PRIDRUŽITE SE NAŠI
   FACEBOOK SKUPINI

        

   OBIŠČITE NAŠ YT-KANAL

        

 

prijava na e-novice

 

Naši zbori

OSREDNJA SLOVENSKA ZBOROVSKA REVIJA NAŠI ZBORI NA SPLETU:
● aktualne zborovske novice
● poročila in reportaže o zborovskih dogodkih doma in po svetu
● pogovori z domačimi ustvarjalci, tujimi mojstri in obetavnimi profili
● predstavitve vokalnih zasedb vseh vrst in generacij
● objave o zgoščenkah, notnih zbirkah in drugih izdajah
● strokovni članki za navdih pri raziskovanju in poglobljenem študiju zborovskega petja
● napovednik dogodkov, v katerega lahko vpišete tudi svoj dogodek

 

EC 2021

   SPLETNA STRAN FESTIVALA
   EUROPA CANTAT 2021
   LJUBLJANA

 

   BIOGRAFSKI PODATKI
   SLOVENSKIH SKLADATELJEV

 

Zborovski arhiv

 

   KATALOGI

 

GLASBA

 

 

ZBOROVSTVO

 

 

Javni sklad Republike Slovenije za kulturne dejavnosti
OI Zagorje ob Savi, Občina Zagorje ob Savi
Organizacijski odbor revije

23. REVIJA ZAGORJE OB SAVI 2012
Državno tekmovanje otroških in mladinskih zborov
torek, 27. marec, in sreda, 28. marec 2012

 

PROGRAM

TOREK, 27. MAREC 2011

spremljevalni program

9.00 – 10.30 (Gasilski dom Zagorje ob Savi):
predstavitev notne literature za otroške in mladinske zbore:
Maja Cilenšek, Mitja Gobec, Karmina Šilec

13.00
skupno petje zborov s 1. koncerta in razglasitev njihovih delnih rezultatov

16.10
skupno petje zborov s 2. koncerta in razglasitev njihovih delnih rezultatov

18.25
skupno petje zborov s 3. koncerta in razglasitev njihovih delnih rezultatov

20.15
skupno petje zborov s 4. koncerta in razglasitev njihovih delnih rezultatov

1. koncert: 11.00

OPZ OŠ FRANCA LEŠNIKA – VUKA, Slivnica pri Mariboru
zborovodkinja Mira Prel
klavir Andreja Prel

Tadeja Vulc ( 1978): SLIKAR (Niko Grafenauer)
Glasbena matica
Tomaž Habe (1947): PTICA SONCU POJE (Neža Maurer)
rokopis, noviteta
Maksimilijan Feguš (1948): LIPEJ RAJA (koroška ljudska)
rokopis
Bojan Glavina (1961): STONOGICA (Piroška Sič–Birsa)
Astrum

OPZ OŠ FRANCETA BEVKA, Ljubljana
zborovodkinja Marija Zupan
klavir Alenka Zajec

Neža Buh (1982): JAZ PA V GORICO GREM (štajerska ljudska)
ZRSŠ
Samo Vremšak (1930): MRAVLJE GREDO SPANČKAT (Neža Maurer)
ZKOS/JSKD
Tomaž Habe (1947): KOLAČKI, ( Anja Štefan)
JSKD/Astrum
Tomaž Habe (1947): DIRKA (Tihomila Dobravc)
JSKD

OPZ OŠ OREHEK Kranj
zborovodkinja Janja Jošt
klavir Petar Milić

Tomaž Habe (1947): VANDROVC JE PRIVANDROV (slovenska ljudska)
JSKD
Tadeja Vulc (1978): BURJA (Srečko Kosovel)
JSKD/Astrum
Makso Pirnik (1902–1993): POMLAD PRIHAJA (Ludovika Kalan)
ZKOS/JSKD
Bojan Glavina (1961): DEŽELA NIJE (Piriška Sič–Birsa)
Astrum

OPZ OŠ MARKOVCI
zborovodkinja Slavica Lajh
klavir Tom Hajšek, harmonika Boris Šegula, flavta Anamarija Lajh in Pia Majerič

Johannes Brahms (1833–1897): PIKAPOLONČEK (nemška ljudska)
DZS
Tomaž Habe (1947): IŠČEMO HIŠICO (Katja Virant Iršič)
MK
Slavica Lajh: NA PLANINCAH LUŠTNO BITI (slovenska ljudska)
rokopis
Tadeja Vulc (1978): SREČANJE (Anica Perpar)
JSKD/Astrum

