DANCE / OPUS 1 - SHORT DANCE PIECE 2019

 

Opus 1

OPUS 1 – PLESNA MINIATURA 2019
11. MEDNARODNO TEKMOVANJE MLADIH PLESNIH USTVARJALCEV

Slovensko ljudsko gledališče Celje, 20. april 2019

 

11. International Competition of Young Dance Performers
OPUS 1 – Short Dance Piece 2019

Slovenian National Theatre Celje, 20th April 2019

 

SCHEDULE

17.00 SLG Celje

Tekmovanje za starostno skupino B / The first part of the competition for dancers from group B  

18.30 SLG Celje

Tekmovanje za starostno skupino C / The second part of the competition for dancers from group C

20.30 Plesni Forum Celje

Premiera plesne predstave / Premiere of  Dance performance TOK, KI GRE IN NE LAŽE / Kaja Vajdetič - prejemnica OPUS Produkcijske nagrade 2018 / winner of OPUS Production award 2018

21.30 Plesni Forum Celje

Podelitev nagrad in zabava / Award ceremony and party

 

PROGRAM

SLG Celje, sobota 20. april 2019 ob 17.00
SLG Celje, Saturday 20th April 2019 at 5 p.m.

Skupina / Group B rojeni med / born between 2000-2004

1. Plesni studio INTAKT (Slovenia)
Maša Grce
Ulica 12 / Street 12
Mentor: Veronika Valdes

2. Plesna šola Scena (Slovenia)
Lia Lačen
Zemlja / The earth
Mentor: Gašper Kunšek

3. KD Qulenium Kranj (Slovenia)
Alja Jovan
Kako narišem drugačno sliko? / How do I draw a different picture?
Mentor: Ana Romih

4. Škola suvremenog plesa Ane Maletić (Croatia)
Paula Rakić
Gravity
Mentor: Nataša Jurišić

5. Plesna izba Maribor (Slovenia)
Petja Golec Horvat & Varja Golec Horvat
SKLADATELJ : ČLOVEŠTVO (sonata zvoka) / COMPOSER : HUMANITY (a sonata of sound)
Mentor: Mojca Kasjak

6. KUD Plesni forum Celje (Slovenia)
Alisa Kiker & Pia Jelena Džakulin
Sense
Mentor: Gordana Stefanović – Erjavec

7. Programa Enlaces - Fundación Espacio Creativo (Panama)
Jose Garrido
Discipline
Mentor: Analida Galindo

8. Plesni studio N (Slovenia)
Burja Podlesnik
Med borovjem temnim / Among the dark pines
Mentor: Nina Mavec Krenker

9. Plesno društvo IMANI (Slovenia)
Ema Zevnik
Slišiš plavanje morskega konjička ali jokanje histeričnega otroka? / Do you hear a seahorse swimming or a hysterical child crying?
Mentor: Rosana Horvat

10. Kulturno izobraževalno društvo Plesonoga (Slovenia)
Tinkara Plos
Sejalka zvezd / Seeder of stars
Mentor: Jelena Oleami

11. SVŠGUGL, smer sodobni ples (Slovenia)
Tjaša Avbreht & Maša Grce
Še ljubijo takisto kot bi sovražili / They even love the same way as they hate
Mentor: Andreja Rauch Podrzavnik

 

SLG Celje, sobota 20. april 2019 ob 18.30
SLG Celje, Saturday 20th April 2019 at 6.30 p.m.

Skupina / Group C (rojeni med / born between 1995-1999)

1. Plesna šola Scena (Slovenia)
Teja Modrijan
Modrost telesa / Wisdom of the body
Mentor: Alexander Tesch

2. Bartłomiej Mieszczak & Nicol Wesołowska (Poland)
WTV x D

3. KD Qulenium Kranj (Slovenia)
Filip Štepec
Škatlikovanje  / Box(ing)
Mentor: Saša Lončar

4. Noémie Cuérel (Belgium)
The Rose

5. Maša Radi Buh (Slovenia)
IZ ŠTIRIDE V DVADE, NA POL POTI VMES /FROM 4D TO 2D, HALFWAY IN BETWEEN

6. Yixuan (Yi) Kwek (United Kingdom)
Gently cradle

7. Dor Nahum (Israel)
826

8. Sissj Bassani & Martina Piazzi (Italy)
» I «

9. Danielle Lamensdorf (Israel)
Stagnum – Still water
Mentors: Miriam Engel, Maayan Liberman Sharon, Irad Avni

10. Plesni forum Celje (Slovenia)
Ana Cvelfar
Con-cept
Mentors: Kaja Vajdetič & Gordana Stefanović Erjavec

11. Lin Tse-An (Taiwan)
Arabesque

12. GROUP IMPRO

 

PFC Celje, sobota 20. april 2019 ob 20.30
PFC Celje, Saturday 20th April 2019 at 8.30 p.m.

Plesna predstava /  Dance performance
O VSEH MOJIH MATERAH / OF ALL MY MOTHERS; Kaja Vajdetič
prejemnica OPUS Produkcijske nagrade 2018 (podeljuje JSKD in PS INTAKT) / winner of OPUS Production award 2018 (given by JSKD and PS INTAKT)

Koncept, koreografija, ples / Concept, choreography, dance: Kaja Vajdetič; Oblikovanje svetlobe / Light Design: Luka Curk; Mentorici / Mentors: Nataša Tovirac in Nina Meško;  Produkcija / Produced by: JSKD in/and Plesni Studio Intakt 2019; Zahvala / Thanks: Ana Cvelfar, Brina Dokl

O vseh mojih materah
Ljubeče so stale na svojih piedestalih in pozabile zapreti vrata luknje, v kateri se skrivam.
Že dva dni diši po pomladi.
Vem, da imajo naročje.
Jaz pa grem v vojno cvetlice nabirat.

Of all my mothers
They lovingly stood up on their pedestals, forgetting to close the door of the hole I’m hiding in.
The scent of spring has arrived two days ago.
I know they have arms for me.
But I’m off to the war to pick flowers.

 

PFC Celje, sobota 20. april 2019 ob 21.30
PFC Celje, Saturday 20th April 2019 at 9.30 p.m.

Podelitev nagrad v skupini B in C in zabava OPUS 11 / Award ceremony for groups B and C and OPUS 11 party

 

Podpora / Support:

Israel

Izraelsko veleposlaništvo
/ Embassy of Israel

Partner:

Machol Shalem

 

 

 

 

 

General information and contacts:

 

Republic of Slovenia Public Fund for Cultural Activities (JSKD)
Štefanova 5, PO Box 1699, 1000 Ljubljana 

 

Nina MEŠKO

 

T: 00 386 v2410 522
F: 00 386 (0)1 2410 510
E: nina.mesko@jskd.si


Franci Cotman

 

T: 00 386 (0)1 2410 523
F: 00 386 (0)1 2410 510
E: franci.cotman@jskd.si

 

 

 

 

 

Opus 1 - Theme

Opus 1 - Invitation

Opus 1 - Jury

Opus 1 - Regulations

Opus 1

Opus 1 - Photogallery

Opus 1 - Videogallery

e-application

 

Experience of OPUS production grant winner 2014 Georgia Kapodistria