ZGODILO SE JE

 

 

     
 

12. – 13. oktober 2012, Velenje

PIKA MIGA 2012

V programu mini festivala otroških plesnih skupin PIKA MIGA so bile predstavljene plesne miniature pretekle sezone po izboru državne selektorice za ples pri Javnem skladu RS za kulturne dejavnosti Nataše Tovirac. Zaplesali so jih plesalci in plesalke, starih od 7 do 15 let, ki prihajajo iz vse Slovenije in posvečajo velik del svojega prostega časa plesnim vajam in plesnemu ustvarjanju. Kdo ve, morda pa bomo katerega izmed teh mladih plesalcev srečali kdaj v prihodnosti na svetovnih plesnih odrih.

>>več informacij

 

11. – 13. oktober 2012, Velenje

KONFERENCA PLESNE PEDAGOGIKE

V Velenju se je končala 3-dnevna konferenca plesne pedagogike.

>>več informacij


     
 

15. 9. 2012, Ljubljana

IZŠLA JE NOVA KNJIGA PLES ZA ZMES

Na JSKD je v okviru plesne dejavnosti izšla nova knjiga Grege Kamnikarja Ples za zmes.

Knjiga »Zmes za ples« deluje kot uvod v sodobno plesno umetnost za tiste, ki se z njo šele srečujejo; kot vir informacij za tiste, ki se bodo v okviru šolanja ukvarjali s sodobno plesno umetnostjo; kot preverjanje razumevanja sodobne plesne umetnosti in položaja tistih, ki so že močno vpleteni v njo; kot zapisek nekoga, ki se ukvarja s sodobno plesno umetnostjo in ima tudi tako nabrušen jezik ter misel, da lahko svoje izkušnje in videnje plesa poda dovolj osebno in neosebno, da je berljivo in tvorno izhodišče za preverjanje, preučevanje, debato o plesu za širše kroge ljudi. Da, knjiga pretendira k najširšemu občinstvu.

>>več informacij

 

PLES_31_8_2012.jpg

 

31. 8. 2012, Celje   

2. KONFERENCA PLESNE MEDICINE V SLOVENIJI

v okviru festivala 7. FRONT@ SODOBNEGA PLESA

>>več informacij

 

PLES_29_8_2012.jpg

 

29. 8. 2012, Murska Sobota

STROKOVNO IZPOPOLNJEVANJE ZA PEDAGOGE SODOBNEGA PLESA IN USTVARJALNEGA GIBA “STIK”

Predavateljica Joan van der Mast pričela z delavnicami  Joan van der Mast je mednarodno priznana učiteljica, koreografinja, predavateljica, trenerka in svetovalka za sodobni ples.

>> več inormacij

 

 

 

9. 6. 2012, Celje

OPUS 1 – PLESNA MINIATURA 2012

20. MEDNARODNO TEKMOVANJE MLADIH PLESNIH USTVARJALCEV OPUS 1

V Celju se je končalo že 20. mednarodno tekmovanje mladih plesnih ustvarjalcen.

>>več informacij

 

 

 

10. 8. 2012, Ljubljana

PRIČEL SE JE DVOLETNI SEMINAR STIK

>>več informacij

 

 

PLES_burrows_2011

 

22. 3. 2012, Ljubljana

PREDSTAVITEV KNJIGE  

Jonathan  Burrows: Koreografov priročnik

Britanski plesalec in koreograf Jonathan Burrows  je ob gostovanju in prebivanju v Ljubljani (Rezidenčni center Cankarjeva)  v predstavil knjigo Koreografov priročnik, ki izšla v sozaložbi  Zavoda Maska in Javnega sklada za kulturne dejavnosti. Knjigo je prevedla Polona Glavan in jo je avtor predstavil v Konzorciju. V okviru obiska v Sloveniji je predstavil  dve krajši predstavi in delavnico.

