GLASBA / REGIJSKA TEKMOVANJA / ODRASLE PEVSKE ZASEDBE 2015


 

ŠTAJERSKA IN POMURJE

Gornja Radgona, Osnovna šola Gornja Radgona
Nedelja, 19. novembra 2017


Žirija:

- Sebastjan Vrhovnik, predsednik

- Gregor Klančič

- Danica Pirečnik

 

Prvi koncert od 15.30 uri


VOKALNA SKUPINA FANTJE NA VASI KUD RAČE

vodja skupine Tone Žuraj

Iacobus Handl Gallus (1550–1591): ASCENDIT DEUS (OM: 2/48)
ZRC SAZU
Lojze Lebič (1934): PESEM O ZARJI (ljudska iz Zilje)
IDSS/JSKD
Janez Močnik (1936): ŽABJI RADIO (2002) (Niko Grafenauer)
Naši zbori, JSKD
Jože Trošt (1940): 7. MAŠA
Slava
Samozaložba

 

PTUJSKI KVARTET DPD SVOBODA PTUJ

vodja skupine Gregor Lačen

Viktor Mihelčič (1913–2010): KRALJ ORAČ (1996) (Milka Hartman)
ZKOS/JSKD
Karol Pahor (1896–1974): OČE NAŠ HLAPCA JERNEJA (Ivan Cankar)
Naši zbori, ZKOS/JSKD
Tone Žuraj (1942): JAS SEN ČUJA FTIČA PETI (prleška ljudska)
Naši zbori, ZKOS/JSKD
Jakov Gotovac (1895–1982): O MILI MI U SELU DIVOJKA (dalmatinska ljudska)
DZS

 

VOKALNI ANSAMBEL MINUTIAE, MARIBOR

vodja skupine Robert Feguš

Damijan Močnik (1967): VERBUM SUPERNUM PRODIENS (1997) (sv. Tomaž Akvinski)
Carus-Verlag
Eric Whitacre (1970): BOY AND A GIRL (Octavio Paz)
Shadow Water Music
Josef Rheinberger (1839–1901): ABENDLIED (Lk: 24,29)
CPDL
Walter Lo Nigro (1957): DEKLE JE PRALO SRAJČKE DVEJ (ljudska iz Ricmanj pri Trstu)
Astrum

 

VOKALNA SKUPINA A CAPPELLA KUD RAČE

vodja skupine Tone Žuraj
harfa Jana Vidrih

Risto Savin (1858–1948): TIČKI PO ZRAKU LETAJO (slovenska ljudska)
Naši zbori, ZKOS/JSKD
Ambrož Čopi (1973): DEČEK IN DEKLICA (2004) (Saša Vegri)
Astrum
Rado Simoniti (1914–1981): KURJE GOSPE (Črtomir Šinkovec)
IDSS/JSKD
Benjamin Britten (1913–1976): A CEREMONY OF CAROLS, op. 28:
3. There is no Rose
11. Deo gracias
Boosey&Hawkes

 

KOMORNI MOŠKI ZBOR PTUJ

zborovodja Mihael Roškar

Damijan Močnik (1967): BRIŽINSKI SPOMENIK (1996) (Lojze Krakar)
Naši zbori, ZKOS/JSKD
Emil Adamič (1877–1936): VSE NAJLEPŠE ROŽICE (štajerska ljudska)
Naši zbori, ZKOS/JSKD
Orlando Di Lasso (1532–1594)/ Rudolf Densch (1532–1594): CARA MADONNA MIA (madrigal)
Schott Music
Hrabroslav Volarič (1863–1895): NOS (NN)
Sozvočja Posočja, IDSS/JSKD

 

MEŠANI PEVSKI ZBOR GLASBENE ŠOLE GORNJA RADGONA

zborovodja Andrej Tibaut

Josquin des Prez (1450/1455–1521): EL GRILLO (madrigal)
CPDL
Pavel Dolenc (1968): USPAVANKA (2010) (Frane Milčinski–Ježek)
Astrum
Thomas Morley (1558–1603): APRIL IS IN MY MISTRESS' FACE (Thomas Morley)
CPDL
Aldo Kumar (1954): DAJTE, DAJTE (istrska ljudska)
Astrum

