJNAČ (Fran Levstik)
Grlica, ZKOS
Janez Bole (1919-2007): BOM ŠOU NA PUANINCE (gorenjska ljudska)
Pesmarica Internata SGBŠ v Lj.
John Rutter (1945): A CLARE BENEDICTION (John Rutter)
Oxford University Press

 


Mladinski zbor Glasbene šole Ljutomer, zborovodkinja Romana Rek
Klavir Tatjana Rozmarič Poštrak

Jacobus Handl - Gallus (1550-1591): MISSA SUPER OB ICH SCHON ARM UND ELEND BIN (SQM 13)
- PLENI SUNT COELI
Astrum
Ambrož Čopi (1973): SE TIČICE LEPO POJO (ljudska iz Adlešičev)
Astrum
Radovan Gobec (1909-1995): GOSKI I. (Gvido Tarlalja, prevod Cvetko Zagorski)
Grlica, ZKOS
Don Besig: I FEEL THE SPIRIT (črnska duhovna, Nancy Price)
Alfred Publishing Co.

 


Dekliški pevski zbor Gimnazije Celje-Center, Barbara Arlič Kerstein

Jacobus Handl - Gallus (1550-1591): REGNUM MUNDI (OM: 4/138)
založba ZRC SAZU
Franz Lizst (1811-1886): PATER NOSTER (sakralna)
Edition Music Contact
Jost Termont (1962): TWO PEWITS (Edward Thomas)
Neerpelt 2010
Tadeja Vulc (1978): JAZ BI RAD CIGAJNAR BIL (koroška ljudska)
Astrum



Sreda, 31. 03. 2010

 

9:00
Strokovno srečanje zborovodij:
Okrogla miza: Pojmo blagoglasno - dvo- in triglasno
Kako pomagati mladinskim zborom

 


11:00
4. koncert: otroški zbori


Otroški pevski zbor Gorica Velenje, zborovodkinja Mihaela Britovšek
Klavir Katja Žličar Marin, flavta Laura Felicijan, tolkala Eva Stvarnik

Aldo Kumar (1954): APRILSKI SPREHOD (Damjana Kenda Hussu)
MK
Antonin Dvořak (1841): DOMAČA PESEM (tema 2. st. simf. "Iz novega sveta", slov. bes. Jože Humer)
Grlica, ZKOS
Tomaž Habe (1947): PETELINČEK JE NA GORO ŠEL (slovenska ljudska)
ZRSŠ
Tadeja Vulc (1978): MOJ KONČI (Ivan Sivec)
rokopis, noviteta


Otroški pevski zbor OŠ Ljubno ob Savinji, zborovodja Mitja Venišnik
Klavir Toni Acman

Dušan Bavdek (1971): NA PLANINCAH LUŠTNO BITI (slovenska ljudska)
ZRSŠ
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): EXULTATE, JUBILATE (liturgično besedilo)
- ALELUJA
Astrum
Stanko Premrl (1880-1965): USPAVANKA (?)
ZRSŠ
Jakob Jež (1928): RADUJMO SE (Jože Humer)
ZRSŠ

 


Otroški pevski zbor OŠ Branik, zborovodja Miran Rustja
Klavir Sara Rustja

Mark Hierholzer (1960): MALI MOJ SINKO (prev. Irma Močnik)
Astrum
Miran Rustja (1957): PESEM ZA MAMO (Neža Maurer)
samozaložba
Jakob Jež (1928): ZAJČEK MOJ (Gitica Jakopin)
Astrum
Cirilj Pregelj (1887-1966): KAKO POJE PETELINČEK (slovenska ljudska)
ZRSŠ

 


Otroški pevski zbor Glasbenega centra Do Re Mi, Bled, zborovodja Primož Kerštanj
Klavir Tina Hribar

Jelka Iskra: ČE BI JAZ BILA FČELICA (prekmurska ljudska)
Grlica, ZKOS
Irma in Damijan Močnik (1967): NOČI SO ČRNO ČRNE (Anja Štefan)
MK
Lojze Krajnčan (1961): POJ Z MENOJ (Ksenija Šoster Olmer)
Astrum

 


Otroški pevski zbor "Poka" OŠ Draga Bajca Vipava, zborovodkinja Zvonka Starc
Klavir Klara Koradin

Tomaž Habe (1947): POTOK JE SLEKEL SENČNO OBLEKO (Neža Maurer)
samozaložba
Gambar Guseinli (1926): PIŠČANČKI (Mojca Žuža)
prepis
Tomaž Habe (1947): PALČKI POZIMI (Neža Maurer)
ZRSS
Jakob Jež (1928): POLŽEK SE JE ŽENIT ŠEL (slovenska ljudska)
Astrum

 

 

13.30
skupno petje in razglasitev delnih rezultatov četrtega koncerta

 


13:45
5. koncert: otroški zbori

 

Otroški pevski zbor OŠ Franceta Bevka Tolmin, zborovodkinja Barbara Kovačič
Klavir Tanja Šterman, tolkala Matija Fon

Bojan Glavina (1961): BIŽI, BIŽI (šavrinska ljudska)
Občina Zagorje ob Savi, JSKD
Patrick Quaggiato (1983): SPALNI VLAK (Alja Furlan)
Astrum
Marij Kogoj (1892-1956), Jakob Jež (1928): KO SMO SPALI (Leopoldina Leskovec)
Grlica, ZKOS
Edward Benjamin Britten (1913-1976): TUROBA STRAN (Jože Humer)
JSKD

 

Otroški pevski zbor "Fran Venturini"-Domjo, zborovodkinja Suzana Žerjal
Klavir Neda Sancin

