PRIDRUŽITE SE NAŠI
   FACEBOOK SKUPINI

        

   OBIŠČITE NAŠ YT-KANAL

        

 

prijava na e-novice

 

Naši zbori

 

Naši zbori

 

Naši zbori

OSREDNJA SLOVENSKA ZBOROVSKA REVIJA NAŠI ZBORI NA SPLETU

 

   SPLETNA STRAN FESTIVALA
   EUROPA CANTAT 2021
   LJUBLJANA

 

 

Zborovski arhiv

 

   KATALOGI

 

GLASBA VOKALNA GLASBA / NAŠA PESEM 2016

 

24. slovensko zborovsko tekmovanje Naša pesem 2016

Maribor, 23. in 24. april 2016

 

URNIK

CEZURA! Čas za zborovski klepet

Sobota, 23. aprila 2016, ob 10.00 in 16.00.
Nedelja, 24. aprila 2016, ob 9.30 in po zadnjem koncertu.
Pogovori o Naši pesmi: priprave na tekmovanje, izbor sporedov, zborovski trendi, literatura, izvedbe ipd.
Pogovore bo vodil Sebastjan Vrhovnik.

 

Sobota, 23. 4. 2016


10.30: male pevske skupine 
Vokalna skupina A cappella KUD Rače, v. s. Tone Žuraj
Vokalna skupina Elum, Postojna, v. s. Karolina Repar
Kvintet Vintgar, Blejska Dobrava, v. s. Luka Černe
Vokalni kvartet Rusalke, Radlje ob Dravi, v. s. Tadeja Vulc


13.00: moški pevski zbori
Komorni moški pevski zbor Davorina Jenka Cerklje na Gorenjskem, zb. Jožef Močnik
Primorski akademski zbor Vinko Vodopivec, Ljubljana, zb. Iztok Kocen
Vokalna akademija Ljubljana, dir. Stojan Kuret
Akademski pevski zbor Maribor (moški), Maribor, zb. Tadeja Vulc


17.00: mešani pevski zbori                                                               
Komorni zbor Hugo Wolf, Maribor, zb. Aleš Marčič
Komorni zbor Limbar, Moravče, zb. Tomaž Pirnat
Koroški akademski pevski zbor Mohorjan, Prevalje, zb. Helena Buhvald Gorenšek
Mešani pevski zbor Viva Brežice, zb. Simona Rožman Strnad


20.00: mešani pevski zbori                                                               
Komorni zbor Konservatorija za glasbo in balet Ljubljana, zb. Ambrož Čopi
Zbor Jacobus Gallus, Trst (I), zb. Marko Sancin
Komorni pevski zbor Mysterium, Kranj, dir. Urška Štampe
Akademski pevski zbor Univerze na Primorskem, Koper, zb. Mirko Ferlan

 

Nedelja, 24. 4. 2016


10.30: mešani pevski zbori
Komorni zbor Orfej, Ljutomer, zb. Romana Rek, dirigent Andraž Hauptman k.g.
Mešani pevski zbor Hrast, Doberdob (I), dir. Hilarij Lavrenčič
Zbor sv. Nikolaja Litija, zb. Helena Fojkar Zupančič
Akademski pevski zbor Maribor, zb. Tadeja Vulc


14.00: ženski pevski zbori
Dekliški pevski zbor Aglaja, Radlje ob Dravi, zb. Kerstin Vuga
Grudnove Šmikle, Železniki, zb. Marjeta Naglič
Ženski komorni zbor ČarniCe, Ljubljana, zb. Monika Fele
Ženski pevski zbor Dupljanke, Duplje pri Kranju, zb. Katja Klančnik Jelenc
Ženski zbor Carmen manet, Kranj, zb. Primož Kerštanj


17.00: podelitev priznanj in nagrad

 

Vstopnice:

posamezni koncerti po 4 €, vsi koncerti 20 €
Nakup ali rezervacije: 8.00 – 14.00, JSKD OI Maribor, Pobreška 20, 2000 Maribor, Nežka Šoštarič,
nezka.sostaric@jskd.si, 02 234 21 10

 

Programska knjižica

 

Programska knjižica tekmovanja
(pdf, 8 MB)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodatne informacije

 

 

 

Mihela JAGODIC

samostojna strokovna svetovalka za vokalno glasbo
T: (01) 2410 525
F: (01) 2410 536
E: mihela.jagodic@jskd.si

 

 

 

 

 

 

Seznam izvedenih skladb

 

Javni sklad RS za kulturne dejavnosti in območna izpostava Maribor


Mestna občina Maribor

 

Zveza kulturnih društev Maribor
Zveza kulturnih društev Slovenije