 

 

PLES_zaloz_koreoografov_priroznik2012

 

15. 3. 2012, Ljubljana

Jonathan Burrows: KOREOGRAFOV PRIROČNIK JSKD

je v sodelovanju z Zavodom Maska izdal Koreografov priročnik, ki bralca vabi k raziskovanju načinov in vzrokov za pripravo plesne predstave. Mednarodno priznani plesalec, koreograf in učitelj v navdihujočem in nenavadno spodbudnem nizu zgodbic razlaga, kako je mogoče pluti skozi ta kompleksni proces. Gre za osupljivo razmišljanje o osebni praksi in poklicni poti, ki se napaja iz petletnih izkušenj iz delavnic, ki jih je vodil Burrows. Burrowsova odkrita in iskrena proza ponuja bralcu dostop do vrste vaj, razmišljanj, načel in idej o koreografiji, ki umetnikom in ustvarjalcem plesa omogoča iskanje lastnega estetskega procesa. Gledalcu plesnih in drugih predstav ponuja impresiven nabor vprašanj s katerimi se vsaka predstava sooča, ko ga nagovarja. To je knjiga za vsakogar, ki ga zanima delanje predstav, ne glede na raven ali slog. To je knjiga za vsakogar, ki ga zanima delanje in delovanje sodobne scenske umetnosti. Naklada: 500 izvodov

 

 

PLES_zimska plesna sola maribor2011

 

18.-21. 2. 2012, Maribor

27. ZIMSKA PLESNA ŠOLA MARIBOR

Znotraj plesne dejavnosti na Javnem skladu RS za kulturne dejavnosti menimo, da sodi ples otrok na področje kulture ter da je del odgovornega vzgojno izobraževalnega procesa, ki ga morajo opravljati strokovno usposobljeni mentorji. Znanja, ki jih plesni pedagog oz. mentor potrebuje za kakovostno delo z otroci in mladimi, z rednim izobraževanjem v institucionaliziranih šolskih ustanovah ni možno pridobiti. Zato smo se odločili organizirati dveletno strokovno izpopolnjevanje za pedagoge sodobnega plesa.

 

 

PLES_ziva2011

 

24. - 26. 11. 2011,  Ljubljana

ŽIVA 2011 – FESTIVAL PLESNE USTVARJALNOSTI MLADIH

Festival plesne ustvarjalnosti mladih Živa je tradicionalni festival v organizaciji JSKD, ki poteka že več kot 35 let in predstavlja presek plesne ustvarjalnosti izbranih plesnih skupin z vseh koncev Slovenije. V letu 2011 je bil posebej posvečen maja preminuli plesalki, pedagoginji in koreografinji Živi Kraigher, po kateri se festival tudi imenuje. Program festivala je obudil spomine na delo Žive Kraigher pri starejših generacijah plesalcev, mlade plesalce pa seznanil s pomenom njenega dela za razvoj slovenske sodobne plesne umetnosti. Fokus letošnjega festivala so bile njene misli: neusmiljeno raziskuj resnico; išči lastno pot; pojdi ven iz svoje kože; burja me je utrdila, prelij se v plesni gib; izogibaj se formalizmu in ne podlezi želji po všečnem gibu…  
Program festivala sta v sodelovanju oblikovali državna selektorica Sinja Ožbolt in samostojna strokovna svetovalka za ples na JSKD Nina Meško. Program – tako z izbranimi celovečernimi predstavami, kot s kakovostjo izbranih skupin in posameznikov – že leta navdušuje gledalce z neposrednostjo in bogastvom plesnih izpovedi. Vseskozi tudi opozarja na dejstvo, da je plesno ljubiteljstvo še vedno baza in odskočna deska za napredovanje nadarjenih in vztrajnih mladih plesalcev in ustvarjalcev na višje ravni. To pa je odraz odličnega dela mentorjev in s tem prispevka k razvoju slovenskega sodobnega plesa.

Selektorica:  Sinja Ožbolt

Udeležba:  1000 obiskovalcev
Fotogalerija:  /

>> več informacij

 

 

PLES_plesni_izziv2011

 

4. -6. 11. 2011, Ljubljana

PLESNI IZZIV : DELAVNICA Z VANIO ROVISCO IN MARIO F. SCARONI TELO_ČAS_PROSTOR

Plesni izziv je kljub malemu številu prijav bil izpeljan in je bil dragocena izkušnja za mlade plesalce, da so imeli posredno priložnost seznaniti se z delom mednarodno uveljavljene koreografinje Meg Stuart, kajti Vania in Maria sta bili obe dolga leta plesalki njene skupine. Na delavnici so se skozi različne vaje improvizacije ukvarjali s tremi osnovnimi elementi plesa.

