PRIDRUŽITE SE NAŠI
   FACEBOOK SKUPINI

        

   OBIŠČITE NAŠ YT-KANAL

        

 

prijava na e-novice

 

Naši zbori

OSREDNJA SLOVENSKA ZBOROVSKA REVIJA NAŠI ZBORI NA SPLETU:
● aktualne zborovske novice
● poročila in reportaže o zborovskih dogodkih doma in po svetu
● pogovori z domačimi ustvarjalci, tujimi mojstri in obetavnimi profili
● predstavitve vokalnih zasedb vseh vrst in generacij
● objave o zgoščenkah, notnih zbirkah in drugih izdajah
● strokovni članki za navdih pri raziskovanju in poglobljenem študiju zborovskega petja
● napovednik dogodkov, v katerega lahko vpišete tudi svoj dogodek

 

EC 2021

   SPLETNA STRAN FESTIVALA
   EUROPA CANTAT 2021
   LJUBLJANA

 

   BIOGRAFSKI PODATKI
   SLOVENSKIH SKLADATELJEV

 

Zborovski arhiv

 

   KATALOGI

 

GLASBA / REGIJSKA TEKMOVANJA / ODRASLE PEVSKE ZASEDBE 2019


 

REZULTATI

REZULTATI REGIJSKEGA TEKMOVANJA ODRASLIH PEVSKIH ZASEDB DOLENJSKE, BELE KRAJINE IN POSAVJA 2019

 PEVSKA ZASEDBA

ŠTEVILO TOČK

PRIZNANJE

Mešani pevski zbor Viva Brežice, zborovodkinja Simona Rožman Strnad

87,0

zlato priznanje

Moški pevski zbor Kapele, zborovodkinja Mihaela Komočar Gorše

75,0

srebrno priznanje

Vokalna skupina LAN Metlika, zborovodkinja Mateja Jakša Jurkovič

85,0

zlato priznanje

Mešani pevski zbor Vinea Kozje, zborovodkinja Jasna Polovič

73,3

srebrno priznanje

Vokalnih 5, Bučka, vodja skupine Tine Bec

84,3

zlato priznanje

 

 POSEBNA PRIZNANJA:

 - za najboljšo izvedbo skladbe iz obdobja renesanse:
Tomas Luis de Victoria (1548 - 1611):
DUO SERAPHIM CLAMABANT
1. Duo Seraphim
Vokalna skupina VOKALNIH 5, BUČKA, vodja skupine Tine Bec

- za najboljšo izvedbo skladbe, napisane v 19. stoletju:
Albert Becker (1834-1899):
LOBET DEN HERRN (Ps 147, 1-3)
Pevski zbor MEŠANI PEVSKI ZBOR VIVA BREŽICE, zborovodkinja Simona Rožman Strnad

 - za najboljšo izvedbo skladbe, napisane od 20. stoletja do danes:
Danilo Bučar (1896 - 1971):
BURJA (Cvetko Golar)
VOKALNA SKUPINA LAN, METLIKA, zborovodkinja Mateja Jakša Jurkovič

- za najboljšo izvedbo slovenske sodobne skladbe, napisane od leta 1989 do danes:
Damijan Močnik (1967):
OČI (Gregor Strniša)
Pevski zbor MEŠANI PEVSKI ZBOR VIVA BREŽICE, zborovodkinja Simona Rožman Strnad

- za najboljšo izvedo slovenske ljudske pesmi:
Tine Bec (1993):
IGRAJ KOLO NA DVA DESETINA (belokranjska ljudska)
MEŠANI PEVSKI ZBOR VIVA BREŽICE, zborovodkinja Simona Rožman Strnad

- za zborovodjo z najboljšo izbiro sporeda:
zborovodkinja SIMONA ROŽMAN STRNAD, Mešani pevski zbor Viva Brežice

REZULTATI REGIJSKEGA TEKMOVANJA ODRASLIH PEVSKIH ZASEDB GORENJSKE 2019

 

