PRIDRUŽITE SE NAŠI
   FACEBOOK SKUPINI

        

   OBIŠČITE NAŠ YT-KANAL

        

 

prijava na e-novice

 

Naši zbori

OSREDNJA SLOVENSKA ZBOROVSKA REVIJA NAŠI ZBORI NA SPLETU:
● aktualne zborovske novice
● poročila in reportaže o zborovskih dogodkih doma in po svetu
● pogovori z domačimi ustvarjalci, tujimi mojstri in obetavnimi profili
● predstavitve vokalnih zasedb vseh vrst in generacij
● objave o zgoščenkah, notnih zbirkah in drugih izdajah
● strokovni članki za navdih pri raziskovanju in poglobljenem študiju zborovskega petja
● napovednik dogodkov, v katerega lahko vpišete tudi svoj dogodek

 

   SPLETNA STRAN FESTIVALA
   EUROPA CANTAT 2021
   LJUBLJANA

 

   BIOGRAFSKI PODATKI
   SLOVENSKIH SKLADATELJEV

 

Zborovski arhiv

 

   KATALOGI

 

GLASBA

 

 

ZBOROVSTVO

 

 

10. MEDNARODNO ZBOROVSKO TEKMOVANJE MARIBOR 2009

Maribor, 17.-19. april 2009

 

 

 

SPORED TEKMOVANJA

 

 

 

Petek, 17. april 2009


19.00
Unionska dvorana Union Hall


Netekmovalni koncert zborov s programsko zaokroženim sporedom, značilnim za deželo od koder zbor prihaja.

 

Falu Kammarkör,
zborovodja Tony Margeta
Falun, Švedska

 

The Mornington Singers,
zborovodkinja Orla Flanagan
Dublin, Irska

 

Coro femminile EOS,
zborovodja Fabrizio Barchi
Rim/Rome, Italija

 

Canticum Novum Chamber Choir,
zborovodkinja Ágnes Török
Debrecen, Madžarska

 

The Academic choir "Divina armonie" - Unesco club
zborovodja Cristian Marius Firca
Bukarešta, Romunija

 

Zbor sv. Nikolaja,
zborovodkinja Helena Fojkar Zupančič
Litija, Slovenija

 

***

 

Komorni zbor AVE,
zborovodja Andraž Hauptman
Ljubljana, Slovenija

 

Victoria Chamber Choir,
zborovodja Ádám Cser
Szeged, Madžarska

 

Akademiska Sĺngföreningen,
zborovodja Kari Turunen
Helsinki, Finska

 

KUP Taldea,
zborovodja Gabriel Baltes
Tolosa, Baskija, Španija

 

Sola, Youth Choir ot the Latvian Academy of Culture,
zborovodja Kaspars Adamsons
Riga, Latvija

 

Batavia Madrigal Singers,
zborovodja Avip Priatna
Jakarta, Indonezija

 

 

 

Sobota, 18. april 2009

 


10.30
Unionska dvorana
Obvezni program 1. skupina

 

Coro femminile EOS,
zborovodja Fabrizio Barchi
Rim, Italija

 

Canticum Novum Chamber Choir,
zborovodkinja Ágnes Török
Debrecen, Madžarska

 

Zbor sv. Nikolaja,
zborovodkinja Helena Fojkar Zupančič
Litija, Slovenija

 

Sola, Youth Choir ot the Latvian Academy of Culture,
zborovodja Kaspars Adamsons
Riga, Latvija

 

Victoria Chamber Choir,
zborovodja Ádám Cser
Szeged, Madžarska

 

Komorni zbor AVE,
zborovodja Andraž Hauptman
Ljubljana, Slovenija

 

 

 

13.00
Unionska dvorana
Obvezni program 2. skupina

 

Akademiska Sĺngföreningen,
zborovodja Kari Turunen
Helsinki, Finska/Finland

 

Falu Kammarkör,
zborovodja Tony Margeta
Falun, Švedska

 

The Academic choir "Divina armonie" - Unesco club,
zborovodja Cristian Marius Firca
Bukarešta, Romunija

 

Batavia Madrigal Singers,
zborovodja Avip Priatna
Jakarta, Indonezija

 

The Mornington Singers,
zborovodkinja Orla Flanagan
Dublin, Irska

 

KUP Taldea,
zborovodja Gabriel Baltes
Tolosa, Baskija, Španija

 

 

 

17.00
Unionska dvorana
Prosti program, 1. skupina

 

Latvian Academy of Culture,
zborovodja Kaspars Adamsons
Riga, Latvija

 

Canticum Novum Chamber Choir,
zborovodkinja Ágnes Török
Debrecen, Madžarska

 

Zbor Sv. Nikolaja,
zborovodkinja Helena Fojkar Zupančič
Litija, Slovenija

 

Akademiska Sĺngföreningen,
zborovodja Kari Turunen
Helsinki, Finska

 

Batavia Madrigal Singers,
zborovodja Avip Priatna
Jakarta, Indonezija

 

Victoria Chamber Choir,
zborovodja Ádám Cser
Szeged, Madžarska

 

 

 

20.00
Unionska dvorana
Prosti program, 2. skupina

 

The Mornington Singers,
zborovodkinja Orla Flanagan
Dublin, Irska

 

Falu Kammarkör,
zborovodja Tony Margeta
Falun, Švedska

 

The Academic choir "Divina armonie" - Unesco club,
zborovodja Cristian Marius Firca
Bukarešta,Romunija

 

Coro femminile EOS,
zborovodja/conductor Fabrizio Barchi
Rim/Rome, Italija/Italy

 

Komorni zbor AVE,
zborovodja Andraž Hauptman
Ljubljana, Slovenija

 

KUP Taldea,
zborovodja Gabriel Baltes
Tolosa, Baskija, Španija

 

 

 

Nedelja, 19. april 2009

 


12.00

Unionska dvorana Union Hall
Tekmovanje za veliko nagrado
10. Mednarodnega zborovskega tekmovanja Maribor 2009

 

 

15.30
Unionska dvorana

Koncert tolkalne skupine SToP

po koncertu
Podelitev nagrad in priznanj

Dodatne informacije


Mihela Jagodic, svetovalka za vokalno glasbo JSKD
Tel: 01/ 2410 525
E-pošta: mihela.jagodic@jskd.si

 

 

Fotografije s tekmovanja za veliko nagrado

 

Žirija

 

Program zborov

 

Opis nastopajočih zborov

 

Pravila tekmovanja

 

Programska knjižica (pdf, 13 MB)

 

Seznam Galussovih skladb, zvezki 14, 15, 16 ali 17

 

 

O prejšnjem, 9. mednarodnem zborovskem tekmovanju Maribor 2008, Maribor, 18.-20.4.2008

 

 

Fotografije s tekmovanja za veliko nagrado

Programska knjižica (pdf, 13 MB)

Program zborov

Opis nastopajočih zborov

Žirija

Pravila tekmovanja

Seznam Galussovih skladb, zvezki 14, 15, 16 ali 17

O prejšnjem, 9. mednarodnem zborovskem tekmovanju Maribor 2008, Maribor, 18.-20.4.2008