 

VOKALNA SKUPINA BELETINKE, BELTINCI

zborovodkinja Tjaša Šimonka

Iacobus Handl Gallus (1550–1591): BENEDICTUS, QUI VENIT (SQM 12)
MAMS, ZRC SAZU
Pavle Merkù (1927–2014): ZELENI POLOG (rezijanska ljudska)
Astrum
Tjaša Cigut (1987): MARKO SKAČE (slovenska ljudska)
neizdano
Slavko Šuklar (1952): MOLITEV RUSALK PRI ODPRTEM GROBU (2009) (Slavko Šuklar)
neizdano

 

****
Drugi koncert ob 18.00 uri


DEKLIŠKI PEVSKI ZBOR ODDELKA ZA GLASBO PEDAGOŠKE FAKULTETE MARIBOR

zborovodkinja Tadeja Vulc
klavir Barbara Lešnik

Giovanni Pierluigi da Palestrina (1525–1594): ADORAMUS TE (obhajilna antifona za veliki petek)
CPDL
Radovan Gobec (1909–1995): LEPA VIDA (ljudska iz Dan v Ribniški dolini)
Astrum
Fran Gerbič (1840–1917): ROŽMARIN (Ivan N. Resman)
Novi akordi
Tadeja Vulc (1978): BELA VRANA (2011) (Ervin Fritz)
Glasbena matica

 

MEŠANI PEVSKI ZBOR ŠTEFANA KOVAČA, MURSKA SOBOTA

zborovodja Tomi Bušinoski

Andrej Makor (1987): PRAV PO PRSTIH (2015) (Marko Margon)
Astrum
Tjaša Cigut (1987): BANDA SVIRA (prekmurska ljudska)
neizdano
Carsten Gerlitz (1966): AU CLAIRE DE LA LUNE (francoska ljudska)
Schott Music
Jakob Jež (1928): PRIČAKOVANJE (Tone Pavček)
Naši zbori, ZKOS/JSKD

 

MEŠANI PEVSKI ZBOR NATANAEL, SLOVENSKA BISTRICA

zborovodkinja Rebeka Bračič

Knut Nystedt (1915–2014): MISSA BREVIS, op. 102:
- Gloria (hvalnica)
Carus–Verlag
Mojca Prus (1982): ŠÜRKA JE TISA (ljudska iz Gornjih Petrovcev)
Astrum
Ambrož Čopi (1973): QUATUOR ANTIPHONAE MARIANAE SELECTAE (2008):
1. Ave Maria (ofertorij za četrto adventno nedeljo)
Astrum
Lojze Lebič (1934): VEM, DA JE ZOPET POMLAD (NN)
IDSS, JSKD

 

KOMORNI ZBOR GLASIS, MARKOVCI

zborovodja Ernest Kokot

Iacobus Handl Gallus (1550–1591): PATER NOSTER, QUI ES IS COELIS (OM: 1/69)
ZKOS/JSKD
Tadeja Vulc (1978): ČE BI JAZ BILA FČELICA (ljudska iz Šalovcev)
Astrum
Tine Bec (1993): CANTATE DOMINO (2015) (Ps 97: 1–4)
Astrum
Urmas Sisask (1960): BENEDICTIO, op. 31 (blagoslov)
Fenica Gehrman

 

KOMORNI ZBOR KOR, MARKOVCI

zborovodja Daniel Tement
Giovanni Pierluigi da Palestrina (1525–1594): SICUT CERVUS (Ps 42:1)
CPDL
Andrej Makor (1987): O LUX BEATA TRINITAS (2013) (sv. Ambrož)
Astrum
Lojze Lebič (1934): LUBA VIGRED (ljudska iz Roža)
IDSS, JSKD
Ola Gjeilo (1978): UNICORNIS CAPTIVATUR (Codex Engelberg)
Walton Music

 

 

Dodatne informacije

 

Mihela JAGODIC

samostojna strokovna svetovalka za vokalno glasbo
T: (01) 2410 525
F: (01) 2410 536
E: mihela.jagodic@jskd.si