Fotogalerija:  /

>> več informacij

 

 

PLES_besede plesejo2011

 

21. 10. 2011, Slovenj Gradec

BESEDE PLEŠEJO 2011 (v okviru 10. Festivala mlade literature Urška)

V okviru festivala mlade literature Urška je bil v sodelovanju z literarno dejavnostjo JSKD vsako leto razpisan koreografski natečaj Besede plešejo. Letošnje leto pa smo uvedli nov način z razpisom ustvarjalne delavnice. Na delavnici so udeleženci začeli razvijati svoje avtorske solo plese na izhodiščih iz izbrane poezije in proze izbranih mladih literarnih ustvarjalcev. Določene plesalke so svoje delovne materiale iz delavnice razvile v zanimiva plesna dela ter jih predstavila na osrednji literarni prireditvi festivala Urška.
Nastopajoče plesalke:
Annu Ronkainen, Kaja Teržan, Urša Rupnik, Tamara Polanc

Žirija in strokovno vodenje:  Sinja Ožbolt, Nina meško

Udeležba:  200  obiskovalcev

 

 

PLES_besede plesejo_koreografske delavnice ozbolt2011

 

30. 9. - 2. 10. 2011, Ljubljana

BESEDE PLEŠEJO – KOREOGRAFSKA DELAVNICA S SINJO OŽBOLT

Koreografska delavnica Besede plešejo v svojem ustvarjanju in raziskovanju izhaja iz literature. Udeleženci so delovali v prepletu umetnostnih področij plesa in literature z načrtno zasnovanimi tematskimi sklopi. Praktično delo udeležencev je potekalo na lastnih in vodenih gibalnih, plesnih, in koreografskih raziskavah: od improvizacije do kompozicije in koreografije.  Delavnica je namenjena vsem, ki jih zanima ples, gledališče in koreografija v povezavah z literaturo. Rezultati delavnice so štiri krajše plesne koreografije, ki so jih štiri udeleženke razvile dalje in jih predstavile na Festivalu mlade literature Urška v Slovenj Gradcu. Udeležba:  15 udeležencev
Fotogalerija:  /

>> več informacij

 

 

PLES_pika_miga2011

 

23. - 24. 9.2011, Velenje

PIKA MIGA 2011 – DRŽAVNA REVIJA OTROŠKIH PLESNIH SKUPIN

Soorganizator: Pikin festival
Na Pikinem festivalu so se v programu Pika miga s plesnimi miniaturami predstavile izbrane slovenske otroške plesne skupine. Plesni program je izbrala in vsebinsko uredila državna selektorica za ples Sinja Ožbolt. Izbrala je ustvarjalno zanimive koreografije v izvedbi plesalk in plesalcev, starih od 7 do 15 let, ki prihajajo iz vse Slovenije. Program se je odvijal v dvorani in na odprtem odru ob jezeru. Organizacija je lepo tekla, ples pa se je prijetno vključil v celoten program Pikinega festivala. Letos smo program ponovno razširili na dva dneva, saj kakovost skupin neverjetno narašča in en program več ni dovolj za predstavitev vseh, ki dosegajo nivo visoke kvalitete. To razveseljivo dejstvo bo, upamo, prepričalo vodstvo Pikinega festivala, da miganju Pike oziroma plesu namenijo še več pozornosti.

Seznam sodelujočih plesnih skupin:
Plesno društvo Imani, Glasbena šola Laško – Radeče, Plesni studio N Velenje, Kulturno društvo Teater Grosuplje, KD Qulenium Kranj, Plesna radionica Ilijane Lončar, Harlekin – društvo za umetnost plesa – Celje, Konservatorij za glasbo in balet Ljubljana (KGBL), Plesna izba Maribor , GŠ Krško, Plesni klub Tinča Kranj, Plesna skupina Žaits, KD Qulenium – Pionirski dom Ljubljana; Plesna skupina Želejčki, Športno in kulturno društvo Ritem – Škofja Loka; PS Taja, PD Netopir Kranj – pionirska plesna skupina Mravljice, IGEN Studio za ples Celje, Kulturno umetniško društvo KUD Godba Kočevje, skupina Pike poke, Baletno društvo Postojna , OŠ Puconci, Murska Sobota, O.Š. Miklavž na Dravskem polju in podružnična šola Dobrovci, Januša Mravlje, Plesna skupina PIKE iz OŠ II Murska Sobota , Plesno društvo Srebrna – Senožeče, Harlekin – Kostanjevica na Krki.
Izvedene plesne predstave:
Plesni teater Velenje-Festival Velenje – Pika praznuje rojstni dan; KD Qulenium Kranj – Plesna skupina KIK – Eko škrat; KD Plesni forum Celje – Škrat Sanjavec; Otroško plesno gledališče Mali Harlekin; Šolski center Velenje - OLE