 PEVSKA ZASEDBA

ŠTEVILO TOČK

PRIZNANJE

Gorenjski oktet, Kranj, vodja skupine Eva Jelenc Drozg 

80,7

ZLATO

Moški pevski zbor Alpina Žiri, zborovodja Andrej Žakelj 

81

ZLATO

Ženski komorni zbor Vox Annae, Kamnik, zborovodja Aleš Sedušak 

81

ZLATO

Kulturno prosvetno društvo Drouz, Radomlje, zborovodkinja Uršula Jašovec 

82,3

ZLATO

Mešani pevski zbor Crescendo, Škofja Loka, zborovodja Žiga Kert 

85,7

ZLATO

Mešani pevski zbor Musica viva Kranj-Primskovo, zborovodja Jan Gorjanc 

73,7

SREBRNO

Komorni zbor Limbar, Moravče, zborovodja Tomaž Pirnat 

89

ZLATO

 

POSEBNA PRIZNANJA

 - za najboljšo izvedbo slovenske sodobne skladbe, napisane od leta 1989 do danes:
Tadeja Vulc (1978):
KLOBUKI (Niko Grafenauer)
MOŠKI PEVSKI ZBOR ALPINA ŽIRI, zborovodja Andrej Žakelj

- za najboljšo izvedo slovenske ljudske pesmi:
Zorko Prelovec (1887 - 1939):
ŽENKA MI V GOSTE GRE
(idrijska ljudska)
KULTURNO PROSVETNO DRUŠTVO DROUZ, zborovodkinja Uršula Jašovec

- za najboljšo izbiro sporeda:
zborovodja TOMAŽ PIRNAT, KOMORNI ZBOR LIMBAR, MORAVČE

- za obetavnega zborovodjo:
zborovodja JAN GORJANC,
Mešani pevski zbor Musica Viva Kranj - Primskovo

- za najboljšo zasedbo regijskega tekmovanja:
KOMORNI ZBOR LIMBAR, MORAVČE,
zborovodja Tomaž Pirnat

 

Regijsko tekmovanje odraslih pevskih zasedb od Celja do Koroške 2019

 PEVSKA ZASEDBA

ŠTEVILO TOČK

PRIZNANJE

Kvintet Donet, Šmihel, vodja skupine Helena Buhvald

84,0

ZLATO

Vokalna skupina Kolorina, Vojnik, vodja skupine Janja Belej

75,7

SREBRNO

Rudarski oktet Velenje, vodja skupine Matjaž Kač

77,0

SREBRNO

Ženski pevski zbor Dominica nova, KD Radlje ob Dravi, zborovodkinja Urška Pečonik

73,0

SREBRNO

Dekliški pevski zbor Aglaja, KD Radlje ob Dravi, zborovodkinja Kerstin Pori

86,0

ZLATO

Ženski pevski zbor Savinjski cvet, Kulturno društvo Gotovlje, zborovodja Gašper Kundih 

80,0

ZLATO

Moški pevski zbor Vres Prevalje, KD Vres Prevalje, zborovodkinja Helena Buhvald

82,7

ZLATO

Moški pevski zbor Karel Virant Braslovče, zborovodkinja Anja Jezernik

75,3

SREBRNO

Moški pevski zbor Anton Bezenšek Frankolovo, zborovodja Matevž Pušnik

80,0

ZLATO

Zbor Popseslish, Žalec, zborovodja Matjaž Kač

79,0

SREBRNO

Vokalna skupina Remšnik, zborovodkinja Martina Mrakič

83,0

ZLATO

Komorni zbor Cantabile, Rogaška Slatina, zborovodkinja Andreja Došler

93,0

ZLATO Z ODLIKO

Mešani pevski zbor Bistrica ob Sotli, zborovodkinja Špela Drašler

82,7

ZLATO

Mešani pevski zbor A Cappella, KD Petrovče, zborovodja Gašper Kundih

82,3

ZLATO

Mešani pevski zbor Zarja Šentvid pri Planini, zborovodja Matevž Pušnik

91,7

ZLATO Z ODLIKO

 

POSEBNA PRIZNANJA

 - za najboljši mešani zbor regijskega tekmovanja: MEŠANI PEVSKI ZBOR ZARJA ŠENTVID PRI PLANINI, zborovodja Matevž Pušnik

- za najboljši ženski zbor regijskega tekmovanja: KOMORNI ZBOR CANTABILE,
ROGAŠKA SLATINA, zborovodkinja Andreja Došler

- za najboljši moški zbor regijskega tekmovanja: MOŠKI PEVSKI ZBOR VRES PREVALJE, KD VRES PREVALJE, zborovodkinja Helena Buhvald

