PRIDRUŽITE SE NAŠI
   FACEBOOK SKUPINI

        

   OBIŠČITE NAŠ YT-KANAL

        

 

prijava na e-novice

 

Naši zbori

OSREDNJA SLOVENSKA ZBOROVSKA REVIJA NAŠI ZBORI NA SPLETU:
● aktualne zborovske novice
● poročila in reportaže o zborovskih dogodkih doma in po svetu
● pogovori z domačimi ustvarjalci, tujimi mojstri in obetavnimi profili
● predstavitve vokalnih zasedb vseh vrst in generacij
● objave o zgoščenkah, notnih zbirkah in drugih izdajah
● strokovni članki za navdih pri raziskovanju in poglobljenem študiju zborovskega petja
● napovednik dogodkov, v katerega lahko vpišete tudi svoj dogodek

 

EC 2021

   SPLETNA STRAN FESTIVALA
   EUROPA CANTAT 2021
   LJUBLJANA

 

   BIOGRAFSKI PODATKI
   SLOVENSKIH SKLADATELJEV

 

Zborovski arhiv

 

   KATALOGI

 

GLASBA

 

 

ZBOROVSTVO

 

 

 

 

41. TABOR SLOVENSKIH PEVSKIH ZBOROV

Šentvid pri Stični, 19. in 20. junij 2010

 

 

PROGRAM KONCERTA ZAMEJSKIH ZBOROV
Osnovna šola Šentvid, sobota, 19. junij 2010, ob 20. uri

 

Mešani pevski zbor in skupina
ENCIJAN, Pulj, Hrvaška

zborovodja Paola Stermotić


Emil Glavnik/Vladimir Mustajbašić: TABADAP

Davorin Jenko/Lojze Lebič: LIPA (Miroslav Vilhar)

Aldo Kumar: DAJTE, DAJTE (istrska ljudska)

Ženski pevski zbor
PREŠERNOVKE, Šibenik, Hrvaška
zborovodkinja Ivana  Šanić

Jože Leskovar: ZABUČALE  GORE  (moravska, slov. bes. Oton Župančič)
Jože Leskovar: KAJ TI JE DEKLICA  (slovenska ljudska)
IZAŠLA JE  ZELENA NARANČA  (dalmatinska ljudska-področje Dubrovnika)

Camerata Slovenica,
Sarajevo, Bosna in Hercegovina

zborovodkinja Katarina Kikić

Franci Čertov/ Silvo Mihelič  TIHO SKRITA MED GORAMI (Neži Olip)
Benjamin Ipavec: LEŽI POLJE RAVNO (Simon Jenko)
Matija Tomc: KJE SO TISTE STEZICE (ljudska)

Mešani pevski zbor
"Bazovica", Rijeka, Hrvaška

zborovodja Franjo Bravdica

Gregor Rihar/Janez Močnik: PESEM VESELIH MLATIČEV (Janez Voljč)
Vasilij Mirk: KUKAVICA (prleška ljudska)
Zdenko Runjić/Duško Tambača: SAMO MORU VIRUJEM (Krsto Juras)

MePZ Avgust Pavel Zveze Slovencev na Madžarskem,
Gornji Senik, Madžarska

zborovodkinja Marija Trifus

Samo Vremšak: PRI MENI MORAŠ BITI (porabska ljudska)
Jože Leskovar: KAJ TI JE DEKLICA (slovenska ljudska)
Janez Močnik: DOLENJSKI FURMANI (slovenska ljudska)

Mešani pevski zbor Triglav, Split, Hrvaška
zborovodkinja Tatjana Kurajica

Benjamin Ipavec: EJ, TEDAJ (Ljudmila Prunk)
V. Barčot/Olja Jelaska: KAD MI DOĐEŠ TI
Davorin Jenko/Lojze Lebič: LIPA (Miroslav Vilhar)

 

Moški pevski zbor
SPD »Valentin Polanšek«,
Obirsko, Avstrija
zborovodja Božo Hartman

Pavle Kernjak: KATRCA (Pavle Kernjak)
Valentin Polanšek/Božo Hartman: DEČVA Z OBIRJA (Valentin Polanšek)
Oskar Dev/Lojze Lebič: ŠOCEJ MOJ SEL ( koroška ljudska)

Mešani pevski zbor
Davorin Jenko Društva Slovencev Triglav,

Banjaluka, Bosna in Hercegovina, Republika Srpska

zborovodja Aleksandar Jeremić

Emil Adamič:  KUKAVCA JE KUKALA (slovenska ljudska)
France Marolt: TRAVENČI SO ŽE ZALIENI (ziljska ljudska)
starogradska: ZBOG TEBE

Mešani pevski zbor
Slovenski dom, Zagreb, Hrvaška

zborovodja Franc Kene

Oskar Dev: MEGLICA (slovenska ljudska)
Miro Kokol:  PO ZELENEM TRAVNIKU (po ljudskem motivu s Kostela)
Petar Kutnjak:  SLOVENSKI DOM, NAŠ DRUGI DOM (Marijan Horn)

Ženska vokalna skupina
"Danica", Vrh, Sovodnje ob Soči, Italija

Zborovodkinja Patricija Rutar Valič

Patrick Quaggiato: KAKOR GREJO MEGLICE (koroška ljudska)
Ignacij Ota: MOJA ZEMLJA KRAS
Ignacij Ota: NA JURJEVO (Oton Župančič)