  •  
  • Selektorica:  Sinja Ožbolt

Udeležba:  1000  obiskovalcev
Fotogalerija:  /

>> več informacij

 

 

PLES_fronta2011

 

25. 8. 2011, Murska Sobota

OPUS 1 NA 6. FESTIVALU FRONT@ SODOBNEGA PLESA

Že tretje leto zapored je bilo sodelovanje s festivalom Front@ sodobnega plesa zelo uspešno. Umetniški vodja mednarodnega festivala je iz tekmovanju Opus 1 – plesna miniatura izbral miniature, ki so bile predstavljene na tem prestižnem festivalu. Idejno poslanstvo festivala Fronta sodobnega plesa je poleg pregleda sodobnih plesnih stvaritev iz Srednje Evrope predvsem ustvariti referenčno točko za profesionalne plesalce in občinstva na večjem področju sodobnega plesa v Evropi ter aktivno spodbujati, primerjati, analizirati in se zavzemati za razvoj sodobnega plesa in plesnega občinstva v kulturno prikrajšanih pokrajinah severno-vzhodne Slovenije in sosednjih držav (Avstrija, Madžarska, Hrvaška).
Nastopajoči skupine in posamezniki:

  • Plesna radionica Ilijane Lončar, Hrvaška; KD Qulenium Kranj; Konservatorij za glasbo in balet Ljubljana;  Plesni Studio Lai Izola ; Kud "IGEN" - Hiša umetnosti Celje & Plesni teater Igen; Lene Lekše; KD Qulenium Kranj / Plesna skupina Mana ; Enya Belak
  • Selektorja:  Matjaž Farič in Nina Meško

Udeležba:  100   udeležencev

 


PLES_plesni_izziv fronta2011

 

24. - 28. 8 2011, Murska Sobota

PLESNI IZZIVI NA FRONTI 2011 v okviru festivala 6. Front@ sodobnega plesa

soorganizator: Flota Zavod
Plesni izzivi na fronti predstavljajo 5-dnevno intenzivno izmenjavo idej in znanja na klasih za začetnike, nadaljevalce in profesionalne plesalce. Pridobivanje novih plesnih znanj, izkušenj, druženje z drugimi plesalci in pedagogi, pester in kvaliteten program, zanimivi pedagogi, večerni vrhunski program plesnih predstav.
razpisane delavnice:
Maja Kalafatić – Joga; Joan van der Mast – Modern dance;  Saša Lončar – Otroška plesna ustvarjalnost – delavnica za učitelje plesa; Mickael Marso Riviere (Decalage) – Fusion delavnica (Capoeira, Break dance, Waving, Contemporary);  Sinja Ožbolt – koreografska delavnica Besede plešejo / Literatura in ples;
Udeležba kaže veliko nezanimanje lokalne skupnosti, kajti vsi prijavljeni so prišli na delavnice iz drugih koncev Slovenije, kljub temu, da je bil delno namen tudi v aktiviranju in pospeševanju razvoja plesa na tem koncu Slovenije. Upamo, da bomo s kontinuiranim delom in kvalitetno ponudbo zanimanje širše lokalne skupnosti vendarle vzbudili. Udeležba:  15 udeležencev
Fotogalerija:  /

>> več informacij

 

 

PLES_odprta plesna scena Letnt2011

 

30. 6. – 4. 7. 2011, Maribor, Lent

20. ODPRTA PLESNA SCENA IN ULIČNI PLESNI DOGODEK 2011 -
V OKVIRU FESTIVALA LENT

Soorganizator: Festival Lent, Festival Ana Desetnica
Odprta plesna scena poteka v sodelovanju s Festivalom Lent obliki plesnega programa Odprta plesna scena - Lent ples / Lent Dance. To je pomembna prireditev za predstavitev sodobnega plesa širši laični publiki v okviru velikega festivala, ki je vsako leto izredno dobro obiskana in je izredna priložnost za mlade plesne ustvarjalce, da se predstavijo z daljšimi koreografijami.
V okviru uličnega plesnega dogodka se je predstavilo veliko različnih plesnih ter glasbenih skupin po d skupnim naslovom Plesne fuzije ob Dravi.