OPZ OŠ GORIŠNICA
zborovodkinja Slavica Cvitanič
klavir Eva Štraus
koncertna harmonika: Dominik Cvitanič

Egi Gašperšič (1936): BOLHE (Anja Štefan)
Astrum
Danilo Švara (1902–1981): PASTIRC PA PASE OVCE TRI (slovenska ljudska)
ZRSŠ
Vitja Avsec (1970): BURJA (Igo Gruden)
rokopis, noviteta

OPZ DO RE MI, Bled
zborovodja Primož Kerštanj
klavir Tina Hribar, violina Maja Horvat

Marij Kogoj (1892–1956): KAJ NE BI BILA VESELA! (Andrej Perne)
ZKOS
Patrick Quaggiato (1983):NARLIEUŠA JE (ljudska iz Nadiške doline)
Astrum
Matevž Goršič (1866): SLADKOSNED (Niko Grafenauer)
samozaložba 

2. koncert: 13.30

MPZ OŠ KOMEN
zborovodkinja Andreja Rustja
klavir Sara Rustja

Radovan Gobec (1909–1995): POJDEM NA RAVNO POLJE (Tone Pavček)
ZKOS/JSKD
Benjamin Britten (1913–1976): BALULALOW (Robert Wederburn)
Boosey&Hawks
Pavle Merkù (1927): ČARNI KUS II (rezijanska ljudska)
ZKOS/JSKD
Miran Rustja (1957): V MRAKU (Simon Gregorčič)
samozaložba

MPZ MAVRICA, OŠ TIŠINA
zborovodkinja Alenka Brulc–Šiplič
klavir Majda Bisckey

Katja Gruber (1966): DAJTE DAJTE (istrska ljudska)
JSKD/Astrum  
Benjamin Ipavec (1845–1927) /Janez Močnik (1936): DOMOVINI (Jakob Razlag)
JSKD/Astrum  
Sally K. Albrecht (1954): ALLELUIA (Sally K. Albrecht)
Alfred Publishing
Tadeja Vulc (1978): POTUJOČA MUZIKA (David Bedrač)
JSKD/Astrum  

MPZ GŠ Ljutomer
zborovodkinja Romana Rek
klavir David Tetičkovič

Thomas Morley (1557–1603): NOW IS THE MONTH OF MAYING (madrigal)
CPDL
Ambrož Čopi (1973): DEČEK IN CVET (Dragotin Kette)
Astrum
Tadeja Vulc (1978): JAZ BI RAD CIGAJNAR BIL (rožanska ljudska)
JSKD
David Azurza (1968): HIRU ERGA KANTA: TRAKATAN TRAKATAN
(baskovska ljudska)
Oihu Hau Musika Korala

MPZ OŠ NAZARJE
zborovodkinja Katja Gruber
klavir Toni Acman

John Leavitt (1956): FESTIVAL SANCTUS (mašni obred)
Alfred Publishing
Damijan Močnik (1967): POPOTNIK (Tone Pavček)
rokopis, noviteta
Tadej Kušar (1975): VENČEK LJUDSKIH (slovenske ljudske)
JSKD/Astrum. noviteta

 

3. koncert: 16.30

MPZ OŠ ŠKOFLJICA
zborovodkinja Mateja Novak
klavir Manca Trček

Katja Gruber (1966): DAJTE DAJTE (istrska ljudska)
JSKD/Astrum
Bojana Šaljič (1978): POLJSKA PESEM (Cvetko Golar)
ZKOS/JSKD
Gašper Jereb (1985): SONCE IN REKA (Miha Zabret)
JSKD/Astrum, noviteta

MPZ OŠ DRAGA BAJCA Vipava
zborovodkinja Zvonka Starc
klavir Klara Koradin

Janez Močnik (1936): RINGA RAJA (Tončka Perčič)
Astrum
Bojan Glavina (1961): BURJA (Piroška Sič–Birsa)
JSKD/Astrum
Katja Gruber: DAJTE DAJTE (istrska ljudska)
JSKD/Astrum

MPZ OŠ FRANA ERJAVCA Nova Gorica
zborovodkinja Milena Prinčič

Jakob Jež (1928): VELIK KROG (Vinko Moederndorfer)
ZRSŠ
Oskar Dev (1868–1932): KOSOVA SVATBA (slov. ljudska)
ZKOS/JSKD
Pavle Merkù (1927): ČARNI KUS I. (rezijanska ljudska)
Astrum
Miro Kokol (1937): MARKO SKAČE (prekmurska ljudska)
Astrum