- za najboljšo malo pevsko skupino regijskega tekmovanja: KVINTET DONET, ŠMIHEL, vodja skupine Helena Buhvald

- za najboljšo zasedbo, ki se prvič udeležuje regijskega tekmovanja: KOMORNI ZBOR CANTABILE, ROGAŠKA SLATINA, zborovodkinja Andreja Došler

- za najboljšo izvedbo skladbe iz obdobja renesanse:
Jacobus Handl Gallus (1550–1591):
PUERI CONCINITE (OM 1/58)
DEKLIŠKI PEVSKI ZBOR AGLAJA, KD RADLJE OB DRAVI, zborovodkinja Kerstin Pori

- za najboljšo izvedbo skladbe, napisane v 19. stoletju:
Hrabroslav Volarič (l1863—1895):
NOS
(Hrabroslav Volarič)
MOŠKI PEVSKI ZBOR ANTON BEZENŠEK FRANKOLOVO, zborovodja Matevž Pušnik

- za najboljšo izvedbo skladbe, napisane od 20. stoletja do danes:
Tadeja Vulc (1978):
      BELA VRANA (2011)
Ervin Fritz
ŽENSKI KOMORNI ZBOR SAVINJSKI CVET KD GOTOVLJE, zborovodja Gašper Kundih

- za najboljšo izvedbo slovenske sodobne skladbe, napisane od leta 1989 do danes:
Andrej Makor (1987):
JUTRO NA GORI (2019)
Srečko Kosovel
KOMORNI ZBOR CANTABILE, ROGAŠKA SLATINA, zborovodkinja Andreja Došler

- za najboljšo izvedo slovenske ljudske pesmi:
Mojca Prus (1982):
   ADAM IN EVA
koroška ljudska iz Ziljske doline
MEŠANI PEVSKI ZBOR ZARJA ŠENTVID PRI PLANINI, zborovodja Matevž Pušnik

- zborovodji za najboljšo izbiro sporeda:
HELENA BUHVALD,
MOŠKI PEVSKI ZBOR VRES PREVALJE, KD VRES PREVALJE

- za obetavnega zborovodjo: MATEVŽ PUŠNIK,
MOŠKI PEVSKI ZBOR ANTON BEZENŠEK FRANKOLOVO,MEŠANI PEVSKI ZBOR ZARJA ŠENTVID PRI PLANINI

- za obetavno zasedbo:
KVINTET DONET, ŠMIHEL,
vodja skupine: Helena Buhvald

- za najboljšo zasedbo regijskega tekmovanja:
KOMORNI ZBOR CANTABILE, ROGAŠKA SLATINA,
zborovodja Andreja Došler

 

Rezultati regijskega tekmovanja odraslih pevskih zasedb Štajerske in Pomurja 2019

ZBOR

ŠT. TOČK
PRIZNANJE

Terz Quartet, Maribor, vodja skupine Peter Novak Smolič 

92,7
ZLATO Z ODLIKO

Vokalna skupina Virtus, Fram, vodja skupine Dora Ožvald 

83
ZLATO

Vokalna skupina BeleTinke, vodja skupine Tjaša Šimonka Kavaš 

82,3
ZLATO

Komorni moški zbor Ptuj, zborovodja Mihael Roškar 

75,3
SREBRNO

Vokalna skupina Cantilena, Podlehnik, vodja skupine Jakob Feguš 

86
ZLATO

Vokalna skupina A cappella KUD Rače, vodja skupine Tone Žuraj 

85,3
ZLATO

Komorni zbor Glasis KUD Markovski zvon, zborovodja Ernest Kokot 

93
ZLATO Z ODLIKO

Komorni zbor KUD Šmartno na Pohorju, zborovodkinja Nastja Pančič Čurin 

77,7
SREBRNO

Komorni zbor Škrjanček KUD Rače, zborovodja Tone Žuraj 

81,3
ZLATO

Mešani pevski zbor Štefana Kovača Murska Sobota, zborovodja Tomi Bušinoski 

80
ZLATO

Pevsko društvo Okarina, Ormož, zborovodkinja Zlatka Puklavec Banjanin 

83,3
ZLATO

Pevsko društvo Rosika, Lovrenc na Pohorju, zborovodja Uroš Jurgec 

85,7
ZLATO

 

