GLASBA / ZBOROVSKA GLASBA / ŠENTVID 2018

Sobota, 18. junija 2018 ob 20.00

Osnovna šola Ferda Vesela Šentvid pri Stični

Koncert slovenskih zborov iz drugih držav

Mešani pevski zbor »Triglav«, Split, Hrvaška
zborovodkinja Tatjana Kurajica
Fran Venturini: Nocoj pa, oh nocoj (ponarodela)
Ojla Jelaska: Cviće moje (hrvaška ljudska)
Ubald Vrabec: Bratci veseli vsi (slovenska ljudska)


Mešani pevski zbor »Bazovica«, Rijeka, Hrvaška
Zborovodja Zoran Bajuk
Alojz Srebotnjak: Kraška jesen (Srečko Kosovel)
Robert Grubišić/Saša Matovina: Del tebe (Zlatan Marunić)
Vinko Vodopivec: Soldaška (France Prešeren)


Mešani pevski zbor Slovenski dom Zagreb, Hrvaška
Zborovodja Ivica Ivanović
Anton Foerster: Pevec (Jiosip Hašnik)
Vilko Rus: Se davno mrači (po Miroslav Vilharjevi - ponarodela)
Jože Leskovar: Ko b sodov ne b'lo (Dragotin Ripšl - ponarodela)


Ženski pevski zbor »Pojoča družba«, Društvo Slovencev Sava v Beogradu, Srbija
Zborovodkinja Višnja Dimitrijević
Jožef Katnik: Tam, kjer teče bistra Zila (Jožef Katnik - ponarodela)
Dekle na vrtu (priredba slov. ljudske)
Žarko Petrović: Serenada Beogradu


Mešani pevski zbor Društvo Slovencev Planika, Zrenjanin, Srbija
Zborovodkinja Daniela Avram
Mary Lynn Lighfoot: Dona nobis Pacem (sakralna)
Leonhard Cohen: Aleluia (v slovenščini)
Darko Kljajić: Devojko mala (iz filma Ljubav i moda)

 

Mešani pevski zbor Društva Slovencev »Triglav«, Banja Luka, Bosna in Hercegovina
zborovodkinja Vanja Topić-Vještica
Zdravko Svikaršič: Kumej sem stopov v ta osemnaest let(rožanska ljudska)
Emil Adamič: Zabavljivka(slov. ljudska)
Ne luduj Lelo (starogradska ljudska)


Camerata Slovenica, Sarajevo, Bosna in Hercegovina
zborovodja Fuad Šetić
Silvo Mihelič: Tiho skrita med gorami (Neži Olip)
Rihard Orel: Ne hodi mi tuode ponuoči (ljudska iz Beneške Slovenije)
Miro Kokol: Po zelenem travniku (po ljudskem motivu s Kostela)


Mešani pevski zbor »Slovenčice«, Tuzla, Bosna in Hercegovina
zborovodkinja Lejla Mulaosmanović
J. Plecity/Rešad Arnautović: Oj,  Vrbasu (bosenska ljudska)
Jože Leskovar: Zabučale gore (moravska ljudska – slov. bes. Oton Župančič))
Fran Kimovec: Marko skače (prekmurska ljudska)

 

Mešani pevski zbor Avgust Pavel Zveze Slovencev Gornji Senik
zborovodja Ciril Kozar
Jože Leskovar: Sem šel, sem šel čez gmajnico (slov. ljudska)
Pavle Kernjak: Rož, Podjuna, Zila (Janko Mikula)
Dmitrij Stepanovič Bortnjanski: Tiebie pojem (pravoslavna liturgija)

 

Mešani pevski zbor Rdeča zvezda, Trst, Italija
zborovodja Rado Milič
Samo Vremšak: Ziljska ohcet (ljudske iz Ziljske doline)
Andrej Makor: Le tre sorelle/Tri sestre(italijanska iz sev. Istre)

 

 

Dogodek organizira društvo Tabor slovenskih pevskih zborov s podporo JSKD.

 

Dodatne informacije

   

 

Prijave

Simona Zorko

vodja OI Ivančna Gorica
T: (01) 786 90 70
E: simona.zorko@jskd.si

 

 

Sporedi slovenskih zborov iz drugih držav

Mihela JAGODIC

samostojna strokovna svetovalka za vokalno glasbo
T: (01) 2410 525
F: (01) 2410 536
E: mihela.jagodic@jskd.si