MPZ OŠ DAVORINA JENKA Cerklje na Gorenjskem
zborovodkinja Irma Močnik
klavir Gašper Jereb

Jacobus Handl Gallus (1550–1591): ERIPE ME DOMINE (svetopisemsko besedilo)
Cerkveni glasbenik
      Emil Adamič (1877–1936): OJ LE SIJAJ SONCE (goriška ljudska)
      Astrum
Damijan Močnik (1967): ŽIVLJENJE (Niko Grafenauer)
JSKD/Astrum, noviteta
Gašper Jereb (1985): CVET OB CVETU (Miha Zabret)
JSKD/Astrum, noviteta

MPZ OŠ DANILA LOKARJA Ajdovščina
zborovodkinja Marinka Šuštar
klavir Lucija Strmšek, violina Ajda Lemut

Patrick Quaggiato(1983): NARLIEUŠA JE (ljudska Nadiške doline)
Astrum
Vilko Ukmar (1905–1991): JEŽEK V JESENI (Mojca Oblak)
ZKOS/JSKD
Damijan Močnik (1967): ŽIVLJENJE (Niko Grafenauer)
JSKD/Astrum,noviteta

 

4. koncert: 18.45

MEŠANI ZBOR KONSERVATORIJA ZA GLASBO IN BALET Ljubljana
zborovodja Ambrož Čopi

Anton Lajovic: LAN (Dragutin Domjanić)
ZKOS/JSKD
Damijan Močnik (1967): CHRISTUS EST NATUS (božična antifona)
Carus Verlag
Ambrož Čopi (1937): AVE REGINA CAELORUM (antifona)
Astrum
Mojca Prus (1982): ŠURKA JE TISA (prekmurska ljudska)
Astrum

MeMPZ  I. GIMNAZIJE v Celju
zborovodja Tomaž Marčič

Rok Golob (1975): ALELUJA
SLKD/JSKD
Alojz Srebotnjak (1931–2010): OPOMIN K VESELJU (Simon Gregorčič)
ZPZP
Damijan Močnik (1967): KOROŠKA LJUBEZEN (koroška ljudska)
Astrum

MeMPZ VETER Ljubljana
zborovodkinja Tereza Podlogar

Clemens Non Papa: (*1510/1515–1555/1556): JAQUIN JAQUET
Oxford Univeristy Press
György Orbán (1947): COME AWAY (William Shakespeare)
Hinshaw Music
Vilko Ukmar (1905–1991): BOJAZLJIVEC (Alojz Gradnik)
DZS
Tadeja Vulc (1978): JAZ BI RAD CIGAJNAR BIL (rožanska ljudska)
Astrum

MeMPZ GIMNAZIJE Koper
zborovodja Ambrož Čopi

Jacobus Handl Gallus (1550–1591): MUSICA NOSTER AMOR (M: 28)
ZRC SAZU
Marij Kogoj (1892–1956): KUPA ŽIVLJENJA (Oton Župančič)
ZKOS/JSKD
Pavle Merkù (1927): SONETTO ALLA GIOIA (Roberto Piumini)
Pizzicato
Andrej Makor (1987): KANTALI SMO VESELO (istrska ljudska)
Astrum, noviteta

SREDA, 28. MAREC 2012

spremljevalni program

9.00 – 10.30
dvorana Glasbene šole Zagorje ob Savi
predstavitev notne literature za otroške zbore in mladinske zbore:
Tomaž Habe, Mitja Gobec in Marko Vatovec

14.10
skupno petje zborov s 5. koncerta in razglasitev njihovih delnih rezultatov

16.55
skupno petje zborov s 6. koncerta in razglasitev njihovih delnih rezultatov

19.45
skupno petje zborov s 7. koncerta, podelitev priznanj in nagrad

5. koncert: 11.00

OPZ OŠ TABOR Maribor
zborovodkinja Anita Rauter
klavir Urška Roškar

Radovan Gobec (1909–1995): MOJA BELA CESTA (Neža Maurer)
DSS
Vilko Ukmar ( 1905–1991): DREŽNIŠKA (primorska ljudska)
ZKOS/JSKD
Gašper Jereb (1985): IGRAJ KOLCE (belokr. ljudska)
Astrum
Igor Podpečan (1967): MUCA NA KLAVIR IGRA (Vera Šolinc)
JSKD/Astrum