  • Oblikovalka programa:  Minka Veselič Kološa

Udeležba:  300   udeležencev


PLES_stik_2011

 

30. 6.  2011, Ljubljana

ZAKLJUČIL SE JE DVOLETNI SEMINAR STIK - STROKOVNO IZPOPOLNJEVANJE ZA PEDAGOGE SODOBNEGA PLESA IN USTVARJALNEGA GIBA

Zaključilo se je dvoletno strokovno izpopolnjevanje za pedagoge sodobnega plesa in ustvarjalnega giba, ki je nudil praktična in teoretična znanja o tem, kakšne so razsežnosti plesa, kako motivirati otroke in mladostnike, kako jih spodbuditi k ustvarjalnosti, kakšne so osnovne zakonitosti koreografije odrskega giba, o analizi in razvoju plesa, anatomiji, pedagogiki, psihologiji...
Znanje in izkušnje so udeleženci pridobili skozi vsebino 16 delavnic, z izmenjavo izkušenj ter z individualnimi pogovori in vajami z mentorji ter z usmerjenim samostojnim delom.   Udeležba:  80 udeležencev
Fotogalerija:  /

>> več informacij

 

 

PLES_maria_spetht2011

 

24. -26. 6.  2011, Ljubljana

ZAKLJUČNI SEMINAR Z MARIO SPETH

Na zaključnem seminarju so udeleženci predstavili posnetek svojega poučevanja plesa in izpostavili slab ter dober moment na posnetem primeru. Vsak udeleženec jo pred seminarjem poleg video posnetka moral izpolniti še vprašalnik, ki omogoča samoanalizo svojega poučevanja z stališča plesnih, pedagoških, didaktičnih in organizacijskih spretnosti.
Po predstavitvi posnetka in vprašalnika je bilo poučevanje strokovno komentirano, prav tako pa tudi izhodišče za širšo debato vseh udeležencev seminarja. Na ta način naj se bi vzpostavilo orodje za medsebojno izmenjavo strokovnih stališ.

  •  
  • Predavateljica:  Maria Speth

 

PLES_opus2011

 

11. 6. 2011,  Celje

OPUS 1 – PLESNA MINIATURA 2011 - 19. DRŽAVNO IN 3. MEDNARODNO TEKMOVANJE MLADIH PLESNIH USTVARJALCEV

Na dobro organizirani finalni prireditvi v celjskem gledališču se je občinstvo lahko prepričalo o ustvarjalnosti in dobri tehnični pripravljenosti mladih plesalk in plesalcev. Letošnje leto je že v izboru bilo enormno število kvalitetnih miniatur in zato bomo naslednje leto izbor v Španskih borcih razvili v plesni maraton tudi za zunanje obiskovalce. V naslednjem letu bi radi še razširili mednarodno udejstvovanje in poskrbeli za več medijske pozornosti, ki si mladi in njihovi odlični mentorji, ki pomembno prispevajo k razvoju sodobnega plesa, vsekakor tudi zaslužijo.

  •  
  • Strokovna žirija:  Maša Kagao Knez, Magdalena Reiter,  Loup Abramovici, Maša Kagao Knez, Mojca Žorž, Vesna Geršak, Tina Janežič

Udeležba:  300   udeležencev
Fotogalerija: 

>> več informacij

 

 

PLES_plesna medicina2011

 

11. -13. 3. 2011, Ljubljana

1. KONFERENCA PLESNE MEDICINE V SLOVENIJI

soorganizator: Dom Španski borci
1. Konferenca plesne medicine v Sloveniji je potekala v KC Španski borci od petka, 11. do nedelje, 13. marca ter opozorila na vse večjo potrebo povezovanja medicine in plesa, kar je ponekod v tujini že ustaljena praksa, pri nas pa doslej tega povezovanja ni bilo. Plesalke in plesalci, ki so danes izpostavljeni vse večjim poklicnim zahtevam in telesnim naporom, so namreč že zelo zgodaj podvrženi najrazličnejšim poškodbam in posegom (pretrgane vezi, obrabljeni sklepi, kronične bolečine, številne operacije), zaradi katerih morajo nemalokrat končati svojo umetniško pot. Nekaterim se sicer kljub težavam uspe vrniti na odre, a so pri tem vse prevečkrat odvisni od sreče in dobre volje posameznih zdravnikov, ki praviloma ne poznajo specifik njihovega dela, in lastne iznajdljivosti.
Zato zahtevata zdravstvena oskrba in ohranjanje zdravja plesalk in plesalcev tesnejše sodelovanje med plesom, plesnim izobraževanjem in medicino. Prva konferenca plesne medicine je tako prvič v Sloveniji povezala plesalce, plesne pedagoge, zdravnike, fizioterapevte, maserje, strokovnjake na področju prehrane in psihologe v zasledovanju glavnega cilja: preprečevanje poškodb pri plesu. Plesalci in plesni pedagogi so na konferenci pridobili teoretične in praktične informacije, pomembne za zdrav trening, ter metode za ohranjanje in vzdrževanje zdravja. Zdravniki, fizioterapevti, maserji in terapevti komplementarnih smeri pa so spoznali specifične zdravstvene teme s področja plesa ter načine za razvijanje metod podpore plesalcem s poškodbami. Udeležba:  120   udeležencev
Fotogalerija:  /