POSEBNA PRIZNANJA:

- za najboljši mešani zbor regijskega tekmovanja:
KOMORNI ZBOR GLASIS, KUD MARKOVSKI ZVON, zborovodja, Ernest Kokot

- za najboljšo malo pevsko skupino regijskega tekmovanja:
TERZ QUARTET, MARIBOR, vodja skupine, Peter Novak Smolič

- za najboljšo zasedbo, ki se prvič udeležuje regijskega tekmovanja:
TERZ QUARTET MARIBOR, vodja skupine, Peter Novak Smolič

- za najboljšo izvedbo skladbe iz obdobja renesanse:
Jacobus Handl Gallus (1550-1591):
CONGRATULAMINI MIHI OMNES
TERZ QUARTET MARIBOR, vodja skupine: Peter Novak Smolič

- za najboljšo izvedbo skladbe, napisane v 19. stoletju:
Josef Rheinberger (1839-1901):
ABENDLIED, Op. 69, št. 3
KOMORNI ZBOR GLASIS, KUD MARKOVSKI ZVON, zborovodja: Ernest Kokot

- za najboljšo izvedbo skladbe, napisane od 20. stoletja do danes:
Tadeja Vulc (1978):
O SAPIENTIA
antifona
VOKALNA SKUPINA CANTILENA, PODLEHNIK, vodja skupine, Jakob Feguš

- za najboljšo izvedbo slovenske sodobne skladbe, napisane od leta 1989 do danes:
Tone Žuraj (1942):
PERPETUUM MOBILE
Tone Žuraj
VOKALNA SKUPINA A CAPPELLA KUD RAČE, vodja skupine: Tone Žuraj

- za najboljšo izvedo slovenske ljudske pesmi:
Damijan Močnik (1967):
ZARJA
po slovenskih ljudskih motivih
KOMORNI ZBOR GLASIS, KUD MARKOVSKI ZVON, zborovodja: Ernest Kokot

- zborovodji za najboljšo izbiro sporeda:
TONE ŽURAJ, Vokalna skupina A Cappella KUD Rače

- za obetavno zasedbo:
TERZ QUARTET, MARIBOR, vodja skupine, Peter Novak Smolič

- za najboljšo zasedbo regijskega tekmovanja:
KOMORNI ZBOR GLASIS, KUD MARKOVSKI ZVON, zborovodja, Ernest Kokot

 

Rezultati regijskega tekmovanja odraslih pevskih zasedb Primorske 2019

ZBOR

ŠTEVILO TOČK
PRIZNANJE

Vokalna skupina Elum, Postojna, vodja skupine Karolina Repar 

82,3
ZLATO

Moški pevski zbor Napev Batuje, zborovodja Luka Vetrih 

75
SREBRNO

Mladinski pevski zbor Borea, GD InMusic Sežana, zborovodkinja Polona Prosen 

77,3
SREBRNO

Moški pevski zbor Srečko Kosovel, Ajdovščina, zborovodja Andrej Makor 

84,7
ZLATO

Komorni Zbor Ipavska, Vipava, zborovodkinja Damjana Vončina 

89,3
ZLATO

Komorni zbor Grgar, Nova Gorica, zborovodja Jani Klančič in Andrej Filipič

86,7
ZLATO

Goriški komorni zbor, Nova Gorica, zborovodkinja Mateja Černic 

87
ZLATO

Mešani pevski zbor Obala Koper, zborovodja Andrej Makor 

92,3
ZLATO Z ODLIKO

POSEBNA PRIZNANJA:

- za najboljšo izvedbo skladbe iz obdobja renesanse:
Tomas Luis de Victoria (1548–1611):
O MAGNUM MYSTERIUM
božični responzorij
MEŠANI PEVSKI ZBOR OBALA KOPER, zborovodja, Andrej Makor

- za najboljšo izvedbo skladbe, napisane od 20. stoletja do danes:
Aldo Kumar (1954):
VSI POTOKI, VSE REKE (2016)
Gregor Strniša
VOKALNA SKUPINA ELUM, POSTOJNA, zborovodkinja, Karolina Repar

- za najboljšo izvedbo slovenske sodobne skladbe, napisane
od leta 1989 do danes:
Andrej Makor (1987):
TRI DUKHOVNIYKH KHORA (2015):
1. Bogoroditse Djevo
MOŠKI PEVSKI ZBOR SREČKO KOSOVEL, AJDOVŠČINA, zborovodja, Andrej Makor