OPZ Adamčki, OŠ Louisa Adamiča, Grosuplje
zborovodkinja Andreja Bolkovič
klavir Mateja Praprotnik

Tadeja Vulc (1978): BURJA (Srečko Kosovel)
JSKD/Astrum
Gašper Jereb (1985): IGRAJ KOLCE (belokranjska ljudska)
Astrum
Enrica Balasso (1975): GRAJSKI STRAH (slov. bes. Jože Humer)
Feniarco

OPZ OŠ LEDINA Ljubljana
zborovodkinja Dalila Beus
klavir Jan Sever

Gašper Jereb (1985): IGRAJ KOLCE (belokranjska ljudska)
Astrum
Uroš Rojko (1954): MATEMATIKA (Irena Rojko)
JSKD/občina Zagorje ob Savi
Gašper Jereb (1985): SVET PRELEP JE (Mirjam Sabina Žvegla)
rokopis, noviteta

OPZ OŠ GORICA Velenje
zborovodkinja Mihaela Britovšek
klavir Katja Žličar Marin

Franz Schubert (1797–1828): LIPA (slov. bes. Pavel Oblak)
Astrum
      Dominik Krt (1959): MARKO SKAČE (prekmurska ljudska)
      Astrum
Tadeja Vulc (1978): SREČANJE (Anica Perpar)
JSKD/Astrum
Tadeja Vulc (1978): ČAROBNI TRIKOTNIK (Ivan Sivec)
rokopis,  noviteta

OPZ OŠ NAZARJE
zborovodja Katja Gruber
klavir Toni Acman, klarinet Bojan Zeme, violončelo Mateja Seitl

Ambrož Čopi (1973): OTON BO SLON (Bina Štampe Žmavc)
JSKD/Astrum
Peter Šavli (1961): SVET JE KAKOR RINGA RAJA (Anja Štefan)
Zavod za kulturne prireditve Celje
Koroška ljudska:
ČAKEJ, ČAKEJ SONCE (po zapisu Stanka Vraza)
Astrum
Tomaž Habe (1947): SLIŠALA SEM PTIČKO PET (slovenska ljudska)
ZRSŠ

OPZ OŠ PIVKA
zborovodkinja Damjana Morel
klavir Saša Crnobrnić

Pavle Kalan (1929–2005): KOMAR PA Z MUHO PLEŠE (slovenska ljudska)
ZRŠŠ
Emil Adamič (1877–1936): USPAVANKA (Vida Jeraj)
DZS
Janez Močnik (1936): HI KONJIČEK (Tončka Perčič)
Astrum
Tomaž Habe (1947): KO BOM VELIK (Ivan Sivec)
samozaložba

OPZ OŠ LJUBNO OB SAVINJI
zborovodja Mitja Venišnik
klavir Toni Acman

Marij Kogoj (1892–1956) /Jakob Jež (1928): V GOZDU (Karel Širok)
Zveza društev glasbenih pedagogov
Dušan Bavdek (1971): PREPROSTE BESEDE (Tone Pavček)
rokopis, noviteta
Jakob Jež (1928): POLŽEK SE JE ŽENIT ŠEL (slovenska ljudska)
Astrum

6. koncert: 14.30

OPZ OŠ FRANCETA BEVKA Tolmin
zborovodkinja Barbara Kovačič
 klavir Anže Vrabec

Pavel Šivic: PO VODI PLAVA (prekmurska ljudska)
ZRSŠ
Benjamin Britten: RIBIČEVA PESEM (slov. bes. Jože Humer)
JSKD
Bojan Glavina: MELODIJA (Barbara Gregorič)
JSKD
Peter Šavli: TRI UGANKE (Vera Albreht)
JSKD/Astrum

OPZ OŠ FRANCETA PREŠERNA Maribor
zborovodkinja Metka Kuraj 
klavir  Božena Pirjevec
ksilofon Aleks Čonč
trobenta David Čonč
flavta Nuša Pečenik

Tomaž Habe (1947): VANDROVC JE PRIVANDROV (slov. ljudska)
JSKD
Bojan Glavina (1961): MORSKA SIMFONIJA (Piroška Sič–Birsa)
Astrum
Tadeja Vulc (1978): GLASBENIK (Niko Grafenauer)
Glasbena matica Ljubljana
Tomaž Habe (1947): POTOK JE SLEKEL SENČNO OBLEKO (Neža Maurer)
samozaložba

ZDRUŽENI OTROŠKI ZBOR OŠ DR. BOGOMIRJA MAGAJNE, Divača
zborovodkinja Ada Škamperle
klavir Matej Barič