Susanna Camilletti: GIROTONDO INTORNO AL MONDO (učenci OŠ Avene/Empoli)
Feniarco
Bojan Glavina (1961): BIŽI, BIŽI (šavrinska ljudska)
SLKD
Tomaž Habe (1947): POČAKAJ; ODRASTI (Ivan Sivec)
SLKD

 


Otroški pevski zbor OŠ Gorišnica, zborovodkinja Slavica Cvitanič
Klavir Eva Štraus, harmonika Dominik Cvitanič

Radovan Gobec (1909-1995): STARKA ZIMA (Stana Vinšek)
Grlica, ZKOS
Tomaž Habe (1947): PALČKI POZIMI (Neža Maurer)
ZRSŠ
Alojz Ajdič (1939), Dominik Cvitanič (1984): SLIŠALA SEM PTIČKO PET (slovenska ljudska)
rokopis
Hugolin Sattner (1851-1934): POMLAD NA VRBI (Marija Grošelj)
Astrum

 


Otroški pevski zbor Emil Komel Gorica, Nova Gorica, zborovodkinja Damijana Čevdek Jug
Klavir Dalia Vodice, violin Aleš Lavrenčič

Petr Eben (1929-2007): KAJ VSE DOŽIVIŠ V ENEM DNEVU (slov. bes. Jože Humer)
- TROBENTA
- KLJUČ
JSKD
Samo Vremšak (1930-2004): ENA MAČJA (Anja Štefan)
Astrum
Patrick Quaggiato (1983): NARLIEUŠA JE (ljudska iz Nadiške doline)
rokopis, noviteta
Bojan Glavina (1961): ZABAVA (Barbara Gregorič)
Občina Zagorje ob Savi in JSKD

 


Otroški pevski zbor Glasbene šole Fran Korun Koželjski, Velenje, zborovodkinja Manja Gošnik Vovk
Klavir Katja Žličar, diatonična harmonika vitomil Selič, violina Jerneja Pačnik

Marjan Kozina (1907-1966): TRI VESELE PESMI (Lili Novy)
- VABILO
DSS
Jani Šuligoj (1964): POLŽEVA SNUBITEV (ljudska iz Cerovca)
Studio dynamic, noviteta
Bojan Glavina (1961): JESEN (Piroška Sič-Birsa)
rokopis
Bojan Glavina (1961): GLASBENA PUSTOLOVŠČINA (Piroška Sič-Birsa)
rokopis

 


Otroški pevski zbor Mladika, Ptuj, zborovodkinja Jasna Drobne
Klavir Katja Sevšek

Jakob Jež (1928): POLŽEK SE JE ŽENIT ŠEL (slovenska ljudska)
Astrum
Radovan Gobec (1909-1995): KRESNIČEK (Radovan Gobec)
ZRSŠ
Tomaž Habe (1947): POČAKAJ, ODRASTI! (Ivan Sivec)
SLKD

 

 

16:30
Strokovno srečanje zborovodij: Spoznajmo mlade skladatelje

 

 

17.15
skupno petje in razglasitev delnih rezultatov s petega koncerta

 


17:30
6. koncert: dekliška in mešana mladinska zbora

 

Dekliški pevski zbor Gimnazije Želimlje, zborovodkinja Polona Stegu
klavir Blaž Podobnik

Javier Busto (1949): SALVE REGINA (molitev)
Gehrmans Musikförlag
Marjan Grdadolnik (1967): LAUDATE DOMINUM (Ps 117,1)
Astrum
Ambrož Čopi (1973): ZREILO JE ŽITO (ljudska iz Gornjih Petrovec)
Astrum

 


Mladinski pevski zbor RTV Slovenija, Ljubljana, zborovodja Tomaž Pirnat

Petr Eben (1929-2007): PRELUDIO
rokopis
Damijan Močnik (1967): KRALJ (Lara Simona Taufer)
Astrum
Aldo Kumar (1954): STOPINJE V SNEGU (Anica Černejeva)
JSKD
Radovan Gobec (1909-1995): FLOSARSKA (ljudska iz Savinjske doline)
Grlica, ZKOS

 


Mešani mladinski pevski zbor Gimnazije Koper, zborovodja Ambrož Čopi

IVAN ŠČEK (1925-1972): TRIBUČKO KOLO (ljudska iz Bele krajine)
rokopis
Vilko Ukmar (1905-1991): IN ČE SEM SAMO VETRU BRAT (Srečko Kosovel)
ZKOS
Eric Whitacre (1970): LUX AURUMQUE (Edward Esch/lat. prev. Charles Anthony Silvestri)
WALTON Music Corporation
Aldo Kumar (1954): TURIST (Iztok Geister Plamen)
ZKOS

 


Mešani mladinski pevski zbor Šolskega centra Celje, zborovodkinja Andreja Ocvirk

Thomas Morley (1557-1603): SING WE AND CHANT IT (Balet , Villanelle)
Astrum
Ambrož Čopi (1974): IUBILATE DEO (sakralna)
Astrum
Jakob Jež (1928): JABOLKO RUDEČE (ljudska iz Bele krajine)
APZ Tone Tomšič
Corrado Maragutti (1974): LE MENSONGE (Nino Costa)
Astrum

 

 

Razglasitev vseh rezultatov predvidoma ob 20.15

 

 

Dodatne informacije
Mihela Jagodic, svetovalka za vokalno glasbo JSKD
Tel: 01/ 2410 525
E-pošta: mihela.jagodic@jskd.si


Seznam

 

Seznam