- za najboljšo izvedo slovenske ljudske pesmi:
Lojze Lebič (1934):
FČELICA ZLETEILA
po ljudskih motivih iz Prekmurja
KOMORNI ZBOR IPAVSKA, VIPAVA, zborovodkinja, Damjana Vončina

- zborovodji za najboljšo izbiro sporeda
ANDREJ MAKOR, MEŠANI PEVSKI ZBOR OBALA KOPER

- za obetavnega zborovodjo:
ANDREJ MAKOR, MEŠANI PEVSKI ZBOR OBALA KOPER, MOŠKI PEVSKI ZBOR SREČKO KOSOVEL, AJDOVŠČINA

- za najboljši mešani zbor regijskega tekmovanja:
MEŠANI PEVSKI ZBOR OBALA KOPER, zborovodja, Andrej Makor

- za najboljšo zasedbo regijskega tekmovanja:
MEŠANI PEVSKI ZBOR OBALA KOPER, zborovodja, Andrej Makor

 

Regijsko tekmovanje odraslih pevskih zasedb Osrednje Slovenije 2019

ZBOR

ŠTEVILO TOČK
PRIZNANJE

Vokalna skupina Fone Megale, Medvode, vodja skupine Dominik Jurca 

78
SREBRNO

Vokalna skupina Iris, Izlake, vodja skupine Blaž Rojko 

80
ZLATO

Ženska vokalna skupina Lipa, Litija, vodja skupine Mateja Potrebuješ Simonič 

87
ZLATO

Pevsko društvo Kr'snica, Stari trg pri Ložu, zborovodkinja Anemarija Štefančič 

81,7
ZLATO

Vokalna skupina Cantate Domino, Kočevje, vodja skupine Franc Štefanič 

77
SREBRNO

Društvo Ženski pevski zbor Tonja, Borovnica, zborovodkinja Eva Mori 

76,7
SREBRNO

Ženski pevski zbor Biser, Grosuplje, zborovodja Fernando P. Mejias 

88
ZLATO

Akademski pevski zbor Univerze na Primorskem, Koper, zborovodkinja Lara Willewaldt

92
ZLATO Z ODLIKO

Mešani pevski zbor Prosavus, Zasavje, zborovodja Aljaž Bastič 

90,7
ZLATO Z ODLIKO

Mešani pevski zbor Adoramus, Logatec, zborovodja Marjan Grdadolnik

92
ZLATO Z ODLIKO


Posebna priznanja:

- za najboljšo izvedbo skladbe iz obdobja renesanse:
Hans Leo Hassler (1564–1612):
DIXIT MARIA AD ANGELUM
Lk 1: 38
MEŠANI PEVSKI ZBOR ADORAMUS, LOGATEC, zborovodja Marjan Grdadolnik

- za najboljšo izvedbo skladbe, napisane v 19. stoletju:
Albert Becker (1834–1899):
DREI CHORALMOTETTEN, Op. 67:
2. Ich bin die Auferstehung
AKADEMSKI PEVSKI ZBOR UNIVERZE NA PRIMORSKEM, KOPER, zborovodkinja Lara Willewaldt

- za najboljšo izvedbo slovenske sodobne skladbe, napisane od leta 1989 do danes:
Tine Bec (1993):
DELIVER ME, O LORD (2019)
responzorij ob slovesu od umrlega
AKADEMSKI PEVSKI ZBOR UNIVERZE NA PRIMORSKEM, KOPER, zborovodkinja Lara Willewaldt

- za najboljšo izvedo slovenske ljudske pesmi:
Radovan Gobec (1909–1995):
NE OURI, NE SEJAJ
prekmurska ljudska
ŽENSKI PEVSKI ZBOR BISER, GROSUPLJE, zborovodja Fernando Pablo Mejias

- zborovodji za najboljšo izbiro sporeda:
AMBROŽ ČOPI, AKADEMSKI PEVSKI ZBOR UNIVERZE NA PRIMORSKEM, KOPER

- za obetavno zborovodkinjo:
LARA WILLEWALDT, AKADEMSKI PEVSKI ZBOR UNIVERZE NA PRIMORSKEM, KOPER

 

 

 

 

 

e-prijava