Patrick Quaggiato (1983): SPALNI VLAK (Alja Furlan)
Astrum
Tadeja Vulc (1978): ŠLA JE BOTRICA LISICA (Anja Štefan)
JSKD/Astrum
Stanko Premrl (1880–1965): USPAVANKA (Mirjam Tozon ?)
ZRSŠ
Bojan Glavina (1961): PETELINČEK JE NA GORO ŠEL (slovenska ljudska)
Astrum

OPZ GŠ FRAN KORUN KOŽELJSKI Velenje
zborovodkinja Manja Gošnik Vovk
klavir Katja Žličar Marin

Ciril Cvetko (1920–1999): TRI PESMI ZA VNUKE
Jerci v spominsko knjigo
uspavanka za Miloša
premagani kavboj Grega
Zavod za kulturne prireditve Celje
Franz Schubert ( 1797–1828): VESELJE OTROŠKIH LET (F. von Kopken)
Astrum
Tadeja Vulc ( 1978): DREMALA PA NIČ DELALA (primorska ljudska)
rokopis, noviteta

OPZ POKA OŠ DRAGA BAJCA Vipava
zborovodkinja Zvonka Starc
klavir Klara Koradin

Mojca Prus (1982): DEKLE JE PO VODO ŠLA (slovenska ljudska)
JSKD/Astrum
Mihail Glinka (1804–1857): ŠKRJANČEK (slov.bes. Marija Jesenovec)
Astrum
Tadeja Vulc (1978): ŠLA JE BOTRICA LISICA (Anja Štefan)
JSKD/Astrum
Emil Adamič (1877–1936): BURJA (Karel Širok)
Astrum

OPZ GŠ  Gornja Radgona
zborovodja Andrej Tibaut
klavir Urška Orešič

PRLEŠKA (prleška ljudska)
MK
Jakob Jež (1928): GOSKA (Anica Černej)
ZKOS
Miro Kokol (1937): POMLADNO KOLO (Neža Maurer)
Zavod za šolstvo

OPZ OŠ FOKOVCI
zborovodkinja Mojca Györek Karas
klavir Olga Palič, violina Zora Vrečič, kitara Edita Žalik, klarinet Mihael Györek, kontrabas Ladislav Györek

Witold Łutoslavski (1913–1994): REKA POZIMI (W. Łutoslavski, slov. bes. Jože Humer)
Glasbena mladina Ljubljana
Marij Kogoj ( 1892–1956) /Jakob Jež (1928): PUST (France Bevk)
ZKOS/JSKD
Ladislav Györek: ZIDARI (venček prekmurskih ljudskih)
rokopis

 

7. koncert: 17.15

MPZ RTV SLOVENIJA, Ljubljana
zborovodja Tomaž Pirnat

Jacobus Handl Gallus (1550–1591)/Miro Kokol:  DULCUS AMICA VENI (HM: 2/21)
Astrum
Lojze Lebič (1934): UROK (ljudska besedila)
JSKD
Jakob Jež (1928): KOMAR Z MUHO ( slov. ljudska)
ZKOS/JSKD

DPZ GIMNAZIJE CELJE – CENTER
zborovodkinja Barbara Arlič Kerstein

Maarten Van Ingelgem (1976): KUSS (Friedrich Schiller)
Festival Neerpelt
Jakob Jež (1928): VODOMKE (Ervin Fritz)
SLKD/JSKD
Radovan Gobec (1909–1995): VÖRA BIJE (slovenska ljudska)
ZKOS/JSKD

DVS GŠ SLOVENJ GRADEC
zborovodkinja Vanja Mori

Franz Schubert (1797–1828): PSALM 23 (Moses Mendelssohn)
Astrum
Tadeja Vulc (1978): JAZ BI RAD CIGAJNAR BIL (rožanska  ljudska)
Astrum
Tadeja Vulc (1978): STRAH (Niko Grafenauer)
rokopis, noviteta

DPZ GIMNAZIJE KRANJ
zborovodja Primož Kerštanj
klavir Mateja Grašič

Lucijan Marija Škerjanc (1900–1973): AVE MARIJA (antifona)
Astrum
Jakob Jež (1928): IGRAJ KOLCE (belokranjska ljudska)
JSKD
Marjan Grdadolnik (1967): LAUDATE DOMINUM (Psalm 117)
Astrum
Ambrož Čopi (1973): ČE BI DŽOS BIJLA ČBELICA (prekmurska ljudska)
Astrum