>> več informacij

Mediji:  http://www.dnevnik.si/novice/zdravje/1042429800

  •  

PLES_zimska plesna sola maribor2012

 

18. - 21. 2. 2011, Maribor

27. ZIMSKA PLESNA ŠOLA 2011

Soorganizator: ZKD Maribor 27. ZIMSKA PLESNA ŠOLA je potekala od 18. do 21. februarja 2012 v Mariboru, v prenovljeni stavbi Karantena, Pobreška 20, v organizaciji Javnega Sklada RS za kulturne dejavnosti, Območne izpostave Maribor in Zveze kulturnih društev Maribor. Program intenzivnih delavnic so vodili izkušeni in priznani slovenski plesalci, pedagogi in koreografi: sodobno plesno tehniko Flying Low Jasmina Križaj, modern plesno tehniko Kjara Starič, hip-hop ples Željko Božić, afriški ples Maša Kagao Knez in flamenko ples Daša Rashid. Predvidene delavnice gib-glas z Jasmino Križaj na žalost nismo izvajali, zaradi premajhnega interesa. Udeležba:  50 udeležencev
Fotogalerija:  /

>> več informacij

 

 

PLES_kovac_valdes2011

 

29. - 30.1. 2011 Ljubljana

13. SEMINAR: PLES V GLASBI -
GLASBA V PLESU (2. del)

Udeleženci so na seminarju pridobili praktično in teoretično znanje o tem, kako se gib in glasba medsebojno povezujeta in pogojujeta skozi sledeče vsebine:
utrjevanje starih in spoznavanje novih elementov glasbe skozi gibanje ( ton, ritem, melodija, pavza, oblikovne prvine)
analiza praktičnih primerov različnih glasbenih oblik in povezava z gibom ustvarjanje glasbeno- gibalnih povezav na osnovi glasbeno-plesne improvizacije (s pianistko Kajo Lomovšek)
skozi razgovor in praktične primere je bil analiziran izbor glasbenih primerov za različne starostne skupine otrok, glede na tematiko koreografij.

  •  
  • Predavateljici:  Jana Kovač Valdés In Kaja Lomovšek

Udeležba:  23 obiskovalcev

 

 

PLES_zaloz_plesne zgeckalnice2011

 

8.1. 2011, Ljubljana

IZŠEL JE NOV PRIROČNIK JANE KOVAČ VALDES “PLESNE ŽGAČKALNICE”,  KI BO STARŠEM V POMOČ PRI PLESNI VZGOJI OTROK

Priročnik ustvarjalnega giba in sodobnega plesa za otroke Jane Kovač Valdés bo staršem, učiteljem, vzgojiteljem, mentorjem in vsem, ki delajo z otroki in jih ustvarjalni ples zanima, pomagal uvajati otroke v svet plesa in gibanja s pomočjo organizirane igre, katere cilj je otroka razgibati in ga postopoma uvajati v izražanje doživljanja svojega okolja, lastnih izkušenj in čustvovanja z gibanjem.
Priročnik je namenjen plesni vzgoji otrok do 9. leta starosti, seveda pa ga lahko uporabljamo tudi pri starejših otrocih. Zahtevnost vaj je le potrebno prilagoditi določeni starostni skupini in jo uskladiti s primerno vsebinsko spodbudo. V drugem delu priročnika je v okviru strukture učne ure predstavljena zbirka primerov plesnih zaposlitev in vaj za razvijanje osnov sodobnih plesnih tehnik, ki so z vsebinskimi spodbudami prilagojene podajanju le-teh otrokom. Predstavljene pozicije in tehnične vaje, ki so zaradi lažje predstave prikazane tudi s fotografijami otrok, so osnova sodobnih plesnih tehnik in predpogoj za kasnejše uvajanje v katerokoli plesno tehniko.
Avtor: Jana Kovač Valdes
Naklada: 500 izvodov

>> več informacij